PDA

Επιστροφή στο Forum : Σε ποιό dslam είμαι;



goku
25-07-08, 09:14
Δεν ξέρω αν έπρεπε να το βάλω εδώ στα γενικά θέματα για adsl ή στο ΟΤΕ adsl. Έχω Conn-x @ 2mbps αν έχει σημασία. Υπάρχει κάποιος τρόπος να μάθω σε ποιό dslam είμαι συνδεδεμένος; πχ μέσω κάποιου προγράμματος ή κάποιας σελίδας ή με κάποιον άλλο τρόπο αν υπάρχει;

hammer21
25-07-08, 11:10
Νομιζω πως το καλυτερο ειναι να ρωτησεις τον isp σου.

goku
25-07-08, 12:13
ναι, αυτή είναι η ποιό σωστή λύση, αλλά δεν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος; πχ καμιά φορά όταν μπαίνω σε διάφορες σελίδες όχι μόνο βλέπουν την ip μου αλλά μου λένε και σε ποιόν πάροχο είμαι. Υπάρχει κάτι με το οποίο μπορώ να βρω ποιό συγκεκριμένα σε ποιό dslam είμαι;

hammer21
25-07-08, 12:22
η κοινη λογικη λεει οτι θα εισαι στο πλησιεστερο.Εγω εκανα search εδω μεσα πατησια forthnet (αν θυμαμαι καλα τους ορους) και μου εβγαλε πρωτο πρωτο αποτελεσμα κατι για το dslam της περιοχης μου.Ε,απο εκεινη την οδο που εχει το ονομα του dslam ειμαι 3 στενακια.Δυσκολο να υπαρχει καποιο αλλα πιο κοντα;)

goku
25-07-08, 12:37
Δεν ξέρω αν λέει τίποτα αλλά όπως είπα έχω conn-x και στις Πληροφορίες Συνδρομής (όσοι έχουν conn-x ξέρουν) στην στήλη Host Nome μου βγάζει athe10k*-l0 όπου το *(αστερίσκος) μπορεί να είναι g, h, c, και δεν ξέρω γω τι άλλο. Αυτό ξέρει κανείς τι είναι;

@ ADSLgr.com All rights reserved.