PDA

Επιστροφή στο Forum : HOL φευγω με το καλημέρα



progsh
16-07-08, 10:59
είμαι πελάτης της HOL εδω και δύο χρόνια.
Πρόσφατα (πριν απο μερικούς μήνες) αποφάσισα να ζητήσω DoublePlay..

Απο τη στιγμή που μου έγινε η μεταφορά της γραμμής μου στo δίκτυο της HOL, δεν έχω internet
ούτε τηλέφωνο... Το πρόβλημα έχει ξεκινήσει απο 9 Ιουνίου και ακόμα και σήμερα δεν έχει γίνει τίποτα.
Εχω περάσει απίστευτες ώρες στα τηλέφωνα, έχω στείλει φαξ, πρόσφατα έκανα και καταγγελία σε ΕΕΤΤ κτλ... αλλα η απάντηση που λαμβάνω απο τη HOL είναι οτι το κοιτάζουν οι μηχανικοί ..... και προφανώς θα το κοιτάζουν για πολύ καιρό ακόμα...:evil:

Το ερώτημα είναι:

Να επιστρέψω στον ΟΤΕ ή να κάνω μια αίτηση για νέο τηλέφωνο? Δε με ενδιαφέρει και ιδιαίτερα αν θα χάσω τους τηλεφωνικούς αριθμούς που είχα μέχρι τώρα.

Ποιο από τα δυο θα γίνει ποιο γρήγορα?

theofilos79
16-07-08, 11:57
είμαι πελάτης της HOL εδω και δύο χρόνια.
Πρόσφατα (πριν απο μερικούς μήνες) αποφάσισα να ζητήσω DoublePlay..

Απο τη στιγμή που μου έγινε η μεταφορά της γραμμής μου στo δίκτυο της HOL, δεν έχω internet
ούτε τηλέφωνο... Το πρόβλημα έχει ξεκινήσει απο 9 Ιουνίου και ακόμα και σήμερα δεν έχει γίνει τίποτα.
Εχω περάσει απίστευτες ώρες στα τηλέφωνα, έχω στείλει φαξ, πρόσφατα έκανα και καταγγελία σε ΕΕΤΤ κτλ... αλλα η απάντηση που λαμβάνω απο τη HOL είναι οτι το κοιτάζουν οι μηχανικοί ..... και προφανώς θα το κοιτάζουν για πολύ καιρό ακόμα...:evil:

Το ερώτημα είναι:

Να επιστρέψω στον ΟΤΕ ή να κάνω μια αίτηση για νέο τηλέφωνο? Δε με ενδιαφέρει και ιδιαίτερα αν θα χάσω τους τηλεφωνικούς αριθμούς που είχα μέχρι τώρα.

Ποιο από τα δυο θα γίνει ποιο γρήγορα?

λογικά αν κάνεις αίτηση για νέα τηλεφωνική γραμμή στον οτε θα αποκτήσεις τηλέφωνο πιο γρήγορα.. το θέμα όμως φίλε μου είναι πως θα ξεμπερδέψεις από τη χολ γιατί αν κατάλαβα καλά έχεις υπογράψει συμβόλαιο για double play. όχι τίποτα άλλο, να μην πληρώνεις και τσάμπα τα πάγια.

progsh
16-07-08, 12:35
H HOL έχει υποχρέωση να παρέχει τις συγκεκριμένες υπηρεσίες για τις οποίες έχουμε υπογραψει.
Απο την στιγμή που παρουσιάζει αδυναμία να μου παρέχει αυτές τις υπηρεσίες τοτε δεν μπορεί να έχει καμία οικονομική απαίτηση από εμένα.

Επίσης πρέπει να υπάρχει κάποια νομοθεσία ή κάτι άλλο σε αυτή τη χώρα που να περιγράφει οτι ο πάροχος πρέπει να ενημερώνει τον πελάτη του και να αποκαθιστά οποιαδήποτε βλάβη μέσα σε Χ ημέρες.
Βέβαια, στη συγκεκριμένη περίπτωση, δεν θεωρώ οτι είναι βλάβη, καθώς απο την ημέρα ενεργοποίησης, σταμάτησαν να λειτουργούν τα πάντα.... χωρίς να έχω ενημερωθεί οτι θα συμβεί κατι τέτοιο. Και βέβαια δε μιλάμε μια με δυο μέρες , μιλάμε για ένα μήνα και περισσότερο...

Άρα πρόκειται για αδυναμία παροχής των συγκεκριμένων υπηρεσιών...

protonium
16-07-08, 13:26
...Επίσης πρέπει να υπάρχει κάποια νομοθεσία ή κάτι άλλο σε αυτή τη χώρα που να περιγράφει οτι ο πάροχος πρέπει να ενημερώνει τον πελάτη του και να αποκαθιστά οποιαδήποτε βλάβη μέσα σε Χ ημέρες.
Βέβαια, στη συγκεκριμένη περίπτωση, δεν θεωρώ οτι είναι βλάβη, καθώς απο την ημέρα ενεργοποίησης, σταμάτησαν να λειτουργούν τα πάντα.... χωρίς να έχω ενημερωθεί οτι θα συμβεί κατι τέτοιο. Και βέβαια δε μιλάμε μια με δυο μέρες , μιλάμε για ένα μήνα και περισσότερο...


Ενεργοποίηση έχει γίνει αλλά υπάρχει βλάβη γραμμής. Δεν μπορεί να μην έχει γίνει ενεργοποίηση και να μην δουλέυει τίποτα. Αν ίσχυε κάτι τέτοιο τότε θα μίλαγες με το βλαβοληπτικό του ΟΤΕ. Αφού μιλάς με hol τότε έχεις μεταφερθεί στη hol. Ο ΟΤΕ είναι υποχρεωμένος να απαντά στις βλάβες μέσα σε 2 εργάσιμες από την ημέρα υποβολή της αίτησης βλάβης. Το αν απαντά μέσα σε αυτό το χρονικό πλαίσιο είναι άλλο θέμα με το οποίο ασχολείται η ΕΕΤΤ.

progsh
16-07-08, 13:34
Ενεργοποίηση έχει γίνει αλλά υπάρχει βλάβη γραμμής. Δεν μπορεί να μην έχει γίνει ενεργοποίηση και να μην δουλέυει τίποτα. Αν ίσχυε κάτι τέτοιο τότε θα μίλαγες με το βλαβοληπτικό του ΟΤΕ. Αφού μιλάς με hol τότε έχεις μεταφερθεί στη hol. Ο ΟΤΕ είναι υποχρεωμένος να απαντά στις βλάβες μέσα σε 2 εργάσιμες από την ημέρα υποβολή της αίτησης βλάβης. Το αν απαντά μέσα σε αυτό το χρονικό πλαίσιο είναι άλλο θέμα με το οποίο ασχολείται η ΕΕΤΤ.

Ναι έχει γίνει ενεργοποίηση αλλά η ενεργοποίηση ξεκίνησε με βλάβη η οποία δεν έχει επιλυθεί και δεν γνωρίζω πότε θα επιλυθεί.

Για εμένα, ενεργοποίση στη HOL σημαίνει δε δουλεύει τίποτα και ο θεός ξέρει πότε θα δουλέψει, καθώς η εταιρία δεν μου παρέχει καμία ενημέρωση για το πότε θα επιλυθεί το πρόβλημα παρότι επανειλημμένα έχω ζητήσει να μάθω τι συμβαίνει..

gadoulis
16-07-08, 14:41
μην βιάζεσαι...συμβαίνουν αυτά... κάνε λίγο υπομονή... πέρνε κάθε μέρα τηλ και φαξ και email...

kouniak
19-07-08, 11:22
Φίλε μου....κουράγιο...ψάξε και διάβασε τα δικά μου post στο Κορωπί....Το τελευταίο διάστημα ανα τρείς μέρες έχω τηλέφωνο και ιντερνέτ. Κανένα ενδιαφέρον χάλια στατιστικά γραμμής και εδώ και δυο μήνες όλο το κοιτάνε οι τεχνικοί. Πήγα Forthnet ΄(έκανα αίτηση) αλλά ακόμα ψάχνουν το αστικό κέντρο να βρουν για να την προωθήσουν. Εγώ να δεις τηλέφωνα και fax, απλά κουράστηκα και τα αφήνω στην τύχη τους....

progsh
19-07-08, 12:00
Τελικά προχθές χτυπάει το τηλέφωνο μετά απο 20 μέρες.... όχι δεν είχα κάνει αίτηση για τηλέφωνο στον ΟΤΕ.

Ήταν ένας τεχνικός του ΟΤΕ που έκανε δοκιμές, γιατί το είχε ζητήσει η HOL. Ο τεχνικός αναφέρει οτι δεν έχει τίποτα η γραμμή και κλείνει το τηλέφωνο.
Με πανηγυρισμούς διαπιστώνω οτι το modem είχε συγχρονίσει.....
κοιτάζω το config του router, και είχα μια ταχύτητα της τάξεως των 60kbps
Αρχισα πάλι τα τηλέφωνα στην TY της HOL, αυτοί με τη σειρά τους το έκαναν "Ανάθεση σε μηχανικό".... κ.ο.κ.

Απο αυτό το σημείο ξεκινάει υποθέτω ένας νέος αγώνας για να διορθωθεί το πρόβλημα της αστρονομικής ταχύτητας των 60kbps....

περαστικά μου....:(

theofilos79
19-07-08, 12:51
Τελικά προχθές χτυπάει το τηλέφωνο μετά απο 20 μέρες.... όχι δεν είχα κάνει αίτηση για τηλέφωνο στον ΟΤΕ.

Ήταν ένας τεχνικός του ΟΤΕ που έκανε δοκιμές, γιατί το είχε ζητήσει η HOL. Ο τεχνικός αναφέρει οτι δεν έχει τίποτα η γραμμή και κλείνει το τηλέφωνο.
Με πανηγυρισμούς διαπιστώνω οτι το modem είχε συγχρονίσει.....
κοιτάζω το config του router, και είχα μια ταχύτητα της τάξεως των 60kbps
Αρχισα πάλι τα τηλέφωνα στην TY της HOL, αυτοί με τη σειρά τους το έκαναν "Ανάθεση σε μηχανικό".... κ.ο.κ.

Απο αυτό το σημείο ξεκινάει υποθέτω ένας νέος αγώνας για να διορθωθεί το πρόβλημα της αστρονομικής ταχύτητας των 60kbps....

περαστικά μου....:(

εφοδιάσου με μπολική υπομονή γιατί θα τη χρειαστείς. Κάνε κάμποσα τηλέφωνα στους μηχανικούς στη χολ μπας και βαρεθούν να σε ακούν και διορθώσουν το πρόβλημα σου.

hpapajim
20-07-08, 18:05
Το συμβόλαιο της Havale Off Line αναφέρει ότι σε 3 μήνες από την υπογραφή του είναι υποχρεωμένοι να παρέχουν ADSL αλλιώς να υποδείξουν εναλλακτικές επιλογές. Εαν πέρασαν οι 3 μήνες δεν έχεις καμία δέσμευση 12μηνου. Κοίταξε το συμβόλαιο.

Τά ίδια τράβηξα και εγώ. Μόλις έστειλα φαξ - καταγγελία της σύμβασης, σε 3 μέρες (Κυριακή πρωί πρωι) είχα ίντερνετ (27 ημέρες με είχαν ασύνδετο οι υπεράσχετοι).

Πάντως, μου ξαναέκαναν το ίδιο σκηνικό (ΌΛΟ τον Ιούνιο κομμένο ίντερνετ - τηλέφωνο) και αποφάσισα να την κάνω. Να πλερώνωωωωω στο ΟΤΕ αλλά να έχω τηλέφωνο και ιντερνετ ασχέτως ζωδίου, οροσκόπου, βροχοπτώσεων στην Ταυλάνδη, απεργιών στην Ουγκάντα και τιμής πώλησης των κάστανων στην Ομόνοια.
Και από την ΕΕΤΤ έχω επιβεβαίωση ότι αφού με είχαν τόσο καιρό ασύνδετο, δε δεσμεύομαι από την 12μηνη σύμβαση. Αν θέλουν, ας με πάνε δικαστικά, να δοθεί και λίγη δημοσιότητα στο θέμα να ενημρωθεί ο κόσμος τί είδους φτηνές υπηρεσίες παρέχουν.
Μόνο στις διαφημήσεις δείχνουν τη μαγκιά τους, όχι στην παροχή υπηρεσιών ή στην εξυπηρέτηση πελατών...

konandrio
20-07-08, 22:14
Εγω εφυγα και πηγα οτε, αυτα που τραβας εσυ ενα μηνα τα τραβαω ενα χρονο, δεν τους εχω δωσει φραγκο και θα παω δικαστικος, ολοι οι εναλλακτικοι παροχοι ειναι ανικανοι αυτη την στιγμη να προσφερουν υπηρεσιες.
Υπομονη μεχρι να κατασκευασει η καθε εταιρεια το δικτυο της, δηλ. σε 10 χρονια.

logosof
21-07-08, 20:46
...Μόνο στις διαφημήσεις δείχνουν τη μαγκιά τους, όχι στην παροχή υπηρεσιών ή στην εξυπηρέτηση πελατών...

Με τόση διαφήμιση που πέφτει, που να βρούν χρόνο κα χρήμα να ασχοληθούν με τον πελάτη;

guzel
21-07-08, 21:10
Με τόση διαφήμιση που πέφτει, που να βρούν χρόνο κα χρήμα να ασχοληθούν με τον πελάτη;

μια χαρα ασχολουντε και με τους πελατες τους , βλ την πρωτοποριακη υπηρεσια επανακλησης ;)

gvenos
21-07-08, 21:12
Εγω βλέπω όλοι σιγά-σιγά να την κάνουν προς ΟΤΕ μεριά!

guzel
21-07-08, 21:14
αλλα δειχνουν τα στοιχεια ;)

hzaf
21-07-08, 21:21
Από τις 17/6 ξαφνικά όλα χάθηκαν..Αρχές Ιουλίου (3 μέρες και καλά ήταν ο έλεγχος της γραμμής και έφταιγε πάλι ο ένας και μοναδικός ΟΤΕ που δεν τους έδινε REPORT) δούλεψε για 5 μέρες και μετά ξεψύχησε πάλι. Και κάθε φορά στην ΤΥ ρωτάνε τα ίδια πράγματα. Όσον αφορά το ιστορικό που να βρούνε χρόνο να κοιτάξουν. :rofl:

logosof
21-07-08, 22:18
Από τις 17/6 ξαφνικά όλα χάθηκαν..Αρχές Ιουλίου (3 μέρες και καλά ήταν ο έλεγχος της γραμμής και έφταιγε πάλι ο ένας και μοναδικός ΟΤΕ που δεν τους έδινε REPORT) δούλεψε για 5 μέρες και μετά ξεψύχησε πάλι. Και κάθε φορά στην ΤΥ ρωτάνε τα ίδια πράγματα. Όσον αφορά το ιστορικό που να βρούνε χρόνο να κοιτάξουν. :rofl:


Φαίνεται...πήγαν διακοπές...καλοκαιράκι

progsh
21-07-08, 23:00
Η HOL έχει τραγική Τεχνική Υποστήριξη, και δεν ξέρω αν θα συνεχίσει με αυτό τον ρυθμό κατα πόσο θα επιβιώσει.
Δηλαδή, τα παιδιά που απαντάνε το τηλέφωνο στην ΤΥ στο 13844 θέλουνε παρα πολύ εκπαίδευση για να μπορέσουν να παρέχουν τεχνική υποστήριξη χωρίς να γίνονται ξεφτίλα.....
Αυτό που αποκομίζεις αμα σου τύχει κάποια ατυχία πχ κάποια βλάβη, είναι οτι η εταιρία δεν ενδιαφερεται και ιδιαίτερα για την αποκατάσταση της.
Δηλαδη βλέπεις μια νωθρότητα και βραδυπορία που δεν τη συναντούσες όυτε στις δημόσιες υπηρεσίες της δεκαετίας του 80.....


Σχετικά με το ότι πολλοί επιστρέφουν στον ΟΤΕ, αυτό μάλλον δεν ισχύει,
ο ΟΤΕ χάνει περισσότερους από 1.000 συνδρομητές για κάθε εργάσιμη ημέρα που περνάει.
απο το άρθρο της ελευθεροτυπίας 06/07/2008. (http://www.enet.gr/online/online_hprint?q=%F4%E7%EB%E5%F0%E9%EA%EF%E9%ED%F9%ED%E9%FE%ED&a=&id=42861840)

kriti
21-07-08, 23:09
Εγω βλέπω όλοι σιγά-σιγά να την κάνουν προς ΟΤΕ μεριά!

Για χαζους τους περασαμε τους Γερμανους?:whistle::whistle:

kouniak
23-07-08, 00:33
Γελάω με τον φίλο. Εγω πλέον συγχρονίζω μια στισ τρεις μέρες. Οσο για στατιστικά κλάφτα... Χτες δήλωσαν και πάλι βλάβη ΟΤΕ και φυσικά τους την γύρισαν πίσω. Δικό τους τεχνικό ακόμα δεν έχω δει στο Κορωπι, απλά μου λένε ότι βλέπουν από τα συστήματα ότι δουλέυει κανονικά ο σέρβερ εκεί. Σε ερώτηση ότι ναι μεν δουλέυει αλλά εγώ τι σ΄χεση έχω με όλο τπν dislam μπορεί το δικό μου κύκλωμα να φταίει τα ρίχνουν στον ΟΤΕ. Δυο μήνες αυτό το σκηνικό. Φυσικά και δεν πληρώνω τίποτε.

ZAGNA
23-07-08, 10:28
Εγώ πάντως θα προτιμούσα εάν είχα πρόβλημα να πήγαινα σε άλλο πάροχο εκτός ΟΤΕ!!! Τόσα χρόνια μου ίπιε το αίμα!

theofilos79
23-07-08, 12:44
Εγώ πάντως θα προτιμούσα εάν είχα πρόβλημα να πήγαινα σε άλλο πάροχο εκτός ΟΤΕ!!! Τόσα χρόνια μου ίπιε το αίμα!

φίλε με βρήσκεις απόλυτα σύμφωνο.:oneup:

kover
23-07-08, 13:39
Δοκίμασε να πεις στ ΤΥ της HOL ότι αν δεν κανονιστεί ραντεβού μέχρι τη παρασκευη θα κάνεις αιτηση διακοπής. Έκανα κάτι αντιστοιχό και εγώ και με συνδέσαν με ειδικό τμήμα που διαχειρίζεται τους πελάτες που δεν είναι ευχαριστημένοι για διαφόρους λόγους και θέλουν να φύγουν. Αφού σε συνδέσουν εκεί θα σου κάνει όλα τα χατήρια η κοπέλα και θα δεις ότι μέσα σε μια βδομάδα το πολύ θα έχει έρθει τεχνικός σπίτι σου. Είναι η πιο ενδεδειγμένη λύση όταν έχεις να κάνεις με ιδιωτικές εταιρίες. Ο ΟΤΕ προς το παρών του λες ότι θες να φύγεις και σε κλοτσάει να φύγεις πίο μακριά.

vasim
25-07-08, 12:02
Εγώ να πω το δικό μου προσωπικό θέμα. Εδώ και 10 μέρες δε μπορώ να κάνω εξερχόμενες κλήσεις ενώ έχω εισερόμενες και ιντερνετ. χθες ήταν να ενεργοποιηθεί η γραμμή μου , αλλα παρόλαυτά δεν έχει γίνει ακόμα.

Διαβάζω στο φορουμ τι παίζει και έχω τρομάξει.. Λέτε να γίνω και εγώ δέσμιος τους;να παγιδευτώ και να μη μπορώ να φύγω;

Τρομάζω σ'αυτήν την ιδέα...

mookie
25-07-08, 18:12
φίλε καντην λούις αμέσως εγώ περίμενα 4 μηνες και οθτε τηλ ουτε ιντερνετ οχι στην ολυμπιαδα τοθ πεκινου δεν 8α εχεις συνδεθεί αλλα ούτε οταν 8α γίνει ολυμπιαδα στην ανταρκτικη δεν θα συνδεθεις.Μι περζοναλυ πηγα οτε σε 2 μερες μεσα ειχα τηλ και σε 5 κον εξ 24ρ τι να λεμε τωρα χαλαλι τα 15 ευρω παγιο μετα απο τετοια ταλαιπωρια νιγγρ πλιζ :rofl:

vasim
26-07-08, 20:34
τελικά , αγαπητοί φίλοι , ναι έχω τηλέφωνο από σήμερα.

καθαρός ήχος, άψογη εξυπηρέτηση, εδώ και 3 χρόνια (χωρίς να έχω κανενα προσωπικό όφελος , ούτε πληρώνομαι από κάπου για να τα λέω_ η χολ σε μένα Π Ε Τ Α Ε Ι

Ευγε τα παιδιά..

theofilos79
27-07-08, 12:32
τελικά , αγαπητοί φίλοι , ναι έχω τηλέφωνο από σήμερα.

καθαρός ήχος, άψογη εξυπηρέτηση, εδώ και 3 χρόνια (χωρίς να έχω κανενα προσωπικό όφελος , ούτε πληρώνομαι από κάπου για να τα λέω_ η χολ σε μένα Π Ε Τ Α Ε Ι

Ευγε τα παιδιά..

δεν ήταν όμως και λίγος ο καιρός χωρίς εξερχόμενες! ;)

vasim
27-07-08, 16:27
δεν ήταν όμως και λίγος ο καιρός χωρίς εξερχόμενες! ;)

Έχεις δίκιο. Αλλά απόφάσισα να μη γκρινιάξω σαν Έλληνας αυτή τη φορά , ίσως επειδή μου είχαν πει από την αρχή ότι ξέρεις κάτι; η ενεργοποιήση θα γίνει μετά από 10 μέρες.

Παρόλαυτά, τη δουλειά με τις εξερχόμενες (εξακριβωμένο αυτό που λέω) την έιχε κάνει ο ΟΤΕ.


Με το που έφτασε σ'αυτούς το αίτημα, πάτησαν το κουμπί.

Τέλος πάντων ,αυτό που θέλω να πω είναι ότι με λίγη καλή θέληση, όλοι μαζί θα φτιάξουμε όλον τον τηλεπικοινωνιακό χάρτι της χώρας. Ίσως ακούγεται ρομαντικό, αλλά αυτό πιστέυω..

theofilos79
28-07-08, 12:24
Έχεις δίκιο. Αλλά απόφάσισα να μη γκρινιάξω σαν Έλληνας αυτή τη φορά , ίσως επειδή μου είχαν πει από την αρχή ότι ξέρεις κάτι; η ενεργοποιήση θα γίνει μετά από 10 μέρες.

Παρόλαυτά, τη δουλειά με τις εξερχόμενες (εξακριβωμένο αυτό που λέω) την έιχε κάνει ο ΟΤΕ.


Με το που έφτασε σ'αυτούς το αίτημα, πάτησαν το κουμπί.

Τέλος πάντων ,αυτό που θέλω να πω είναι ότι με λίγη καλή θέληση, όλοι μαζί θα φτιάξουμε όλον τον τηλεπικοινωνιακό χάρτι της χώρας. Ίσως ακούγεται ρομαντικό, αλλά αυτό πιστέυω..

:) :oneup:

progsh
28-07-08, 21:27
τελικά συγχρόνισε.......

να τα αποτελέσματα απο μια σύνδεση 24mbps....

Down Stream : 4139 (Kbps.)
Up Stream :379 (Kbps.)


:hmm::hmm::evil:

theopan
28-07-08, 22:36
τελικά συγχρόνισε.......

να τα αποτελέσματα απο μια σύνδεση 24mbps....

Down Stream : 4139 (Kbps.)
Up Stream :379 (Kbps.)


:hmm::hmm::evil:

Δώσε και τα υπόλοιπα στοιχεία.

progsh
29-07-08, 14:40
Δώσε και τα υπόλοιπα στοιχεία.


Downstream Noise Margin :11 dB
Upstream Noise Margin : 12 dB

Downstream Attenuation :53 dB
Upstream Attenuation : 30 dB

:evil:

gkimonas
29-07-08, 15:07
Παναγία μου, τι είναι αυτά. :scared:

progsh
29-07-08, 15:30
Παναγία μου, τι είναι αυτά. :scared:

εκτός απο το να κρεμαστώ απο την κολόνα του ΟΤΕ εξω απο το σπίτι μου...:wall:
τι άλλο μπορώ να κάνω γι αυτά?

gkimonas
29-07-08, 15:33
εκτός απο το να κρεμαστώ απο την κολόνα του ΟΤΕ εξω απο το σπίτι μου...:wall:
τι άλλο μπορώ να κάνω γι αυτά?

Δεν έχω ξαναδεί τέτοια κατάσταση. :vava:

Ποιο ρουτέρι έχεις;

maxorfo
29-07-08, 15:44
εκτός απο το να κρεμαστώ απο την κολόνα του ΟΤΕ εξω απο το σπίτι μου...:wall:
τι άλλο μπορώ να κάνω γι αυτά?

Να μετακομίσεις πιό κοντά στο DSLAM. Δες στο προφίλ μου τα δικά μου χάλια με 39 db attenuation, πόσο μάλλον με 53 db που είσαι εσύ. Πάλι καλά που συγχρονίζει το ρούτερ, δηλαδή.
Αλήθεια, σε ποιά περιοχή είσαι;

progsh
29-07-08, 20:43
Να μετακομίσεις πιό κοντά στο DSLAM. Δες στο προφίλ μου τα δικά μου χάλια με 39 db attenuation, πόσο μάλλον με 53 db που είσαι εσύ. Πάλι καλά που συγχρονίζει το ρούτερ, δηλαδή.
Αλήθεια, σε ποιά περιοχή είσαι;

Είμαι στο Γερακα.
Το ρουτερ είναι Netfaster IAD

theopan
29-07-08, 20:45
Είμαι στο Γερακα.


Κλάφτα Χαράλαμπε... Δεν έχεις καμία ελπίδα δυστυχώς, σε οποιονδήποτε πάροχο.

Georgie
08-08-08, 00:23
...ενώ τά λεφτά πού βγαίνουν από τίς τσέπες μας δέν φεύγουν με ελπίδα..., μέ ΣΙΓΟΥΡΙΑ φεύγουν..., πρός τίς τσέπες τους....!

Άν δέν σοβαρευτούν οι πάντες - ΟΤΕ συμπεριλαμβανομένου... - μπορούμε να ζήσουμε

ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΙΝΤΕΡΝΕΤ...:mad::mad::mad:

ή μήπως κάνω λάθος...;

..έτσι γιά νά μήν ξεχνιόμαστε...:cool:

@ ADSLgr.com All rights reserved.