PDA

Επιστροφή στο Forum : ΝΕΑ ΣΥΝΔΕΣΗ



peponas
25-07-08, 23:12
hello Μόλις μου ενεργοποιηθηκε η 24αρα αλλα κατεβάζω με τραγικές ταχυτητες περίπου στα150-200 kbp/s.Δεν εχω κάνει καμία ρυθμιση στο router και ειμαι τελειως ασχετος απο αυτα μπορει καποιος να μου πει τι να κανω η να μου δειξει κανα site που να λεει τι πρεπει να κανω?το router ειναι το PHILIPS CGA5722

Νικαετός
25-07-08, 23:19
Για ρίξε μια ματια εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=127884) ;)

kafao1
25-07-08, 23:23
Μπορει η συνδεση σου να ειναι σε πιλοτικη λειτουργεια ακομη.... ;)

Kanabian
25-07-08, 23:25
Παιδες μια ερωτηση SOS
μου εκοψαν την συνδεση απο την lannet μετα απο αιτηση μου...

Και τωρα δεν μπορω να παρω τηλ απο το κανονικο μου τηλεφωνο γιατι ειχα προεπιλογή φορέα

πως μπορω να παρω τηλ μεσο του Οτε?
ποιο νουμερο παιρνω πρωρα???

kafao1
25-07-08, 23:31
Ειχες lannet πανω απο οτε; Εκανες διακοπή της lannet σαν προεπιλογη;

Kanabian
25-07-08, 23:35
εκανα διακοπη του live box

πριν απο αυτο ειχα στην lannet μονο το τηλ

και με την διακοπη εκτος απο το τηλ του Live box μου εκοψαν και το αλλο που ειχα με την προεπιλογη

kafao1
25-07-08, 23:38
Για να καταλαβω.... ειχες 1 γραμμη με live box και αλλη μια μονο τηλ και σαν εναλλακτικο την lannet, εκανες διακοπη στο livebox και σου εκοψαν και την προεπιλογη στην αλλη γραμμη;

Kanabian
25-07-08, 23:41
ναι

και μου λεει το τηλ

μη εξουσιοδοτημένη τηλεφωνική γραμμή

kafao1
25-07-08, 23:50
Τι αλλο θα ακουσουμε....
Ξερεις ποιος ειναι ο τετραψηφιος (συνηθως ) που επερνες αν δεν ειχες αυτοματη προεπιλογη lannet;
Αν ναι, δοκιμασε να παρεις αυτον τον αριθμο και μετα το τηλεφωνο.

Kanabian
25-07-08, 23:54
1787 έπαιρνα πριν την προεπιλογη αλλα παλι τιποτα!!! τα ιδια μη εξουσιοδοτημένη τηλεφωνική γραμμή

μεσώ οτε θα παίρνω μεχρι να μου ενεργοποιηθεί το νέο πακέτο μου

1777 είναι του οτε...

kafao1
25-07-08, 23:57
Υπομονη λοιπον, και αν δεις οτι δεν βγαζεις ακρη, μην διστασεις να παρεις τηλεφωνο να ρωτησεις και στον οτε και στην lannet.... Για αυτο τους πληρωνουμε, για να εχουμε support.....

Hunter 85
27-07-08, 14:25
ναι

και μου λεει το τηλ

μη εξουσιοδοτημένη τηλεφωνική γραμμή

Τα καφενεία που έχουν αναφερθεί πολλές φορές! ¨ελεος!!!

peponas
28-07-08, 09:28
Κάπου το έχασα... :hmm:
Παρεπιμτόντως επιδή εχω σε άλλη μπρίζα το τηλέφωνο και σε άλλη το router χρειάζομαι 2 φίλτρα?Εγω έβαλα μόνο στο τηλέφωνο το φίλτρο (Σύνδεσα τα 2 βύσματα τηλέφωνο-γραμμή και την είσοδο που λέει router/modem την αφησα κενη).Το router που το έχω σε άλλο δωματιο το έβαλα κατευθείαν στην μπρίζα.Καλα τα εκανα η οχι? επίσης απο τον οτε μου είπαν οτι έχω πολυ θορυβο 9 db το 1 και 32-33 db το attunation η πως αλλιώς λέγετε

hel
28-07-08, 18:29
Και σε ποια ταχύτητα κλειδώνεις;

peponas
28-07-08, 21:17
Τώρα που μου την κατέβασε ο τεχνικός στα 8mbps δοκιμαστικα στα 7.500 πριν το κανει αυτο στα 9000 περίπου

kafao1
30-07-08, 15:07
Λοιπον, στην πριζα που εχεις την τηλεφωνικη συσκευη θα πρεπει να βαλεις μονο φιλτρο. Στην πριζα που εχεις το router, αν θες να βαλεις και τηλεφωνικη συσκευη θα κανεις χρηση του splitter συνδεοντας την πριζα στον τοιχο με την υποδοχη line, την τηλεφωνικη συσκευη στην υποδοχη phone και το router στην υποδοχη modem ή dsl ή οτι αλλο γραφει. Αν δεν θες να βαλεις και τηλεφωνικη συσκευη στην ιδια πριζα με το router, τοτε συνδεεις το router πανω στην πριζα του οτε χωρις να παρεμβαλλεται splitter ή φιλτρο.
Τα καλωδια που θα χρησιμοποιησεις πρεπει να ειναι οσο το δυνατο πιο κοντα σε μηκος.
Ελεγχο σε εσωτερικη καλωδιωση εχεις κανει;
Κανε και ενα rtfd στο router....
Τι encaptulation - modulation εχει το router;

@ ADSLgr.com All rights reserved.