PDA

Επιστροφή στο Forum : Γουδι-forthnet



remwin
20-07-08, 21:29
Χαιρετω το forum και ρωταω τα εξης.Μενω στο γοθδι καμια 300αρια μετρα μακρυα απο την πλατεια ελευθερειας προς τη μερια του παρκου.Σκεφτομαι να βαλω forthnet2play.Θα ηθελα να ρωτησω κανα γειτονα η κανενα που γνωριζει την ποιοτητα των ταχυτητων του παροχου αυτου στην περιοχη και αν εχουν προβλημα στην ταχυτητα στο download torrent αρχειων.Γενικα μια συμβουλη για το αν εχουν μεινει ευχαριστημενοι ή οχι απο τον συγκεκριμενο παροχο στη περιοχη.

Ευχαριστω εκ των προτερων,Ανδρεας

RASTAVIPER
28-07-08, 12:46
Χαιρετω το forum και ρωταω τα εξης.Μενω στο γοθδι καμια 300αρια μετρα μακρυα απο την πλατεια ελευθερειας προς τη μερια του παρκου.Σκεφτομαι να βαλω forthnet2play.Θα ηθελα να ρωτησω κανα γειτονα η κανενα που γνωριζει την ποιοτητα των ταχυτητων του παροχου αυτου στην περιοχη και αν εχουν προβλημα στην ταχυτητα στο download torrent αρχειων.Γενικα μια συμβουλη για το αν εχουν μεινει ευχαριστημενοι ή οχι απο τον συγκεκριμενο παροχο στη περιοχη.

Ευχαριστω εκ των προτερων,Ανδρεας

14.5-15 να περιμένεις.

hel
28-07-08, 18:19
Χαιρετω το forum και ρωταω τα εξης.Μενω στο γοθδι καμια 300αρια μετρα μακρυα απο την πλατεια ελευθερειας προς τη μερια του παρκου.Σκεφτομαι να βαλω forthnet2play.Θα ηθελα να ρωτησω κανα γειτονα η κανενα που γνωριζει την ποιοτητα των ταχυτητων του παροχου αυτου στην περιοχη και αν εχουν προβλημα στην ταχυτητα στο download torrent αρχειων.Γενικα μια συμβουλη για το αν εχουν μεινει ευχαριστημενοι ή οχι απο τον συγκεκριμενο παροχο στη περιοχη.

Ευχαριστω εκ των προτερων,Ανδρεας

Έχεις adsl τώρα με κάποιον πάροχο; Έχεις ρούτερ να μας δώσεις στοιχεία γραμμής;

remwin
29-07-08, 19:12
Τo φοιτητικο πακετο της οτενετ εχω στα 2Μbps,εχω ενα ρουτερ το οποιο μου ειχαν δωσει τοτε.Αν θυμαμαι καλα sagem fast 1500WG(δεν το εχω μπροστα μου).Δεν ξερω αν αυτα τα στοιχεια σε βοηθησουν

hel
30-07-08, 00:32
Για να είμαστε πιο ακριβείς στις εκτιμήσεις θα πρέπει να μας δώσεις attentuation, snr margin κλπ.

vsalap
02-08-08, 13:39
Παρομοίως και εγώ. Είμαι στο ιδιόκτητο τον τελευταίο χρόνο και τα στατιστικά της γραμμής μου δίνουν 14.607 με τον USRobotics Wireless MaxG :down:

Ταλαιπωρήθηκα σχεδον 5 μήνες περιμένοντας να ενεργοποιηθεί το κύκλωμα για να έχω μια μέτρια ταχύτητα πρόσβασης (με αρκετές "διακοπές" και ups&downs). Κάποιες ώρες της ημέρας η ταχύτητα πέφτει σε ανάλογη με dialup συνθήκες.

hel
02-08-08, 20:47
Παρομοίως και εγώ. Είμαι στο ιδιόκτητο τον τελευταίο χρόνο και τα στατιστικά της γραμμής μου δίνουν 14.607 με τον USRobotics Wireless MaxG :down:

Ταλαιπωρήθηκα σχεδον 5 μήνες περιμένοντας να ενεργοποιηθεί το κύκλωμα για να έχω μια μέτρια ταχύτητα πρόσβασης (με αρκετές "διακοπές" και ups&downs). Κάποιες ώρες της ημέρας η ταχύτητα πέφτει σε ανάλογη με dialup συνθήκες.

Τα υπόλοιπα στοιχεία;

vonglower
03-08-08, 10:04
Εγώ ξέρω ότι το DSLAM που θα ανήκεις (αυτό των Αμπελοκήπων, δηλαδή) είναι απ'τα καλύτερα...

RASTAVIPER
04-08-08, 10:25
Παρομοίως και εγώ. Είμαι στο ιδιόκτητο τον τελευταίο χρόνο και τα στατιστικά της γραμμής μου δίνουν 14.607 με τον USRobotics Wireless MaxG :down:

Ταλαιπωρήθηκα σχεδον 5 μήνες περιμένοντας να ενεργοποιηθεί το κύκλωμα για να έχω μια μέτρια ταχύτητα πρόσβασης (με αρκετές "διακοπές" και ups&downs). Κάποιες ώρες της ημέρας η ταχύτητα πέφτει σε ανάλογη με dialup συνθήκες.

Koίτα αν δικαιολογείται αυτή η απόσταση και πιάνεις 14.600 είναι 1 χαρά ταχύτητα.
Ξέρω παιδιά τέρμα Ζωγράφου που πιάνουν κάτω από 10.Αλλά τι να πούνε που μένουν τόσο μακριά.

remwin
04-08-08, 15:14
Φιλε hel,δεν σκαμπαζω και πολλα.Αν μπορουσες να μου πεις πως θα βρω τα στοιχεια που μου ζητας ανετα τα κανω post μετα.

vonglower
04-08-08, 15:36
Μπες στο web interface τού router σου. Εκεί θα τα δείς. Δεν το ξέρω το δικό σου, αλλά πιθανόν να βρίσκεται κάπου σε adsl/line status, info ή σε κάτι παρόμοιο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.