PDA

Επιστροφή στο Forum : Αιτηση για 384 στην hol



XANTHIOTIS
08-10-05, 10:30
Καλημερα καταρχην.Εχω κανει αιτηση για το broadband pack 300 στις 19 Σεπτεμβριου.Μου ειπαν οτι σε 10 με 15 εργασιμες μερες θα εχει ενεργοποιηθει.Ακομα ομως τιποτα.Γνωριζει καποιος να μου απαντησει ποτε εχει ερθει,πανω κατω,σε εσας ολο το πακετο μαζι με την ενεργοποιηση?

Ευχαριστω. :thumbsup1

JoeBar
08-10-05, 19:18
Καλώς όρισες στο forum! :D
Δεν νομίζω οτί υπάρχει κάποιο στανταρ στο πότε θα σου ενεργοποιηθεί. Καλύτερα μίλησε με την HOL και ζήτα τους πληροφορίες για την εξέλιξη της γραμμής σου.

XANTHIOTIS
19-10-05, 14:52
Δυστηχως εχει περασει 1 ΜΗΝΑΣ και ακομα περιμενω.Παιρνω τηλ στη ΗΟL και μου λενε συνεχεια το ποιημα. Η αιτηση σας εκκρεμει.

Σε ποια φαση βρισκετε η αιτηση μου.Ο οτε δεν εχει ενεργοποιησει ακομα την γραμμη.Παω στον ΟΤΕ στον προϊσταμενο για το adsl εδω στην Ξανθη,και μου λεει.Αυτοι εχουν το αγορασει χονδρικα τις γραμμες και αυτοι θα κανουν την ενεργοποιηση.

Τελικα καποιος απο τους 2 λεει ψεμματα.

Την πληρωνω στην τελικη ομως εγω.

Περιμενω τις γνωμες σας.Ευχαριστω.


edit by sdikr, Σωστο ονομα εταιριάς

sdikr
19-10-05, 15:03
Ο Οτε σωστά σου απάντησε τα παράπονα σου στην HOL

XANTHIOTIS
19-10-05, 15:10
sorry sdikr!ποιον να ρωτησω ομως στην ΗΟL?Πολυς καιρος δεν ειναι 1 μηνας?

sdikr
19-10-05, 15:12
Ναι φυσικά ειναι πολύς καιρός, πάρε και απαίτησε να μάθεις, το όριο για την συνδεση ειναι 12 μέρες

Αν σου πούνε ο ΟΤΕ πες τους εγώ εσας πληρώνω και όχι τον ΟΤΕ

koukou
19-10-05, 15:33
εγω ειχα το ιδιο προβλημα με την οτενετ,τους πηρα τηλεφωνο και τους ειπα οτι θελω να μου ακυρώσουν την αιτηση και μετα απο μια ωρα με πηραν τηλέφωνο και μου ειπαν οτι ηταν δικο τους λαθος η καθυστερηση και οτι σε 5 μερες το πολυ θα εχει ενεργοποιηθεί!ετσι και εγινε!!!σε 5 μερες ημουν ονλαιν.και μου εκαναν και ενα μηνα δωρο.
ειχα αγορασει το dsl kit(2+1) και μου καναν αλλο εναν μηνα δηλαδη 4 μηνες!

XANTHIOTIS
21-10-05, 16:17
Ακομα περιμενω.

papdoux
21-10-05, 16:24
Κανε ακυρωση αιτησης και πηγαινε αλλου

JoeBar
21-10-05, 20:07
Κανε ακυρωση αιτησης και πηγαινε αλλου
Συμφωνώ. Αν το καταφέρεις πάρε την γραμμή μόνος σου και διαλέγεις isp μετά.

nnn
21-10-05, 22:55
Ακομα περιμενω.
Σε κάποιο άλλο thread έγραψες ό,τι σου είπαν ό,τι είσαι σε PCM.
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=21834&page=2

Σου έγραψα ό,τι δεν παίρνεις ADSL έτσι αλλά δεν το είδες φαίνεται.

XANTHIOTIS
23-10-05, 10:55
Oχι ρωτησα τι ειναι το PCM.

nnn
23-10-05, 23:53
Oχι ρωτησα τι ειναι το PCM.
Εντάξει γιατί κατάλαβα ό,τι σου είπαν ό,τι είσαι σε PCM.

XANTHIOTIS
30-10-05, 11:33
Μου εστειλαν mail και μου λενε οτι το αιτημα μου ειναι υπο υλοποιηση!ΛΕΤΕ?:D :D

JoeBar
30-10-05, 22:24
Μου εστειλαν mail και μου λενε οτι το αιτημα μου ειναι υπο υλοποιηση!ΛΕΤΕ?:D :D
Το ζήτημα είναι εσύ πόσο καιρό είσαι διατεθημένος να περιμένεις... ;)

XANTHIOTIS
31-10-05, 12:00
Mιας και εχω το mail αυτο εδω και καιρο θα περιμενω,τι να κανω!

Ποσο υπολογιζετε?Ξερει κανεις?

JoeBar
31-10-05, 21:56
Μόνο ο Θεός και ο ΟΤΕ... ;)

papdoux
31-10-05, 22:55
Φιλε μου, εμενα μου μυριζει δουλεμα απο την HOL. Ακομα περιμενεις; Κατι τετοια μου εκανε και εμενα η Τελλας (ριχνωντας το φταιξιμο στον ΟΤΕ για καθυστερηση και μετα ελεγαν για βλαβη στο DSLAM). Εκανα ακυρωση κατευθειαν και αμεσως αιτηση στον ΟΤΕ. Μεσα σε μια εβδομαδα, η συνδεση ηταν ετοιμη.

skoulinx
01-11-05, 03:49
Φίλε δεν είμαι σίγουρος ότι προλαβαίνεις να την "κάνεις"..
Δες το αντίστοιχο θέμα μου BROADBAND PACK Βοήθεια για διακοπή!!
Όταν τους ζήτησα διακοπή μου αρχίσαν τα παραμύθια, και τελικά απο τέλος Ιανουαρίου που έκανα αίτηση μου στείλανε εξοπλισμό 23 Μαρτίου!!! και αφού τίποτα δεν λειτουργούσε και παρακαλούσα για βοήθεια με γράψανε κανονικά. Όταν ζήτησα διακοπή μου είπαν οκ και μέτα μου ζητήσαν να πληρώσω όλο τον χρόνο γιατί έτσι έλεγε το συμβόλαιο!!!

Καλή τύχη.

Υ.Γ. Άν ήξερα την ύπαρξη του adslgr πριν απο τότε θα την είχα γλιτώσει.

XANTHIOTIS
01-11-05, 12:34
KAI NAI!!!!:yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Πηγα σημερα στον οτε.Την προηγουμενη φορα ο προϊσταμενος δεν ηταν και πολυ διατεθημενος να βοηθησει.Για καλη μου τυχη ομως γνωριζω 2 υπαλληλους απο το καταστημα,εδω στην Ξανθη,και ηταν και οι 2 παροντες,την προηγουμενη φορα ελειπαν και οι 2.Ρωτησα λοιπον τον προϊσταμενο,μεσω του γνωστου και ειδε μεσω του pc του οτι η αιτηση μου ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΗΚΕ στις 27-10.Ναι καλα ακουσατε απο τις 19-9 ενεργοποιηθηκε 27-10.Χθες το απογευμα μου εστειλαν και mail απο την hol


Mon Oct 31 16:18:00 EET 2005

Προς : ...........................................

Σχετικά με το αίτημά σας για τη γραμμή ADSL 384 που έχει γίνει στον φορέα OTE για τον αριθμό ADSL με ιδιοκτήτη ........................ Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η κατάσταση του αιτήματος είναι η εξής :

Ολοκληρώθηκε αίτηση παροχής

Ο εξοπλισμός INTRACOM netRoute 2D (PSTN) Phone θα σας αποσταλεί τις επόμενες ημέρες.

Για οποιαδήποτε διευκρίνιση ή πληροφορία είμαστε στη διάθεσή σας.


Με εκτίμηση,



Ποσο λετε να χρειαστει για να μου το στηλουν??Διψαω για ADSL!!!!

Παιδια 1000 ευχαριστω για την βοηθεια σας και την κατανοηση στο προβλημα μου.Πιστευω και ευχομαι να μη τυχει σε αλλον αυτο το πραγμα!!
Ελπιζω να μην εχω προβληματα σαν του skoulinx!!
Τι πρεπει να ρυθμισω στο μοντεμ.Βοηθεια μιας και ειμαι αρχαριος στο adsl.Θα ψαξω εννοειτε και σε ολο το site για αυτα που ζηταω.Αν ειναι ευκολο καποιος να τα γραψει μαζεμενα εδω τι πρεπει να κανω.

Τα λεμε φιλαρακια!!!

JoeBar
01-11-05, 22:58
Αντε καλορίζικη! Ότι πρόβλημα έχεις εδώ είμαστε! :D

XANTHIOTIS
02-11-05, 18:25
Ευχαριστω!!Τελικα ΜΕΓΑΛΗ διαφορα το adsl.Αυτη τη στιγμη κατεβαζω με 40!φτου φτου ναμη τη ματιαξω.

Μια ερωτηση!Προσπαθω να μπω στο http:/192.168.2.1 και δεν μου τη βγαζει.Να προτιμισω το firewall της hol,το οποιο δεν ξερω και πως ρυθμιζετε,ανμπορει καποιος ας με βοηθησει,ή να αφησω το zonealarm.

Και κατι τελευταιο.Που μπορω να δω την ταχυτητα της γραμμης μου.
Δεν υπαρχει εκεινο το εικονιδιο που ειχει και η απλη?και ελεγε ποσο kbit εχεις?

Ευχαριστω!!!

πονοκεφαλος
02-11-05, 18:51
http://www.adslguide.org.uk/tools/speedtest.asp
εγω εδω κανω τεστ..
δεν ξερω αν ειναι απτα καλυτερα...αλλα ειναι πολυ απλο..

netmaniac
02-11-05, 19:09
Για να βλεπεις ταχυτητα: http://www.dumeter.com/ .

"Προσπαθω να μπω στο http:/192.168.2.1"
Στο δικο μου router το default ειναι http:/192.168.1.1

@ ADSLgr.com All rights reserved.