PDA

Επιστροφή στο Forum : εγκατασταση windows σε δευτερο υπολογιστη



anma
26-07-08, 15:19
γειαααα
καινουργια στο forum γι αυτο καλως σας βρηκα...
εχω την εντυπωση οτι γινεται να περασω τα genuine windows που εχω εγκαταστησει στο laptop και στον αλλο προσωπικο υπολογιστη που εχω σπιτι...η κανω λαθος?:hmm::hmm::hmm: υπεθεσα οτι αν βαλω το ιδιο ονομα χρηστη δεν θα υπαρχει προβλημα...για πειτε μου....

ευχαριστω εκ των προτερων:rolleyes:

29gk
26-07-08, 15:31
Kαλως ηλθες :)

Μονολεκτικα σχεδον. Οχι δεν γινεται.

anma
26-07-08, 15:48
με υποχρεωσε η microsoft δηλαδη!!! τι να πεις!!!! ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση!!!!

ωρα για την δευτερη ερωτηση!!!
ο υπολογιστης κανει αυτοματη συνδεση στο ιντερνετ με το που τον ανοιγω ενω εγω εχω παει στις ιδιοτητες της συνδεσης και εχω αλλαξει τις ρυθμισεις για να την κανω χειροκινητα ασε που εχω βαλει επαναληψη κλησης σε περιπτωση αποτυχιας τα 10 λεπτα κι αυτος κανει μπορει και ανα πεντε δευτερολεπτα... το εχουμε παει και σε τεχνικο αλλα δεν μπορεσε να κανει τιποτα...οποτε εκτος του οτι πρεπει να βρω καλυτερη τεχνικη υποστηριξη μπορειτε να μου προτεινετε κατι?

29gk
26-07-08, 17:16
Ποιο μοντεμ εχεις ;

anma
26-07-08, 17:31
Ποιο μοντεμ εχεις ;

sagem απο το connx

29gk
26-07-08, 17:56
Το πιθανοτερο ειναι καποιο προγραμμα να ζηταει την συνδεση για να ενημερωθει και ετσι να παρακαμπτεται η χειροκινητη ρυθμιση. Ειναι ομως περιεργο γιατι δεν θα επρεπε να το κανει, Δοκιμασε να αφαιρεσεις το τηλ. καλωδιο , κανε επανεκκινηση και ισως καποιο προγραμμα "παραπονεθει" και ετσι ανακαλυψεις και τον υπαιτιο.

Hunter 85
26-07-08, 17:58
με υποχρεωσε η microsoft δηλαδη!!! τι να πεις!!!! ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση!!!!

ωρα για την δευτερη ερωτηση!!!
ο υπολογιστης κανει αυτοματη συνδεση στο ιντερνετ με το που τον ανοιγω ενω εγω εχω παει στις ιδιοτητες της συνδεσης και εχω αλλαξει τις ρυθμισεις για να την κανω χειροκινητα ασε που εχω βαλει επαναληψη κλησης σε περιπτωση αποτυχιας τα 10 λεπτα κι αυτος κανει μπορει και ανα πεντε δευτερολεπτα... το εχουμε παει και σε τεχνικο αλλα δεν μπορεσε να κανει τιποτα...οποτε εκτος του οτι πρεπει να βρω καλυτερη τεχνικη υποστηριξη μπορειτε να μου προτεινετε κατι?

Ti εννοείς επανάληψη κλήσης; Τι είδους σύνδεση έχεις;

anma
26-07-08, 18:26
Ti εννοείς επανάληψη κλήσης; Τι είδους σύνδεση έχεις;

επαναληψη κλησης -προσπαθει μονο του να συνδεθει αυτοματα στο ιντερνετ οταν ανοιγει ο υπολογιστης ενω εγω θελω να κανω διπλο κλικ στο εικονιδιο της συνδεσης και να συνδεεεται...οσον αφορα για το προγραμμα που παρακαμπτει την χειροκινητη λειτουργια δεν εχω παρατηρησει κατι
-τελικα το να συνδεεται αυτοματα το κανει απο τα χριστουγεννα που βαλαμε την συνδεση connx 1 mbit με sagem
απο την αλλη ενας φιλος μου που εχει το μσν automatically sign in when i log on to windows αυτο καθως την συνδεση την εχει χειροκινητα με διπλο κλικ δηλ να μπαινει -δεν βρισκει ιντερνετ και επομενως δεν μπορει να συνδεθει...αρα οσον αφορα την παρακαμψη πρεπει να ειμαι γκαντεμω γαι να συμβαινεi!!!!

Hunter 85
26-07-08, 18:29
επαναληψη κλησης -προσπαθει μονο του να συνδεθει αυτοματα στο ιντερνετ οταν ανοιγει ο υπολογιστης ενω εγω θελω να κανω διπλο κλικ στο εικονιδιο της συνδεσης και να συνδεεεται...οσον αφορα για το προγραμμα που παρακαμπτει την χειροκινητη λειτουργια δεν εχω παρατηρησει κατι
-τελικα το να συνδεεται αυτοματα το κανει απο τα χριστουγεννα που βαλαμε την συνδεση connx 1 mbit με sagem
απο την αλλη ενας φιλος μου που εχει το μσν automatically sign in when i log on to windows αυτο καθως την συνδεση την εχει χειροκινητα με διπλο κλικ δηλ να μπαινει -δεν βρισκει ιντερνετ και επομενως δεν μπορει να συνδεθει...αρα οσον αφορα την παρακαμψη πρεπει να ειμαι γκαντεμω γαι να συμβαινεi!!!!

Δυστυχως οι γνώσεις μου δεν γτανουν τοσο πολυ!!
Τι να πω! Απλά εγω καταλαβα για dial up

anma
26-07-08, 18:39
δεν πειραζει αλλα θα σκασω μεχρι να το βρω ....
αλλα εχω και κατι αλλο ...βαζω γρηγορη εκκινηση και δεν την κραταει με το που κανει επανεκκινηση η κλεινω τον υπολογιστη την βγαζει και πρεπει να την ξανα βαλω...το εχω ρυθμισμενο : κλειδωμενη γραμμη εργαλειων ετσι δεν υποτιθεται οτι πρεπει να γινεται??

@ ADSLgr.com All rights reserved.