PDA

Επιστροφή στο Forum : εχω προπληρωσει απο δεκεμβριο και μου χρεωνουνε ξανα απριλιο, μαιο,ιουνιο......



gmlogali
14-07-08, 16:22
τον προηγουμενο μηνα 80 ευρω,τωρα 120,τον αλλο μηνα....παει λεγοντας........το Δεκεμβριο προπληρωσα ετησια συνδρομη double play,παρολα αυτα μου στελνουνε τους 3 τελευταιους μηνες λογαριασμο......με εχουν παρει 15 φορες οτι εχω μια οφειλη και να την πληρωσω......15 φορες τους εστειλα την αποδειξη της προπληρωμης απο το δεκεμβριο......και ο λογαριασμος αυξανει........που θα καταληξει δεν ξερω....μπαχαλο το λογιστηριο τους.................και απο εξυπηρετηση πελατων μου απαντανε μονοτονα το ιδιο......θα το ελεγξει το λογιστηριο..........

logosof
14-07-08, 20:18
τον προηγουμενο μηνα 80 ευρω,τωρα 120,τον αλλο μηνα....παει λεγοντας........το Δεκεμβριο προπληρωσα ετησια συνδρομη double play,παρολα αυτα μου στελνουνε τους 3 τελευταιους μηνες λογαριασμο......με εχουν παρει 15 φορες οτι εχω μια οφειλη και να την πληρωσω......15 φορες τους εστειλα την αποδειξη της προπληρωμης απο το δεκεμβριο......και ο λογαριασμος αυξανει........που θα καταληξει δεν ξερω....μπαχαλο το λογιστηριο τους.................και απο εξυπηρετηση πελατων μου απαντανε μονοτονα το ιδιο......θα το ελεγξει το λογιστηριο..........


Και σε εμένα και σε χιλιάδες άλλους έχουν κάνει το ίδιο ακριβώς, δεν πρέπει να είναι απλώς μπάχαλο, μοιάζει εσκεμμένη πολιτική και ότι αρπάξουν. Κράτα τις αποδείξεις σου και μην μασάς. Κάποια στιγμή θα πρέπει ομαδικά να απευθυνθούμε σε εισαγγελέα.

Lupus
14-07-08, 20:26
Και εμενα το ιδιο μου ειχαν κανει. Ειχα πρπληρωσει ενα ετος και ο λογαριασμος ερχοταν κανονικα. Μου δηλωσαν οτι επειδη το ενα ετος κοστιζε ενα ποσο της μορφης 117,21 ευρω και εγω ειχα πληρωσει 118, το συστημα δεν το καταλαβε (μπαααχαλο).

Εδωσα στην υπαλληλο τον κωδικο της πληρωμης και μου λεει "μην λαμβανετε υποψιν τους λογαριασμους που θα σας ερχονται".

Βγαλτε συμπερασματα...

logosof
14-07-08, 20:29
Και εμενα το ιδιο μου ειχαν κανει. Ειχα πρπληρωσει ενα ετος και ο λογαριασμος ερχοταν κανονικα. Μου δηλωσαν οτι επειδη το ενα ετος κοστιζε ενα ποσο της μορφης 117,21 ευρω και εγω ειχα πληρωσει 118, το συστημα δεν το καταλαβε (μπαααχαλο).

Εδωσα στην υπαλληλο τον κωδικο της πληρωμης και μου λεει "μην λαμβανετε υποψιν τους λογαριασμους που θα σας ερχονται".

Βγαλτε συμπερασματα...

Προτείνω να βάλουμε σε τραπεζική θυρίδα τις αποδείξεις μας, μην τυχόν και τις χάσουμε (μπορεί να τις πάρει ο αέρας, βρε αδερφέ)...

Lupus
14-07-08, 21:43
Εγω παντως εχω κρατησει την αποδειξη μετα απο εναν χρονο, παρολο που το θεμα ξεκαθαριστηκε...

Τους φοβαμαι πολυ αυτους...

gmlogali
14-07-08, 22:15
τις αποδειξεις και τα ματια μας,λοιπον;)

guzel
14-07-08, 22:18
προς θεου δεν ειναι αναγκη να κραταμε αποδειξεις , απλα καθε δυμηνο τριμηνο να ζητατε να σας στελνουν τη λογιστικη σας καρτελα

wesker
14-07-08, 23:10
Εμένα η συνδρομή μου ανανεώθηκε τον Απρίλιο και ακόμα δεν μου έχουν στείλει ειδοποίηση για να πληρώσω....

logosof
14-07-08, 23:19
Εμένα η συνδρομή μου ανανεώθηκε τον Απρίλιο και ακόμα δεν μου έχουν στείλει ειδοποίηση για να πληρώσω....


1ον μην κάνεις το λάθος να προπληρώσεις δωδεκάμηνο, όση έκπτωση και αν σου κάνουν
2ον κράτα γερά τις αποδείξεις που έχεις ήδη μέχρι το Μάρτιο.
3ον μην δώσεις πιστωτική

Avvocato
15-07-08, 02:45
εμενα ρε παιδια απο τον Φλεβαρη κι ακομη λογαριασμο δεν εχω δει......κι ας εχω παει 3 φορες απο τα γραφεια τους να δηλωνω το προβλημα και να ζητω να πληρωσω.
Ακομη το συστημα τους χρεωση δεν μου εχει βγαλει......
Ποιος ειπε πως πεθανε το τζαμπα ????? Ποτε θα ερθει βεβαια η λυπητερη μαζεμενη δεν ξερω, αλλα λεμε τωρα.

radiodj105
15-07-08, 09:57
Εμένα, πάλι, οι :nono:... με ενργοποίησαν στις 26 Μαΐου.
Μου έστειλαν λογαριασμό 26 Μαΐου μέχρι και 31 Μαΐου.

Δηλαδή αν με ενεργοποιούσαν στις 31 Μαΐου... θα μου στέλναν λογαριασμό για μια ημέρα;

protonium
15-07-08, 11:59
Εμένα η συνδρομή μου ανανεώθηκε τον Απρίλιο και ακόμα δεν μου έχουν στείλει ειδοποίηση για να πληρώσω....

Από τον Απρίλιο έχουν εκδοθεί 2 λογαριασμοί. Δεν ρίχνεις ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών να δεις που πάνε οι λογαριασμοί? Εκτός και αν δεν έγινε ανανέωση τον Απρίλιο αλλά είναι να γίνει πιο μετά...


Και εμενα το ιδιο μου ειχαν κανει. Ειχα πρπληρωσει ενα ετος και ο λογαριασμος ερχοταν κανονικα. Μου δηλωσαν οτι επειδη το ενα ετος κοστιζε ενα ποσο της μορφης 117,21 ευρω και εγω ειχα πληρωσει 118, το συστημα δεν το καταλαβε (μπαααχαλο).

Εδωσα στην υπαλληλο τον κωδικο της πληρωμης και μου λεει "μην λαμβανετε υποψιν τους λογαριασμους που θα σας ερχονται".

Βγαλτε συμπερασματα...

Ο υπάλληλος σωστά στα έλεγε. Ο κωδικός πληρωμής είναι χτυπημένος με το ποσό 117,21€ για προπληρωμή και όχι 118€. Επομένως πως θα δει την προπληρωμή και να σου στείλει εξοφλητικό?


Εμένα, πάλι, οι :nono:... με ενργοποίησαν στις 26 Μαΐου.
Μου έστειλαν λογαριασμό 26 Μαΐου μέχρι και 31 Μαΐου.

Δηλαδή αν με ενεργοποιούσαν στις 31 Μαΐου... θα μου στέλναν λογαριασμό για μια ημέρα;

Μήπως ο λογαριασμός που έλαβες χρεώνει τις κλήσεις από 26/05 έως 31/05 και πάγιο την περίοδο 26/05/08-25/06/08? Για δες το καλύτερα... Έτσι θα είναι η χρεώσή σου από εδώ και πέρα.

chrand
15-07-08, 12:07
Επειδή είχε συμβεί και σ΄εμένα αυτό με τους λογαριασμούς της ΧΟΛ,

να ζητάτε κατά τακτά χρονικά διαστήματα την λογιστική σας καρτέλα όπως αναφέρθηκε και από τον guzel και να κρατάτε τις αποδείξεις που έχετε πληρώσει, γιατί επικρατεί μεγάλο μπάχαλο στο λογιστήριο τους.

edesp
02-09-08, 12:16
Εγώ πάντως έχω διακόψει τη σύνδεση μου από το Μάιο και ακόμα λαμβάνω λογαριασμούς. Έχω πάρει τηλέφωνα, έχω στείλει e-mail... τίποτα. Αυτοί το χαβά τους... κάθε μήνα μου στέλνουν καινούργιο λογαριασμό...
και το υπόλοιπο όλο και αυξάνεται... Μιλάμε για πολύ μεγάλο μπάχαλο...

logosof
03-09-08, 20:22
Εγώ πάντως έχω διακόψει τη σύνδεση μου από το Μάιο και ακόμα λαμβάνω λογαριασμούς. Έχω πάρει τηλέφωνα, έχω στείλει e-mail... τίποτα. Αυτοί το χαβά τους... κάθε μήνα μου στέλνουν καινούργιο λογαριασμό...
και το υπόλοιπο όλο και αυξάνεται... Μιλάμε για πολύ μεγάλο μπάχαλο...

Δεν έχεις κάνει καταγγελία ακόμη; Και περιμένεις να σε εξυπηρετήσουν;:)

edesp
04-09-08, 09:28
Δεν έχεις κάνει καταγγελία ακόμη; Και περιμένεις να σε εξυπηρετήσουν;:)

Δεν θέλω να φτάσω σε αυτό το σημείο, μόνο όταν δεν θα έχω άλλη εναλλακτική θα κάνω καταγγελία. Άσε που απ' ότι έχω ακούσει παίζονται πολλά παιχνίδια με τις καταγγελίες και ίσως τελικά αυτός να είναι και ο σκοπός τους...

Μίλησα πάλι προχθές με το Τμήμα Διακοπών και θα περιμένω λίγο ακόμα μπας και βρω άκρη μαζί τους...

@ ADSLgr.com All rights reserved.