PDA

Επιστροφή στο Forum : Ασεμνο περιεχομενο στο φορουμ της hol !!!



guzel
24-07-08, 19:49
ειναι μεσα στο πορνο ..αν ειστε ανηλικοι μην πατησετε!!

πραγματικα γνωριζουν οτι φιλοξενουν τετοιο site ?:hmm::rofl::rofl: μπειτε στα win2000 και κατω ... rofl

EvilHawk
24-07-08, 19:58
Αν δεν προσέχεις αυτά παθαίνεις. Αφαιρέθηκε ο σύνδεσμος, κυκλοφορούν και μικρά παιδιά εδώ μέσα.
Ας τους ενημερώσει κάποιος ...

guzel
24-07-08, 20:00
πολυ καλα εκανες ,

καλα ε απιστευτο :rofl::lol:

goku
24-07-08, 20:09
ποιό forum; Μπήκα στην σελίδα της hol αλλα δεν βλέπω κανα forum

guzel
24-07-08, 20:12
ειναι μεσα στο πορνο ..αν ειστε ανηλικοι μην πατησετε!!

πραγματικα γνωριζουν οτι φιλοξενουν τετοιο site ?:hmm::rofl::rofl: μπειτε στα win2000 και κατω ... rofl

........

trd64
24-07-08, 21:22
Μια φορά είχα περάσει στο hol forum πριν από 1, 1-5 χρόνια. Και τότε υπήρχαν τέτοιες φωτογραφίες.
Τους είχα στείλει email να το διορθώσουν.
Με έγραψαν κανονικά ΚΑΙ σε αυτό από ότι καταλαβαίνω.

goku
25-07-08, 09:57
ρε παιδιά ποιό forum της hol; Αν δεν επειτρέπεται να μπει το Link θα μου το στείλει κάποιος με pm;

psyxakias
25-07-08, 13:18
Από τις 11 Σεπτεμβρίου 2007 έως και σήμερα (25 Ιουλίου 2008), spambots έχουν δημιουργήσει 3000+ threads με πορνό υλικό και ακόμα (1 μέρα μετά το thread) δεν το έχουν αφαιρέσει; Εδώ δεν διαβάζει κανείς από HOL να τους ενημερώσει; :oops:

Όσον αφορά την αφαίρεση του link, προσωπικά διαφωνώ, διότι δεν αφαιρέθηκε το URL ενός πορνο-site αλλά το support-app.hol.gr URL ενός από τους μεγαλύτερους provider στην Ελλάδα. Αν το έβλεπαν και περισσότεροι χρήστες, κάποιος θα τους είχε πάρει τηλ να τους ενημερώσει, τώρα τι να πάρουν να πουν; "είδα ένα thread στο ADSLgr και έχετε άσεμνο υλικό σε κάποιο μέρος του site σας, αλλά δε γνωρίζω το URL"; :whistle:

guzel
25-07-08, 13:22
Από τις 11 Σεπτεμβρίου 2007 έως και σήμερα (25 Ιουλίου 2008), spambots έχουν δημιουργήσει 3000+ threads με πορνό υλικό και ακόμα (1 μέρα μετά το thread) δεν το έχουν αφαιρέσει; Εδώ δεν διαβάζει κανείς από HOL να τους ενημερώσει; :oops:



και εμενα μου κανει τρομερη εντυπωση το γεγονος οτι δεν εχουν κατεβασει το site απο τους σερβερς τους...απο το 2007 δεν εχει μπει καποιος admin ?ελεος

Andrikos
25-07-08, 13:34
Eξαιρετικα οργανωμενο φορουμ θα ελεγα.:wall:

psyxakias
25-07-08, 13:36
Προφανώς δεν το γνωρίζουν, σε καμμία περίπτωση δε νομίζω ότι έγινε εσκεμμένα. Εγώ δεν γνώριζα καν ότι υπήρχε forum μέχρι προσφάτως, οπότε ίσως να ήταν κάποιο μελλοντικό plan που έμεινε στη μέση.

Προσπάθησα να τους καλέσω στο 13844 δύο φορές. Η τεχνική υποστήριξη ήταν απασχολημένη και μου πρότεινε να χρησιμοποιήσω την υπηρεσία επανάκλησης και θα με καλέσουν σε 8 λεπτά (την 2η φορά είπε 15 λεπτά). Δε δέχεται αριθμό κινητού τηλέφωνου και δε θα βρίσκομαι για πολύ σε σταθερό. Αν υπάρχει άλλος τρόπος επικοινωνίας, θα πρότεινα να τους ενημερώσετε άμεσα ;)

guzel
25-07-08, 13:38
να δωσω εδω ενα τηλ να μιλησεις με τα παιδιαστην τ.υ απευθειας ?η θα γινει μετα χαμος ?

ο νέο μέλος στις συζητήσεις μας είναι ο/η Kaspersky_AntiVirus :rofl::rofl:

εγω επιτηδες δεν παιρνω για να δουμε αν διαβαζουν το φορουμ

hadderakk
25-07-08, 13:46
απιστευτοι τυποι...
ΟΛΟ το forum ειναι populated με τετοια threads. Ειναι προφανως ξεφραγο αμπελι, σαν honeypot ενα πραμα...

Μαλλον καποιος δυσμοιρος ειχε την ιδεα να το στησει (πριν ομως φυγει επειδη επαιρνε 800€ για 12ωρο...:whistle:), αλλα η HOL(e) ειναι μεγαλη εταιρεια και δεν δινει σημασια στο προσωπικο support

:down:^Ν

trd64
25-07-08, 13:47
Και να το διαβάζουν δεν θα κάνουν τίποτα. Τους έχω ενημερώσει χρόνια πριν, όπως είπα, με email και δεν έκαναν τίποτα.

Γενικά πρέπει να έχει χοντρό πρόβλημα με spam η HOL. Στον λογαριασμό email που έχω και χρησιμοποιώ αποκλειστικά και μόνο για να επικοινωνώ με αυτούς (HOL) μόνο όταν υπάρχει πρόβλημα, κατά μέσω όρο λαμβάνω 15-20 spam emails την εβδομάδα. Φανταστείτε τι θα γινόταν αν το χρησιμοποιούσα κανονικά.

psyxakias
25-07-08, 13:51
Ξανακάλεσα στο 13844 και κατάφερα και έπιασα γραμμή. Μίλησα με μια ευγενικότατη κυρία και την ενημέρωσα επί του θέματος. Με ενημέρωσε ότι έχει προκύψει και κάποιο πρόβλημα στο hosting με κάποια domains σήμερα, αλλά όταν της είπα ότι αυτό το πρόβλημα υφίσταται από το Σεπτεμβριο 2007 κατάλαβε πως δεν σχετίζεται και το κατέγραψε για να το μεταβίβασει στους υπευθύνους. Με ευχαρίστησε που τους ενημέρωσα αν και δεν είμαι συνδρομητής και κλείσαμε.

Ελπίζω να το αφαιρέσουν άμεσα :)

guzel
25-07-08, 13:55
psyxakias αμφιβαλλω αν καταλαβε τη της ειπες...:lol:

psyxakias
25-07-08, 13:57
Μπορεί να μη κατάλαβε.... αλλά την έβαλα επί τοπου να το δει. Βλέπεις είμαι διαστροφικός, βάζω ανυποψίαστες υπαλλήλους να βλέπουν XXX (στο ίδιο τους το site) :p

Πέρα από τη πλάκα, πιστεύω ότι κατάλαβε. Αν συνέβαινε σε δικό μου site, θα ήθελα να με ενημερώσουν.

matrix1
25-07-08, 16:12
Ακομα εκει ειναι! Ξερετε ποση δουλεια θελει να αφαιρεθουν τα μυνηματα; :rofl:

etsouk2000
25-07-08, 16:16
Ξανακάλεσα στο 13844 και κατάφερα και έπιασα γραμμή. Μίλησα με μια ευγενικότατη κυρία και την ενημέρωσα επί του θέματος. Με ενημέρωσε ότι έχει προκύψει και κάποιο πρόβλημα στο hosting με κάποια domains σήμερα, αλλά όταν της είπα ότι αυτό το πρόβλημα υφίσταται από το Σεπτεμβριο 2007 κατάλαβε πως δεν σχετίζεται και το κατέγραψε για να το μεταβίβασει στους υπευθύνους. Με ευχαρίστησε που τους ενημέρωσα αν και δεν είμαι συνδρομητής και κλείσαμε.

Ελπίζω να το αφαιρέσουν άμεσα :)

Και πληρωσες κληση στο 13844 για να τους πεις αυτο;; Αν ηταν τσαμπα και δεν ειχα τιποτε (μα τιποτε) αλλο να κανω εκεινη την ημερα, ισως να επαιρνα κι εγω να τους το πω, απο κριση αλτρουισμου. Οταν ομως με χρεωνουν λεφτα για την κληση, δεν θα παρω με τιποτα. Δεν θα τους πληρωσω κι απο πανω για να τους πω πώς να κανουν σωστα τη δουλεια τους, που θα επρεπε να ξερουν απο μονοι τους πώς να την κάνουν σωστα.

psyxakias
25-07-08, 16:33
4 λεπτά (2x 2 λεπτά) στο 13840: €0,1256
2 λεπτά στο 800 400 13844: €0,00

Η ικανοποίηση όμως του να μπει η υπάλληλος στο site της εταιρείας και να το δει γεμάτο τσόντες... αξία ανεκτίμητη!
Μερικά πράγματα κοστίζουν, για όλα τα υπόλοιπα.......... υπάρχει ο psyxakias :p
Όντως ακόμα online είναι, αλλά εντάξει.. λογικά θα ασχοληθούν. Ας τους δώσουμε λίγο χρόνο...

etsouk2000
25-07-08, 16:43
4 λεπτά (2x 2 λεπτά) στο 13840: €0,1256
2 λεπτά στο 800 400 13844: €0,00

Η ικανοποίηση όμως του να μπει η υπάλληλος στο site της εταιρείας και να το δει γεμάτο τσόντες... αξία ανεκτίμητη!
Μερικά πράγματα κοστίζουν, για όλα τα υπόλοιπα.......... υπάρχει ο psyxakias :p
Όντως ακόμα online είναι, αλλά εντάξει.. λογικά θα ασχοληθούν. Ας τους δώσουμε λίγο χρόνο...

Οπως ειπα, στο τσαμπα τηλεφωνο και αν ειχα ελευθερο χρονο, ισως να επαιρνα κι εγω. Αν και το 80040013844 ειναι μονο για τεχνικη υποστηριξη, οποτε δεν ξερω αν θα ακουγαν τι εχω να πω ή αν θα με παρεπεμπαν στο οχι τσαμπα 13844.
Η ικανοποιηση να μπει η υπαλληλος (απλη τηλεφωνητρια) και να δει τσοντες στο site της εταιριας;;;;; Νομιζω οτι ειχε πολυ μεγαλη σκασιλα μια απλη τηλεφωνητρια για το site της hol. Εγω παντως αν ημουν απλη τηλεφωνητρια της hol θα ειχα μια σκασιλα, μα μια σκασιλα...
Αν ομως εστελνες mail ή fax στον διευθυνοντα συμβουλο και στον νομιμο εκπροσωπο τοτε ναι συμφωνω, θα ειχε πλακα και θα αξιζε τον κοπο...
Κατα τ' αλλα περι ορεξεως κολοκυθοπιτα. Ο καθενας ξοδευει τα χρηματα του και τον χρονο του οπως γουσταρει. Ακομα και παιρνοντας την hol τηλεφωνο για ενα τετοια θεμα...

psyxakias
25-07-08, 16:48
Εννοείται πως αστιευόμουν ότι πήρα τηλέφωνο για να σοκάρω την υπάλληλο.. δεν είναι αυτονόητο; :oops:

etsouk2000
25-07-08, 16:54
Εννοείται πως αστιευόμουν ότι πήρα τηλέφωνο για να σοκάρω την υπάλληλο.. δεν είναι αυτονόητο; :oops:
Οχι :rolleyes:

guzel
25-07-08, 17:26
το κατεβασαν :oneup:

psyxakias
25-07-08, 20:01
Ασχοληθήκαν από την τεχνική υποστήριξη, εύγε :oneup:

panosdr
25-07-08, 20:28
:cry: Δεν πρόλαβα να το δω!

matrix1
25-07-08, 20:50
Ευγε( ; ) , ας το πουμε γιατι θα μπορουσε να ειναι ακομα ον.
Αλλα το οτι εκαναν 4 ωρες για :
(α) να δουν κατι που επρεπε να το ελεγχουν μονοι τους ανα 5λεπτο
(β) να παρουν αποφαση οτι ειναι κατι που δεν εχει σχεση με support (η μηπως ηταν υπονοουμενο προς τους πελατες τους;;;; χαχα)
και (γ) απλα να κατεβασουν τον διακοπτη του server (αυτο εκαναν , δεν καθαρισαν κατι)
εξακολουθει να διχνει ολιγωρια!

ΥΓ
ολιγωρία - Βικιλεξικό: (http://el.wiktionary.org/wiki/%CE%BF%CE%BB%CE%B9%CE%B3%CF%89%CF%81%CE%AF%CE%B1)Ουσιαστικό (http://el.wiktionary.org/wiki/%CE%BF%CF%85%CF%83%CE%B9%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C)

ολιγωρία θηλυκό


κρίσιμη έλλειψη (http://el.wiktionary.org/wiki/%CE%AD%CE%BB%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CF%88%CE%B7) ενδιαφέροντος (http://el.wiktionary.org/wiki/%CE%B5%CE%BD%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CF%86%CE%AD%CF%81%CE%BF%CE%BD) και προσοχής από κάποιον κατά την εκτέλεση των καθηκόντων του

sdikr
25-07-08, 21:01
Ευγε( ; ) , ας το πουμε γιατι θα μπορουσε να ειναι ακομα ον.
Αλλα το οτι εκαναν 4 ωρες για :
(α) να δουν κατι που επρεπε να το ελεγχουν μονοι τους ανα 5λεπτο
(β) να παρουν αποφαση οτι ειναι κατι που δεν εχει σχεση με support (η μηπως ηταν υπονοουμενο προς τους πελατες τους;;;; χαχα)
και (γ) απλα να κατεβασουν τον διακοπτη του server (αυτο εκαναν , δεν καθαρισαν κατι)
εξακολουθει να διχνει ολιγωρια!

ΥΓ
ολιγωρία - Βικιλεξικό: (http://el.wiktionary.org/wiki/%CE%BF%CE%BB%CE%B9%CE%B3%CF%89%CF%81%CE%AF%CE%B1)Ουσιαστικό (http://el.wiktionary.org/wiki/%CE%BF%CF%85%CF%83%CE%B9%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C)

ολιγωρία θηλυκό


κρίσιμη έλλειψη (http://el.wiktionary.org/wiki/%CE%AD%CE%BB%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CF%88%CE%B7) ενδιαφέροντος (http://el.wiktionary.org/wiki/%CE%B5%CE%BD%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CF%86%CE%AD%CF%81%CE%BF%CE%BD) και προσοχής από κάποιον κατά την εκτέλεση των καθηκόντων του



μα δεν είναι 4ώρες είναι χρόνια :p

guzel
25-07-08, 21:31
μα δεν είναι 4ώρες είναι χρόνια :p

δεκαετιες ..

προφανως μετα τις αλλαγες στο εταιρικο προφιλ της χολ και κατ επεκταση μετα την αναβαθμιση του site της hol ξεχασαν να κατεβασουν την συγκεκριμενη σελιδα..

ναι σχετικα γρηγορα αντεδρασαν κατοπιν ενημερωσης απο μη συνδρομητη...η τεχνικη υποστηριξη αναγνωρισε αμεσως το προβλημα οπως λεει ο φιλος παραπανω ,συγκεκριμενα η κοπελα αφιερωσε χρονο για εναν μη συνδρομητη απο ενδιαφερον προς την εταιρια που εργαζεται ,εκεινη με τη σειρα της ενημερωσε τον προισταμενο βαρδιας κ εκεινος τους διαχειριστες

trd64
25-07-08, 22:11
Ηθικό δίδαγμα : Μην επικοινωνείτε με την HOL χρησιμοποιώντας emails. Πάνε κατευθείαν στο Trash. Μόνο τηλεφωνικά και με απτές αποδείξεις.

akilleas
28-07-08, 08:05
Ηθικό δίδαγμα : Μην επικοινωνείτε με την HOL χρησιμοποιώντας emails. Πάνε κατευθείαν στο Trash. Μόνο τηλεφωνικά και με απτές αποδείξεις.

Φίλε μου κάνεις λάθος. Μία φορά τους χρειάστηκα και χρησιμοποίησα το μειλ και μέσα σε 1 ώρα είχα και απάντηση και λύση στο πρόβλημα. Απλά είναι ότι σου κάτσει!!!

Hunter 85
28-07-08, 08:51
:cry: Δεν πρόλαβα να το δω!

Θα βάλουν άλλο σε λίγο μην φοβάσαι! Απο τι φαίνεται προσέχουν..... :rofl:

MNP-10
29-07-08, 16:55
Καλα ειχε forum η HOL? :stunned:

Πολυ μπροστα λεμε..

Παντως δυστυχως, με το τηλεφωνημα του psyxakia, δε θα μαθουμε την απαντηση στο παρακατω:



εγω επιτηδες δεν παιρνω για να δουμε αν διαβαζουν το φορουμ

:lol::lol::lol:

pskouras
30-07-08, 14:32
αν μπορει καποιος να μας πει που ειναι αυτο το φορουμ....

δεν μπορω να το βρω....

guzel
30-07-08, 15:17
την κατεβασε η χολ ..

η σελιδα ηταν: support-app.hol.gr

psyxakias
30-07-08, 16:28
Όσοι αποθήκευσαν τη σελίδα ή κράτησαν screenshots μπορούν να τα πουλήσουν στο e-bay :rofl: :rofl:

nnn
01-08-08, 23:41
την κατεβασε η χολ ..

η σελιδα ηταν: support-app.hol.gr
Ψάξτε με αυτόν τον όρο, είχε πολλούς θαυμαστές :whistle:

@ ADSLgr.com All rights reserved.