PDA

Επιστροφή στο Forum : Τελικά η forthnet , πιο ανθρώπινη !!!



MOYSYS
10-10-05, 19:28
Ακούστε μια ιστοριούλα .
Είχα σύνδεση με otenet ADSL , είχαν όλα τα στοιχεία της αναπηρίας μου , από απόφαση παραπληγίας , μέχρι και όλα τα στοιχεία της φορολογικής δήλωσης προκειμένου να έχω την μύωση του 30% για αναπήρους , ( από την προηγουμένη σύνδεση ) .

Την Παρασκευή το μεσημέρι κόπηκε ξαφνικά γιατί έλιξε , δεν έλαβα καμιά ειδοποίηση από την otenet , ισος να φταίω και εγώ εκεί διότι δεν είχα ενεργοποιήσει το email της σύνδεσης , tespa .

Αποτέλεσμα να μην θέλουν να με συνδέσουνε ξανά , ήθελαν καινούργια χαρτιά από την αρχή , άλλες φωτοτυπίες , άλλα fax , και ξανά από την αρχή αιτήσεις , και ήταν Παρασκευή μεσημέρι ααχαχαχα..

Με άφηναν δίχως σύνδεση , ούτε ένα demo για σαββατοκύριακο , σε έναν πελάτη που χρόνια χρησιμοποιεί την otenet , ΑΙΣΧΟΣ .

Τότε τηλεφώνησα στην forthnet ( και για να μην σας κουράζω ) τους είπα τι συμβαίνει και αμέσως μου είπαν ότι θα μου δώσουν ένα demo ADSL , για όσο διάστημα χρειαστεί , μέχρι να μου στείλουν ένα κούριερ από την εταιρεία να παραλάβει τα χαρτιά , και τα χρήματα .

Το περιμένατε εσείς ;;;;
Εγώ ναι , και γι αυτό τηλεφώνησα εκεί , αααχαχαχαχαχα

Και ΠΡΟΣΟΧΗ δεν θέλω κάποιος να διανοηθεί ότι τα ΠΑΙΡΝΩ από την fortnet γιατί θα μαλλιοτραβηχτούμε , αααχαχαχα..
(ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΑΥΤΑ ΣΤΗΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ , ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΚΥΚΛΟΥΣ ΜΑΣ ) ΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

το καινούργιο πακέτο της forthnet για τα άτομα με αναπηρία

ADSL Dynamic
6-ΜΗΝΗ + 2 μήνες δωρεάν

ADSL 384 Dynamic
84,38 €

Στις παραπάνω τιμές περιλαμβάνεται ο Φ.Π.Α. (19%)

Να είστε καλά

ΜΩΥΣΗΣ

sdikr
10-10-05, 19:45
Αποτέλεσμα να μην θέλουν να με συνδέσουνε ξανά , ήθελαν καινούργια χαρτιά από την αρχή , άλλες φωτοτυπίες , άλλα fax , και ξανά από την αρχή αιτήσεις , και ήταν Παρασκευή μεσημέρι ααχαχαχα..


Τότε τηλεφώνησα στην forthnet ( και για να μην σας κουράζω ) τους είπα τι συμβαίνει και αμέσως μου είπαν ότι θα μου δώσουν ένα demo ADSL , για όσο διάστημα χρειαστεί , μέχρι να μου στείλουν ένα κούριερ από την εταιρεία να παραλάβει τα χαρτιά , και τα χρήματα .

Η μονη διαφορά ειναι το demo (που αν ζητούσες θα σου έδινε και η Οτενετ) και το οτι η forthnet θα στείλει κουριερ (μπράβο της! )

MOYSYS
10-10-05, 20:04
Δεν ξέρω τώρα αν έδιναν demo ,αλλά παλιότερα δεν έδιναν σε ADSL .

Ας το πρότειναν , είμαι χρόνια πελάτης της otenet , ας έδειχναν κάποιο ενδιαφέρον για να με κρατήσουν .πόσο μάλιστα που ξέρουν ότι είμαι ανάπηρος , γιατί συνομιλώ με ιδικό τμήμα . με το λεγόμενο ( κατάστημα ) βέβαια δεν φταίνε τα παιδιά εκεί , τέτοιες εντολές έχουν . (ήταν ευγενικές και με πρόθεση να βοηθήσουν η κοπέλες ) .

Και δεν είναι η πρώτη φορά που θα στήλη κουριερ η forthnet , τουλάχιστον σε ανάπηρο ,εγώ το ζήτησα και παλαιότερα και έστειλαν .

Να είσαι καλά

kadronarxis
10-10-05, 20:16
Πωπω, σοβαρά μιλάς βρε συ Μωυσή;

Καλά είχα κάνει και είχα ξεγράψει από τον χάρτη την οτενέτ τον τελευταίο ενάμιση χρόνο, αλλά να, με την τελευταία μείωση τιμών, έκανα το τραγικό λάθος και πλήρωσα τρίμηνη συνδρομή.

Απαράδεκτη ως εγκληματική συμπεριφορά.

Έπρεπε να το έβλεπα αυτό πριν ξεκινήσω νέα σύνδεση.Έπρεπε να είχε κάνει μειώσεις και η forthnet λίγο πιο νωρίς.

Τέλοςπάντων, Εσύ να είσαι καλά.

Άντε γερά.

WAntilles
10-10-05, 20:24
Πωπω, σοβαρά μιλάς βρε συ Μωυσή;

Καλά είχα κάνει και είχα ξεγράψει από τον χάρτη την οτενέτ τον τελευταίο ενάμιση χρόνο, αλλά να, με την τελευταία μείωση τιμών, έκανα το τραγικό λάθος και πλήρωσα τρίμηνη συνδρομή.

Απαράδεκτη ως εγκληματική συμπεριφορά.

Έπρεπε να το έβλεπα αυτό πριν ξεκινήσω νέα σύνδεση.Έπρεπε να είχε κάνει μειώσεις και η forthnet λίγο πιο νωρίς.

Βασικά εσύ έπρεπε να μη προβείς σε κινήσεις πανικού και να έκανες 2-3 εβδομάδες υπομονή.

Άντε γερά.



ΥΓ: Α και μαζέψτε και κανά βαθμό στον όμιλο Kadronarxis γιατί από του παραχρόνου δεν μας βλέπω όλους καλά. :mrgreen:

MOYSYS
10-10-05, 21:25
Παιδιά συγνώμη , μπορεί κάποιος να νομίσει πώς εκμεταλλεύομαι την αναπηρία μου και δημιουργώ ιστορίες για αγρίους .

Αλλά δεν είναι έτσι , γιατί να έχω τώρα demo με forthnet εφόσον είχα σύνδεση με otenet ;;;;
Είχα κάποιο λόγο να ρυθμίζω modem adsl από αρχή , ανάπηρος άνθρωπος ;;;
Και Όσο για τα χρήματα τα ίδια είναι περίπου , γιατί να μπω σε ταλαιπωρία;;;;

Εγώ ότι έγραψα το έγραψα γιατί εδώ μέσα μπαίνουν και άλλα παιδιά με αναπηρία , για ενημέρωση το έγραψα περισσότερο .

Όπως το έβαλα και σε άλλες σελίδες που έχουν σχέση με αναπηρία .

Είμαι ανάπηρος από 2 χρονών τώρα είμαι 50 δεν με παίρνει να κάνω λαλακίες .

Αλλά έκρινα σκόπιμο πρώτα να ενημερώσω , και μετά να αποκαλύψω μια απάνθρωπη συμπεριφορά ,( γιατί εγώ έτσι περνάω την ώρα μου , με διάβασμα και internet , δεν έχω άλλες επιλογές , όπως εσείς )

Να είστε καλά

sdikr
10-10-05, 21:29
Παιδιά συγνώμη , μπορεί κάποιος να νομίσει πώς εκμεταλλεύομαι την αναπηρία μου και δημιουργώ ιστορίες για αγρίους .


Κανείς δεν πίστεψε κάτι τέτοιο φίλε Μωησής,

Και σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση για το πως πράτουν οι δυο isp

MOYSYS
10-10-05, 21:36
Το ελπίζω φίλε μου το ελπίζω .
Να είσαι καλά

kadronarxis
10-10-05, 22:15
Μωυσή, μια χαρά τα είπες τα είπες τα πράγματα.
Η οτενέτ έχει γίνει καθεστώς, και δεν την ενδιαφέρει αν χάσει και έναν και δύο και 100 πελάτες, λόγω του ότι έχει τους περισσότερους χρήστες internet στον Ελληνικό χώρο.

Η forthnet, που επέλεξες είναι μια χαρά εταιρεία.Μείνε με αυτήν, όπως έκατσα και εγώ τους τελευταίους 8 μήνες.Απλά με πλήγωσε λιγάκι, διότι άργησε να κάνει μειώσεις τιμών, με αποτέλεσμα να επιλέξω την οτενέτ.

Ο wantilles, αστειεύθηκε λιγάκι, για μένα πήγαινε το αστείο.

Άντε γερά.

ΥΓ: βέβαια, κακώς να κρίνουμε μια εταιρεία από ένα άσχημο περιστατικό.Ίσως Μωυσή να έπεσες και στην περίπτωση, κάποιου ανεύθυνου υπαλλήλου της οτενέτ, που απλά τελείωνε η βάρδια του και να ήθελε να σε ξεφορτωθεί.

MOYSYS
10-10-05, 23:47
Κανένα πρόβλημα φίλε μου , εγώ γράφο εδώ επειδή βοηθήθηκα από ορισμένα παιδιά εδώ μέσα ,αλλά και από την ίδια την σελίδα με της πληροφορίες που έχει .

Επίσης ξέρω πώς πολλά παιδιά με προβλήματα αναπηρίας επισκέπτονται την σελίδα για ενημέρωση

Από εδώ μέσα επέλεξα ασύρματο δίκτυο adsl και modem .
Από εδώ μέσα έμαθα για τα διάφορα κοστολόγια τον εταιριών σε πρώτη φάση , και για της διάφορες συνδέσεις , (στα πρώτα μου βήματα ).

Δεν γράφο ταχτικά , μόνο όταν έχω κάτι να πω , και σήμερα νόμισα ( εγώ τουλάχιστον ) ότι κάτι είχα να πω αααχαχαχα.

Να είστε καλά , να περνάμε καλά ,και προπάντων υγεία .

@ ADSLgr.com All rights reserved.