PDA

Επιστροφή στο Forum : Οι χρήστες απαγορεύεται να...



GatosPetalomenos
10-07-08, 16:20
http://www.forthnet.gr/templates/policy.html

#Οι χρήστες απαγορεύεται να διακινούν παράνομο και επιβλαβές περιεχόμενο, να τοποθετούν και να αποστέλλουν προγράμματα ιών, να διακινούν πορνογραφικό και βίαιο περιεχόμενο

Και έλεγα να κατεβάσω κάτι τσόντες και κάτι παλιές ταινίες με τον Seagal ... αλλά απαγορεύεται

#οφείλει να μην κάνει κλήσεις που είναι προσβλητικές, αντίθετες με τα χρηστά ήθη, απειλητικές, παραπλανητικές, κακόβουλες ή και ενοχλητικές.

Κι έλεγα να πάρω τηλέφωνο μια παλιά μου γκόμενα ...άσε μην την ενοχλήσω

# Οι χρήστες απαγορεύεται να χρησιμοποιούν τις υπηρεσίες πρόσβασης στο Διαδίκτυο, προκειμένου να συλλέξουν προσωπικά στοιχεία τρίτων.

Ναι αλλά εγώ θέλω να μάθω τα προσωπικά της Angelina Jolie

#Οι χρήστες απαγορεύεται να προσθέτουν ή να αφαιρούν ή να τροποποιούν στοιχεία με σκοπό να παραπλανήσουν ως προς την ταυτότητα τους κατά την διάρκεια της πρόσβασής τους στο Διαδίκτυο και στο δίκτυο πρόσβασης της εταιρείας.

Σιγά ρε idiots μην λέω σε όλους ποιος είμαι. ρε πάτε καλάααααα???

Η εταιρεία δεν ευθύνεται .....για οποιαδήποτε .....
Η εταιρεία δεν ευθύνεται .....για οποιαδήποτε .....
Η εταιρεία δεν ευθύνεται .....για οποιαδήποτε .....

για τίποτα με λίγα λόγια.

29gk
10-07-08, 16:33
.. και το νόημα αυτού του θέματος, ειναι ;;;;;:hmm:

Jazzer
10-07-08, 16:47
Να πεταλώσουμε το γάτο μας πριν το κάνει η Forthnet για μας ! :rofl: :rofl: :rofl:

A_gamer
10-07-08, 22:08
Jazzer :respekt: :respekt:

VaSimPoG
10-07-08, 23:34
Και οι ISP απο την άλλη απαγορεύεται να δίνουν οτιδήποτε λιγότερο των ~24 Mbit για να μπορούμε με άνεση να παίρνουμε τα mail μας και να ψάχνουμε το google !!!:cool:

Lagman
10-07-08, 23:38
Και οι ISP απο την άλλη απαγορεύεται να δίνουν οτιδήποτε λιγότερο των ~24 Mbit για να μπορούμε με άνεση να παίρνουμε τα mail μας και να ψάχνουμε το google !!!:cool:


adsl δίνουν :)

Pehlis
11-07-08, 03:25
Δεν, Δεν, Δεν....
Απαγορευετε, Απαγορευετε, Απαγορευετε.....

Εχουνε πιασει ποτε κανεναν που κατεβαζει ταινιες κ Mp3s για τον εαυτο του?
Αυτα πιστευω τα γραφουνε για να ειναι OK ως ISPs απεναντι στην νομοθεσια.

psytransas
11-07-08, 04:15
#Οι χρήστες απαγορεύεται να διακινούν παράνομο και επιβλαβές περιεχόμενο, να τοποθετούν και να αποστέλλουν προγράμματα ιών, να διακινούν πορνογραφικό και βίαιο περιεχόμενο


:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

:respekt:

GatosPetalomenos
11-07-08, 12:31
Δεν, Δεν, Δεν....
Απαγορευετε, Απαγορευετε, Απαγορευετε.....

Εχουνε πιασει ποτε κανεναν που κατεβαζει ταινιες κ Mp3s για τον εαυτο του?
Αυτα πιστευω τα γραφουνε για να ειναι OK ως ISPs απεναντι στην νομοθεσια.

Απαντώντας και σε προηγούμενο παιδί που ρώτησε για το νόημα του ποστ.

Το νόημα είναι ότι είσαι συνεχώς παράνομος και σε πιάνουν όποτε το θελήσουν.

Ο κλοιός στενεύει. Τα πράγματα δυσκολεύουν. Αύριο θα έχουμε τις "ταχύτητες" που σήμερα ονειρευόμαστε και δεν θα μπορούμε να κατεβάσουμε τίποτα.

Στον φίλο που κάνω παράθεση το μήνυμα του. Ναι έχουν πιάσει και όσο πάνε θα πιάνουν περισσότερους. Θα τους κάνουν μάρτυρες για παραδειγματισμό.

Υ.Γ.Και οι προστασίες δυσκολεύουν. Όποιος ασχολείται π.χ. με Audiowarez και ξέρει τι είναι το Synchrosoft ξέρει ότι τα τελευταία λίγα χρόνια πολλά προγράμματα είναι και θα συνεχίσουν να είναι άσπαστα.

Πρόβλεψη μου: Σε μια πενταετία όλα (που τώρα θεωρείτε αυτονόητα) θα έχουν αλλάξει ανεπιστρεπτί.

A_gamer
11-07-08, 13:32
:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

:respekt:

Το να κατεβάζεις TB HD περιεχομένου εμπίπτει σε αυτή την κατηγορία άραγε; :p

Ingenius
11-07-08, 13:40
Απαντώντας και σε προηγούμενο παιδί που ρώτησε για το νόημα του ποστ.

Το νόημα είναι ότι είσαι συνεχώς παράνομος και σε πιάνουν όποτε το θελήσουν.

Ο κλοιός στενεύει. Τα πράγματα δυσκολεύουν. Αύριο θα έχουμε τις "ταχύτητες" που σήμερα ονειρευόμαστε και δεν θα μπορούμε να κατεβάσουμε τίποτα.

Στον φίλο που κάνω παράθεση το μήνυμα του. Ναι έχουν πιάσει και όσο πάνε θα πιάνουν περισσότερους. Θα τους κάνουν μάρτυρες για παραδειγματισμό.

Υ.Γ.Και οι προστασίες δυσκολεύουν. Όποιος ασχολείται π.χ. με Audiowarez και ξέρει τι είναι το Synchrosoft ξέρει ότι τα τελευταία λίγα χρόνια πολλά προγράμματα είναι και θα συνεχίσουν να είναι άσπαστα.

Πρόβλεψη μου: Σε μια πενταετία όλα (που τώρα θεωρείτε αυτονόητα) θα έχουν αλλάξει ανεπιστρεπτί.

Και πάλι θα μπορείς να κατεβάσεις ταινίες HD και μη και τραγούδια αρκεί να πληρώσεις για τα πνευματικά δικαιώματα στους δημιουργούς τους. :lock:

29gk
11-07-08, 13:44
Απαντώντας και σε προηγούμενο παιδί που ρώτησε για το νόημα του ποστ.

Το νόημα είναι ότι είσαι συνεχώς παράνομος και σε πιάνουν όποτε το θελήσουν.

Ο κλοιός στενεύει. Τα πράγματα δυσκολεύουν. Αύριο θα έχουμε τις "ταχύτητες" που σήμερα ονειρευόμαστε και δεν θα μπορούμε να κατεβάσουμε τίποτα.

Στον φίλο που κάνω παράθεση το μήνυμα του. Ναι έχουν πιάσει και όσο πάνε θα πιάνουν περισσότερους. Θα τους κάνουν μάρτυρες για παραδειγματισμό.

Υ.Γ.Και οι προστασίες δυσκολεύουν. Όποιος ασχολείται π.χ. με Audiowarez και ξέρει τι είναι το Synchrosoft ξέρει ότι τα τελευταία λίγα χρόνια πολλά προγράμματα είναι και θα συνεχίσουν να είναι άσπαστα.

Πρόβλεψη μου: Σε μια πενταετία όλα (που τώρα θεωρείτε αυτονόητα) θα έχουν αλλάξει ανεπιστρεπτί.

Aν μου επιτρεπεις, μαλλον ξανα ανακαλυπτεις την Αμερικη. Παντοτε υπηρχαν αυτοι οι οροι σε ολες τις εταιρειες και τις συμβασεις που υπογραφαμε. Ακομα και με το απλο τηλεφωνο του ΟΤΕ πριν 20 χρονια αν εκανες φαρσες και σε επιαναν σε τιμωρουσαν βασει νομου για κακη χρηση.

Δεν χρειαζεται βεβαια να αναφερω πως ολες αυτες οι παραγραφοι που αναφερεις στο αρχικο σου μηνυμα ειναι αυτονοητες. Οχι μονον για τους παροχους αλλα και για το ... πεζοδρομιο. Δηλαδη δεν μπορεις να αναρτας πορνογραφικο υλικο στο περιπτερο φορα παρτιδα, δεν μπορεις να βρισεις καποιον στον δρομο, δεν μπορεις να γραψεις το τηλεφωνο μου στις δημοσιες τουαλετες, δεν μπορεις να με εξαπατησεις δηλωνοντας κατι που δεν εισαι πχ αστυνομικος.

Και με το " δεν μπορεις " εννοω φυσικα πως ειναι παρονομο και τιμωρειται. Ισως ομως σου εκανε εντυπωση γιατι δεν ειχες ξαναδιαβασει ποτε ενα απο τα συμβολαια που υπογραφεις. ;)

Ingenius
11-07-08, 13:46
Και οι ISP απο την άλλη απαγορεύεται να δίνουν οτιδήποτε λιγότερο των ~24 Mbit για να μπορούμε με άνεση να παίρνουμε τα mail μας και να ψάχνουμε το google !!!:cool:

Ένα STM-64/10 Giga Ethernet interface με μπόλικο SLA στον κύριο παρακαλώ :p

ZAGNA
11-07-08, 14:03
Εγώ λέω πως για κάθε φάρμακο υπάρχει ένα αντίδοτο... αυτό μερικές φορές είναι καλό άλλες όχι, στην περίπτωση των υπολογιστών υπάρχει αντίδοτο για το οτιδίποτε και να βγει,,, όποτε βγει.
Τώρα αν νομίζουν μερικοί πως όλα θα γίνουν νόμιμα στο διαδίκτυο και ρόδινα είναι βαθιά γελασμένοι, πιο γρήγορα θα μπορείς να αφήνεις την πόρτα σου ανοιχτή χωρίς να φοβάσαι να σε κλέψουν στην Ομόνοια παρά στο διαδίκτυο (πράγμα που δεν πρόκειται να συμβεί ποτέ)

VaSimPoG
11-07-08, 16:16
Απαντώντας και σε προηγούμενο παιδί που ρώτησε για το νόημα του ποστ.

Το νόημα είναι ότι είσαι συνεχώς παράνομος και σε πιάνουν όποτε το θελήσουν.

Ο κλοιός στενεύει. Τα πράγματα δυσκολεύουν. Αύριο θα έχουμε τις "ταχύτητες" που σήμερα ονειρευόμαστε και δεν θα μπορούμε να κατεβάσουμε τίποτα.

Στον φίλο που κάνω παράθεση το μήνυμα του. Ναι έχουν πιάσει και όσο πάνε θα πιάνουν περισσότερους. Θα τους κάνουν μάρτυρες για παραδειγματισμό.

Υ.Γ.Και οι προστασίες δυσκολεύουν. Όποιος ασχολείται π.χ. με Audiowarez και ξέρει τι είναι το Synchrosoft ξέρει ότι τα τελευταία λίγα χρόνια πολλά προγράμματα είναι και θα συνεχίσουν να είναι άσπαστα.

Πρόβλεψη μου: Σε μια πενταετία όλα (που τώρα θεωρείτε αυτονόητα) θα έχουν αλλάξει ανεπιστρεπτί.

Και επαναλαμβάνω πως ότ-αν γίνουν όλα αυτά, δεν θα δεχόμαστε κάτι λιγότερο απο 24 Mbit για να διαβάζουμε mails/feeds και να μπαίνουμε στο myspace:evil:

psytransas
12-07-08, 11:39
Το να κατεβάζεις TB HD περιεχομένου εμπίπτει σε αυτή την κατηγορία άραγε; :p

Μπα καλε....δε νομιζω....:p

Hengeo
14-07-08, 02:39
Αν δεν σε καλύπτουν οι όροι ή/και τα χαρακτηριστικά μίας υπηρεσίας, κανένας δεν σε υποχρεώνει να την χρησιμοποιήσεις. Όπως είπε όμως και ο flamelab, μήπως, κλασσικά ελληνικά, έβαλες την υπογραφή σου, χωρίς να κοιτάξεις τι λέει το συμβόλαιο, και τώρα γκρινιάζεις για να γκρινιάζεις; Διότι τα συγκεκριμένα όλοι οι isp τα λένε πάνω-κάτω..

GatosPetalomenos
14-07-08, 04:14
Αν δεν σε καλύπτουν οι όροι ή/και τα χαρακτηριστικά μίας υπηρεσίας, κανένας δεν σε υποχρεώνει να την χρησιμοποιήσεις. Όπως είπε όμως και ο flamelab, μήπως, κλασσικά ελληνικά, έβαλες την υπογραφή σου, χωρίς να κοιτάξεις τι λέει το συμβόλαιο, και τώρα γκρινιάζεις για να γκρινιάζεις; Διότι τα συγκεκριμένα όλοι οι isp τα λένε πάνω-κάτω..

Δεν "γκρινιάζω"...
Δεν έχω Forthnet...
Διαβάζω πριν υπογράψω. Διάβασα, δεν μ' άρεσαν, δεν υπέγραψα.
Στην εταιρεία που είμαι, όοοοοοοταν μπήκα δεν έλεγε αυτές τις βλακείες.
Τι εννοείς "κλασ(σ)ικά ελληνικά";; Άσε κατάλαβα το λέει κάτω απ' το nick σου
Περιοχή: Στη χώρα που πάντα φταίνε οι άλλοι..

@ ADSLgr.com All rights reserved.