PDA

Επιστροφή στο Forum : Ρυθμιση για σταθερο σερφαρισμα στο Cosmote On The Go



expert1
09-07-08, 22:51
Αυτο εκανα και βρηκα την υγεια μου,
στο λεπτο επανω παγωνε η συνδεση,ασχοληθηκα με τις ρυθμισεις και ιδου το αποτελεσμα:
Ανοιγουμε τον Μobile partner >tools > options>network > network type επιλεγουμε :WCDMA only
στο BAND αφηνουμε AUTOMATIC και παταμε apply >ok
απο την στιγμη που εκανα αυτην την επιλογη στις ρυθμισεις ,τερμα η αδρανοποιηση της συνδεσης και
η απελπισια στο σερφαρισμα.
Τερμα οι αναγκαστικη αποσυνδεση και επανασυνδεση.
Ακομη και στο WCDMA με 20 και 30% signal srength,το σερφαρισμα ειναι πολυ ικανοποιητικο.
Δοκιμαστε δεν θα χασετε,
ετσι κλειδωνει το μοντεμ και δεν ψαχνει απο εδω και απο εκει
για να βρη καλυτερο σημα .
.........τα δικτυα τους και το καλο τους

trelosuk
10-08-08, 20:35
Και εγω το Πηρα το Ε170 και αρχιζω νζ το μετανιωνω. Δεν μπορω να κανω σερφ.Λες να κανουμε κατι στο Μobile partner . Τι ειναι αυτο? εχω φαει τον κοσμο να το βρω. Αν μπορεισ λιγο να helpareis και εμασ τουσ ασχετους και να μασ πεις και τις εντολες αναλυτικα!!!!

expert1
10-08-08, 21:12
Ειναι το πρασινο στρογγυλο εικονιδιο που εχεις στην επιφανεια εργασιας,
Mobile Partner.
Διπλο κλικ και ανοιγει η εφαρμογη.
Πατας το κουμπι tools και απο το αναδυομενο μενου πατας tools,
μετα επιλεγεις options και απο το νεο παραθυρο κλικαρεις στο network,
δεξια εμφανιζονται οι επιλογες :
network type επιλεγουμε :WCDMA only
στο BAND αφηνουμε AUTOMATIC και παταμε apply >ok

trelosuk
10-08-08, 22:54
σε ευχαριστω ποθ ασχολιθικεσ να με βοιθησεις. Λοιπον οταν ανοιγο το προγραμματακι μοθ βγαζει την μπαρα ποθ δειχνει το τηεμα και το ν ποθ το κλικαρις για να γινει Η συνδεση. Απο πανω εχει 4 επιλογες File network settings και help
Στο file εχει exit μονο
Στο network εχει 2g only, 3g prefered , 3g only και Network sellection
Στο settings εχει manage pin, auto connect και advance settings
και στο Help εχει Help, update now και about.
τωρα στα advance settings που ειδα εχει ===>connections, default devices, Preferences, Profiles και restore Configuration.
Τωρα αυτο ποθ μοθ λεσ το επσαξα σχεδων 3 ωρες δεν το βρικα. Μιπως να μου εδεινες το προγραμμα να το κανω παλη install μπασ και το βρω?
Σε ευχαριστω που αφιερωσες εστω και ενα λεπτο απο τον χρονο σου.

expert1
10-08-08, 23:29
επελεξε το 3g only,
πατα apply και ο.κ.
ετσι θα κρατηθει μεσα στην κυψελη και δεν θα ψαχνει για καλυτερο σημα στις διπλανες,

trelosuk
11-08-08, 10:45
Αδερφε τιποτα. ποιο μουφα απο πριν. Μηπως φταιει οτι εχω τα σβιστα?
δεν γινετε με full (και οταν λεμε full ολες Οι γραμμες στο πρασινο και HSPA) σημα να εχω ταχυτιτες λες και εχω 28kb modem. αυτο που μου προκαλει μεγαλη απορια ειναι οτι αν παω και παιξω fifia08 online μπορει μια να εχω ping 300 και μπορει να εχω και ping 2400 το ιδιο και στο Lineage. μια μπενο κανονικα και μια αστα να πανε.
Επσαξα στην Huawei να βρω κανενα προγραμμα αλλα τιποτα. δεν με αφινει να κανω download απο εκει.
Τεσπα αυτο που βλεπω μαλων ειναι οτι ακομα δεν ειναι ετοιμο προς γενικη χρηση το internet on the go της cosmote ειναι απλος για κανενα e-mail αντε και για κανενα μικρο download.
NOBADY CAN"T HELP ME!!!!!!!!!!!!!!!

expert1
11-08-08, 15:01
Και εγω Vista εχω και με τις ρυθμισεις που σου ανεφερα,εχω πολυ καiσταθερο σερφαρισμα και ακομη καλυτερο downloading,
Στα XP που το δουλεψα για λιγο καιρο και εκει μια χαρα ητανε,
τι να σου πω,κανε μια απεγκατασταση και επανεγκατασταση,απενεργοποιωντας το antivirus.
Οταν ολοκληρωσεις ριξε και μια ματια στο firewall των Vista η tou antivirus μηπως σε κοβουν την συνδεση αυτα.

GEOREN
24-08-08, 20:13
μολις γυρισα απο διακοπες και ειδα το θεμα δυστυχως το σταθερο σερφαρισμα ειναι και αργο ριξτε μια ματια εδω

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=2276388#post2276388

:down::down::down::down:

@ ADSLgr.com All rights reserved.