PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι παιζει με την επιδουμενη προσφορα της hol? Συμφερει?



sosimple
25-07-08, 22:57
Διαβαζω στο site της hol για επιδοτουμενη προσφορα.Ειμαι Γιαννενα και χτυπωντας τον αριθμο τηλεφωνου μου, μου βγαζει οτι μπορω να επιλεξω την προσφορα adsl+τηλ με επιδοτηση 50%.
Επισης εχει και ειδικες κατηγοριες οπως πχ ανεργοι, οι οποιοι δικαιουνται 75% επιδοτηση.
Επειδη τυχαινει να ειμαι και ανεργος δικαιουμε επιδοτηση 75%?
Εστω οτι δικαιουμαι 75% επιδοτηση. Γραφει 11.18 ευρω το μηνα, 12μηνο 122.41
12χ11.18 βγαζει περισσοτερο απο οσο λεει για 12μηνο. Ειναι επειδη τα προπληρωνεις?
Απο κατω γραφει και παγια χρεωση τηλεφωνιας ανα μηνα 0.98 ευρω.
Μεσα στα 122.41 συμπεριλαμβανεται και τα 0.98χ12 της τηλεφωνιας ή ειναι extra?
Τελος ,επειδη ειμαι στον ΟΤΕ τηλεφωνικως και εχω adsl 1MB hol προπληρωμενο μεχρι δεκεμβριο τι κανω αν θελω να επιλεξω την προσφορα?
Ποσο καιρο ειναι πιθανο κατα μεσο ορο να μεινω χωρις internet και ποσο χωρις τηλεφωνο?
Επισης εδω http://www.hol.gr/default.asp?pID=23&ct=40&itmID=110&la=1 λεει και
Προαιρετικά μπορείτε να επιλέξετε επιπλέον:

Ηλεκτρονικό Υπολογιστή (Laptop)
Χαρακτηριστικά: Intel Core2 Duo T5200 (1.6GHz - 2MB cache ,FSB 533MHz), 15.4” WXGA, (1280X800) BrightView, μνήμη 2GB , σκληρό δίσκο 160GB, DVDRW, Wireless 802.1 , Windows Vista Home Basic (GRK & EURO) Εγγύηση: 1 χρόνος , Βάρος 2,7 Kg

Τι θελει να πει ο ποιητης? Σου δινουν δωρο laptop αν παρεις adsl επιδοτουμενο?
Στην προσφορα double play (adsl+τηλ) δεν το λεει καθολου..

Σαν πολλες ερωτησεις εκανα, οποιος ξερει καποια απο τα παραπανω ας απαντησει.
Ευχαριστω προκαταβολικα.

sosimple
27-07-08, 14:44
Καλα κανενας δεν ξερει τιποτα?..

vampira
27-07-08, 19:29
Γιατί δεν κάνεις ένα τηλέφωνο στις πωλήσεις ή στο customer care της hol? Λογικά θα ξέρουν να σου πουν.

Πάντως μου έχουν πει ότι συμφέρει πολύ οικονομικά, αλλά δεν γνωρίζω καθόλου λεπτομέριες.

sivadws2
28-07-08, 11:40
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=215246
Μερικές ερωτήσεις απαντούνται στο παραπάνω post.

sosimple
28-07-08, 17:56
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=215246
Μερικές ερωτήσεις απαντούνται στο παραπάνω post.
Thanks. Δεν το ειχα δει. Απαντουνται πολλα εκει και δημιουργουνται νεες αποριες.
Τηλεφωνο τελικα με πηρε η hol πριν παρω εγω, αλλα πολι μαυρα μου ταπανε.
Δεν ισχυει επιδοτηση για υπαρχοντες χρηστες. Δηλαδη μας τιμωρει που επιλεξαμε hol παλαια.
Με double play κοντα στα 22 ευρω και 6 mb, δεν ξερω αν συμφερει.Με 25 βαζεις forthnet με 24 mb double.. Παντως μου ειπανε οτι πρεπει οπωσδηποτε να τους στηλω την αιτηση για να μεταφερθω στο δικτιο τους, μιας και κανανε δικτιο στην περιοχη μου, γιατι αυτη τη στιγμη πληρωνω περισσοτερο για 1 mb απο οσο κανουν τα 24. Και οταν τους ειπα, ναι μονο που με το 1 mb μπορω να το κοψω και να παω αλου στο τελος του χρονου αν αποφασισω κατι τετοιο, που ειπανε οτι και με τα 24 mb Μπορω να το κανω αυτο λογω του οτι ειμαι παλαιος πελατης. Τωρα αληθεια η ψεματα.. αν αποφασισω να το κοψω θα φανει. Παω στοιχημα τοτε θα μου λενε πρεπει να κλησει ετος και δεν καταλαβατε καλα κλπ. anyway.. μου στηλανε την αιτηση για να τους την στηλω υπογεγραμενη να με βαλουν στα 24 στο δικτυο τους και δεν ξερω αν πρεπει να την στηλω ή οχι..

gzoulias
21-08-08, 14:13
Για να φύγεις χωρίς κόστος απενεργοποίησης από τη HOL, θα πρέπει να έχεις κλήσει 12 μήνες από την τελευταία συνδρομής που έκανες μαζί τους.
Πάντως, δεν βρίσκω λόγο να μην κάνεις την αναβάθμιση σε κάποιο άλλο πακέτο τώρα που είσαι στο δίκτυο της HOL. Δεν σου κοστίζει κάτι και θα είναι και οικονομικότερο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.