PDA

Επιστροφή στο Forum : Νησί χωρίς πολύ κόσμο για 15 Αυγούστου



alexandrozz
23-07-08, 12:16
Γεια σας,
Ψάχνουμε για ένα νησί να πάμε για καμιά εβδομάδα αλλά δεν θέλουμε να έχει πολύ κόσμο. Τα αναγκαία είναι παραλία, ένα μπαράκι, μια ταβέρνα και κανένα δωμάτιο για να μείνουμε. Κοιτάζαμε για Κουφοννήσια αλλά έχουν γίνει πολύ τρέντυ τελευταία και δεν υπήρχε δωμάτιο ούτε για δείγμα. Αν έχει κανείς καμιά καλή ιδέα...

apollokk
23-07-08, 12:20
Γεια σας,
Ψάχνουμε για ένα νησί να πάμε για καμιά εβδομάδα αλλά δεν θέλουμε να έχει πολύ κόσμο. Τα αναγκαία είναι παραλία, ένα μπαράκι, μια ταβέρνα και κανένα δωμάτιο για να μείνουμε. Κοιτάζαμε για Κουφοννήσια αλλά έχουν γίνει πολύ τρέντυ τελευταία και δεν υπήρχε δωμάτιο ούτε για δείγμα. Αν έχει κανείς καμιά καλή ιδέα...

εγω εχω μια ιδεα, αλλα αμα στην πω, θα φαω κραξιμο...:whistle:

freshmeat
23-07-08, 12:29
Οθωνοί - Ερείκουσα - Μαθράκι (Διαπόντια Νησιά).

Είναι στο βορειοδυτικότερο τμήμα της Ελλάδας, πάνω από την Κέρκυρα.
Έχουν όλα όσα ζητάς, απέραντες παραλίες και πολλή ησυχία. Θα υπάρξουν στιγμές που θα νιώθεις σαν ροβινσώνας.

iasonas511
23-07-08, 12:32
Οθωνοί - Ερείκουσα - Μαθράκι (Διαπόντια Νησιά).

Είναι στο βορειοδυτικότερο τμήμα της Ελλάδας, πάνω από την Κέρκυρα.
Έχουν όλα όσα ζητάς, απέραντες παραλίες και πολλή ησυχία. Θα υπάρξουν στιγμές που θα νιώθεις σαν ροβινσώνας.

Ησυχο είπαμε, όχι έρημο :p

alexandrozz
23-07-08, 12:55
εγω εχω μια ιδεα, αλλα αμα στην πω, θα φαω κραξιμο...:whistle:

Να βάλω πισίνα στη ταράτσα?

........Auto merged post: alexandrozz πρόσθεσε 0 λεπτά και 50 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Οθωνοί - Ερείκουσα - Μαθράκι (Διαπόντια Νησιά).

Είναι στο βορειοδυτικότερο τμήμα της Ελλάδας, πάνω από την Κέρκυρα.
Έχουν όλα όσα ζητάς, απέραντες παραλίες και πολλή ησυχία. Θα υπάρξουν στιγμές που θα νιώθεις σαν ροβινσώνας.

Καλό φαίνεται

golity
23-07-08, 13:03
Η Σαμοθράκη τι λέει δεκαπενταύγουστο; Δεν έχω πάει για να ξέρω, αν γνωρίζει κάποιος να μας πει :)

demian_
23-07-08, 13:15
Θα προτεινα το τοπο καταγωγης μου(Καλυμνος) που εχει ολα οσα ζητατε παραπανω αλλα δυστηχως πεφτει και αρκετα μακρια...:(.Εκτος αν δεν μασατε απο 12ωρα σε πλοια...

CatMarg
23-07-08, 13:25
Για κοντά θάλεγα Σχοινούσα-Δονούσα(ισως κ Αλόννησο).Για κάμπινγκ τόχεις σκεφτεί?

freshmeat
23-07-08, 13:34
Ησυχο είπαμε, όχι έρημο :p

Για πάρε μια ιδέα... (http://trans.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_taxgreece_4_03/08/2007_199289)

Κοίτα κι εδώ... (http://www.traveldailynews.gr/eytheos/09/erik.asp)

vagskarm
23-07-08, 14:25
freshmeat thanks για τα λινκ, φανταστικά νησάκια, πραγματικά μικροί παράδεισοι.

Το Μαθράκι έχει και δικά του ιστοσελίδα: http://mathraki.corfumail.gr

alexandrozz
23-07-08, 17:35
Για κοντά θάλεγα Σχοινούσα-Δονούσα(ισως κ Αλόννησο).Για κάμπινγκ τόχεις σκεφτεί?

Ναι αλλά αυτή τη περίοδο δεν τη παλεύω καθόλου με τη ζέστη εκείνη τη περίοδο.

giannhs1984
23-07-08, 17:53
και στην ιο καλα ειναι αλλα δεν ξερω εαν εχει γινει trendy και αυτο

gkimonas
23-07-08, 17:58
όπου και αν πας 15Αύγουστο ο ίδιος γνωστός χαμός γίνεται. :cool:

hammer21
23-07-08, 18:02
Παξοι με κλειστα ματια.Δες και αυτο (http://www.cosmo.gr/Lifestyle/Hellas/204810.html)

D_J_V
23-07-08, 18:30
Σε κάθε νησί υπάρχει μια ησυχη παραλία και ενα ήσυχο μέρος πάντως!
ΑΚΟΜΗ και στη ΜΥΚΟΝΟ... αρκεί να ξέρεις που να πάς...
Κυκλάδες είναι κοντά και έχει και ήσυχες παραλίες ...
Τα υπόλοιπα είναι ΠΟΛΥ ΜΑΚΡΙΑ και θες 2 μέρες να πάς...
Γενικά θέλει ψάξιμο..
Να πω και ενα οφτοπικ...
Του χρόνου με βλέπω ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ διακοπές...
Οι τιμές εδώ είναι πλέον ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΕΣ...
π.χ. έκλεισα για ΚΡΗΤΗ με το γρήγορο και κάνει 500 ευρώ περα-δώθε...
το αργό δεν είχε για αυτοκίνητο τις μέρες που ήθελα !!
Βάλτε αλλα 500 μίνιμουμ 10 μέρες για διαμονή το άτομο νατο το χιλιάρικο έκαστος...
με 2000 ευρώ πας Αίγυπτο, Τενερίφη όλα πληρωμένα 15 μέρες...

freshmeat
23-07-08, 18:32
Παξοι με κλειστα ματια.Δες και αυτο (http://www.cosmo.gr/Lifestyle/Hellas/204810.html)

Οι Παξοί είναι τέλειοι, αλλά για Ιούλιο και Σεπτέμβριο.
Δεκαπενταύγουστο που θέλει ο φίλος, δεν πέφτει καρφίτσα. Όποιος πάει τότε τρώει μεγάλη ταλαιπωρία.

Πάντως αλήθεια, ως φυσικό περιβάλλον αγγίζει τα όρια του εξωπραγματικού.

stefp
23-07-08, 22:27
Συμφωνώ για Παξούς ότι είναι ωραία, αλλά οι τιμές κι εκεί έχουν ανέβει αρκετά, έχουν γίνει λίγο "ιν" .. Ιούνιο (προς τέλη) πληρώσαμε 60 ευρώ για δωμάτιο (δίκλινο) στο φθηνότερο από 5-6 που ρωτήσαμε, όταν για Σαντορίνη κάποιοι φίλοι έχουν κλείσει με 60 ευρω για αρχές αυγούστου.. Ομοίως και σε ταβέρνες (σε κάποια,ΑΝ πεις να φας ψαρικό, βαράνε αρκετά.. θα μου πεις,τι το θες το ψάρι? αλλά π.χ. δίπλα Λευκάδα είναι αρκετά φθηνότερα, ψαρικά με μισά σχεδόν λεφτά και δωμάτιο με 35-40 ευρώ πριν 4-5 μέρες, και χωρίς ψάξιμο).

Επίσης, προς τα εκεί μέρη, περάστε από Παργα, αλλά ΜΗ φάτε Πάργα , γδύνουν και το φαί είναι απαράδεκτο, είναι ΜΟΝΟ για τουρίστες (αν και η πόλη είναι πανέμορφη, αξίζει για άραγμα :-)

Κι επειδή βγήκαμε εκτός θέματος λίγο, Ιθάκη είναι επίσης ήρεμη και όμορφη, και Μεγανήσι (κοντά Λευκάδα) είναι πάλι φάση με πολύ λίγο κόσμο αλλά ωραίο.

Ζάκυνθος έχει πάντα ωραίες παραλίες, και φέτος ΑΚΟΥΣΑ απλά (δενξέρω..) ότι είναι άδεια από κόσμο, μου λέγαν πριν λίγες μέρες κάτι φίλοι που ψάχναν για δωμάτια ότι τους λέγαν για 20-25 ευρώ επειδή δε μπορούν να βρουν τουρίστες..

chat1978
24-07-08, 00:25
Η Σαμοθράκη τι λέει δεκαπενταύγουστο; Δεν έχω πάει για να ξέρω, αν γνωρίζει κάποιος να μας πει :)
Δεν είναι για παραλίες και μπάνια. Είναι όμως για φύση και μπάνιο σε φρέσκο νερό και καταράκτες. Είχα πάει περσυ (http://demelene.blogspot.com/2007/08/blog-post_07.html), τέλεια και για μένα παραμένει το απόλυτο μέρος για διακοπές ποια στην Ελλάδα

lazar
24-07-08, 01:42
Σε κάθε νησί υπάρχει μια ησυχη παραλία και ενα ήσυχο μέρος πάντως!
ΑΚΟΜΗ και στη ΜΥΚΟΝΟ... αρκεί να ξέρεις που να πάς...

Λές; :hmm:

bikey77
25-07-08, 08:55
Τα Κύθηρα είναι μια καλή περίπτωση, δεν το έχει μάθει ο κόσμος ακόμα και δεν έχει πολύ κόσμο. Πανέμορφες παραλίες, πολύ καλό (και φθηνό) φαγητό, σχετικά μικρές αποστάσεις, μηδαμινή νυχτερινή ζωή αλλά δε σε πειράζει γιατί έχεις απολαύσει αλλιώς τη μέρα σου.

chat1978
25-07-08, 10:40
Τα Κύθηρα είναι μια καλή περίπτωση, δεν το έχει μάθει ο κόσμος ακόμα και δεν έχει πολύ κόσμο. Πανέμορφες παραλίες, πολύ καλό (και φθηνό) φαγητό, σχετικά μικρές αποστάσεις, μηδαμινή νυχτερινή ζωή αλλά δε σε πειράζει γιατί έχεις απολαύσει αλλιώς τη μέρα σου.
Διαφωνώ πλήρως μιας και γύρισα από εκεί την Δευτέρα.
1)Δεν είναι πράσινο γενικά. Το πουρνάρι δεν μετρά για πράσινο
2)ΟΙ παραλίες εκτός από Διακόφτι και Καψάλι είναι πολύ δυσκολοπρόσβατες και λυπάσαι το αυτοκίνητο σου.
3)Και οι παραλίες δεν λένε και τίποτα εκτός από Διακόφτι και Καλάδι.
4)Σε 2 από τα 4 μέρη που έφαγα είχε καλό και φθηνό φαγητό.
5)Η χώρα είναι τρισάθλια.
6)ΟΙ μεγάλοι εκτός από έναν δεν ξέρουν τι πάει να πει "φιλοξενία", σε αντίθεση με τους νέους και τους αλλοδαπούς που είναι πολύ ευχάριστοι.

Tiberius
25-07-08, 10:46
Γεια σας,
Ψάχνουμε για ένα νησί να πάμε για καμιά εβδομάδα αλλά δεν θέλουμε να έχει πολύ κόσμο. Τα αναγκαία είναι παραλία, ένα μπαράκι, μια ταβέρνα και κανένα δωμάτιο για να μείνουμε. Κοιτάζαμε για Κουφοννήσια αλλά έχουν γίνει πολύ τρέντυ τελευταία και δεν υπήρχε δωμάτιο ούτε για δείγμα. Αν έχει κανείς καμιά καλή ιδέα...

Δέν χρειάζεται να πάς σε νησί ΛΟΥΤΣΑ έχει όλα αυτά που θέλεις:rofl:

Ελπίζω να μή φάω χοντρό κράξιμο

bikey77
25-07-08, 11:50
Διαφωνώ πλήρως μιας και γύρισα από εκεί την Δευτέρα.
1)Δεν είναι πράσινο γενικά. Το πουρνάρι δεν μετρά για πράσινο
2)ΟΙ παραλίες εκτός από Διακόφτι και Καψάλι είναι πολύ δυσκολοπρόσβατες και λυπάσαι το αυτοκίνητο σου.
3)Και οι παραλίες δεν λένε και τίποτα εκτός από Διακόφτι και Καλάδι.
4)Σε 2 από τα 4 μέρη που έφαγα είχε καλό και φθηνό φαγητό.
5)Η χώρα είναι τρισάθλια.
6)ΟΙ μεγάλοι εκτός από έναν δεν ξέρουν τι πάει να πει "φιλοξενία", σε αντίθεση με τους νέους και τους αλλοδαπούς που είναι πολύ ευχάριστοι.

1. Δε ζήτησε πράσινο ο άνθρωπος, άρα μη το βάζεις ανάμεσα στις προϋποθέσεις.
2+3. Μάλλον δεν πήγες σε αρκετές παραλίες... Έχει πολύ ωραία μέρη που πρέπει όμως να ανακαλύψεις. Πήγες Μελιδόνι, Μυλοπόταμο, Αβλέμονα, Χαλκό, Φυρή Άμμο? Όντως, ο δρόμος είναι δύσβατος σε πολλές αλλά... αν είχε άσφαλτο μέχρι κάτω τότε θα είχαμε και την κλασσική ξαπλώστρα-ομπρέλα, 5000 κόσμο σε ένα στρεμμα άμμο και όλα τα συνεπακόλουθα. Έχεις δει πως έγινε τελευταία η Λευκάδα?
4. Εντάξει, εξαρτάται και τί έφαγες, που κλπ. Πάντως ο μέσος όρος τιμών είναι αρκετά χαμηλότερος από άλλα νησιά. Στα άλλα 2 μέρη που έφαγες ήταν ακριβό ή κακό? Γιατί το φθηνό δε λέει πάντα κάτι αν δεν είναι και καλό.
5. Η χώρα θα λεγα ότι είναι απλή και ήσυχη. Δεν αποτελεί μεγάλη ατραξιόν, σίγουρα δεν είναι Οία αλλά όχι και τρισάθλια...
6. Για το θέμα φιλοξενίας μάλλον έπεσες στην περίπτωση γιατί εμείς τύχαμε μεγάλης εξυπηρέτησης από όλους. Και ΔΕΝ είμαι Κυθηραίος.

guzel
25-07-08, 12:43
ΑΚΟΜΗ και στη ΜΥΚΟΝΟ... αρκεί να ξέρεις που να πάς...


ναι θα παει σε καμια ΛΙΑ ,ΕΛΙΑ και δε θα ξερει απο που θα φυγει :lol::rofl:

καρπαθος ειναι ηρεμα

chat1978
25-07-08, 19:29
1. Δε ζήτησε πράσινο ο άνθρωπος, άρα μη το βάζεις ανάμεσα στις προϋποθέσεις.
2+3. Μάλλον δεν πήγες σε αρκετές παραλίες... Έχει πολύ ωραία μέρη που πρέπει όμως να ανακαλύψεις. Πήγες Μελιδόνι, Μυλοπόταμο, Αβλέμονα, Χαλκό, Φυρή Άμμο? Όντως, ο δρόμος είναι δύσβατος σε πολλές αλλά... αν είχε άσφαλτο μέχρι κάτω τότε θα είχαμε και την κλασσική ξαπλώστρα-ομπρέλα, 5000 κόσμο σε ένα στρεμμα άμμο και όλα τα συνεπακόλουθα. Έχεις δει πως έγινε τελευταία η Λευκάδα?
4. Εντάξει, εξαρτάται και τί έφαγες, που κλπ. Πάντως ο μέσος όρος τιμών είναι αρκετά χαμηλότερος από άλλα νησιά. Στα άλλα 2 μέρη που έφαγες ήταν ακριβό ή κακό? Γιατί το φθηνό δε λέει πάντα κάτι αν δεν είναι και καλό.
5. Η χώρα θα λεγα ότι είναι απλή και ήσυχη. Δεν αποτελεί μεγάλη ατραξιόν, σίγουρα δεν είναι Οία αλλά όχι και τρισάθλια...
6. Για το θέμα φιλοξενίας μάλλον έπεσες στην περίπτωση γιατί εμείς τύχαμε μεγάλης εξυπηρέτησης από όλους. Και ΔΕΝ είμαι Κυθηραίος.
1.Το ανέφερα γενικά
2+3)Πήγα σε όλα και συγνώμη αλλά έξω από το καλάδι και το διακόφτι σιγά τα λάχανα για την ταλαιπωρία που υπέστει. Διακοπές ίσον ξεκούραση και τα κυθηρά έχουν μεγάλη οδηγική ταλαιπωρία.
4)Νομίζω δεν διαφωνούμε
5)Επιμένω ότι είναι χάλια. Είδαμε και κάτι διαμερισμάτα μέσα στην χώρα όμως, αστα να πάνε.
6)Εγω είχα πρόβλημα με τους μεγάλους κυριολεκτικά. Δεν λέω ότι δεν θα με εξυπηρετήσουν άλλωστε λεφτά βγάζουν. Ο βλέμα τους, ειδικά της καχυποψίας να το βάλουν αντε μην πω που. Και δεν δέχομαι δικαιολογίες τύπου είναι χωριό αν θέλουν να βγάζουν λεφτά.

gravis
25-07-08, 22:18
και εγω θα προτεινω μυκονο :p. εχει ησυχες παραλιες ( πρεπει να νοικιασεις αμαξι γιατι εχει μεγαλες αποστασεις ). Και οταν βαρεθεις την υπερβολικη ησυχια και θελεις τζερτζελο θα πεταγεσε μεχρι το super paradise :p :jedi:

john dubi
26-07-08, 10:55
Δέν χρειάζεται να πάς σε νησί ΛΟΥΤΣΑ έχει όλα αυτά που θέλεις:rofl:

Ελπίζω να μή φάω χοντρό κράξιμο

Δυστηχός η Λούτσα πάει απ το κακό στο χειρότερο. Ευτυχός που δίνει το αεροδρόμιο κάνα λεφτό και γίνεται κάνα έργο. Οι δήμαρχοι που περάσανε καθώς και ο τορινός δεν κάνουν τίποτα. Μηδέν :down:

bikey77
26-07-08, 12:24
1.Το ανέφερα γενικά
2+3)Πήγα σε όλα και συγνώμη αλλά έξω από το καλάδι και το διακόφτι σιγά τα λάχανα για την ταλαιπωρία που υπέστει. Διακοπές ίσον ξεκούραση και τα κυθηρά έχουν μεγάλη οδηγική ταλαιπωρία.
4)Νομίζω δεν διαφωνούμε
5)Επιμένω ότι είναι χάλια. Είδαμε και κάτι διαμερισμάτα μέσα στην χώρα όμως, αστα να πάνε.
6)Εγω είχα πρόβλημα με τους μεγάλους κυριολεκτικά. Δεν λέω ότι δεν θα με εξυπηρετήσουν άλλωστε λεφτά βγάζουν. Ο βλέμα τους, ειδικά της καχυποψίας να το βάλουν αντε μην πω που. Και δεν δέχομαι δικαιολογίες τύπου είναι χωριό αν θέλουν να βγάζουν λεφτά.


Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα που λένε... αφού δε σου άρεσε πάω πάσο. Ίσως αυτό που εγώ θεωρώ ωραίο κάποιος άλλος το βλέπει σαν ταλαιπωρία κλπ. Όπως και να χει, αφού όλοι μας τεκμηριώνουμε τις απόψεις μας είναι εξίσου σεβαστές.

chat1978
26-07-08, 13:06
Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα που λένε... αφού δε σου άρεσε πάω πάσο. Ίσως αυτό που εγώ θεωρώ ωραίο κάποιος άλλος το βλέπει σαν ταλαιπωρία κλπ. Όπως και να χει, αφού όλοι μας τεκμηριώνουμε τις απόψεις μας είναι εξίσου σεβαστές.
Σωστά.Ζήτω η Σαμοθράκη.



Πάντως να σας πω το πω μεγαλύτερο μου πρόβλημα σχετικά με τι διακοπές?
Ο ήλιος. Έχει γίνει αφόρητος σε σημείο που 5 ώρες την ημέρα ουσιαστικά τις χάνεις αν πας Ιούλιο Αύγουστο. Και όσοι είναι στην παραλία (είχε κάτι τρελούς 12-5 ρακέτες και μπάλα) έχουν κλείσει μελλοντικό ραντεβού με τον δερματολογό και δεν το ξέρουν. Και μια ομπρέλλα δύσκολα φτάνει για ένα άτομο (στο μέγεθός μου) πόσο μάλλον για δύο, και οι ξαπλώστρες μακάρι να τις εξαφανίσουν από τις παραλίες και τους καραγκιόζηδες ιδιοκτήτες τους.

Συνεπώς έχω αρχίσει να σκέφτομαι διακοπές σε δάσος ή εξωτερικό και Σεπτέμβρη ή Ιούνιο σε νησί σίγουρα πράσινο για μπάνιο.

Norde
28-07-08, 11:31
Ενα επισης πολυ ομορφο/ηρεμο και γραφικο νησι ειναι η Σιφνος. Βεβαια ειχα παει Σεπτεμβρη, οποτε εκ των πραγματων δεν ειχε παρα πολυ κοσμο, αλλα γενικα ειναι ηρεμο νησι.

Επισης θα συμφωνησω με ολους τους προηγουμενους για Σαμοθρακη, ειναι φοβερη. Αλλα αν κανεις τον κοπο να ανεβεις τοσο βορεια, κατα την αποψη μου να προτιμησεις τη Θασο η οποια εχει αυτο που λειπει στη Σαμοθρακη: απιστευτες παραλιες. Κατ'εμε ειναι το ωραιοτερο νησι της Ελλαδας (το πευκοδασος σταματαει στην παραλια!). Βεβαια το 15αυγουστο θα εχει αρκετο κοσμο, αλλα σε γενικες γραμμες ειναι πολυ ηρεμα τα πραγματα (καμια σχεση με Μυκονο,Σκιαθο, Παρο, Ροδο, Σαντορινη κλπ κλπ)

chat1978
28-07-08, 12:20
:p
Ενα επισης πολυ ομορφο/ηρεμο και γραφικο νησι ειναι η Σιφνος. Βεβαια ειχα παει Σεπτεμβρη, οποτε εκ των πραγματων δεν ειχε παρα πολυ κοσμο, αλλα γενικα ειναι ηρεμο νησι.

Επισης θα συμφωνησω με ολους τους προηγουμενους για Σαμοθρακη, ειναι φοβερη. Αλλα αν κανεις τον κοπο να ανεβεις τοσο βορεια, κατα την αποψη μου να προτιμησεις τη Θασο η οποια εχει αυτο που λειπει στη Σαμοθρακη: απιστευτες παραλιες. Κατ'εμε ειναι το ωραιοτερο νησι της Ελλαδας (το πευκοδασος σταματαει στην παραλια!). Βεβαια το 15αυγουστο θα εχει αρκετο κοσμο, αλλα σε γενικες γραμμες ειναι πολυ ηρεμα τα πραγματα (καμια σχεση με Μυκονο,Σκιαθο, Παρο, Ροδο, Σαντορινη κλπ κλπ)
Έχει η Θάσος όμως και το φάση-πανηγύρι Φονιάς της Σαμοθράκης?
Αν ναι,του χρόνου έφυγα για εκεί αλλιώς πάλι Σαμοθράκη και μετά Θάσο!:p

stefp
28-07-08, 16:17
Σίφνος ωραία μεν, έχω πάει 2-3 φορές, αλλά έχει ΠΟΛΥ κόσμο αύγουστο, δε νομίζω να είναι για τη φάση που ρωτάει ο φίλος!
Εκτός αν πάει και μείνει στη βόρεια μεριά, που ούτε παραλίες όμως λεν τίποτε ούτε το μέρος ως ομορφια (κατ'εμένα..).
Θάσος όντως ωραία, πολύ πεύκο!! και μέχρι πριν 2 χρόνια που πήγα, και μια χαρά τιμές..

aria
28-07-08, 18:27
Ενα επισης πολυ ομορφο/ηρεμο και γραφικο νησι ειναι η Σιφνος. Βεβαια ειχα παει Σεπτεμβρη, οποτε εκ των πραγματων δεν ειχε παρα πολυ κοσμο, αλλα γενικα ειναι ηρεμο νησι.

Επισης θα συμφωνησω με ολους τους προηγουμενους για Σαμοθρακη, ειναι φοβερη. Αλλα αν κανεις τον κοπο να ανεβεις τοσο βορεια, κατα την αποψη μου να προτιμησεις τη Θασο η οποια εχει αυτο που λειπει στη Σαμοθρακη: απιστευτες παραλιες. Κατ'εμε ειναι το ωραιοτερο νησι της Ελλαδας (το πευκοδασος σταματαει στην παραλια!). Βεβαια το 15αυγουστο θα εχει αρκετο κοσμο, αλλα σε γενικες γραμμες ειναι πολυ ηρεμα τα πραγματα (καμια σχεση με Μυκονο,Σκιαθο, Παρο, Ροδο, Σαντορινη κλπ κλπ)

Δεν συνιστώ Θάσο εάν θέλετε ήσυχες διακοπές κατά την περίοδο του δεκαπενταύγουστου ;)

Είναι καταπληκτικές οι παραλίες, έχει πολύ πράσινο που δεν το βρίσκεις σε άλλα νησιά, συνδυάζει βουνό και θάλασσα, αλλά ειδικά τον 15Αύγουστο γίνεται Ο χαμός!

Πέρσυ είπαμε κι εμείς να πάμε ως την Παναγία (το χωριό όπου γίνεται το πανηγύρι τον 15αύγουστο) να δούμε τι γίνεται και το μετανιώσαμε πικρά :lol: Έχει ήδη ξεκινήσει η κίνηση και όλοι οι επαγγελματίες περιμένουν ακριβώς τη βδομάδα εκείνη για να κορυφωθεί για φέτος η τουριστική περίοδος...

Να'ρθειτε μετά τον Αύγουστο και δεν θα χάσετε :)

gkarak
28-07-08, 19:25
Προτείνω τα Ψαρά.

Απέναντι απο τη Χιο με ωραίες παραλίες και την απόλυτη ηρεμία. Φρέσκα ψάρια και χαλάρωση...

sledgehammer
28-07-08, 21:29
Αλόνησσος!

:worthy:

Hunter 85
29-07-08, 17:25
Να προτεινω εγω ενα νησι;
Καρπενήσι Δροσιά, κοψίδια, κρασι κτλ :lol:

Σοβαρά τωρα πιστευω οτι όλα τα νησιά έχουν ησυχα μέρη! Κάποια ίσως λιγότερα , απο την άλλη η περίοδος που θες ειναι αυτή που οι περισσοτεροι θα λείπουν,
Οπότε παντου λίγο-πολύ κόσμο θα έχει. Τωρα σαν πρόταση θα έλεγα Μήλος αλλα και εκεί κοσμο θα έχει

manoulamou
29-07-08, 17:50
TIP:
15 Αυγουστο παντως ακομη και στην ... Νισυρο να πατε (λεμε τωρα)
εφ οσον υπαρχει εκκλησια ή μοναστηρι της Παναγιας
οπωσδηποτε θα ειναι τιγκα στον κοσμο!

@ ADSLgr.com All rights reserved.