PDA

Επιστροφή στο Forum : Παρουσία της Forthnet στην Infosystem



joseph
10-10-03, 14:44
Εχθές επισκέυτηκα την έκθεση, για να διπαπιστώσω οτι καθε περσινή έκθεση και καλύτερη. Στο stand της Forthnet έχει 7 διαφορετικούς υπολογιστές για κάθε πακέτο σύνδεσης.

PSTN 56 , ISDN 64, ISDN 128 , ADSL 256 , ADSL 384 , ADSL 512 , ADSL 1024

Διαπίστωσα ότι τα πακέτα ADSL είναι αρκετά ταχύτερα απο την ISDN 128, αλλά επιμένω στο ότι είναι πολύ ακριβά ακόμα, ακόμα και τα μικρότερα πακετα (ISDN,PSTN) με την χρονοχρέωση για άνω των 50 ωρών τον μήνα.
Δοκίμασα το speedmeter που διαθέτει το site, για να διαπιστώσω ότι δείχνει πολύ λιγοτερο απο την ονομαστική ταχύτητα του 1024, λιγότερο και απο 512. Όμως απο downloading μπορώ να πώ ότι με παράλληλα downloads είχα σύνολο κοντά στα 110 KBytes ανα sec , τιμή που δείχνει ότι πράγματι έιναι 1024. Ομώς το κόστος αυτό για τις υπερεσιές αυτές είναι εξοπραγματικό. Προτειμώ να πάρω το καινούριο Golf παρά DSL.

Εαν θα βάλω ποτέ DSL , θα είναι όταν θα κοστίζει κάτι λιγοτερο απο 20 ευρώ με την Φ(Α)ΠΑ

edit το διορθωσα οκ ????

yiapap
10-10-03, 15:34
Εαν θα βάλω ποτέ DSL , θα είναι όταν θα κοστίζει κάτι λιγοτερο απο 20 ευρώ με την Φ(Α)ΠΑ

Μάλλον δε θα βάλεις DSL για ΠΟΛΥ, ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καιρό! :cry:
Και είναι InfoSystem... όχι Imfosystem (ντροπή σου ρε πατρίδα!)

joseph
10-10-03, 19:29
yiapap ρε, δεν γ.......@@@@@@@@@@............. λεω εγω ??? εγς θελω εδω και τωρα με 20 ευρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

joseph
10-10-03, 19:31
η εξυβρισις εγινε απο θυμό, γιατι ο yiapap θεωρεί οτι οι τιμές ειναι κατι παραπάνω απο super.... για ενα φοιτιτή σαν εμένα! τι ειμαι ρε ? ΤΡΑΠΕΖΑ????

yiapap
10-10-03, 20:14
Σε μηνύω για εξύβριση... Με αυτό που λέω βγάζεις το συμπέρασμα ότι οι τιμές είναι 'super" <sic>????
Εγώ λέω ότι για να δεις τέτοιες τιμές, θα περιμένεις... ΠΟΛΥ... ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ...

"Don't shoot the messenger"
:wink:

joseph
10-10-03, 23:16
μα γιατί στο εξωτερικό τότε μετά από τρια με τέσσερα χρόνια ειχαν αυτές τις τιμές ?(για 256). επιπλέον οι υπηρεσίες (εσείς το λετε, εσείς κανετε τεστς , εσείς φωνάζετε οτι έχετε προβλήματα με τις ταχύτητες) δεν ειναι εγγυιμένες! τι έχεις να πεις ? θα πληρώνουμε για να έχουμε ταχύτητες χαμηλότερης τάξης απο αυτήν του PSTN ? θα μου πείς ειναι ακόμα πιλοτικό???????!!!!!!!!! καλά δεν έχουν ιδέα απο DSL ??? πληρώνουμε τα ανύρπακτα!!!!!!! Επιτέλους δημιουργήστε κίνημα !!! δείξτε την απέχθεια σας με μαζικο DOWNLOADING, για 6 ώρες, να δούμε εαν θα αντέξει ο γιγαντας με τα ξύλινα πόδια! οπως και να λέγεται αυτός! TELLAS, FORTHNET , OTENET!

yiapap
11-10-03, 09:18
joseph με κάθε post με μπερδεύεις και πιο πολύ...
Βλέπω ότι είσαι στο ADLSgr.com από τις 7/11/2002. Συνεπώς πρέπει να γνωρίζει πολύ καλύτερα από μέα, τι λέμε όλοι για όλα αυτά που αναφέρεις... τι έχουμε ΚΑΝΕΙ για αυτά που αναφέρεις και τι προσπαθούμε να κάνουμε τώρα και στο μέλλον.
Δεν κατάλαβα που και γιατί διαφωνούμε!!!!!

Athlon_XP
11-10-03, 10:38
Σήμερα λέω να πάω και εγώ στην Infosystem και φυσικά πρώτα στο περίπτερο της FORTHNET θα πάω και φυσικά θα τους πω τις απόψεις μου.

yiapap
12-10-03, 11:27
Ααααα... Εσύ ήσουνα ο τύπος που κερνούσανε καφέ και χτυπούσανε φιλικα στην πλάτη;
:mrgreen:

SSB
12-10-03, 13:21
...Επιτέλους δημιουργήστε κίνημα !!! δείξτε την απέχθεια σας με μαζικο DOWNLOADING, για 6 ώρες, να δούμε εαν θα αντέξει ο γιγαντας με τα ξύλινα πόδια! οπως και να λέγεται αυτός! TELLAS, FORTHNET , OTENET!

Πολύ καλά τα λές και τα φωνάζεις αγαπητέ joseph. Επέτρεψέ μου όμως να διαφωνήσω με την μέθοδο που προτείνεις (download). Οι "γίγαντες" που αναφέρεις δεν πέφτουν παρά μόνο με μία μέθοδο. Με την εμφάνιση άλου γίγαντα που και αυτός με τη σειρά του θα κάνει τα ίδια κ.ο.κ.
Βλέπεις όλοι εμείς που φωνάζουμε ακουγόμαστε πολύ σιγά και το αφτί των εν' λόγω δεν ιδρώνει εύκολα.

Ατυχώς δεν γνωρίζω κανένα δημοσιογράφο χρήστη (όχι ναρκωτικών αλλά aDSL), οπότε άντε να πείσεις κάποιον εξ'αυτών,να αφήσει το διαρκές γλύψιμο των συνεντευξιαζόμενων άχρηστων απατεώνων και να προχωρήσει σε ερωτήσεις που ενοχλούν.

Βλέπεις μόνο η δημοσιοποίηση βλάπτει σήμερα. Μόνο έτσι μπορεί να εμποδιστεί ο "μικροεπενδυτής" να "τα χώσει" σε έναν κολοσσό τηλεπικοινωνιών όπως η Intracom, ή ο OTE, που οι καταναλωτές του όχι μόνο τον βρίζουν, αλλά "τολμούν" και το δημοσιοποιούν.

Κατά τα άλλα, και εγώ θα ήθελα aDSL με 20e ή κολοκυθάκια με 10 λεπτά, αλλά μάλλον χλωμό το βλέπω σε αυτή τη ζωή.

joseph
12-10-03, 18:28
yiapap πράγματι είμαι τοσο καιρό εδω μέσα, είδα την προσπάθεια greeceoffline να πέφτει στο κενό, κλπ κλπ.... Τα media είναι μια δυσκίνητη μηχανή, που για να την ελένξεις θα έπρεπε να είσαι γίγαντας. Εγω θα ελπίζω πάντα για τιμές κατω απο 20 ευρω..... ίσως θα έπρεπε να το κάνω signature ....

psyxakias
12-10-03, 20:43
Όταν ο φίλος μας ο joseph βάλει DSL (με τα 20Ε με ΦΠΑ) εγω θα αγοράσω Ferrari.

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Athlon_XP
12-10-03, 20:46
joseph αυτό που λες με τα 20Ε τελική μάλλον θα πάρει χιλιετίες για να εφαρμοστεί εδώ (πχ το διαστημικό έτος 500000).

organus
13-10-03, 15:53
ki ego hmoun infosystem...alla se oles tis erotiseis pira tis apantiseis pou oloi perimename...asxetila pwnag3 !!!!

joseph
14-10-03, 02:57
Athlon_XP endiaferesai gia ena meeting ? salonica esy salonica kai egw pame gyradiko ?

UGF_GreekMind
14-10-03, 04:12
Κανονίστε να οργανώσετε ραντεβού εδώ και να μη με φωνάξετε...

xlntstay
14-10-03, 08:47
Paraskeui 10 Oktwbriou Infosystem(isws i xeiroteri pou exei ginei) :(

Periptero Forthnet

Egw otan ton rwtisa(auton tis Forthnet stin infosystem)ti tha ginei me tis times,kai an tha kanoun kapoia meiwsi ,mou eipe......
-ti exoun oi times ,mia xara einai!!!! :?
-Ti mia xara edw yparxoun 2 ISPs me 34 kai 31,5 eurw sta384.
-Alitheia ?? 8O :?
-Nai i Tellas kai i Vivodi(otan anefera vivodi gelase kai eskase psiloeirwniko yfos) :? .
-Emeis den nomizw na akolouthisoume sytoma,mono kata ta xristougenna mporei na ginoun tipota prosfores. 8O
-...... :x :x :?

Den kratise kai parapolu i synomilia mas alla den nomizw na xreiazotan.Me auti tin politiki den nomizw na kerdisei se tipota toulaxiston stis sundeseis DSL(pou mallon den prepei na tin endiferoun kai polu) kai blepw na menei me Dial Up.

Krima giati egw perimena mia amesi antidrasi apo tin Forthnet alla mallon to mono pou tin endiaferei einai oso ginetai perisotero kerdos gia oso to dinaton perissotero diastima :x :? (kai min akousw oti etsi einai oles oi etairies klp giati den einai oles).17eurw den nomizw na aksizei i opoiadipote texniki ypostiriksi oso kali kai na einai( :!: Egw apo Tellas eimai apolyta euxaristimenos kai se ypiresies kai se texniki ypostiriksi :!: ).
As doume oi alles etairies ti tha kanoun.
:wink:

sostos
14-10-03, 10:15
Paraskeui 10 Oktwbriou Infosystem(isws i xeiroteri pou exei ginei) :(
.......
Krima giati egw perimena mia amesi antidrasi apo tin Forthnet alla mallon to mono pou tin endiaferei einai oso ginetai perisotero kerdos gia oso to dinaton perissotero diastima :x :? (kai min akousw oti etsi einai oles oi etairies klp giati den einai oles).17eurw den nomizw na aksizei i opoiadipote texniki ypostiriksi oso kali kai na einai( :!: Egw apo Tellas eimai apolyta euxaristimenos kai se ypiresies kai se texniki ypostiriksi :!: ).
As doume oi alles etairies ti tha kanoun.
:wink:

Θα πρεπει να εχεις υποψη σου και άλλους παράγοντες: ειδικα η φορθνετ έχει μεγαλο προβλημα φετος γιατι πρεπει παση θυσια να εμφανίσει κερδη εστω και 1 ευρω! μετα τη μεγαλη ζημια περυσι και τη δυσαρεσκεια των μετοχων που δεν εχουν δει μερισμα επι δυο ετη συνεχομενα, δεν την παιρνει να μειωσει τις τιμες στα επιπεδα της τελλας γιατι θα μειωθουν τρομερα τα εσοδα.

Φυσικά οι απλοί χρηστες ουδόλως ενδιαφερονται για ολα αυτα και πανε προς βιβοντι και τελλας.

@ ADSLgr.com All rights reserved.