PDA

Επιστροφή στο Forum : Παραμένει η βλάβη απο 10/7 και συνεχίζει....



Skipper400
26-07-08, 08:08
Προς TELLAS

Κοιν.: ΕΕΤΤ - IN.GR - Εφημερίδα ΤΑ ΝΕΑ epistoles@tanea.gr - Εφημερίδα ΤΟ ΒΗΜΑ tovima@dolnet.gr - Καταγγελιες – katagelies.gr@gmail.com - Adslgr.com – forum πελατών εταιριών παροχής Ιντερνετ - Δικηγορικό γραφείο Γ. Κ.

Από 10/7/2008 δεν μπορώ να συνδεθώ και να έχω παροχή Ιντερνετ από την TELLAS. Περιμένω να με ενημερώσουν ώστε όλα να βαίνουν καλώς…

Η ημερομηνία έφτασε 25/7/2008 χωρίς αποτέλεσμα και χωρίς παροχή Ιντερνετ.

Επικαλούνται διάφορα προβλήματα που προέκυψαν μετά από γενική αναβάθμιση των συστημάτων τους – που κατά την ομολογία των υπαλλήλων στο βλαβοληπτικό κέντρο – ούτε αυτοί μπορούν να κάνουν τη δουλεία τους σωστά, λόγω των προβλημάτων που έχουν προκύψει. Δεν υπάρχει καμία ενημέρωση, όλα είναι θολά και ενώ εγώ είμαι τακτικότατος στις οικονομικές συναλλαγές με την εν λόγω εταιρία, η αντιμετώπιση της είναι απαράδεκτη.

Οι οποιεσδήποτε διαβεβαιώσεις των προϊσταμένων του βλαβοληπτικού κέντρου είναι πάντα αόριστες και χωρίς ουσία, με αποτέλεσμα, χάσιμο χρόνου και διενέξεων με συνεργάτες μου, όπου έπρεπε να στείλω mails και να ανεβάσω με FTP, αρχεία μεγάλου μεγέθους. Ενέργειες που ποτέ δεν έγιναν.

Η ενημέρωση που δίνουν οι τεχνικοί για γνωστοποίηση στους πελάτες είναι ανύπαρκτη και για του λόγου το αληθές: λαμβάνω ένα και μόνο τηλεφώνημα από το 2111200400 ότι θα έρθει τεχνικός να δει αν όλα είναι καλά – όλα μια χαρά είναι, όπου χωρίς λόγο ήρθε ο τεχνικός τους. Ρώτησα τον συνομιλητή μου για ποιο λόγο θα έρθει τεχνικός, αφού όλα είναι μια χαρά. «Δεν έχω ιδέα για το πρόβλημά σας» μου απαντάει…Κατά τα άλλα, άλλος ένας τεχνικός της TELLAS που «ασχολείται» με το θέμα μου. Ουδέν σχόλιο!

Το θέμα είναι ότι το σύστημα της TELLAS δεν δέχεται το user name & password, λόγω των αναβαθμίσεων. Και όλα αυτά από τις 10/7/2008….15 μέρες σύνολο.
Ετέθη επίσης θέμα MIGRATION και γι’αυτό υπάρχει καθυστέρηση….Θα δεχόμουν σε ΕΥΛΟΓΟ χρόνο, 5 εργάσιμες ας πούμε, να υπάρχει ένα πρόβλημα. 15 μέρες είναι παρά πολύ.

Θα επικαλεσθώ τον ΚΩΔΙΚΑ ΔΕΟΝΤΟΛΟΓΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΣΤΟΥΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΕΣ της ΕΕΤΤ ώστε να έχω την οποιαδήποτε νομική δυνατότητα και προστασία.

Με την παρούσα επιστολή:
- ΑΠΑΙΤΩ επανασύνδεση και παροχή σύνδεσης στο Ιντερνετ, άμεσα, εδώ και τώρα.
- ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ δεσμευτική, χρονικά και ουσιαστικά, από υπεύθυνο άτομο της TELLAS


ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ 26/7/2008: Σημερα το πρωι, δεν κατεβαζω mail απο το τη TELLAS. Ειμαι συνδεδεμενος σε router γειτονα για να κατεβασω mails ΑΠΟ 10/7 ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ!! ΑΜΑΝ ΠΙΑ!!

kostpap
28-07-08, 10:32
Προς TELLAS

Κοιν.: ΕΕΤΤ - IN.GR - Εφημερίδα ΤΑ ΝΕΑ epistoles@tanea.gr - Εφημερίδα ΤΟ ΒΗΜΑ tovima@dolnet.gr - Καταγγελιες – katagelies.gr@gmail.com - Adslgr.com – forum πελατών εταιριών παροχής Ιντερνετ - Δικηγορικό γραφείο Γ. Κ.

Από 10/7/2008 δεν μπορώ να συνδεθώ και να έχω παροχή Ιντερνετ από την TELLAS. Περιμένω να με ενημερώσουν ώστε όλα να βαίνουν καλώς…

Η ημερομηνία έφτασε 25/7/2008 χωρίς αποτέλεσμα και χωρίς παροχή Ιντερνετ.

Επικαλούνται διάφορα προβλήματα που προέκυψαν μετά από γενική αναβάθμιση των συστημάτων τους – που κατά την ομολογία των υπαλλήλων στο βλαβοληπτικό κέντρο – ούτε αυτοί μπορούν να κάνουν τη δουλεία τους σωστά, λόγω των προβλημάτων που έχουν προκύψει. Δεν υπάρχει καμία ενημέρωση, όλα είναι θολά και ενώ εγώ είμαι τακτικότατος στις οικονομικές συναλλαγές με την εν λόγω εταιρία, η αντιμετώπιση της είναι απαράδεκτη.

Οι οποιεσδήποτε διαβεβαιώσεις των προϊσταμένων του βλαβοληπτικού κέντρου είναι πάντα αόριστες και χωρίς ουσία, με αποτέλεσμα, χάσιμο χρόνου και διενέξεων με συνεργάτες μου, όπου έπρεπε να στείλω mails και να ανεβάσω με FTP, αρχεία μεγάλου μεγέθους. Ενέργειες που ποτέ δεν έγιναν.

Η ενημέρωση που δίνουν οι τεχνικοί για γνωστοποίηση στους πελάτες είναι ανύπαρκτη και για του λόγου το αληθές: λαμβάνω ένα και μόνο τηλεφώνημα από το 2111200400 ότι θα έρθει τεχνικός να δει αν όλα είναι καλά – όλα μια χαρά είναι, όπου χωρίς λόγο ήρθε ο τεχνικός τους. Ρώτησα τον συνομιλητή μου για ποιο λόγο θα έρθει τεχνικός, αφού όλα είναι μια χαρά. «Δεν έχω ιδέα για το πρόβλημά σας» μου απαντάει…Κατά τα άλλα, άλλος ένας τεχνικός της TELLAS που «ασχολείται» με το θέμα μου. Ουδέν σχόλιο!

Το θέμα είναι ότι το σύστημα της TELLAS δεν δέχεται το user name & password, λόγω των αναβαθμίσεων. Και όλα αυτά από τις 10/7/2008….15 μέρες σύνολο.
Ετέθη επίσης θέμα MIGRATION και γι’αυτό υπάρχει καθυστέρηση….Θα δεχόμουν σε ΕΥΛΟΓΟ χρόνο, 5 εργάσιμες ας πούμε, να υπάρχει ένα πρόβλημα. 15 μέρες είναι παρά πολύ.

Θα επικαλεσθώ τον ΚΩΔΙΚΑ ΔΕΟΝΤΟΛΟΓΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΣΤΟΥΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΕΣ της ΕΕΤΤ ώστε να έχω την οποιαδήποτε νομική δυνατότητα και προστασία.

Με την παρούσα επιστολή:
- ΑΠΑΙΤΩ επανασύνδεση και παροχή σύνδεσης στο Ιντερνετ, άμεσα, εδώ και τώρα.
- ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ δεσμευτική, χρονικά και ουσιαστικά, από υπεύθυνο άτομο της TELLAS


ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ 26/7/2008: Σημερα το πρωι, δεν κατεβαζω mail απο το τη TELLAS. Ειμαι συνδεδεμενος σε router γειτονα για να κατεβασω mails ΑΠΟ 10/7 ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ!! ΑΜΑΝ ΠΙΑ!!

Φίλε το ίδιο πρόβλημα με την tellas είχα και εγώ την 19/7
Μέχρι και την Τρίτη 22/7 τους έπαιρνα τηλέφωνο και με δούλευαν, αλλά την Τετάρτη πρωί έστειλα καταγγελία στην ΕΕΤΤ με κοινοποίηση στην tellas ζητώντας να μεσολαβήσει για να λυθεί η σύμβαση μου με την tellas δίχως περαιτέρω οικονομικές απαιτήσεις εκ μέρους της μιας και ο λόγος είναι η μη παροχή υπηρεσιών, παράλληλα ζητώντας αποζημίωση για τα χρήματα που ξοδεύω σε internet cafe.

Η κοινοποίηση που έκανα στην tellas αποδεικτικέ σημαντική διότι την επόμενη ημέρα μου τηλεφώνησαν για να μου πουν ότι η βλάβη αποκαταστάθηκε. (μάλιστα πήραν και δύο φορές τηλέφωνο για να ρωτήσουν εάν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα με τη σύνδεση)
Τώρα για την αποζημίωση περιμένω να δω τι θα μου πει η ΕΕΤΤ.

agent_smith
28-07-08, 10:58
παιδιά τα ίδια λίγο πολύ περνάω και εγώ, ήμουνα στον οτέ μέχρι την προηγούμενη Πέμπτη που ενεργοποιήθηκε η Τελλάς και με έχουν αφήσει χωρίς ιντερνέτ από τότε με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κάνω την δουλειά μου. Στα αμέτρητα τηλεφωνήματα που έχω πάρει στο τεχνικό τμήμα της Τελλάς καθώς και στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών με κοροϊδεύουν παρουσιάζοντας το ως κάτι το φυσιολογικό να καθυστερεί τόσο η ενεργοποίηση της ADSL μου ενώ δεν μου δίνουν συγκεκριμένη ημερομηνία που θα τελειώσει παρά μόνο μου λένε από μέρα σε μέρα. Το πρόβλημα οφείλεται στην αναβάθμιση των συστημάτων τους όπως έμαθα από κάποιον τεχνικό τους. Θα ήθελα να κάνω καταγγελία και εγώ παρακαλώ κάποιος να με συμβουλεύσει για τα σχετικά.
Υ.Σ. συγνώμη για τα όποια ορθογραφικά.

JackDaniels
28-07-08, 10:59
Για να μαζευόμαστε πολλοί!!!! Και εγώ από 10/7 αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα. Ακούω ακριβώς αυτά που έλεγαν και στον skipper400

Για να δουμε που θα πάει....

agent_smith
29-07-08, 20:49
Ενημέρωση 29/7: Σήμερα το πρωί με πήρανε τηλέφωνο απο την Τελλάς να με ρωτήσουν γιατί παραπονιέμαι και μόνο τρελλό δεν με βγάλανε αφου λένε πως δεν έχω πάρει τηλέφωνο για να ενεργοποιήσω την συνδεσή μου τη στιγμή που έχω καλέσει πάνω απο 15 φορές, πήρα και αμέσως μετά στο 1212 λαμβάνοντας την ίδια απάντηση ότι το activation id μου δεν είναι διαθέσημο λόγω βλάβης/αναβάθμησης στα συστηματά τους.

Skipper400
30-07-08, 13:59
Τα ίδια ακριβώς λένε και σε μένα....20 μέρες χωρίς σύνδεση.

Δεν υπάρχει activation ID και είμαι 2 χρόνια πελάτης, τρομάρα μου...(ή τους?)

Και όλα αυτά, λόγω αλλαγής στον τρόπο σύνδεσης με τηνTELLAS.

Αφού δούλευε...τι το πειράζετε!!??

Το κορυφαίο ήταν χθες με υπάλληλο απο το βλαβοληπτικό κέντρο (...) :
"Καταλαβαίνετε ότι πρέπει να τρέξω και να σταθώ στις ουρές τραπεζών και ταμείων, αφού δουλειές που κάνω με web banking δεν μπορώ να τις κάνω?..επίσης θέλω να κλείσω αυτοκίνητο στο εξωτερικό και δεν μπορώ...
Υπάρχουν και τα Internet cafe, μου απαντάει..
Για χαζό με παίρνεις, τον ρωτάω
Αρνούμαι να πληρώσω ευρώ παραπάνω από αυτά που πληρώνω σε εσάς του απαντάω

Αυτά μέχρι σήμερα...που έλαβα και άλλο τηλέφωνο για ΥΠΟΜΟΝΗ...οχι, εξαντλήθηκε τους είπα!

Δευτέρα - αν δεν δουλεύει- κάνω αίτηση σε OTE για μεταφορά τηλεφώνου και DSL!

Αναλαμβάνουν αυτοί την όλη διαδικασία.
Απαλλαγή απο προεπιλογη φορέα και γραμμή DSL...πληρώνω ακομα πάγιο ΟΤΕ.

Θα βάλω μια 2Mbps και ΟΤΕΤalk + πάγιο και θα έχω το κεφάλι μου ήσυχο...ελπιζω

Lagman
04-08-08, 00:18
όλοι κάνουμε λάθη :p

OTE ή forthnet σαν δεύτερη επιλογή .

akkiiss55
04-08-08, 22:55
όλοι κάνουμε λάθη :p

OTE ή forthnet σαν δεύτερη επιλογή .

Διαλεξτε forthnet να δειτε τη γλυκα.αν οι αναμονεσ του 13800 σας φαινονται μεγαλες διαλεξτε εκει να δειτε οδυσεια.τουλαχιστον απο τους υπαλληλους τησ τελλασ μπορουμε να εχουμε καποια απαντηση καθως γνωριζουν διαδικασιες,στν forthnet δν εχουν ιδεα.αυτη ειναι και η γνωμη manager που δουλευει εκει και ειναι φιλος!

nnn
04-08-08, 23:01
Διαλεξτε forthnet να δειτε τη γλυκα.αν οι αναμονεσ του 13800 σας φαινονται μεγαλες διαλεξτε εκει να δειτε οδυσεια.τουλαχιστον απο τους υπαλληλους τησ τελλασ μπορουμε να εχουμε καποια απαντηση καθως γνωριζουν διαδικασιες,στν forthnet δν εχουν ιδεα.αυτη ειναι και η γνωμη manager που δουλευει εκει και ειναι φιλος!
Μιλάτε από προσωπική εμπειρία ή επειδή σας το είπε ο φίλος σας ?
Γιατί αν οι υπάλληλοι της Teleperformance που απαντούν στο 13800 έχουν εμπειρία τότε......

akkiiss55
04-08-08, 23:06
Μιλάτε από προσωπική εμπειρία ή επειδή σας το είπε ο φίλος σας ?
Γιατί αν οι υπάλληλοι της Teleperformance που απαντούν στο 13800 έχουν εμπειρία τότε......

αν θεωρει ο οποιοσδηποτε οτι οι υπαλληλοι της εταιριας δν εχουν εμπειρια τοτε πραγμαμτικα δν εχετε ιδεα τι γινεται παρα εξω.η ενημερωση για τη forthnet προερχεται απο φιλο μου που εινια manager στα κεντρικα.

nnn
04-08-08, 23:08
Έχω αρκετή εμπειρία για να ξέρω και να κρίνω τι γίνεται εκεί έξω.
Ας μείνουμε επί του θέματος λοιπόν.

wireless_surfer
05-08-08, 00:34
Έχω αρκετή εμπειρία για να ξέρω και να κρίνω τι γίνεται εκεί έξω.
Ας μείνουμε επί του θέματος λοιπόν.

Αν δεν έχεις εμπειρία απο WOW δεν μπορείς να συναγωνιστείς το 13800 και κανένα cc
άνιωθοι όλοι! (wow sic, δεν νιώθει, αντιδρά ψυχρά, εκμεταλέυεται το μέσο, σελίς 786563)
:rofl:

kozi1989
06-08-08, 18:22
Έχω το ίδιο πρόβλημα μετά απο ενεργοποίηση στο Tellas douple play unlimited.Το τηλέφωνο λειτουργεί άψογα, αλλά δεν λειτουργεί το internet....Παρόμοιο πρόβλημα...Ζήτησα νέο activation id..Αλλά δεν μασάω, Παίρνω internet από τον γείτονα...Και έχω ήδη 2 καταγγελίες κάνει σε άλλες εταιρίες..Οπότε πάω για τρίτη..
Παρεπιπτόντως από την πρώτη μου καταγγελία για την hol, με αποζημείωσαν με 28 ευρώ αφαίρεση από το λογαριασμό...Αλλά την έκανα και με παρακαλάγανε ενώ τους παρακαλούσα εγώ μήνες......
Συγχρονισμός Hol 3000kbits/300kits
Συγχρονισμός Tellas 14000kbits/1000kbits
Τρομακτική διαφορά αν αναλογιστεί κανείς ότι μιλάμε για την ίδια γραμμή.

akis13isak
10-08-08, 04:01
Μαγγες τα παιδια του 1212 εχω καταλαβει οτι μπορουν να εξυπηρετησουν μια χαρα...

Skipper400
11-08-08, 18:14
Με πήραν τηλέφωνο από το 13800 να μου δώσουν...λάθος password !
και παρά τις διαβεβαιώσεις ότι θα είναι όλα όπως πριν....τελικά ξανά-ενεργοποιήθηκα 11 Αυγούστου....

Αναγκάστηκα να αλλάξω και user name...

1 μήνας και 1 μέρα από την αρχική βλάβη...ίσα-ίσα στα όρια που θέτει η ΕΕΤΤ...σύμπτωση??

@ ADSLgr.com All rights reserved.