PDA

Επιστροφή στο Forum : VODAFONE=ΔΙΚΤΥΟ HOL???



ANONYMOS
22-07-08, 20:30
Kαλησπερα μενω Αιγαλεω και εδω και κατι μηνες ειμαι στη χολ με full llu τηλεφωνο και ιντερνετ αλλα εχω σοβαρα προβληματα και με τα δυο.Με το τηλεφωνο εχω συνεχεια διακοπες,δεν λειτουργει η γραμμη για ωρες και αν δεν κανω ρεσταρτ στον ρουτερ δεν εχω τηλ, το ιντερνετ σερνεται τους εχω παρει πολλα τηλεφωνα αλλα δεν βλεπω προκοπη τεσπα,ειδα τη διαφημιση της vodafone για το double play με την εκπτωση,αν βαλω vodafone θα εχω το ιδιο δικτυο (και τα προβληματα¨) που εχω με τη χολ,δηλαδη την ιδια γραμμη?

SirAggelos
22-07-08, 20:33
Nαι φιλε μου,η vodafone εχει συμφωνια για παροχη ιντερνετ απο το ιδιοκτητο δικτυο της hellas on line.Τωρα το τηλεφωνο ειναι μια δικη τους πατεντα χρησιμοιποιωντας μια συσκευη που δεχεται καρτες sim ειναι δηλσδη σταθερο τηλ αλλα κανει χρηση του τηλεπικοινωνιακου δικτυου της voda.Τηλεφωνο δλδ ειναι της voda

Alex1001
22-07-08, 20:59
αφού έχεις πρόβλημα με χολ σοφότερο θα ήταν να αλλάξεις δίκτυο και εταιρία..

vodafone-χολ είναι το ίδιο δίκτυο στο internet με τι διαφορα που στις 2 εταιρίες υπάρχει πολύ κακή συνεννόηση αναμεταξύ τους.. παράδειγμα η σύνδεση μου να αλλάξει από χολ σε vodafone έκανε πάνω από 20 μέρες χωρίς να υπάρχει λόγος αφού ποτε δεν έκλεισε το dsl-on πάντα συγχρόνιζε στην ίδια ταχύτητητα χωρίς να μπορώ να έχω πρόσβαση στο net!

furious99
22-07-08, 21:18
αφού έχεις πρόβλημα με χολ σοφότερο θα ήταν να αλλάξεις δίκτυο και εταιρία..

vodafone-χολ είναι το ίδιο δίκτυο στο internet με τι διαφορα που στις 2 εταιρίες υπάρχει πολύ κακή συνεννόηση αναμεταξύ τους.. παράδειγμα η σύνδεση μου να αλλάξει από χολ σε vodafone έκανε πάνω από 20 μέρες χωρίς να υπάρχει λόγος αφού ποτε δεν έκλεισε το dsl-on πάντα συγχρόνιζε στην ίδια ταχύτητητα χωρίς να μπορώ να έχω πρόσβαση στο net!

Και από HOL σε HOL να πήγαινες πάλι τουλάχιστον 20 μέρες θα έκανες (!)

BigBlack
22-07-08, 21:33
Και από HOL σε HOL να πήγαινες πάλι τουλάχιστον 20 μέρες θα έκανες (!)

+1:oneup:

gvenos
22-07-08, 21:39
Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να αλλάξεις αμέσως πάροχο για καλύτερα αποτελέσματα!

ANONYMOS
22-07-08, 22:59
Kαι που να παω ρε παιδια?Υπαρχει καμια εταιρια που να εισαι σιγουρος οτι ολα θα ειναι ενταξει?Ολες οι εταιριες ειναι κατα :twisted: ακομη και ο οτε.Ετσι οπως παει θα το ριχνουμε στα αστρα για να δουμε ποια εταιρια να διαλεξουμε :hmm:

Alex1001
23-07-08, 16:15
θα σου πρότεινα οτε ώστε ότι πρόβλημα παρουσιαστεί να έρθει συνεργείο που μετράει τις γραμμές.. και όταν όλα είναι καλά αλλάζεις πάροχο..

@ ADSLgr.com All rights reserved.