PDA

Επιστροφή στο Forum : Conn-x νέα σύνδεση από κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ.



defstath80
25-07-08, 15:38
Όσοι έχετε connx σύνδεση adsl γνωρίζετε την διαδικασία που ο πελάτης λαμβάνει 2 κωδικούς, τα λεγόμενα customer ID και password ID τα οποία χρησιμοποιεί για την ενεργοποίηση της adsl στο σχετικό site της otenet….
Προσοχή λοιπόν σε όσους επιθυμούν να αγοράσουν το πακέτο connx από κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ, γιατί πολύ απλά, το κατάστημα δεν δίνει στον πελάτη τους κωδικούς αυτούς άμεσα .
Ενώ λοιπόν με διαβεβαίωσαν ότι τους κωδικούς θα τους είχα την ίδια μέρα που παρέλαβα το πακέτο , ο υπάλληλος μάλιστα υποσχέθηκε ότι θα μου τα παραδώσει τηλεφωνικώς , αυτό ποτέ δεν έγινε.
Επιστρέφοντας στο ίδιο κατάστημα στον ίδιο υπάλληλο την επομένη μέρα, με ύφος έκπληκτο, λες και είδε φάντασμα, είπε πως κανονικά θα έπρεπε να είμαι χαρούμενος αν τους λάβω σε 14 μέρες….14 μέρες για μια απλή αίτηση ρε παιδιά στην otenet;;;;;
Εξήγησα ότι δεν ζητώ username και password και την ενεργοποίηση της adsl σε 1 μέρα, τα καταραμένα τα ID ζητώ! Όχι όμως …οι υπάλληλοι ΔΕΝ καταλάβαιναν , ή καταλάβαιναν και παρίσταναν τους κινέζους.
Φυσικά μετά από 10 – 15 λεπτά που ο υπάλληλος μόνο έκπληκτες γκριμάτσες έκανε, ο υπεύθυνος του καταστήματος που πολύ καλά ήξερε τι συμβαίνει, με ενημέρωσε πως τα καταστήματα ΓΕΡΜΑΝΟΣ δεν έχουν την εφαρμογή στα PC τους για σύνδεση με την Otenet που δίνει τα ID , παγαίνουνε λοιπόν της αιτήσεις στην otenet για να τις προωθηθεί το αίτημα παραπέρα.
Ακλούθησε τηλεφώνημα στο 1242 , όπου με ενημέρωσαν και από εκεί ότι συγκεκριμένα ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ τα ID τα παραδίδει μετά από αρκετές (;!) μέρες στους πελάτες …..

Πάθημα λοιπόν και μάθημα: Αν θέλετε στις 15 εργάσιμες που δίνει ο ΟΤΕ για ενεργοποίηση της ADSL να προσθέσετε ακόμα τόσες, περάστε από ΓΕΡΜΑΝΟ……Όπως μου εξήγησε και ο υπάλληλος στον ΓΕΡΜΑΝΟ εμείς κατάστημα OTESHOP δεν είμαστε….

takis222
25-07-08, 15:50
"Tι 'χες Γιαννη,τι 'χα παντα".

3 χρονια πριν οταν ειχα πρωτοκανει αιτηση για adsl (384/128) περιπου τα ιδια ειχα παθει και 'γω φιλε μου στο Γερμανο....(μαλλον ο Γερμανος θελει το Γερμανο του:rofl:)
:respekt:

emeliss
27-07-08, 19:29
Για αυτό πάμε σε oteshop.

giorgosts
27-07-08, 19:36
Για αυτό πάμε σε oteshop.

ή στο 134

eeop
27-07-08, 19:37
Για την πιο σωστή , άμεση και πληρέστερη εξυπηρέτηση , να πηγαίνεις στα oteshop.

kos1967
27-07-08, 19:55
Πέρσι πάντως που έκανα αίτηση connex Πέμπτη μεσημέρι στο 134, Παρασκευή μεσημέρι ήμουν ενεργοποιημένος και Παρασκευή βράδυ πήρα και τους κωδικούς και ήμουν online. (και ναι για την ΙΔΙΑ εβδομάδα μιλάω). Είχα μείνει κατάπληκτος από την ταχύτητα. Αντίθετα με φέτος που θέλω να πάω στην Tellas και έχω δυο μήνες τώρα που περιμένω και δεν υπάρχει πόρτα. Ο ΟΤΕ όταν θελει να σε κάνει πελάτη του (από HOL) τρέχει τρελλά αλλά όταν είναι να σε χάσει εξαντλεί όλες τις προθεσμίες και εφευρίσκει και καινούριες. Πάρε τηλ. στο 134 μπορεί να μπορούν να σε βοηθήσουν.

lb058
27-07-08, 20:00
Αύριο πρωί πρωί θα πας και θα απαιτήσεις να σου δώσουν τους κωδικούς!!!! Από 21 Ιουλίου μπορούν να τους δώσουν απευθείας τα καταστήματα Γερμανός. Μη δεχτείς καμία δικαιολογία! Είναι δύο λεπτά δουλειά. Προφανώς τα παιδιά προτίμησαν να πάνε στο σπιτάκι τους το μεσημέρι, παρά να κάτσουν να παρακολουθήσουν το εκπαιδευτικό που είχαμε όλα τα καταστήματα ειδικά γι'αυτό το θέμα. Τί να πεις! Δεν είναι παντού έτσι...υπομονή. Αν δε βγάζει πουθενά μ'αυτούς, pm me μήπως και μπορέσω να σου τους βγάλω εγώ.


@takis222 Τρία χρόνια πριν, ο Γερμανός δεν είχε τέτοια δυνατότητα. Όπως αναφέρω πιο πάνω, μόλις μία βδομάδα πριν ξεκίνησε αυτό. Οπότε στην περίπτωσή σου, για όλα φταίει ο ΟΤΕ :p

Andrikos
27-07-08, 20:28
Για την πιο σωστή , άμεση και πληρέστερη εξυπηρέτηση , να πηγαίνεις στα oteshop.

Καλο!Σαν διαφημιση ακουγεται!!:rofl:

obillias
27-07-08, 21:11
οντως και εγω σε oteshop τα πηρα αμεσως και σε 4 ημερες εγινε και η συνδεση

chemboy
27-07-08, 21:16
Πιο γρήγορα ναι στο 134 και στα Oteshop, για περισσότερο συμφέρον στο Γερμανό όμως....

emeliss
27-07-08, 21:37
Για περισσότερο συμφέρον εννοείς διάφορα δώρα που κάνουν;

Hunter 85
27-07-08, 21:38
Καλο!Σαν διαφημιση ακουγεται!!:rofl:

Δεν είναι διαφήμιση !:nono: Λύση είναι!
Αλλά κοιτεχτε και απο κάτω πως ενημέρωσε η κοπέλα που θέλει να κάνει την δουλεία της!


Αύριο πρωί πρωί θα πας και θα απαιτήσεις να σου δώσουν τους κωδικούς!!!! Από 21 Ιουλίου μπορούν να τους δώσουν απευθείας τα καταστήματα Γερμανός. Μη δεχτείς καμία δικαιολογία! Είναι δύο λεπτά δουλειά. Προφανώς τα παιδιά προτίμησαν να πάνε στο σπιτάκι τους το μεσημέρι, παρά να κάτσουν να παρακολουθήσουν το εκπαιδευτικό που είχαμε όλα τα καταστήματα ειδικά γι'αυτό το θέμα. Τί να πεις! Δεν είναι παντού έτσι...υπομονή. Αν δε βγάζει πουθενά μ'αυτούς, pm me μήπως και μπορέσω να σου τους βγάλω εγώ.


@takis222 Τρία χρόνια πριν, ο Γερμανός δεν είχε τέτοια δυνατότητα. Όπως αναφέρω πιο πάνω, μόλις μία βδομάδα πριν ξεκίνησε αυτό. Οπότε στην περίπτωσή σου, για όλα φταίει ο ΟΤΕ :p


Τουλάχιστον να το ξέρουν οσοι έχουν σκοπό να πανε! Αν και κατα τη γνώμη μου αυτό αποτελεί ειδηση

chemboy
27-07-08, 22:34
Για περισσότερο συμφέρον εννοείς διάφορα δώρα που κάνουν;

Nαι. Γιατί να μην πάρεις ακριβώς το ίδιο πράγμα (Conn-x) από τον Γερμανό με ένα πολυμηχάνημα HP δώρο ή από τα Multirama με μια φωτογραφική δώρο; Συμφέρει έστω και αν έχεις λίγο περισσότερο αναμονή.

lb058
28-07-08, 00:23
Αυτό για την αναμονή δεν ισχύει. Σε 4 μέρες είχα ίντερνετ και ας έγινε από Γερμανό. Και μη νομίζετε ότι εμάς μας εξυπηρετούν αλλιώς, γιατί το αντίθετο συμβαίνει.

Hunter 85
28-07-08, 00:26
Αυτό για την αναμονή δεν ισχύει. Σε 4 μέρες είχα ίντερνετ και ας έγινε από Γερμανό. Και μη νομίζετε ότι εμάς μας εξυπηρετούν αλλιώς, γιατί το αντίθετο συμβαίνει.

Εγω πάλι απο oteshop εκανε 20 μερες! :lol:

nikitaspap
28-07-08, 00:51
Εγώ την αίτηση την έκανα τηλεφωνικά στο 134 μια Δευτερα, και την επομενη Δευτέρα είχα ADSL...

hel
28-07-08, 18:30
Εγω πάλι απο oteshop εκανε 20 μερες! :lol:

Κάπου άκουσα ότι υπάρχε πρόβλημα στο dslam Ηλιούπολης και μεγάλες καθυστερήσεις και σε ΟΤΕ.

Hunter 85
28-07-08, 18:32
Κάπου άκουσα ότι υπάρχε πρόβλημα στο dslam Ηλιούπολης και μεγάλες καθυστερήσεις και σε ΟΤΕ.

Δεν ξερω αλλά τόσο εκανε!
Για την ακρίβεια 14 εργασιμες και 20 κανονικά!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.