PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποίηση χωρίς μόντεμ



AGRI0GATOS
17-07-08, 21:54
Λοιπόν είμαι ενεργοποιημένος από την τελλας από τις 30/06 αλλά το μόντεμ δεν ήρθε ακόμα. Αυτό είναι σωστό? Δηλαδή εάν δεν είχα δικό μου μόντεμ θα πλήρωνα υπηρεσίες χωρίς εργαλεία να τις εκμεταλλευτώ?

xmperop1
17-07-08, 22:10
Λοιπόν είμαι ενεργοποιημένος από την τελλας από τις 30/06 αλλά το μόντεμ δεν ήρθε ακόμα. Αυτό είναι σωστό? Δηλαδή εάν δεν είχα δικό μου μόντεμ θα πλήρωνα υπηρεσίες χωρίς εργαλεία να τις εκμεταλλευτώ?

ΝΑΙ!!!!!

AGRI0GATOS
17-07-08, 22:19
Μόλις τώρα έκλεισα το τηλέφωνο από την τελλας. Μια κοπελίτσα μου είπε ότι έχω δίκαιο και ότι δεν θα έπρεπε να αργήσει τόσο. Επίσης είπε ότι θα το προωθήσει αμέσως και ότι θα έχω πίστωση. Έχει χάρι που είμαστε και καλή άνθρωποι και είχε και ωραία φωνούλα που δεν μου πήγαινε να βάλω τις φωνές :p

Mouse Potato
17-07-08, 22:55
Μόλις τώρα έκλεισα το τηλέφωνο από την τελλας. Μια κοπελίτσα μου είπε ότι έχω δίκαιο και ότι δεν θα έπρεπε να αργήσει τόσο. Επίσης είπε ότι θα το προωθήσει αμέσως και ότι θα έχω πίστωση. Έχει χάρι που είμαστε και καλή άνθρωποι και είχε και ωραία φωνούλα που δεν μου πήγαινε να βάλω τις φωνές :p

Κακώς... :whistle:

Πολλές φορές ο εξοπλισμός δίδεται (τι σκ@τ@ λέξη βρήκα) στην υπεύθυνη εταιρεία (courier) και μετά αναλαμβάνουν αυτή την αποστολή στον χώρο σου. Πολλές φορές λοιπόν, δεν επικοινωνούν με τον πελάτη απλά πάνε μια random μέρα και ώρα και αν δεν τον βρουν εκεί φεύγουν και μετά πρέπει να επικοινωνήσει ο πελάτης με την τελλάς ώστε να ειδοποιήσουν τον courier και και και... Δεν σου είπε η κοπελιά ότι το έχουν στείλει;

AGRI0GATOS
17-07-08, 23:33
:whistle:Αυτό όταν γίνετε τότε ο courier πρέπει να αφήσει σημείωμα ώστε να ενημερωθώ και εγώ. Αλλιώς τι να κάνω? Να μυρίσω τα δάχτυλα μου?

Όχι δεν μου είπε ότι το στείλανε

Mouse Potato
17-07-08, 23:37
:whistle:Αυτό όταν γίνετε τότε ο courier πρέπει να αφήσει σημείωμα ώστε να ενημερωθώ και εγώ. Αλλιώς τι να κάνω? Να μυρίσω τα δάχτυλα μου?

Όχι δεν μου είπε ότι το στείλανε

Έλα όμως που δεν ενημερώνει...
Και έλα όμως που πρέπει να τα μυρίσεις τελικά... :p

Συνήθης τακτική φίλε μου. Ευτυχώς που γίνεται μόνο μια φορά (άντε δύο)...

crypter
17-07-08, 23:41
:whistle:Αυτό όταν γίνετε τότε ο courier πρέπει να αφήσει σημείωμα ώστε να ενημερωθώ και εγώ. Αλλιώς τι να κάνω? Να μυρίσω τα δάχτυλα μου?

Όχι δεν μου είπε ότι το στείλανε

μην το αφησεις ετσι στα τυφλα παντως, εμενα ειχαν αργησει 1,5 μηνα για να μου στειλουν το μοντεμ και φυσικα παντοτε μου λεγαν οτι το εχει ηδη η εταιρια κουριερ,
οποτε ειχαμε εκνευριστει και τους πηρε ενα τηλεφωνο η μανα μου, τους εριξε βρισιδια, φωνες και 2 καταγγελιες σε INKA και σε ενα αλλο που δεν θυμαμαι και την ιδια μερα το απογευμα ειχε ερθει ο κουριερ ως δια μαγειας να μας φερει το μοντεμ, πολυ απλα λοιπον λυση υπηρχε και βρεθηκε :D :p

XARAYGH
18-07-08, 00:24
Αν κανεις παντως χρηση της υπηρεσιας(με δικο σου modem)μην περιμενεις να εγκριθει η πιστωση

........Auto merged post: XARAYGH πρόσθεσε 3 λεπτά και 58 δευτερόλεπτα αργότερα ........


μην το αφησεις ετσι στα τυφλα παντως, εμενα ειχαν αργησει 1,5 μηνα για να μου στειλουν το μοντεμ και φυσικα παντοτε μου λεγαν οτι το εχει ηδη η εταιρια κουριερ,
οποτε ειχαμε εκνευριστει και τους πηρε ενα τηλεφωνο η μανα μου, τους εριξε βρισιδια, φωνες και 2 καταγγελιες σε INKA και σε ενα αλλο που δεν θυμαμαι και την ιδια μερα το απογευμα ειχε ερθει ο κουριερ ως δια μαγειας να μας φερει το μοντεμ, πολυ απλα λοιπον λυση υπηρχε και βρεθηκε :D :p

επειδη το χεις ξαναγραψει αν το μοντεμ δεν ηταν πραγματι στα κουριερ οτι φωνες και να εβαζες εσυ και η μανα σου ακομα θα περιμενατε...απο την αποθηκη της τελλας μεχρι το σπιτι σου θελει Minimum 3-4 ημερες αρκει η pci, που δεν ξερω γιατι συνεχιζουν να συνεργαζονται μαζι τους, κανει την δουλεια της σωστα...

AGRI0GATOS
18-07-08, 17:34
Αν κανεις παντως χρηση της υπηρεσιας(με δικο σου modem)μην περιμενεις να εγκριθει η πιστωση

........Auto merged post: XARAYGH πρόσθεσε 3 λεπτά και 58 δευτερόλεπτα αργότερα ........



επειδη το χεις ξαναγραψει αν το μοντεμ δεν ηταν πραγματι στα κουριερ οτι φωνες και να εβαζες εσυ και η μανα σου ακομα θα περιμενατε...απο την αποθηκη της τελλας μεχρι το σπιτι σου θελει Minimum 3-4 ημερες αρκει η pci, που δεν ξερω γιατι συνεχιζουν να συνεργαζονται μαζι τους, κανει την δουλεια της σωστα...

Δεν περιμένω πίστωση φιλε μου. Απλά είναι ένας ακόμα καλός λόγος για μια καταγγελία πάλι. Κάνουν ενεργοποίησης,ζητάνε λεφτά χωρίς να έχουν δώσει πρώτα τον εξοπλισμό.

Δεν νομίζω να είναι νόμιμο αυτό. συμφωνείτε?

Και σαν απόδειξη θα έχω τον πρώτο λογαριασμό και την ημερομηνία παραλαβής του montem :p

DiM
18-07-08, 19:30
Εννοείτε και δεν πλερώνεις μέχρι να σου έρθει ο router. Μόλις το παραλαβής και στειλε ένα FAX για να είναι επίσημο και ζητα να μην χρεωθείς για αυτό το διάστημα.

Από την αρχή γίνετε αυτό που λέει ο "κoπροσκύλος" συναγωνιστής :p και εγώ τοτε πείρα αρκετά phones για να συγκινηθεί και να ρθει ο κούριερ με το router, με αλλα λόγια μην περιμένετε να διορθωθεί αυτη η κατασταση :down:

Εμενα πάντως η forthnet έστειλε τον router με ΕΛΤΑ courier (:rofl:) και το παρέλαβα μερικές μέρες πριν την ενεργοποίηση :oneup:

OxAp0d0
18-07-08, 21:15
Δεν υποτίθεται πως δε χρεώνεσαι το ιντερνετ μέχρι να κάνεις ενεργοποίηση;

Δηλαδή τρέχει πάγιο 29e αντί για 39e μέχρι να πας στη go.tellas.gr με όποιο modem και να έχεις και να κάνεις ενεργοποίηση;

(Μπορεί να γράφω πατάτες, δεν είμαι σίγουρος)

xmperop1
18-07-08, 23:27
Δεν υποτίθεται πως δε χρεώνεσαι το ιντερνετ μέχρι να κάνεις ενεργοποίηση;

Δηλαδή τρέχει πάγιο 29e αντί για 39e μέχρι να πας στη go.tellas.gr με όποιο modem και να έχεις και να κάνεις ενεργοποίηση;

(Μπορεί να γράφω πατάτες, δεν είμαι σίγουρος)

Νομίζω ότι απαξ και χρησιμοποιήσεις το τηλ. έχεις χρεωθεί γιατί δεν πουλάνε μόνο το adsl.

george_geor
21-07-08, 20:32
φιλε και εγω μετα απο 10 μερες πηρα το ρουτερ ευτυχως που ειχα αλλο και εκανα την δουλεια μου στην τελλας ειναι ολοι για τα μπαζα

ambientc
22-07-08, 21:30
Καλησπέρα σε όλους.
Η αδελφή της γυναίκας μου έχει ενεργοποιηθεί στο double play από 22-23/6 και το router ακόμη έρχεται.Ευτυχώς είχε το παλιό της και κάνει τη δουλειά της αλλιώς...............
Πάντως μπορείς να πιέσεις στο τηλεφωνικό κέντρο να σου κάνουν πίστωση μιας και το router δεν το έχεις παραλάβει επίσημα απ αυτούς και φυσικά δεν είσαι υποχρεωμένος να έχεις εφεδρικό για να κάνεις τη δουλειά σου.
Πάντως από επικοινωνία που είχα με φίλο που έιναι στη wind μου λέει ότι γίνεται χαμός στην Tellas λόγω πολλών αιτήσεων και λίγο έχουν χάσει τη μπάλλα.
Τ-ΕΛΛΑΣ το μεγαλείο σου

AGRI0GATOS
24-07-08, 09:57
εγώ πάντως θα περιμένω να μου έρθει ο πρώτος λογαριασμός. Θα ζητήσω και από τον κούριερ το χαρτί που δείχνει την ημερα παραδόσεις και άμα χρεωθώ κανονικά θα κάνω άλλη μια καταγγελία στην αγαπημένη μου τελλας.

ermis333
24-07-08, 11:03
Βασικά παιδιά από τη στιγμή που αποδεδειγμένα κάνετε χρήση της υπηρεσίας τότε είστε υποχρεωμένοι να πληρώσετε, ανεξαρτήτως του αν σας έχει αποστείλει τον εξοπλισμό η Tellas ή όχι.

legas
25-07-08, 13:32
εγώ πάντως θα περιμένω να μου έρθει ο πρώτος λογαριασμός. Θα ζητήσω και από τον κούριερ το χαρτί που δείχνει την ημερα παραδόσεις και άμα χρεωθώ κανονικά θα κάνω άλλη μια καταγγελία στην αγαπημένη μου τελλας.



έχω το ίδιο πρόβλημα (χωρίς rooter ) για μια εβδομάδα (μόνο!!??) και μου είπαν ότι δεν θα χρεωθώ για internet για το διάστημα που δεν έχω rooter πάντως το ψάχνω για να δω που θα ξεκινήσω τις καταγγελίες

ambientc
09-08-08, 22:51
Καλησπέρα σε όλους.
Η αδελφή της γυναίκας μου έχει ενεργοποιηθεί στο double play από 22-23/6 και το router ακόμη έρχεται.Ευτυχώς είχε το παλιό της και κάνει τη δουλειά της αλλιώς...............
Πάντως μπορείς να πιέσεις στο τηλεφωνικό κέντρο να σου κάνουν πίστωση μιας και το router δεν το έχεις παραλάβει επίσημα απ αυτούς και φυσικά δεν είσαι υποχρεωμένος να έχεις εφεδρικό για να κάνεις τη δουλειά σου.
Πάντως από επικοινωνία που είχα με φίλο που έιναι στη wind μου λέει ότι γίνεται χαμός στην Tellas λόγω πολλών αιτήσεων και λίγο έχουν χάσει τη μπάλλα.
Τ-ΕΛΛΑΣ το μεγαλείο σου
Και ακόμη το περιμένει!!!!!!!!!!!!!!
Εγώ ενεργοποιήθηκα σήμερα και μου είπαν ότι το router μου το έστειλαν 5/8/08.
Λογικά θα το έχω τη δευτέρα.
Λες:hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm:

@ ADSLgr.com All rights reserved.