PDA

Επιστροφή στο Forum : τελικα αγοραζουμε το router τους ναι ή όχι;



Σελίδες : [1] 2 3

spartacus
22-07-08, 20:01
ρε παιδια πασχίζω εδω και δυο ημέρες να κάνω χρήση του δικαιώματός μου να αγοράσω με 100 euro το router τους και μέχρι και πριν από 10 λεπτα αρνούνταν ότι ισχύει κάτι τέτοιο, ώσπου με προετρεψαν να στείλω με φαξ το αίτημά μου και να αποφασίσει το αρμόδιο τμήμα.
μίλησα με 3 υπαλλήλους και δεν ήξεραν καν οτι το γραφει το site τους και ότι μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο, τι να πω αν αυτό λέγετε σοβαρότητα και επαγγελματισμός εγω σηκώνω τα χερια ψηλά, σας παραπέμπω στον συνδεσμο που το αναφέρει.

http://www.netone.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=31&Itemid=67&lang=iso-8859-7

στην πέμπτη παραγραφο λέει τα εξής

Τι θα γίνει αν δεν το επιστρέψω ή αν το επιστρέψω χαλασμένο;
Αν θέλετε να το κρατήσετε μπορείτε να το αγοράσετε. Η τιμή πώλησης είναι 100 Ευρώ, δηλαδή λιγότερο απο όσο θα πληρώνατε σε ένα κατάστημα για το συγκεκριμένο modem. Αν το επιστρέψετε χαλασμένο και η βλάβη δεν οφείλεται σε κακή χρήση, δεν πληρώνετε τίποτα.




καντε κλικ στον συνδεσμο κα θα το δείτε.

theopan
22-07-08, 20:19
ρε παιδια πασχίζω εδω και δυο ημέρες να κάνω χρήση του δικαιώματός μου να αγοράσω με 100 euro το router τους και μέχρι και πριν από 10 λεπτα αρνούνταν ότι ισχύει κάτι τέτοιο, ώσπου με προετρεψαν να στείλω με φαξ το αίτημά μου και να αποφασίσει το αρμόδιο τμήμα.
μίλησα με 3 υπαλλήλους και δεν ήξεραν καν οτι το γραφει το site τους και ότι μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο, τι να πω αν αυτό λέγετε σοβαρότητα και επαγγελματισμός εγω σηκώνω τα χερια ψηλά, σας παραπέμπω στον συνδεσμο που το αναφέρει.

http://www.netone.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=31&Itemid=67&lang=iso-8859-7

στην πέμπτη παραγραφο λέει τα εξής

Τι θα γίνει αν δεν το επιστρέψω ή αν το επιστρέψω χαλασμένο;
Αν θέλετε να το κρατήσετε μπορείτε να το αγοράσετε. Η τιμή πώλησης είναι 100 Ευρώ, δηλαδή λιγότερο απο όσο θα πληρώνατε σε ένα κατάστημα για το συγκεκριμένο modem. Αν το επιστρέψετε χαλασμένο και η βλάβη δεν οφείλεται σε κακή χρήση, δεν πληρώνετε τίποτα.




καντε κλικ στον συνδεσμο κα θα το δείτε.

Πολύ απλά τους λες: "το έχασα, το έκαψα, μου το έκλεψαν-δεν παίρνετε ρούτερ πίσω" και τελειώνει το θέμα.

spartacus
22-07-08, 20:44
θέλω όμως να το ξεκλειδώσουν αυτοί κανονικά και όχι εγω με ταρζανιές

Zer0c00L
22-07-08, 21:00
θέλω όμως να το ξεκλειδώσουν αυτοί κανονικά και όχι εγω με ταρζανιές

πας και το αγοραζεις απο το εξωτερικο αν δεν πωλειτε στην ελλαδα ξεκλειδωτο.

αυτο εχω κανει εγω και το εχω σε ασυρματη εκδοση και σε ενσυρματη.

απο αγγλια αγορασμενα ξεκλειδωμενα και με το τελευταιο firmware για αυτα.

της ΝΕΤΟΝΕ θα το επιστρεψω κανονικα (χαρισμα τους)

εχω και το παλιο speedtouch 530i που ηταν σκυλι.

A_gamer
22-07-08, 21:02
πας και το αγοραζεις απο το εξωτερικο αν δεν πωλειτε στην ελλαδα ξεκλειδωτο.

αυτο εχω κανει εγω και το εχω σε ασυρματη εκδοση και σε ενσυρματη.

Δε βγαίνει πιο ακριβά έτσι όμως; :hmm:

Zer0c00L
22-07-08, 21:05
Δε βγαίνει πιο ακριβά έτσι όμως; :hmm:

βασικα μου κοστισε 2 φορες τα χρηματα που ζηταει η ΝΕΤΟΝΕ

αλλα το δικαιολογησα επειδη εχει τα παντα μεσα η συσκευασια τους.

απο αυτους ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ περιπτωση να το αγορασω.

theopan
22-07-08, 22:53
βασικα μου κοστισε 2 φορες τα χρηματα που ζηταει η ΝΕΤΟΝΕ

αλλα το δικαιολογησα επειδη εχει τα παντα μεσα η συσκευασια τους.

απο αυτους ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ περιπτωση να το αγορασω.

Τέτοια εμπάθεια ρε παιδί μου πια... Μακάρι να βρεις σοβαρότερο πάροχο (να μας τον πεις και εμάς), αλλά τον κόβω ότι δεν πρόκειται.

Zer0c00L
22-07-08, 22:56
Τέτοια εμπάθεια ρε παιδί μου πια... Μακάρι να βρεις σοβαρότερο πάροχο (να μας τον πεις και εμάς), αλλά τον κόβω ότι δεν πρόκειται.

μην δινεις τετοιες υποσχεσεις γιατι θα τον κοψεις και ειναι κριμα.

σοβαρο παροχο κατα την προσωπικη αποψη και που με σεβεται ως πελατη εχω βρει τον παλιο μου (ΟΤΕ).

αν εσυ θεωρεις σοβαρη την ΝΕΤΟΝΕ που μονο μετα απο καταγγελια βρισκει ο πελατης το δικιο του και τις λυσεις στα προβληματα του.

δεν εχω να πω τιποτα αλλο.

υποψιν μετα την καταγγελια που εκανα στους φορεις ολα τα προβληματα μου (δια μαγειας ολα εχουν εξαφανιστει χωρις να εχω κανει τιποτα εγω) και ειμαι συνδεμενος σταθερα κολλημενα 15997/1023 και με καπως χαμηλα pings που επιτρεπουν και να παιζω τα παιχνιδια μου online τοτε να με συγχωρεις αλλα θα διαφωνησω εγω δεν τους θεωρω σοβαρους.

winzig
22-07-08, 23:34
παιδια και εγω τους ελεγα οτι το πουλανε και εκαναν τους κινεζους. τεσπα τους το εδωσα πισω. τα 50 ευροπουλα που τους δωδσαμε τα παιρνουμε αραγε πισω?

Zer0c00L
22-07-08, 23:37
παιδια και εγω τους ελεγα οτι το πουλανε και εκαναν τους κινεζους. τεσπα τους το εδωσα πισω. τα 50 ευροπουλα που τους δωδσαμε τα παιρνουμε αραγε πισω?

απο οσο ξερω οχι.

winzig
22-07-08, 23:41
χαρισμα τους. νετ1 γερα η λαννετ ειναι κοντα!!!

Zer0c00L
22-07-08, 23:44
προσωπικα πιστευω οτι ο ΟΤΕ και 3 εναλλακτικοι παροχοι θα μεινουν στην αγορα.

οι υπολοιποι η θα κλεισουν η θα συγχωνευτουν με αλλους.

spartacus
22-07-08, 23:59
παιδια και εγω τους ελεγα οτι το πουλανε και εκαναν τους κινεζους. τεσπα τους το εδωσα πισω. τα 50 ευροπουλα που τους δωδσαμε τα παιρνουμε αραγε πισω?


καταγγελίες παντού, δεν θα περάσει κάτι τέτοιο, έτσι για το γαμώτο, δεν έχουμε τίποτα να κρύψουμε λέει το σλόγκαν τους, ειναι να γελά κανείς,

VirusSnake
23-07-08, 00:57
ρε παιδια κοψτε το flaming ελεος εχει κουρασει...

δεν εχω προβλημα με κανεναν αλλα δεν ειναι δυνατον να διαβαζουμε καθε μερα τα ιδια πραγματα απο τους ιδιους χρηστες... πηγατε οτε? μπραβο σας ευχομαι να ειστε ευχαριστημενοι, αυτο ομως δεν σας δινει το δικαιωμα να κανετε flood τοσα θεματα

ORIONAS21
23-07-08, 06:09
παιδια και εγω τους ελεγα οτι το πουλανε και εκαναν τους κινεζους. τεσπα τους το εδωσα πισω. τα 50 ευροπουλα που τους δωδσαμε τα παιρνουμε αραγε πισω?

Τα 50€ είναι για το κύκλωμα και όχι για το router.
Το router είναι δωρεάν εκτός αν επιλέξεις το ασύρματο που είναι + 10€.
Για αυτά τα 10€ δεν ξέρω αν τα παίρνεις.

Zer0c00L
23-07-08, 10:22
Τα 50 είναι για το κύκλωμα και όχι για το router.
Το router είναι δωρεάν εκτός αν επιλέξεις το ασύρματο που είναι + 10.
Για αυτά τα 10 δεν ξέρω αν τα παίρνεις.

μερικοι ομως που ειχαν εκδηλωσει ενδιαφερον απο τον 5/2007 ουτε τα 10 ευρω εδωσαν για το ασυρματο.

το λεω γιατι εγω πληρωσα μονο τα 50 ευρω δεν πληρωσα 10 ευρω για το ασυρματο ρουτερ που εχω απλα μου ειπαν οτι οταν ληξει και επιθυμω να το αγορασω πρεπει να πληρωσω 100 ευρω και θα αναλαβουν να μου το ξεκλειδωσουν και να το κανουν οπως ειναι εργοστασιακα χωρις τις δικιες τους ρυθμισεις.

κατοπιν ομιλιας μου με εναν φιλο αλλα και με την εξυπηρετηση πελατων 13860 αλλα και διαβαζοντας το κειμενο στην σελιδα τους τα 100 ευρω τα πληρωνεις μονο αν δεν θες να τους το επιστρεψεις το ρουτερ (επειδη ειναι καμμενο/χαλασμενο η απλα θες να το κρατησεις και να μην το επιστρεψεις) δεν τα πληρωνεις για να στο ξεκλειδωσουν κτλ (αυτος ειναι δικος σου λογαριασμος τι θα το κανεις) αρα καλα εκανα και αγορασε καινουργιο.



Τι θα γίνει αν δεν το επιστρέψω ή αν το επιστρέψω χαλασμένο;

Αν θέλετε να το κρατήσετε μπορείτε να το αγοράσετε. Η τιμή πώλησης είναι 100 Ευρώ, δηλαδή λιγότερο απο όσο θα πληρώνατε σε ένα κατάστημα για το συγκεκριμένο modem. Αν το επιστρέψετε χαλασμένο και η βλάβη δεν οφείλεται σε κακή χρήση, δεν πληρώνετε τίποτα.
www.netone.gr

pan.nl
23-07-08, 11:18
Βασικά γιατί να μην αγοράσει κάποιος το νεότερο μοντέλο, που είναι το Speedtouch 787?

Zer0c00L
23-07-08, 11:24
Βασικά γιατί να μην αγοράσει κάποιος το νεότερο μοντέλο, που είναι το Speedtouch 787?

ελα γουστο του καθενα ειναι βασικα τι θελει να αγορασει.

εγω π.χ κανω συλλογη απο ρουτερ εχω σχεδον απο ολες τις μαρκες.

spartacus
23-07-08, 13:17
ρε παιδια κοψτε το flaming ελεος εχει κουρασει...

δεν εχω προβλημα με κανεναν αλλα δεν ειναι δυνατον να διαβαζουμε καθε μερα τα ιδια πραγματα απο τους ιδιους χρηστες... πηγατε οτε? μπραβο σας ευχομαι να ειστε ευχαριστημενοι, αυτο ομως δεν σας δινει το δικαιωμα να κανετε flood τοσα θεματα


Αν σε κουράσαμε τραβα σε άλλη παραλία και άσε μας ήσυχους, το θέμα είναι σοβαρό, οφείλουν να ειναι συνεπείς να γνωρίζουν και να τηρούν αυτά που υπόσχονται, σε απλά ελληνικά γραφουν στην ιστοσελίδα τους οτι μπορείς με 100 euro να κρατήσεις το router τους τώρα το αρνούνται, όμως γι' αυτό το λόγο υπάρχουν οι καταγγελίες και τα εξώδικα, έως ότου θα έχουν αυτήν την απαράδεκτη στάση για το συγκεκριμένο θέμα θα τους κράζω μέχρι δευτέρας παρουσίας

Zer0c00L
23-07-08, 13:38
Αν σε κουράσαμε τραβα σε άλλη παραλία και άσε μας ήσυχους, το θέμα είναι σοβαρό, οφείλουν να ειναι συνεπείς να γνωρίζουν και να τηρούν αυτά που υπόσχονται, σε απλά ελληνικά γραφουν στην ιστοσελίδα τους οτι μπορείς με 100 euro να κρατήσεις το router τους τώρα το αρνούνται, όμως γι' αυτό το λόγο υπάρχουν οι καταγγελίες και τα εξώδικα, έως ότου θα έχουν αυτήν την απαράδεκτη στάση για το συγκεκριμένο θέμα θα τους κράζω μέχρι δευτέρας παρουσίας

αν ειδες τι απαντησα πιο πανω.

οτι λεει στην σελιδα μου το ειπαν και απο το 13860 οτι αν π.χ το χαλασες , το εχασες η απλα δεν θες να το επιστρεψεις τους δινεις 100 ευρω και το κρατας (δεν αναφερει κανεις οτι πρεπει να στο ξεκλειδωσουν.)

αν κανεις καταγγελια/εξωδικο για αυτο τον λογο δεν νομιζω οτι θα κερδισεις κατι διοτι ειναι σαφεστατο το κειμενο τους.

spartacus
23-07-08, 14:33
μα κλειδωμένο τι να το κανει κανείς; να το έχει σουβενίρ; η ξεφτίλα σε όλο της το μεγαλείο, ξεκάθαρες κουβέντες λέει, δεν εχουμε τιποτα να κρύψουμε λέει, τρίχες κατσαρές λέω εγώ, όταν μίλησα μαζί τους λίγο πριν κάνω την αίτηση ήταν ξεκάθαροι σε αυτό το θέμα ''κρατάς αν θέλεις το router με 100 euro και το ξεκλειδώνουμε'' αυτά μου είπαν, τώρα αν κάποιος δεν σεβεται τα λόγια του και τις δεσμέυσεις του ειναι ξεφτίλας, αλλά τι λέω εδώ μου ζήτησαν να τους υποδείξω που ακριβώς στην ιστοσελίδα τους αναφερετε κάτι τέτοιο, τόσο σχετικοί ειναι!!
ξεφτίλα, κακομοιρια, ερασιτέχνες.

Zer0c00L
23-07-08, 14:41
μα κλειδωμένο τι να το κανει κανείς; να το έχει σουβενίρ; η ξεφτίλα σε όλο της το μεγαλείο, ξεκάθαρες κουβέντες λέει, δεν εχουμε τιποτα να κρύψουμε λέει, τρίχες κατσαρές λέω εγώ, όταν μίλησα μαζί τους λίγο πριν κάνω την αίτηση ήταν ξεκάθαροι σε αυτό το θέμα ''κρατάς αν θέλεις το router με 100 euro και το ξεκλειδώνουμε'' αυτά μου είπαν, τώρα αν κάποιος δεν σεβεται τα λόγια του και τις δεσμέυσεις του ειναι ξεφτίλας, αλλά τι λέω εδώ μου ζήτησαν να τους υποδείξω που ακριβώς στην ιστοσελίδα τους αναφερετε κάτι τέτοιο, τόσο σχετικοί ειναι!!
ξεφτίλαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα κακομοιριααααααααααααααααααααααααααα ερασιτέχνες.

χωρις να θελω να κανω τον συνηγορο του διαβολου αλλα επειδη η σχεση μου με την ΝΕΤΟΝΕ εκτος οτι ειμαι ιδιωτης πελατης τους ειμαι και επαγγελματιας.

μηπως επεσες σε μη ενημερωμενο υπαλληλο.

γιατι εμενα και παλια που ειχα ρωτησει οταν ηταν να γινω συνδρομητης αλλα και τωρα που τους ρωτησα μου ειπαν οτι ισχυει αυτο που λεει στην σελιδα τους ναι μεν μπορεις να το αγορασεις αν δεν θες να το επιστρεψεις αλλα δεν λενε πουθενα οτι ειναι υποχρεωμενοι να στο ξεκλειδωσουν.

αλλιως δεν θα αγοραζα απο το εξωτερικο αλλα θα αγοραζα αυτο της ΝΕΤΟΝΕ αν μου το ξεκλειδωναν και το επανεφερναν στην εργοστασιακη του κατασταση (οπως ειναι το νεο που αγορασα).

atheos71
23-07-08, 15:12
Aν φύγει πχ. στα δύο χρόνια ,σε τί τιμή θα μείνει στην κατοχή του συνδρομητή το ρούτερ;

spartacus
23-07-08, 15:47
χωρις να θελω να κανω τον συνηγορο του διαβολου αλλα επειδη η σχεση μου με την ΝΕΤΟΝΕ εκτος οτι ειμαι ιδιωτης πελατης τους ειμαι και επαγγελματιας.

μηπως επεσες σε μη ενημερωμενο υπαλληλο.

γιατι εμενα και παλια που ειχα ρωτησει οταν ηταν να γινω συνδρομητης αλλα και τωρα που τους ρωτησα μου ειπαν οτι ισχυει αυτο που λεει στην σελιδα τους ναι μεν μπορεις να το αγορασεις αν δεν θες να το επιστρεψεις αλλα δεν λενε πουθενα οτι ειναι υποχρεωμενοι να στο ξεκλειδωσουν.

αλλιως δεν θα αγοραζα απο το εξωτερικο αλλα θα αγοραζα αυτο της ΝΕΤΟΝΕ αν μου το ξεκλειδωναν και το επανεφερναν στην εργοστασιακη του κατασταση (οπως ειναι το νεο που αγορασα).


εγώ συνομίλησα επι δυο ημέρες με τρεις υπαλλήλους, και οι τρεις τους μου έλεγαν τις ίδιες μπουρδες, ώσπου ο τελευταίος μου πρότεινε να στειλω fax στο αρμόδιο τμημα για να μου απαντήσουν, επέμενε να του υποδείξω που ακριβώς αναφέρεται στην ιστοσελίδα τους και του υπέδειξα, ερασιτέχνες λέω εγώ.

VirusSnake
23-07-08, 17:40
τελικα δεν μπορειτε να κατανοησετε δυο παραγραφους... πραγματικα ειναι κριμα

spartacus
23-07-08, 17:59
τελικα δεν μπορειτε να κατανοησετε δυο παραγραφους... πραγματικα ειναι κριμα

εσυ που τους κατανόησες πες και σε εμας να καταλάβουμε

Spanos
23-07-08, 18:08
ρε παιδια κοψτε το flaming ελεος εχει κουρασει...

δεν εχω προβλημα με κανεναν αλλα δεν ειναι δυνατον να διαβαζουμε καθε μερα τα ιδια πραγματα απο τους ιδιους χρηστες... πηγατε οτε? μπραβο σας ευχομαι να ειστε ευχαριστημενοι, αυτο ομως δεν σας δινει το δικαιωμα να κανετε flood τοσα θεματα

Η πλάκα είναι οτι γκρινιάζουν γιατί δε τους πουλάνε ένα router που κάνει 150€ στην τιμή των 100€ ξεκλείδωτο.

Eντωμεταξύ στο site λέει ξεκάθαρα οτι αν δε το επιστρέψεις πληρώνεις 100€


Τι θα γίνει αν δεν το επιστρέψω ή αν το επιστρέψω χαλασμένο;
Αν θέλετε να το κρατήσετε μπορείτε να το αγοράσετε. Η τιμή πώλησης είναι 100 Ευρώ, δηλαδή λιγότερο απο όσο θα πληρώνατε σε ένα κατάστημα για το συγκεκριμένο modem. Αν το επιστρέψετε χαλασμένο και η βλάβη δεν οφείλεται σε κακή χρήση, δεν πληρώνετε τίποτα.


Οπότε δε το επιστρέφεις, το κρατάς, πληρώνεις 100 ευρώ και τρέχα να το ξεκλειδώσεις μονος σου, δε λέει πουθενα οτι στο ξεκλειδώνουν ούτε τίποτα.

spartacus
23-07-08, 18:18
Η πλάκα είναι οτι γκρινιάζουν γιατί δε τους πουλάνε ένα router που κάνει 150€ στην τιμή των 100€ ξεκλείδωτο.

Eντωμεταξύ στο site λέει ξεκάθαρα οτι αν δε το επιστρέψεις πληρώνεις 100€



Οπότε δε το επιστρέφεις, το κρατάς, πληρώνεις 100 ευρώ και τρέχα να το ξεκλειδώσεις μονος σου, δε λέει πουθενα οτι στο ξεκλειδώνουν ούτε τίποτα.

τοτε το θεωρώ υπέρτατη ξεφτίλα και κακομοιρια από μέρους τους, σκέψου κάποιον κάποια που δεν ειναι πρυτανης και ξερόλας όπως μερικοί εδω μέσα να θέλει να το κρατήσει αλλα να μην μπορει να το ξεκλειδώσει-χρησιμοποιήσει αλλού, τότε γιατί μας λένε μπορείτε να το αγοράσετε, τι να το κανουμε κλειδωμένο; μαϊμουδιες και κουτοπονηριές λέω εγώ.
αν μου το πουλήσουν και δεν θελήσουν να μου το ξεκλειδώσουν θα ειναι υπέρτατοι κακομοίριδες και φυσικά κουτοπόνηροι, ελπίζω πως όχι, αν όχι θα βγω εδώ και πάλι και θα το πω, εως τώρα πάντως μου εχουν προκαλέσει αλγεινή εντύπωση δικαιολογίες τύπου ''υπέδειξέ μας που το αναγραφει στην ιστοσελίδα μας'' κριμα.

Spanos
23-07-08, 18:21
Πώς θα στο ξεκλειδώσουν; Αφού έχεις αποσυνδεθεί απο το δίκτυο και δε μπορεί να συνδεθεί η NetOne για να σου περάσει τις ρυθμίσεις με CWMP.

akaloith
23-07-08, 18:23
η αληθεια ειναι πως ξέρω οτι πληρωνεις τα 100 και το ξεκλειδωνουν αλλα δε θυμαμαι που ακριβως το ειχα δει
δε μπορεις αφου γινεις administrator με το τροπο που εχει ειπωθει να του περασεις το original firmware?

Spanos
23-07-08, 18:25
Για δε ρωτάτε στο support forum της NetOne;

spartacus
23-07-08, 18:30
Πώς θα στο ξεκλειδώσουν; Αφού έχεις αποσυνδεθεί απο το δίκτυο και δε μπορεί να συνδεθεί η NetOne για να σου περάσει τις ρυθμίσεις με CWMP.

πολύ απλά θα το συνδέσωι για κανα 10λέπτο και αυτοί με την σειρά τους ας με συνδέσουν σαν ΑΡΥΣ και ας κάνουν ότι νομίζουν για να ξεκλειδώσει, όπως μπορώ και αλλάζω τους κωδικούς μου της otenet και βάζω καρτα της altec έτσι μπορεί και η netone να με συνδέσει για λίγο, στο φινάλε ας μου πουν να τους το πάω στο Μαρούσσι ή στο Χαλάνδρι και ας το ξεκλειδώσουν, τρόπος υπάρχει για όλα τα πράγματα.

........Auto merged post: spartacus πρόσθεσε 0 λεπτά και 59 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Για δε ρωτάτε στο support forum της NetOne;

καλή η σκέψη σου θα το δοκιμάσω

VirusSnake
23-07-08, 18:34
τα 100 ευρωπαικα τα δινεις σαν αποζημιωση οταν δε μπορεις να επιστρεψεις κατι που ανηκει στην νετονε. δεν ειναι κανα μαγαζακι η νετονε να πουλαει ρουτερ για να βγαλει λευτα ουτε θα εχει αρμοδιο τμημα να ξεκλειδωνει ενα δυο μοντεμ το μηνα... τα 100 λοιπον στα ζητανε μονο αν το εχασες η το χαλασες και οχι για να το κρατησεις επειδη εισαι συναισθηματικα δεμενος μαζι του...


οσο για τους υπολοιπους: απλα ρε παιδια αφηστε τον, εχει ζεστη νταξει θα περασει...

akaloith
23-07-08, 18:44
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=206643
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=192008

........Auto merged post: akaloith πρόσθεσε 1 λεπτά και 10 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Για δε ρωτάτε στο support forum της NetOne;

γιατι θα απαντησουν σε 1 μηνα και μαλιστα με copy paste

spartacus
23-07-08, 18:45
τα 100 ευρωπαικα τα δινεις σαν αποζημιωση οταν δε μπορεις να επιστρεψεις κατι που ανηκει στην νετονε. δεν ειναι κανα μαγαζακι η νετονε να πουλαει ρουτερ για να βγαλει λευτα ουτε θα εχει αρμοδιο τμημα να ξεκλειδωνει ενα δυο μοντεμ το μηνα... τα 100 λοιπον στα ζητανε μονο αν το εχασες η το χαλασες και οχι για να το κρατησεις επειδη εισαι συναισθηματικα δεμενος μαζι του...


οσο για τους υπολοιπους: απλα ρε παιδια αφηστε τον, εχει ζεστη νταξει θα περασει...

αναφέρει ξεκάθαρα ότι αν θέλω μπορώ να το κρατήσω, αν δεν γνωρίζεις ελληνικά πήγαινε ξανα στο δημοτικό να μάθεις, όσο για το σχόλιο περί ζέστης έχω να σου πω να κοιτάς πρώτα την δική σου καμπούρα που ειναι μεγάλη όσο το Έβερεστ και μετά να κοιτάς των άλλων, εξυπνάκια.
Αϊντε τώρα μάζεψε τα αντιηλιακά σου και τις κρέμες σου και τράβα σε άλλη παραλία με σκιά εδώ κάνει ζέστη.

APOL904
23-07-08, 20:50
ηρεμαααα...που ειναι εκεινο το αρχαιοελληνικο που ελεγε οτι να υπερασπιζεσε την αντιθετη αποψη μεχρι εσχατων..ο καθεις εχει την αποψη του και ειναι σεβαστη..τελος,καλησπερα σας..

A_gamer
23-07-08, 21:00
τα 100 ευρωπαικα τα δινεις σαν αποζημιωση οταν δε μπορεις να επιστρεψεις κατι που ανηκει στην νετονε. δεν ειναι κανα μαγαζακι η νετονε να πουλαει ρουτερ για να βγαλει λευτα ουτε θα εχει αρμοδιο τμημα να ξεκλειδωνει ενα δυο μοντεμ το μηνα... τα 100 λοιπον στα ζητανε μονο αν το εχασες η το χαλασες και οχι για να το κρατησεις επειδη εισαι συναισθηματικα δεμενος μαζι του...


οσο για τους υπολοιπους: απλα ρε παιδια αφηστε τον, εχει ζεστη νταξει θα περασει...

Ελπίζω να ήταν πράγματι η ζέστη που ευθύνεται για όσα έγραψες εδώ (και ήταν ξεκάθαρο trolling), αλλιώς είσαι αδικαιολόγητος VirusSnake. (@spartacus: don't feed the trolls. ;))

Όσο για το modem, αναφέρεται: "Aν θέλετε να το κρατήσετε...".

panosdr
23-07-08, 22:05
Δηλαδή θα μπει ο άλλος στη διαδικασία να πάει στη Νetone (αιτήσεις-αναμονή- τέλος απενεργοποίησης κλπ) για να πάρει πιο φτηνά το router;;;;; Τι διαβάζουμε πια και μιλάμε και για ζέστη από πάνω!
:rofl::rofl::rofl:

Είναι σαφέστατο αυτό που λέει στο site της:
"Αν θέλετε να το κρατήσετε μπορείτε να το αγοράσετε. Η τιμή πώλησης είναι 100 Ευρώ, δηλαδή λιγότερο απο όσο θα πληρώνατε σε ένα κατάστημα για το συγκεκριμένο modem. Αν το επιστρέψετε χαλασμένο και η βλάβη δεν οφείλεται σε κακή χρήση, δεν πληρώνετε τίποτα."

Από τα καταστήματα βέβαια όλοι καταλαβαίνουν σαφέστατα οτι αγοράζουν ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΑ μεταχειρισμένα router με το λογότυπο της Νet One για να στολίσουν το σύνθετο....

Πιστεύω οτι αν πας από κει θα βγάλεις άκρη, αφού όπως λες κάποιοι ούτε καν ήξεραν τι αναγράφεται στη σελίδα. Δυστυχώς, όλοι εργαζόμενοι είμαστε και ξέρουμε οτι δεν έχουν όλοι οι υπάλληλοι την ίδια απόδοση και ευσυνειδησία (αμα έιχε ανοιχτό κανα msn ταυτόχρονα...άστα!). Στείλτο γραπτά το αίτημα ή πήγαινε από εκεί. Μου φαίνεται ανόητο πάντως να μη το πουλάει η εταιρία. Τι θα τις κάνουν τόσες επιστροφές;
Αν δε βγάλεις άκρη τότε τράβα ΓΓ καταναλώτη και θα τη βρει ....αυτή την άκρη!

Spanos
23-07-08, 22:05
Όσο για το modem, αναφέρεται: "Aν θέλετε να το κρατήσετε...".

Aυτό δε λέμε; Αν θές το κρατάς και πληρώνεις 100€

VirusSnake
24-07-08, 04:38
αναφερεται τιποτα για ξεκλειδωμα μετα το ''αν θελετε να το κρατησετε''???

εγω δεν βλεπω κατι, και αφου και οι υπαλληλοι σας λενε οτι δεν ξεκλειδωνουν μοντεμ και σας ζητανε να κανετε ειδικο αιτημα σημαινει πως ειναι κατι που δεν γινεται και δεν υπαρχει συγκεκριμενη οδηγια για να σας απαντησουν

spartacus
24-07-08, 15:43
αναφερεται τιποτα για ξεκλειδωμα μετα το ''αν θελετε να το κρατησετε''???

εγω δεν βλεπω κατι, και αφου και οι υπαλληλοι σας λενε οτι δεν ξεκλειδωνουν μοντεμ και σας ζητανε να κανετε ειδικο αιτημα σημαινει πως ειναι κατι που δεν γινεται και δεν υπαρχει συγκεκριμενη οδηγια για να σας απαντησουν

τότε για ποιον λόγο μπορεί κάποιος να το αγοράσει αν δεν μπορεί να το χρησιμοποιήσει; για να το έχει σουβενίρ και να θυμάται τις υπέροχες υπηρεσίες που του προσέφεραν;
οποιος πάιζει με τις λέξεις υποδηλώνει κακομοιριά και ξεφτίλα.

στην συγκεκριμένη παραγραφο δεν λέει για ειδικά αιτήματα ούτε και ότι πρέπει να εισαι ''πρυτανης'' για να μπορέσεις να χρησιμοποιήσεις το router που σου δίνουν το δικαίωμα να αγοράσεις απο αυτούς.

ας μην το δώσους ρε, ας μην το ξεκλειδώσουν, πολλοί εδω μέσα διάβασαν τι έχει γίνει έως τώρα και θα μάθουν και πολλοί περισσότεροι από αλλού, είπαμε ο κλέφτης και ο ψεύτης τον πρώτο χρόνο χαίρονται, θα τους μάθουν όλοι σιγά σιγά και θα καταλάβουν τα φούμαρα περί ''δεν έχουμε τιποτα να κρύψουμε'' και ''ξεκάθαρες κουβέντες'' τι να σου πω πολύ ξεκάθαρες ειναι οι κουβέντες τους!! κακομοιριαααααααααααααααααααααααααααααααααα.

VirusSnake
24-07-08, 17:32
σου ξαναλεω αλλο αγορα αλλο αποζημιωση

αν δε καταλαβαινεις την διαφορα και νομιζεις οτι παιζω με τις λεξεις διαβασε καμια ετυμολογι... καλη σου μερα

theopan
24-07-08, 19:27
Η ουσία είναι μία: αυτό το καραγκιοζιλίκι με τα "δανεικά" ρούτερ, πρέπει να απαγορευθεί "δια της βίας" από όποια κρατική αρχή είναι αρμόδια σε όλους τους παρόχους που επιμένουν να το κάνουν. Ή θα δίνουν ρούτερ το οποίο θα κρατάει ο πελάτης ή ας μη δίνουν καθόλου. Δεν έχω καμιά όρεξη να ασχολούμαι με το αν πρέπει να τους το επιτρέψω μετά από Χ ή Υ μήνες (και συνεχίζω να έχω την απορία τι σκ@τ@ τα κάνουν επιτέλους τόσα παλιά ρούτερ των ...30ευρώ κόστος το καθένα για μια εταιρεία) και να ψάχνω τρόπους επιστροφής, να μπλέκω με κούριερ και λοιπές σαχλαμάρες. Επιτέλους πρέπει να σοβαρευτούν!

Kombatant
24-07-08, 19:33
Η ουσία είναι μία: αυτό το καραγκιοζιλίκι με τα "δανεικά" ρούτερ, πρέπει να απαγορευθεί "δια της βίας" από όποια κρατική αρχή είναι αρμόδια σε όλους τους παρόχους που επιμένουν να το κάνουν. Ή θα δίνουν ρούτερ το οποίο θα κρατάει ο πελάτης ή ας μη δίνουν καθόλου. Δεν έχω καμιά όρεξη να ασχολούμαι με το αν πρέπει να τους το επιτρέψω μετά από Χ ή Υ μήνες (και συνεχίζω να έχω την απορία τι σκ@τ@ τα κάνουν επιτέλους τόσα παλιά ρούτερ των ...30ευρώ κόστος το καθένα για μια εταιρεία) και να ψάχνω τρόπους επιστροφής, να μπλέκω με κούριερ και λοιπές σαχλαμάρες. Επιτέλους πρέπει να σοβαρευτούν!Είναι μια παγκόσμια πρακτική το χρησιδάνειο, κ ο ΟΤΕ το ίδιο κάνει με το Netmod, πχ. Εγώ το βρίσκω πολύ βολικό και στο κάτω-κάτω, δε χρειάζεται καν να σκεφτείς για το εάν πρέπει να το επιστρέψεις ή όχι, διότι η απάντηση είναι απλή. ΠΡΕΠΕΙ να το επιστρέψεις απαραίτητα, εκτός και εάν θες να το αγοράσεις, οπότε μπαίνεις μόνος σου σε εξτρά διαδικασία.

Τουλάχιστον εγώ έτσι το βλέπω :)

atheos71
24-07-08, 19:43
....(και συνεχίζω να έχω την απορία τι σκ@τ@ τα κάνουν επιτέλους τόσα παλιά ρούτερ των ...30ευρώ κόστος το καθένα για μια εταιρεία)....

Έχω κι εγώ την ίδια απορία .... μήπως δίδονται προς χρήση στους νέους πελάτες;

VirusSnake
24-07-08, 22:07
γιατι οχι? αν δεν ειναι ξεπερασμενα και δεν εχουν καποιο τεχνικο προβλημα δεν βλεπω λογο να μην το δωσουν αλλου... τι θα παθεις αν το μοντεμ σου ηταν καρφωμενο σε καμια αλλη πριζα?

εγω δεν σκοπευω να συνουσιαστω με το μοντεμ μου παντως :p

theopan
24-07-08, 22:35
Είναι μια παγκόσμια πρακτική το χρησιδάνειο, κ ο ΟΤΕ το ίδιο κάνει με το Netmod, πχ. Εγώ το βρίσκω πολύ βολικό και στο κάτω-κάτω, δε χρειάζεται καν να σκεφτείς για το εάν πρέπει να το επιστρέψεις ή όχι, διότι η απάντηση είναι απλή. ΠΡΕΠΕΙ να το επιστρέψεις απαραίτητα, εκτός και εάν θες να το αγοράσεις, οπότε μπαίνεις μόνος σου σε εξτρά διαδικασία.

Τουλάχιστον εγώ έτσι το βλέπω :)

Αντιμετωπίζεις το θέμα αντίστροφα. Ναι ΠΡΕΠΕΙ να το δώσεις γιατί έτσι αποφάσισαν (ηλιθιωδώς). Το θέμα είναι ότι ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ να ΠΡΕΠΕΙ γιατί δεν έχει νόημα να "πρέπει". Και στην τελική δε γουστάρω να μπλέκω με διαδικασίες. Από τη στιγμή που δείχνουν τόσο εξυπηρετικοί όταν πρόκειται να κάνουμε τη σύνδεση (διεύκολύνοντας με κάθε τρόπο μέχρι να πάρουν την υπογραφή μας), ΘΑ κάνουν το ίδιο και όταν φεύγουμε.


Έχω κι εγώ την ίδια απορία .... μήπως δίδονται προς χρήση στους νέους πελάτες;

Σε ποιον να δίνονται ρε φίλε; Υπάρχει κανείς που να πήρε εξαρχής μεταχειρισμένο ρούτερ; Είμαι σχεδόν βέβαιος πως όχι. Σε αντικατάσταση ελαττωματικών δίνονται μεταχειρισμένα, αλλά το ποσοστό των επιστραφέντων που διοχετεύεται έτσι είναι ελάχιστο σε σχέση με το απόθεμα που δημιουργείται. Η μόνη πιθανότητα είναι η ανακατασκευή, διαδικασία όμως που μπορεί να γίνει από το εργοστάσιο και προφανώς δεν γίνεται γιατί ούτε καν θα συμφέρει.

atheos71
24-07-08, 22:38
γιατι οχι? αν δεν ειναι ξεπερασμενα και δεν εχουν καποιο τεχνικο προβλημα δεν βλεπω λογο να μην το δωσουν αλλου... τι θα παθεις αν το μοντεμ σου ηταν καρφωμενο σε καμια αλλη πριζα?

εγω δεν σκοπευω να συνουσιαστω με το μοντεμ μου παντως :p

Γιατί ,ποιός σκοπεύει;:p:rofl:

Kombatant
24-07-08, 22:48
Αντιμετωπίζεις το θέμα αντίστροφα. Ναι ΠΡΕΠΕΙ να το δώσεις γιατί έτσι αποφάσισαν (ηλιθιωδώς). Το θέμα είναι ότι ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ να ΠΡΕΠΕΙ γιατί δεν έχει νόημα να "πρέπει". Και στην τελική δε γουστάρω να μπλέκω με διαδικασίες. Από τη στιγμή που δείχνουν τόσο εξυπηρετικοί όταν πρόκειται να κάνουμε τη σύνδεση (διεύκολύνοντας με κάθε τρόπο μέχρι να πάρουν την υπογραφή μας), ΘΑ κάνουν το ίδιο και όταν φεύγουμε.Εχμ, και εγώ που νόμιζα ότι πρέπει να το δώσω επειδή ΔΕΝ το έχω πληρώσει... :p

Zer0c00L
24-07-08, 23:10
Γιατί ,ποιός σκοπεύει;:p:rofl:

χαχα ειναι και ζεστο η μονη χρηση του εκτος απο ρουτερ θα ηταν και του καλοριφερ.

........Auto merged post: Zer0c00L πρόσθεσε 3 λεπτά και 14 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Αντιμετωπίζεις το θέμα αντίστροφα. Ναι ΠΡΕΠΕΙ να το δώσεις γιατί έτσι αποφάσισαν (ηλιθιωδώς). Το θέμα είναι ότι ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ να ΠΡΕΠΕΙ γιατί δεν έχει νόημα να "πρέπει". Και στην τελική δε γουστάρω να μπλέκω με διαδικασίες. Από τη στιγμή που δείχνουν τόσο εξυπηρετικοί όταν πρόκειται να κάνουμε τη σύνδεση (διεύκολύνοντας με κάθε τρόπο μέχρι να πάρουν την υπογραφή μας), ΘΑ κάνουν το ίδιο και όταν φεύγουμε.

στο πρωτο κομματι που λες συμφωνω απολυτα και ισχυει το δευτερο κομματι που λες το πλησιαζω συντομα και θα δω ποσο εξυπηρετικοι ειναι.

@ ADSLgr.com All rights reserved.