PDA

Επιστροφή στο Forum : Ασύρματη μεταφορα ήχου-εικόνας απτο Η/Υ στην TV κ στο ηχοσύστημα



BOUDAS99
16-07-08, 22:09
Καλησπέρα,προσπαθώ να βρώ έναν τρόπο με τον οποίο να συνδέσω ασύρματα τον Η/Υ με την ΤV κ το ηχοσύστημα που βρίσκονται στα διπλανά δωμάτια.Μήπως έχει κάποιος να μου προτείνει κάτι;;;
Επίσης θα ήθελα τουλάχιστον ως προς τον ήχο να έχει όσο το δυνατόν την καλύτερη απόδοση.

crypter
16-07-08, 22:29
Επίσης θα ήθελα τουλάχιστον ως προς τον ήχο να έχει όσο το δυνατόν την καλύτερη απόδοση.
εφοσον θες την καλυτερη αποδοση πας σε ενσυρματη λυση, μονο αν εχεις προβλημα αποστασης διακιολογειται αλλα και τοτε το αποτελεσμα μπορει να σε απογοητευσει πολυ και δεν θεωρω οτι αξιζει, καλυτερα να το συνδεσεις με καλωδια;)

BOUDAS99
16-07-08, 22:53
εφοσον θες την καλυτερη αποδοση πας σε ενσυρματη λυση, μονο αν εχεις προβλημα αποστασης διακιολογειται αλλα και τοτε το αποτελεσμα μπορει να σε απογοητευσει πολυ και δεν θεωρω οτι αξιζει, καλυτερα να το συνδεσεις με καλωδια;)

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου.
Δυστυχώς ειναι μεγάλη η απόσταση... αν κ είναι διπλανά τα δωμάτια.θα πρέπει να γεμίσω το σπίτι καλώδια κ δεν ξέρω κ κατα πόσο θα μπορέσω να βρώ τόσο μεγάλα,ιδίως για την TV...

nnn
17-07-08, 23:11
Υπάρχει μια σύρματη συσκευή της Pinnacle αλλά δεν θυμάμαι το μοντέλο που κάνει τέτοια δουλειά.

BOUDAS99
18-07-08, 00:23
Υπάρχει μια σύρματη συσκευή της Pinnacle αλλά δεν θυμάμαι το μοντέλο που κάνει τέτοια δουλειά.

Σε ευχαριστώ πολύ για τη απάντηση.
Από ότι έψαξα πρέπει να λες την "Pinnacle ShowCenter™ 250HD".Φαίνετε πολύ ενδιαφέρουσα συσκευή...
Μήπως έχεισ ακούσει τίποτα σχετικά με την ποιότητα τησ ωσ προς τον ήχο-video;;;ζατάω πολλά ε;;;

nnn
18-07-08, 00:25
Δεν ξέρω λεπτομέρειες για την λειτουργία του δυστυχώς, το έχω δει σε έκθεση αλλά η απόσταση ήταν μικρή.

Patentman
18-07-08, 01:07
Και κατι τετοιο...

Belkin FlyWire (http://catalog.belkin.com/IWCatProductPage.process?Product_Id=459782)
Ειναι κοντα στα $1000 αλλά...

Λοιπον, υπαρχουν και πιο φθηνα νομιζω αλλά δεν ξερω αν μεταφερουν υψηλης ευκρινειας εικονα.

Κοιταξε βεβαια και σε συσκευες (με ονομασια τυπου συσκευης Powerline) που μεταφερουν εικονα ή ηχο μεσω του δικτυου ρευματος του σπιτιου (μπριζες).

Οπως το: Pioneer Power Line Sound System. (http://www.pioneer.co.uk/uk/products/42/53/227/MT-01/index.html)

Βεβαια επειδη ολα αυτα ειναι "φθηνα" κοιταξε και σε παραδοσιακες λυσεις, οπως ενα κλασσικο καλωδιο...

ozma
18-07-08, 03:07
Καλημερα παιδια.Επειδη με ενδιαφερει και μενα το θεμα,οσον αφορα τα καλωδια που αναφερατε μεχρι τι μηκη υπαρχουν και σε τι τιμες ?

@ ADSLgr.com All rights reserved.