PDA

Επιστροφή στο Forum : το τελευταιο μου ποστ στο παρον νήμα μετα την φυγή



spartacus
21-07-08, 23:59
αλλαγή σε conn-x μέσα σε 2 εργάσιμες ημέρες (ρεκόρ?) τα pings μου πλέον προσγειώθηκαν με γερμανίες ολλανδίες και αγγλίες στα 75-80 ms με την netone ειχα σταθερά 110 και βάλε, κλειδώνω πλέον στα 2800 σταθερά (απόσταση γαρ) ενω πριν από 1750 εως 2800, και το snr μου ειναι σταθερά στα 8, καμιά αποσύνδεση, ενω πριν είχα τρεις την ημέρα διχως να επανέρχεται η συνδεση παρά μόνο με restart του router.

το τηλ. κέντρο δεν άλλαξε ειναι το ιδιο το καταραμένο της Πεντέλης, δεν μετακόμισα να πάω πιο κοντά, η γραμμή μου δεν άλλαξε, καρατσεκαρισμένο μην με ρωτάτε που το ξέρω, γιατί τα προβλήματα εκμηδενίστηκαν; γιατί πολύ απλά οι της netone ειναι μπακαλόγατοι και οι του οτε επαγγελματίες, η netone ειναι ένα ακόμα μικρομάγαζο με ευγενικους υπαλλήλους και ο οτε πολυεθνική, πληρώνεις κάτι παραπάνω αλλα όπως λεει ο λαος μας ότι πληρώνεις πέρνεις και το φτηνό το κρέας το τρωνε τα σκυλιά.

η μόνη καλή ανάμνηση που θα έχω από δαυτους ειναι η ομολογουμένως καλή συμπεριφορά των υπαλλήλων της (από μόνο του όμως δεν λέει και πολλά αν δεν συνοδευεται από τα πλεον στειχειώδη) και φυσικά το router τους το οποιο και σκοπευω να κρατήσω μιας και ειναι απο τα κορυφαία.

καλή συνέχεια σε όλους.

Υ.Γ δεν το φανταζόμουνα πριν από κανα χρόνο ότι θα ξεστόμιζα όλα τα παραπάνω, ο λαος μας λέει ότι ο κλεφτης και ο ψευτης τον πρώτο χρόνο χαίρονται, χαλάλι τα 70 euro ακύρωσης φτάνει που βρήκα την ψυχική μου ηρεμία.

Kombatant
22-07-08, 00:26
Καλή σου συνέχεια και μακάρι να μην έχεις ούτε ένα πρόβλημα από εδώ και πέρα - αν εσένα σου κάνει ο ΟΤΕ, εμάς μας περισσεύει :)

atheos71
22-07-08, 00:39
Καλή,απροβλημάτιστη σύνδεση νά 'χεις!:oneup:
Τον κάθε πάροχο ,έτσι κι αλλιώς,δεν τον παντρευόμαστε.

apollokk
22-07-08, 00:44
Καλή,απροβλημάτιστη σύνδεση νά 'χεις!:oneup:
Τον κάθε πάροχο ,έτσι κι αλλιώς,δεν τον παντρευόμαστε.

Συμφωνώ ...:oneup:

A_gamer
22-07-08, 01:11
Καλή,απροβλημάτιστη σύνδεση νά 'χεις!:oneup:
Τον κάθε πάροχο ,έτσι κι αλλιώς,δεν τον παντρευόμαστε.


Συμφωνώ ...:oneup:

+2. :oneup:

gvenos
22-07-08, 01:12
κι εγώ με ΟΤΕ βρήκα την υγειά μου!:oneup:

VirusSnake
22-07-08, 12:02
ο καθενας κρινει και πρατει... αλλα τι υγεια ρε παιδια με 2800 συγχρονισμο καλυτερα θα ηταν να κοιταξεις τα καλωδια του σπιτιου σου πρωτα :hmm:

vosk
22-07-08, 12:57
Ο ανθρωπος εξηγησε καθαρα οτι απεχει πολυ απο το κεντρο, οποτε δεν εχει περιθωρια βελτιωσης η γραμμη του, λογω αποστασης

Zer0c00L
22-07-08, 13:04
παιδια δεν φταινε παντα τα καλωδια αυτο να ξερετε (τι φταιει δεν ξερω αυτο που ξερω οτι καποιος λεει ψεμματα σε κατι ποιος.? δεν με ενδιαφερει)

εμενα συμφωνα με την ΝΕΤΟΝΕ ειμαι στα 1900 μετρα απο το κεντρο ΑΤΤ 19.5 τωρα πως το υπολογιζουν ??? (ενω απο τον ΟΤΕ ειμαι 250 μετρα) και δεν υπηρχε περιπτωση να συγχρονιζα παραπανω απο 14.000

τωρα μετα τις καταγγελιες ειμαι κολλημενος στα 15997/1023

και απο δοκιμες απο ΟΤΕ εχω SNR 8-9 ATT 4 ταχυτητα 24576

ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ στον φιλο που πηγε στον ΟΤΕ (μια απο τα ιδια θα κανω και εγω σε λιγους μηνες να αδειαζω και BANDWIDTH στους φιλους που θα παραμεινουν στην ΝΕΤΟΝΕ)

atheos71
22-07-08, 13:23
ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ στον φιλο που πηγε στον ΟΤΕ (μια απο τα ιδια θα κανω και εγω σε λιγους μηνες να αδειαζω και BANDWIDTH στους φιλους που θα παραμεινουν στην ΝΕΤΟΝΕ)

Άντε σιγά-σιγά ,να έχουμε μεγαλύτερη ταχύτητα!!!!:p
Την πήξαμε την καημένη τη ΝetOne!:rofl:

apollokk
22-07-08, 13:57
εμενα συμφωνα με την ΝΕΤΟΝΕ ειμαι στα 1900 μετρα απο το κεντρο ΑΤΤ 19.5 τωρα πως το υπολογιζουν ???

οπως και η on telecoms μου το ειχε πει... αν δε σκασεις στα γελια...


-Εχετε μεγαλη αποσταση απο το κεντρο...
-Γιατι; Απο που το συμπεραινετε αυτο;
-Το att σας ειναι 34db, αρα 3.4 χλμ....
-Τι; Δηλαδη δεν κανετε το att δια 13.81;
-Οχι, και σας παρακαλω, μην με αμφισβητειτε...
***τι να της ελεγα τωρα;;;***

atheos71
22-07-08, 14:06
Kι εσύ αμέσως ν'αμφισβητήσεις....
Με 42 εγώ είμαι στα 4,2 χλμ. ,δηλαδή χάλια...Απορώ πώς έχω σύνδεση:hmm:

apollokk
22-07-08, 14:21
Kι εσύ αμέσως ν'αμφισβητήσεις....
Με 42 εγώ είμαι στα 4,2 χλμ. ,δηλαδή χάλια...Απορώ πώς έχω σύνδεση:hmm:

αν δεν υπαρχει καποιο προβλημα γραμμης (που κυριως σε σενα δεν υπαρχει ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ) εισαι στα 3 χλμ, και γω στα 2,4... να μην ακουω βλακειες...

atheos71
22-07-08, 14:29
αν δεν υπαρχει καποιο προβλημα γραμμης (που κυριως σε σενα δεν υπαρχει ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ) εισαι στα 3 χλμ, και γω στα 2,4... να μην ακουω βλακειες...

Με απόκλιση 100 μέτρων απ'τα 3 χλμ. το πολύ.Λόγος που δεν παίρνω τηλ. στο cc

Γι αυτό και είπα να δοκιμάσω τη ΝetOne στην άλλη γραμμή κι ευτυχώς ,έκατσε καλά....

@ ADSLgr.com All rights reserved.