PDA

Επιστροφή στο Forum : Απορία



maria.pk
11-07-08, 14:06
“Τo Απόλυτο” Double Play
Χωρίς πάγιο Γραμμής και δεύτερο λογαριασμό από τον ΟΤΕ

Συνδυαστικό προϊόν υπηρεσιών σταθερής τηλεφωνίας και ευρυζωνικής πρόσβασης που περιλαμβάνει στην χρέωση του, με μόνο €39,90 το μήνα, απεριόριστες κλήσεις προς σταθερά σε Ελλάδα (αστικά και υπεραστικά) και 38 επιπλέον χώρες*, 60 λεπτά χρόνου ομιλίας προς όλα τα εθνικά κινητά, ανεξαρτήτως δικτύου. απεριόριστη χρήση ADSL Internet σε ταχύτητα έως και 24Mbps/1 Μbps, , καθώς και την απλή ψηφιακή τηλεφωνική σύνδεση (PSTN) και τον τηλεφωνικό αριθμό απευθείας από το δίκτυο της Tellas.

Γνωρίζει κανείς αν αυτό σημαίνει πως δεν χρειάζεται να πάρω γραμμή από τον οτε? κι αν ναι, ισχύει για Θεσ/νίκη?

blkik
13-07-08, 11:50
Αυτο σημαίνει ότι η γραμμή σου θα μεταφερθεί στην Tellas αλλά θα έχει την ίδια μορφή με του OTE δηλαδη PSTN και όχι Voip μέσω internet

αν δεν θέλεις απεριόριστες κλήσεις μπορείς να κάνεις άιτηση για το Basic και να έχεις την γραμμή στον ΟΤΕ και το Internet στην Tellas

mikeledim
13-07-08, 12:45
ετσι ειναι ;)

Andree
13-07-08, 12:59
Ενδιαφερον αυτο αλλα για να κανουν μεταφορα γραμμης για ποσο καιρο θα σου κανουν διακοπη γραμης τηλ/ιντερνετ και αν ειναι αξιοπηστο..

Mouse Potato
13-07-08, 14:09
Ενδιαφερον αυτο αλλα για να κανουν μεταφορα γραμμης για ποσο καιρο θα σου κανουν διακοπη γραμης τηλ/ιντερνετ και αν ειναι αξιοπηστο..

Λένε πως δεν θα 'χεις Internet/Τηλέφωνο για λίγες ώρες, μερικές φορές όμως αποδεσμεύει πιο γρήγορα την γραμμή ο ΟΤΕ κι αυτές οι λίγες ώρες μπορεί να γίνουν και μερικές μέρες :whistle:

pan82
13-07-08, 15:41

Γνωρίζει κανείς αν αυτό σημαίνει πως δεν χρειάζεται να πάρω γραμμή από τον οτε? κι αν ναι, ισχύει για Θεσ/νίκη?

Ισχύει από τη στιγμή που η περιοχή σου καλύπτεται από το ιδιόκτητο δίκτυο της τελλας, είτε αθήνα είσαι είτε θεσσαλονίκη είτε κατερίνη για πχ. μπορείς να ζητήσεις νέα γραμμή από τελλάς, χωρίς προηγούμενα να έχει τηλέφωνο από τον ΟΤΕ και θα σου δώσουν αυτοί και αριθμό.

maria.pk
13-07-08, 19:00
Ισχύει από τη στιγμή που η περιοχή σου καλύπτεται από το ιδιόκτητο δίκτυο της τελλας, είτε αθήνα είσαι είτε θεσσαλονίκη είτε κατερίνη για πχ. μπορείς να ζητήσεις νέα γραμμή από τελλάς, χωρίς προηγούμενα να έχει τηλέφωνο από τον ΟΤΕ και θα σου δώσουν αυτοί και αριθμό.Αυτό κατάλαβα κι εγώ. Τους έχω στείλει μαιλ εδώ και 3 μέρες αλλά δεν μου έχουν απαντήσει. Είναι σίγουρα έτσι; Γιατί με τις απαντήσεις των προηγούμενων συμφορουμιτών ομολογώ ότι μπερδεύτηκα :hmm:

........Auto merged post: maria.pk πρόσθεσε 6 λεπτά και 3 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Αυτο σημαίνει ότι η γραμμή σου θα μεταφερθεί στην Tellas αλλά θα έχει την ίδια μορφή με του OTE δηλαδη PSTN και όχι Voip μέσω internet

αν δεν θέλεις απεριόριστες κλήσεις μπορείς να κάνεις άιτηση για το Basic και να έχεις την γραμμή στον ΟΤΕ και το Internet στην Tellas
Το θέμα είναι ότι δεν θέλω να έχω καμία σχέση με τον οτε. Σκοπεύω να μετακομίσω και δεν βρίσκω λόγω να δώσω 70 ευρώ στον οτέ για να μου βάλει γραμμή.

blkik
13-07-08, 19:23
Ετσι όπως το βλέπεις ναι δεν θα έχεις σχέση με τον ΟΤΕ πέραν του ότιε είναι υπευθυνός διαχειριστής για τις γραμμές και σε περίπτωση βλάβης που δεν διορθώνεται και τόσο απλά θα πετάξουν το μπαλάκι σε αυτόν.

maria.pk
13-07-08, 19:39
Ετσι όπως το βλέπεις ναι δεν θα έχεις σχέση με τον ΟΤΕ πέραν του ότιε είναι υπευθυνός διαχειριστής για τις γραμμές και σε περίπτωση βλάβης που δεν διορθώνεται και τόσο απλά θα πετάξουν το μπαλάκι σε αυτόν.Ναι αλλά θα είναι θέμα της τελλας να το λύσει και όχι δικό μου.

XARAYGH
14-07-08, 00:50
εχω δει μεγαλες καθυστερσεις σε αριθμοδοτησεις παρε μια νεα γραμμη απο τον οτε και αμεσως κανε αιτηση για φορητοτητα η καλυτερη λυση...

pan82
15-07-08, 00:06
Αυτό κατάλαβα κι εγώ. Τους έχω στείλει μαιλ εδώ και 3 μέρες αλλά δεν μου έχουν απαντήσει. Είναι σίγουρα έτσι; Γιατί με τις απαντήσεις των προηγούμενων συμφορουμιτών ομολογώ ότι μπερδεύτηκα :hmm:


Το κατάλαβα οτι αποκλείεται να κατάλαβες από τους άλλους γι΄αυτο το διευκρίνησα, ναι 1000% ισχύει αυτό που είπα, απλά κάνεις αίτηση με αριθμοδότηση και σου δίνουν νούμερο δικό τους (211 για Αθήνα και ανάλογα για κάθε πόλη). Απλά παίζει να κάνει το διπλό χρόνο να κατασκευαστεί η γραμμή από το να μεταφερθείς από οτε αλλά αυτό εξαρτάται από τον ΟΤΕ της περιοχή σου που κατασκευάζουν τη γραμμή σου. Αν έχει πρόβλημα μετά η τελλάς αναλαμβάνει και τα προβλήματα που δημιουργούνται λόγω οτε, αυτή τα δηλώνει στον οτε αφού εσύ δεν έχεις καμία σχέση με οτε

@ ADSLgr.com All rights reserved.