PDA

Επιστροφή στο Forum : Γλυφάδα Down (DSLam Τερψιθέας)



psyxakias
10-10-03, 14:17
Καλησπέρα,

Έχει κανείς πρόβλημα από Γλυφάδα; Από τις 13:02 έως τώρα είναι Down :(

Ευχαριστώ.

psyxakias
10-10-03, 16:59
Ακόμα down είναι... :evil:

Bla1r
13-10-03, 01:30
φίλε μένω Αργυρούπολη και περιμένω σε λίγες μέρες λογικά τηλ. από τον τεχνικό και για να πω την αλήθεια με ανησύχισες λίγο. Μήπως έφτιαξε το DSLAM; Και κάτι άλλο: Όπως είπα μένω Αργυρούπολη και ξέρω ότι στο DSL παίζει ρόλο η απόσταση από το DSLAM, πιστεύεις να έχω προβλήματα ταχύτητας; Εσύ που μένεις Γλυφάδα(δηλ και συ όχι Τερψιθέα) είχες καλές ταχύτητες;

Και ο αυνανισμός είναι οτι 3-4 περιοχές καλύπτονται από ΕΝΑ DSLAM. Ελπίζω να μην γεμίσουμε σύντομα :(

psyxakias
13-10-03, 20:49
Το πρόβλημα ήταν ένός φίλου που μένει Γλυφάδα.. τελικά ήταν στην γραμμή του, και αφού καλούσε το 121 2 μέρες και τον γράφαν, κάλεσε το 122 και του την φτιάξαν αμέσως (σε 1-2 λεπτα).

Από ταχύτητες πάντως καλά πάει... εγώ είμαι Πατήσια, ρίξε μια ματιά: http://www.ote-dsl.com

Bla1r
14-10-03, 10:48
ερώτησις: Ο ερμής είναι ο φίλος σου που μένει Γλυφάδα; Ρωτάω γιατί βλέπω έχει tellas και έχει καλές ταχύτητες(τουλ/στον στο download). Αν μπορούσες να δόσεις και ένα jpg από το all seeing eye(βλέπω το έχει ο φίλος σου, αν όντως το Jpg είναι του φίλου σου) θα σου είμουν υπόχρεος. Αν μπορείς, κάνε ένα filter στο Eye ώστε να βγάζει μόνο αγγλικούς servers, και κάνε εκεί το jpg με τα pings που θα βγάλει. Για να δούμε αν όντως έχει πρόβλημα η tellas με τους αγγλικούς servers(τουλάχιστον από το DSLAM της Τερψιθέας :P ) danke sehr

giorgos_g
14-10-03, 20:22
Exo kanei etisi edo kai ena mina gia DSL, meno Ano Glyfada, pira tilefono sto 134 kai mou eipan pos i Terpsithea den exei eleftheres portes kai pos tha prepi na perimeno o pOTE na vali nees portes :evil: :(
Pira merika tilefona, o enas me estelne ston alon kai o kathenas elege ta dika tou, diladi o enas elege pos eiparxoun portes kai o alos oti den iparxoun, epidi den mporo na vgalo akri me tous pOTEtzides mipos kseri kaneis ti pezi sto kentro tis Terpsitheas???? iparxoun eleftheres portes i oxi?? :evil:

panosvas
14-10-03, 20:36
sthn terpsithea den yparxoun isdn portes, yparhoun mono pstn (arketes)

giorgos_g
14-10-03, 23:14
sthn terpsithea den yparxoun isdn portes, yparhoun mono pstn (arketes)

Mipos kseris pote kai an prokite na prosthesoun nees portes gia ISDN?
An argisoun na pao na giriso tin grammi mou se PSTN :lol:

Bla1r
15-10-03, 11:35
Εμένα δεν μου είπαν τίποτα που έκανα την παραγγελία. Ούτε για πόρτες ούτε για παράθυρα. Σε 20 με 30 μερες μου είπαν θα με πάρει τηλ. ο τεχνικός. Υπόψην έχω ISDN

giorgos_g
15-10-03, 17:49
Εμένα δεν μου είπαν τίποτα που έκανα την παραγγελία. Ούτε για πόρτες ούτε για παράθυρα. Σε 20 με 30 μερες μου είπαν θα με πάρει τηλ. ο τεχνικός. Υπόψην έχω ISDN

Se pio kentro "peftis"?

Bla1r
16-10-03, 00:28
ε; τι εννοείς; αν εννοείς DSLAM, σε αυτό της Τερψιθέας :?

molivos
16-10-03, 00:40
Χμμ εγω μενω Γουναρη ανηκω στον ΟΤΕ Ηλιουπολης , αλλα απο την εμπειρια μου σας λεω οτι τον τελευταιαο μηνα ο ΟτεΝΕΤ εχει γονατησει ...και το μελλον αν δεν γινει γερη αναβαθμιση προβλεπεται ακομα χειροτερο (λογω Ολυμπιαδας )...
Απο τον Ιουλιο μεχρι και πριν 20 ημερες εκανα Download με 46kb/sec σταθερα αλλα το τελευταιο διαστημα μετα βιας πιανω ταχυτητες πανω απο 32-33kb/sec ....
Μετα απο πολλα τηλεφωνηματα και επαφες που ειχα μαζι τους τα εριχναν στον φορτο των γραμμων , λογω πολλων συνδρομητων ...οποτε ειπα και εγω να την κανω σιγα σιγα για αλλες πολιτειςς . ; -) και σε σε αλλους providers ....

molivos
16-10-03, 00:41
Χμμ εγω μενω Γουναρη ανηκω στον ΟΤΕ Ηλιουπολης , αλλα απο την εμπειρια μου σας λεω οτι τον τελευταιαο μηνα ο ΟτεΝΕΤ εχει γονατησει ...και το μελλον αν δεν γινει γερη αναβαθμιση προβλεπεται ακομα χειροτερο (λογω Ολυμπιαδας )...
Απο τον Ιουλιο μεχρι και πριν 20 ημερες εκανα Download με 46kb/sec σταθερα αλλα το τελευταιο διαστημα μετα βιας πιανω ταχυτητες πανω απο 32-33kb/sec ....
Μετα απο πολλα τηλεφωνηματα και επαφες που ειχα μαζι τους τα εριχναν στον φορτο των γραμμων , λογω πολλων συνδρομητων ...οποτε ειπα και εγω να την κανω σιγα σιγα για αλλες πολιτειςς . ; -) και σε σε αλλους providers ....





Χμμ εγω μενω Γουναρη ανηκω στον ΟΤΕ Ηλιουπολης , αλλα απο την εμπειρια μου σας λεω οτι τον τελευταιαο μηνα ο ΟτεΝΕΤ εχει γονατησει ...και το μελλον αν δεν γινει γερη αναβαθμιση προβλεπεται ακομα χειροτερο (λογω Ολυμπιαδας )...
Απο τον Ιουλιο μεχρι και πριν 20 ημερες εκανα Download με 46kb/sec σταθερα αλλα το τελευταιο διαστημα μετα βιας πιανω ταχυτητες πανω απο 32-33kb/sec ....
Μετα απο πολλα τηλεφωνηματα και επαφες που ειχα μαζι τους τα εριχναν στον φορτο των γραμμων , λογω πολλων συνδρομητων ...οποτε ειπα και εγω να την κανω σιγα σιγα για αλλες πολιτειςς . ; -) και σε σε αλλους providers ....

giorgos_g
17-10-03, 17:37
ε; τι εννοείς; αν εννοείς DSLAM, σε αυτό της Τερψιθέας :?

Oute kai se mena ipan tipota, otan argousan na erthoun kai tous pira til na tous rotiso ti ginete mou petaksan to "paramithi"?!
Pare til kai rota tous.

giorgos_g
17-10-03, 21:57
Molis prin ligo epikinonisa me ton proistameno texnikou prosopikou ston pOTE tis Ilioupolis kai mou epiveveose ta legomena tou 134, ontos den iparxoun eleftheres thires sto DSLAM tis Trepsitheas, episis mou eipe oti mexri to telos tis alis vdomadas tha exoun topothetisi nees portes :D :D :D :D :mrgreen: :mrgreen:
Ipomoni lipon... :)

Bla1r
17-10-03, 23:12
...κάντε υπομονιή και ο ουρανός θα γίνει πιο γαλανός :D

coolaris2002
31-08-06, 13:20
Παιδιά μήπως γωρίζει κανείς το τηλέφωνο του DSLam Τερψιθέας;

wintech2003
31-08-06, 13:25
Ε ρε ξέθαμα που πέφτει... που το βρήκες το thread μετα απο 3 χρόνια? :p

Multymech
04-10-06, 21:35
φιλε coolaris αν το βρείς βαλτο εδω να το έχουμε και εμείς

@ ADSLgr.com All rights reserved.