PDA

Επιστροφή στο Forum : DSL KIT, OTENET KAI OTE συνέχιση μονο σαν γραμμη



medos
07-10-05, 13:01
μια ερωτηση

εχω το DSL KIT απο τον Μαιο. Τωρα λοιπον θελω να κοψω τη συνδρομη στην οτενετ για να βαλω την τσαμπε της hol.
Παω λοιπον στο καταστημα του οτε για να την κοψω και.....

Μου ειπαν οτι για να κοψω την συνδρομη ιντερνετ στην οτενετ (μεχρι τωρα εχω το κιτ) και να παω στην χολ πρεπει να κοψω και την γραμμη DSL που ανηκει στην οτενετ, και να την επανενεργοποιησω στον οτε αυτη τη φορα, πληρωνοντας το τελος ενεργοποιησης.

Τι π@@ριες ειναι αυτες??????? Ισχυει αυτο? Αφου η γραμμη μου ειναι ενεργη, πρεπει να την απενεργοποιησω και να την ενεργοποιησω ξανα???? για ποιο λογο????

sdikr
07-10-05, 13:04
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=323774#post323774

medos
07-10-05, 13:07
αυτο το λινκ δεν με βοηθαει.....

sdikr
07-10-05, 13:08
Διάβασε το λίγο, θα δείς οτι αρκέτοι το έχουν κάνει, οπότε μάλλον έπεσες σε "περιέργο" υπάλληλο

medos
07-10-05, 13:33
μολις πηρα τηλ στην οτενετ και μου ειπαν οτι ΦΥΣΙΚΑ μπορω να κοψω μονο τη συνδρομη στο ιντερνετ και οχι τη γραμμη.

Θα παω να του την πω του π@@@ρα του υπαλληλου.

Αλφα
21-10-05, 11:13
Εντάξει ρε παιδιά αυτά συμβαίνουν. Τι νομίζετε ότι είναι υπεράνθρωποι και οι υπάλληλοι των καταστημάτων. Φανταστείτε ότι εμείς χωρίς πίεση και με τη καφεδούμπα μας μπαίνουμε και χαζεύουμε και ζητάμε πληροφορίες. Φανταστείτε τους υπαλλήλους που χρειαζονται να είναι συνέχεια "γιακάδες" και ταυτόχρονα να είναι ενημερωμένοι για τα πάντα και μάλιστα για όλους του ISP. Σε αυτό το φόρουμ είμαστε αρκετές χιλιάδες πληροφοριοδότες για τα πακέτα που παρέχει κάθε πάροχος και πάλι δεν είμαστε σίγουροι για κάποια πράγματα, φανταστείτε οι ίδιοι που προσπαθούν να προσαρμοστουν στα νέα πακέτα της αγοράς.

Andreas_99
21-10-05, 12:36
Δεν τον ρώτησε όμως το ποσοστό υγρασίας στην Αλαμπάμα, τον ρώτησε κάτι βασικό πάνω στο αντικείμενο που δουλεύει, εκτός και αν ηταν ο Μήτσος ο υδραυλικός που απλά προσπάθησε να εξυπηρετήσει τον υπάλληλο που ηταν στην τουαλέτα..

domen
21-10-05, 12:44
Η απαντηση του τυπου δεν ηταν απο ασχετοσυνη .

Ηταν απο δολο , απλα πονταροντας στην αγνοια προσπαθησε να παρει πελατη απο οτενετ και να τον μεταφερει στον οτε αρπαζοντας και ενα τελος ενεργοποιησης απο την τσεπη του .

Μην τα δικαιολογουμε οσοι εχουμε δουλεψει πωλητες τα ξερουμε τα κολπα του ανταγωνισμου .....

NoYmErOs
21-10-05, 12:56
Εντάξει ρε παιδιά αυτά συμβαίνουν. Τι νομίζετε ότι είναι υπεράνθρωποι και οι υπάλληλοι των καταστημάτων. Φανταστείτε ότι εμείς χωρίς πίεση και με τη καφεδούμπα μας μπαίνουμε και χαζεύουμε και ζητάμε πληροφορίες. Φανταστείτε τους υπαλλήλους που χρειαζονται να είναι συνέχεια "γιακάδες" και ταυτόχρονα να είναι ενημερωμένοι για τα πάντα και μάλιστα για όλους του ISP. Σε αυτό το φόρουμ είμαστε αρκετές χιλιάδες πληροφοριοδότες για τα πακέτα που παρέχει κάθε πάροχος και πάλι δεν είμαστε σίγουροι για κάποια πράγματα, φανταστείτε οι ίδιοι που προσπαθούν να προσαρμοστουν στα νέα πακέτα της αγοράς.

Το πακέτο αυτό έχει καιρό, δεν δικαιολογούντε να μην ξέρουν.
Και οταν βγαίνει ενα νέο προιόν πρωτα το αναλύουν, μαθαίνουν στο προσωπικό και μετά το πουλάνε..

Αλφα
21-10-05, 15:24
Το πακέτο αυτό έχει καιρό, δεν δικαιολογούντε να μην ξέρουν.
Και οταν βγαίνει ενα νέο προιόν πρωτα το αναλύουν, μαθαίνουν στο προσωπικό και μετά το πουλάνε..

Έχεις δίκιο αλλά επειδή στην Ελλάδα δεν γίνονται τα πράγματα έτσι όπως θα έπρεπε να γίνονται, λέω ότι θα ήταν καλύτερο να τα "χώσει" κάποιος σε κάποιο διευθυντή και όχι στο πρώτο υπάλληλο που θα είναι ανενημέρωτος. Ο ανενημέρωτος υπάλληλος δεν είναι το πρόβλημα, το πρόβλημα είναι ο προυστάμενος του που δεν του έγραψε τις απαραίτητες υπερωρίες για να εκπαιδευτεί και να ενημερωθεί επαρκώς.

Υ.Γ: Αντε μην τα πάρω με τους managarαίους της φάπας και των grandcherokee :evil:

Zorz
03-11-05, 12:31
Tελικά μετα το τέλος του τρίμηνου, μπορούμε να κρατήσουμε την γραμμή και να πάρουμε άλλο provider η πρέπει να κοπεί η γραμμή και αίτηση απο την αρχή ?
Ευχαριστώ.

kantonop
03-11-05, 20:26
μετα το τελος 3μηνου κανεις οτι θες!!κοβεις οτενετ και αλλαζεις ISP η συνεχιζεις με αοριστου χρονου συμβαση και πληρωνεις καθε μηνα 34 +ΦΠΑ ..αλλα αν θα θες να αλλαξεις ISP πρεπει να τους ειδοποιησεις 1 ΜΗΝΑ ΝΩΡΙΤΕΡΑ!!!!

klou
03-11-05, 20:48
μετα το τελος 3μηνου κανεις οτι θες!!κοβεις οτενετ και αλλαζεις ISP η συνεχιζεις με αοριστου χρονου συμβαση και πληρωνεις καθε μηνα 34 +ΦΠΑ ..αλλα αν θα θες να αλλαξεις ISP πρεπει να τους ειδοποιησεις 1 ΜΗΝΑ ΝΩΡΙΤΕΡΑ!!!!

Αυτό ακριβώς μου τόνισε και εμένα ο υπάλληλος στο OTEshop Θεσσαλονίκης. Για να μην συνεχιστεί η γραμμή μου ώς αορίστου χρόνου θα πρέπει να ειδοποήσω thn otenet 1 μήνα νωρίτερα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.