PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα με IP



spetzouras
12-07-08, 15:20
Καλησπέρα σε όλους και καλό Σαβ/κο.

Έχω εδώ κ κάποιες μέρες ένα πρόβλημα με τη σύνδεση και συγκεκριμένα με το ΙP μου,με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κατεβάσω τίποτα ούτε από ftp(rapidshare) αλλά ούτε και από DC++.

Στην πρώτη περίπτωση μου λέει η σελίδα ότι η ip μου κατεβάζει ένα αρχείο και δεν μπορώ να κατεβάσω άλλο ταυτόχρονα (εδώ και 3 μέρες το ίδιο μύνημα) ενώ στην αρχή κατέβασα κανονικά κάποια αρχεία που ήθελα.

Στη 2η περίπτωση, μου λέει το DC ότι άλλη ip μου έχει δώσει το δίκτυο και άλλη έχω στην πραγματικότητα, με αποτέλεσμα να συνδέομαι σε hub αλλά να μην μπορώ να κάνω search ούτε download.

Υπάρχει τρόπος να λυθεί αυτό το πρόβλημα;

Ευχαριστώ

blackshadow84
12-07-08, 16:19
Οσον αφορα το dc++ αν θυμαμαι καλα εχει ξανασυζητηθεί το θέμα, αλλα δεν ξέρω αν τελικά δόθηκε κάποια λύση.

Όσον αφορά το rapidhsare είναι λογικό αυτό που σου βγάζει γιατί βγένουν πολλοί από την ίδια ip. Η μόνη σίγουρη λύση είναι να γίνεις premium user με συνδρομή.

Φιλικά

blackshadow84

spetzouras
12-07-08, 16:27
Υπαρχει καποιο προγραμμα που μπορω να κατεβαζω κ να λειτουργει στο δικτυο;

Επισης τι ακριβως γινεται με τις ip κ υπαρχει αυτο το προβλημα;

DSLaManiaC
12-07-08, 18:45
Μέσω του ArNet δεν έχει ο καθένας τη δική του προσωπική IP έτσι ώστε να μπορεί να κάνει forward σε ports και όλα τα παρελκόμενα.

Βγαίνουν όλοι με κοινόχρηστη έξω.

spetzouras
13-07-08, 14:07
Οσον αφορα το dc++ αν θυμαμαι καλα εχει ξανασυζητηθεί το θέμα, αλλα δεν ξέρω αν τελικά δόθηκε κάποια λύση.

Όσον αφορά το rapidhsare είναι λογικό αυτό που σου βγάζει γιατί βγένουν πολλοί από την ίδια ip. Η μόνη σίγουρη λύση είναι να γίνεις premium user με συνδρομή.

Φιλικά

blackshadow84

Όσο ήμουν όμως με το Demo κωδικό το rapidshare λειτουργούσε μια χαρά...αυτό τώρα πως γίνεται.....

ArNet1
14-07-08, 14:36
Πράγματι όλοι οι χρήστες του δικτύου μας βγαίνουν στο Internet από μία πραγματική IP διεύθυνση.
Η τεχνική αυτή επιβάλλεται και απο την πολιτική ασφαλείας μας την οποία έχουμε καταθέσει στην ΑΔΑΕ (http://www.adae.gr) και με την οποία προστατεύουμε κατα το δυνατόν του χρήστες μας.
Η πολιτική ασφαλείας είναι δημοσιοποιημένη στην ιστοσελίδα του δικτύου μας και μπορείτε να την δείτε εδώ (http://www.arnet.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=43&Itemid=28).
Εάν ένας χρήστης κατεβάζει μέσω ελεύθερου λογαριασμού απο το Rapidshare, τότε σας δείχνει ότι η διεύθυνση μας χρησιμοποιείται.
Δεν υπάρχει καμμία διαφορά μεταξύ demo και κανονικών κωδικών. Προφανώς όταν δοκιμάσατε με τον demo κωδικό που σας είχαμε δώσει, έτυχε να μην κατεβάζει άλλος χρήστης μέσω Rapidshare.

ArNet1
ArNet Support

@ ADSLgr.com All rights reserved.