PDA

Επιστροφή στο Forum : ερωτηση για firefox



thanasis38
12-07-08, 14:55
οταν ανοιγω τον firefox και προσπαθω να συνδεθω πχ στο adslgr.com, ενω εχω τσεκαρισμενη την αυτοματη συνδεση, με αποθηκευση του κωδικου και του ονοματος χρηστη, καθε φορα που ανοιγω τον firefox μου ζηταει ονομα χρηστη και κωδικο προσβασης.τι μπορει να φταιει?:worthy:

euri
12-07-08, 15:08
Μήπως σβήνεις τα cookies;

thanasis38
12-07-08, 15:12
οχι δεν τα σβηνω

spotgr
12-07-08, 15:12
Μήπως το adslgr.com τo γράφεις χωρίς τα 3w;

thanasis38
12-07-08, 15:14
οχι το γραφω κανονικα.αλλα καθε φορα που θα μπω μου ζηταει ονομα και κωδικο

spotgr
12-07-08, 15:17
Εργαλεία->Επιλογές->Απόρρητο και κάνε έναν έλεγχο αν η επιλογή "Αποδοχή cookies από σελίδες" είναι επιλεγμένη.

thanasis38
12-07-08, 15:21
ειναι και αυτη η επιλογη τσεκαρισμενη, και η επιλογη διατηρηση μεχρι να ληξουν.

crypter
12-07-08, 15:56
στα options στην καρτελα security εκει που λεει remember passwords for sites τσεκαρε μην εχεις βαλει ορισμενα στο exceptions

thanasis38
12-07-08, 18:34
ουτε αυτο ειναι.

VaSimPoG
12-07-08, 19:49
Μπαίνεις με proxy μήπως ;

thanasis38
13-07-08, 13:24
οχι. τωρα τελευταια μου το παρουσιασε αυτο.μηπως φταιει ο firefox 3?

WAntilles
13-07-08, 16:24
οταν ανοιγω τον firefox και προσπαθω να συνδεθω πχ στο adslgr.com, ενω εχω τσεκαρισμενη την αυτοματη συνδεση, με αποθηκευση του κωδικου και του ονοματος χρηστη, καθε φορα που ανοιγω τον firefox μου ζηταει ονομα χρηστη και κωδικο προσβασης.τι μπορει να φταιει?:worthy:

Να πας στα αποθηκευμένα passwords και να σβήσεις ό,τι έχει σχέση με το aDSLgr-com.

Την επόμενη φορά που θα σου ζητήσει αποθήκευση του username-password αποθήκευσέ τα, και θα είσαι έτοιμος.

albatross
13-07-08, 18:41
Eλπιζω βεβαια να μην εχεις τσεκαρει την επιλογη clear my private data when I close firefox, γιατι σβηνει και τα cookies.

A_gamer
14-07-08, 14:32
οταν ανοιγω τον firefox και προσπαθω να συνδεθω πχ στο adslgr.com, ενω εχω τσεκαρισμενη την αυτοματη συνδεση, με αποθηκευση του κωδικου και του ονοματος χρηστη, καθε φορα που ανοιγω τον firefox μου ζηταει ονομα χρηστη και κωδικο προσβασης.τι μπορει να φταιει?:worthy:


Να πας στα αποθηκευμένα passwords και να σβήσεις ό,τι έχει σχέση με το aDSLgr-com.

Την επόμενη φορά που θα σου ζητήσει αποθήκευση του username-password αποθήκευσέ τα, και θα είσαι έτοιμος.



οχι. τωρα τελευταια μου το παρουσιασε αυτο.μηπως φταιει ο firefox 3?

Μήπως δεν είναι καν αποθηκευμένοι οι κωδικοί γιατί ζητάει αποθήκευση αλλά δεν το πρόσεξες; Η ειδοποίηση εμφανίζεται εκεί που δείχνει τις καρτέλες που έχεις ανοιχτές, στα δεξιά.

Ή μήπως έχεις απενεργοποιημένη την "Απομνημόνευση κωδικών για σελίδες" (καρτέλα "Ασφάλεια" στις επιλογές); :whistle:

@ ADSLgr.com All rights reserved.