PDA

Επιστροφή στο Forum : dsl με καρτα δικτύου ή με usb θήρα?



nxenos
13-10-03, 17:50
Καλημέρα,επειδή σκέφτομαι να βάλω dsl και δεν έχω στο pc κάρτα δικτύου,είναι εφικτό να λειτουργήσει το dsl modem με καλώδιο usb??
sorry,ισως να ειναι μαλακία η ερώτηση αλλα ακόμα και μέχρι να εξοικηωθούμε με ολα αυτά είμαι στο ψάξιμο.. :oops:
Α,και κατι αλλο,τώρα που έχω account σε isdn provider,μόλις καταργήσω την γραμμή,και την κάνω dsl,είναι δυνατό να κρατήσω το ίδιο account??
δηλ.το username kai to password??

sooup
13-10-03, 22:02
Τα περισσοτερα Μοdems λειτουργουν και με τις 2 συνδεσεις.Δεν χρειαζεσαι καρτα δικτυου αλλα λογω κοστους (10-20 Ε) μπορεις να παρεις μια για δοκιμες.
Μπορεις να κρατησεις το λογαρισμο σου απλως θα κανεις ανανεωση .Παρτους και κανενα τηλεφωνο βοηθαει...

SfH
14-10-03, 00:22
Douleyoun kai me usb merika modem alla kalo einai na to apofygeis...me ligotero apo 30E outws h allws pairneis mia aplh karta diktyou.

Oso gia ton account pou exeis, exartatai apo ton isp sou. Oi perissoteroi pantws prosferoun anavathmish isdn->adsl sta accounts tous.

SATAN666
14-10-03, 16:21
usb kai karta to idio einai :) ego eho usb kai eimai evxaristimenos.eho ftasi kai tahitita 48(ti allo na thelo) :D

Nick-K
14-10-03, 18:03
48?? Με 384??? 8O

SfH
14-10-03, 19:36
Mallon peftei se siemens dslam ;)

UGF_GreekMind
14-10-03, 20:46
usb kai karta to idio einai :) ego eho usb kai eimai evxaristimenos.eho ftasi kai tahitita 48(ti allo na thelo) :D

Μη λέμε ό,τι θέλουμε... καμία σχέση το usb με την ethernet. Ο τρόπος σύνδεσης με το PC δεν επιρεάζει πάντα την ταχύτητα του ADSL, αλλά σίγουρα τη σταθερότητα του ίδιου του PC.

To έξτρα κόστος της κάρτας δικτύου είναι πολύ μικρό και οι δυνατότητες (σημερινές και μελλοντικές) είναι πολύ μεγάλες.

100% κάρτα δικτύου. Μην το σκέφτεσε καν !

@ ADSLgr.com All rights reserved.