PDA

Επιστροφή στο Forum : Hol2Play και fritz fon



kostasdi
13-07-08, 11:38
καλημερα...
θελω μια μικρη βοηθεια
ειχα hol hibox με το fritz fon το απλο
το γυρησα σε 2play και που εδωσαν το netfaster.
μου εχαν πει οτι θα ηταν pots η τηλεφωνια αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα...αντο ηξερα θα εβαζα forthnet.
στο ζουμι τωρα...

επειδη το net faster μου εχει σπασει τα νευρα και δεν μπορω να κανω port forwarding αλλα και ουτε να καταφερω να δουλεψει ο DDNS λεω να ξαναβαλω το fritz fon (ειναι το απλο οχι wlan).
μπορει να μου πει καποιος τις ρυθμησεις για το voip του fritz γιατι δεν θα εχω τηλεφωνο?

ευχαριστω

Galeone
14-07-08, 12:44
καλημερα...
θελω μια μικρη βοηθεια
ειχα hol hibox με το fritz fon το απλο
το γυρησα σε 2play και που εδωσαν το netfaster.
μου εχαν πει οτι θα ηταν pots η τηλεφωνια αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα...αντο ηξερα θα εβαζα forthnet.
στο ζουμι τωρα...

επειδη το net faster μου εχει σπασει τα νευρα και δεν μπορω να κανω port forwarding αλλα και ουτε να καταφερω να δουλεψει ο DDNS λεω να ξαναβαλω το fritz fon (ειναι το απλο οχι wlan).
μπορει να μου πει καποιος τις ρυθμησεις για το voip του fritz γιατι δεν θα εχω τηλεφωνο?

ευχαριστω

Κι εγώ ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο έπαθα. Ήμουν στο δίοδος με το απλό fritz και έκανα αίτηση για double play και ο πωλητης με διαβεβαίωσε ότι είναι POTS. Αργότερα που ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία και ΔΕΝ ήταν pots πήρα πάλι στις πωλήσεις βρήκα τον συγκεκριμένο πωλητή ο οποίος δήλωσε "δεν είχε προσέξει ότι ήσασταν στο διόδος" ........


......



τι να του πεις τώρα;

....


Τέλος πάντων σε ποιο πρόγραμμα έχεις πρόβλημα με το port forwarding; Κι εγώ μπερδεύτηκα στην αρχή με τις ρυθμίσεις αλλά τελικά τα κατάφερα. Το netfaster είναι καλύτερο από το απλό fritz, μην μπλέκεις.

Για το ddns δεν ξέρω δεν το έχω χρησιμοποιήσει

nassospr
21-07-08, 21:25
Γεια σας.
@ kostasdi νομίζω πως μπορώ να βοηθήσω καθώς έχω το αρχείο των ρυθμίσεων για το απλό fritzbox fon για το double play της hol.
Αν θες στείλε pm με το mail σου.

@ ADSLgr.com All rights reserved.