PDA

Επιστροφή στο Forum : Κόπηκαν ολα?



madboy
07-10-05, 17:59
Την προηγουμενη εβδομαδα δυστυχως μου τελειωσε η συνδεση της dsl. Ομως εδω και μια εβδομαδα η γραμμη συνεχιζε να ειναι ενεργοποιημενη οποτε μπορουσα να μπαινω μεσω καρτων που αγοραζα απο τα περιπτερα. Σημερα που ανοιξα το pc μου η γραμμη της dsl δεν ηταν ενεργοποιημενη! Η ερωτηση μου λοιπον ειναι οτι οταν σου τελειωνει η συνδεση σου κοβουν και την γραμμη της dsl;

Spyrosss
07-10-05, 18:02
Μήπως είχες πακέτο In a Box;

nxenos
07-10-05, 18:05
λογικα οχι,αν εχεις την γραμμη ενεργοποιημενη μεσω ΟΤΕ δεν μπορει να στην κοψει.(μονο αν δεν εχεις πληρωσει το λογ/μο).Αν ομως εχεις παρει καποιο πακετο απο καποιον provider 3μηνο-6μηνο κλπ,πχ,adsl in a box,on dslkit otenet η οτιδηποτε αλλο τελος παντον,τοτε μπορει να στην εχουν κοψει γιατι την γραμμη την πληρωνεις στον provider.

madboy
07-10-05, 18:08
Ναι ειχα το ondsl kit... Μαλλον γι αυτο θα κοπηκε... Αμα θελω να ενεργοποιησω μονο τη γραμμη και να χρησημοποιω εστω καρτες για να μπαινω τι πρεπει να κανω? Και ποσο θα παει αν γινεται.

blend
07-10-05, 18:13
Πάρε το 134 και θα σου πουν και τις τιμές

Spyrosss
07-10-05, 18:14
Πρέπει να πληρώσεις 35+19%=42€ το τέλος ενεργοποίησης, νομίζω και δύο μήνες πάγια μπροστά στον λογαριασμό ΟΤΕ που θα σου έρθει.

nxenos
07-10-05, 18:15
μμ,νομιζω θα πρεπει να κανεις ξανα απο την αρχη ενεργοποιηση μονο γραμμης απο τον ΟΤΕ κατευθειαν χωρις να τους πεις οτι θελεις και παροχο(συνηθως τωρα τελευταια εχουν παρει μαλλον εντολη "απο πανω" και ψηνουν τον κοσμακη να παρει ντε και καλα otenet!)αυτο συνηθως γινεται σε καμμια βδομαδα νομιζω

madboy
07-10-05, 18:15
Μαλιστα. Ευχαριστω για την βοηθεια. :)

nxenos
07-10-05, 18:18
no prob!:thumbsup1

@ ADSLgr.com All rights reserved.