PDA

Επιστροφή στο Forum : sony ericsson k660i ερώτηση



joeyGR
31-07-08, 18:19
Hello! Το καινουργιο μου κινητο τηλεφωνο ειναι το sony ericsson k660i οπως λεει ο τιτλος, στο πανω μερος της οθονης διπλα απο κει που δειχνει το σημα του κινητου μου μου βγαζει ενα συμβολο [Η] και μερικες φορες φευγει για λιγο απο μονο του. Οταν αυτο το [Η] ειναι πανω στην οθονη πολλες φορες μου μειωνει το σημα και οταν φευγει εχω full σημα. Ξερει κανεις τι ειναι αυτο και αν γινετε να το αφαιρεσω;

H φωτογραφια του κινητου μου

http://www.intomobile.com/wp-content/uploads/2007/11/1.jpg

nm96027
31-07-08, 18:41
Cosmote εχεις;:hmm:

........Auto merged post: nm96027 πρόσθεσε 3 λεπτά και 57 δευτερόλεπτα αργότερα ........

To H αυτο σημαίνει πως εχει καλυψη HSPA.

joeyGR
31-07-08, 18:49
Q telecom εχω.

Το HSPA υπαρχει τροπος να το αφαιρεσω απο το πανω μερος της οθονης μου;

nm96027
31-07-08, 18:51
Δεν εχεις λογο να το απενεργοποιησεις και οχι δεν νομιζω πως μπορεις.;)

joeyGR
31-07-08, 18:58
οπως εγραψα παραπανω οταν εμφανιζετε αυτο συνηθως μου πεφτει το σημα. π.χ στο σπιτι οταν βγαζει το [Η] εχω 1-2 βελακια και οταν φυγει εχω full

joeyGR
02-08-08, 22:36
σας παρακαλω ας μου πει καποιος, σιγουρα δεν υπαρχει λυση; μεσα στο σπιτι μου ειμαι με 1 βελακι σημα, ειναι δυνατον αυτο;:(

klenia
26-04-09, 14:30
αυτο εχει να κανει με το 3G. προφανως το εχεις ενεργοποιημενο, στα μερη οπου δεν υπαρχει σημα 3G το δικτυο δουλευει συνεχεια προσπαθωντας να βρει με αποτελεσμα να πεσει η μπαταρια. θα πας ΜΕΝΟΥ>ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ>ΣΥΝΔΕΣΙΜΟΤΗΤΑ-> ΔΙΚΤΥΑ ΚΙΝΗΤ. ΤΗΛΕΦ.->ΔΥΚΤΙΑ GSM/3G και επιλεγεις να εχεις μονο GSM. αυτο σημαινει πως δεν θα εχεις 3G αλλα εφοσον δεν εχεις καλυψη παντου τι να το κανεις και επειτα μπορεις να το ενεργαποιησεις οτι ωρα θες με τον ιδιο τροπο παλι.

kriosgr
27-04-09, 06:26
αυτο εχει να κανει με το 3G. προφανως το εχεις ενεργοποιημενο, στα μερη οπου δεν υπαρχει σημα 3G το δικτυο δουλευει συνεχεια προσπαθωντας να βρει με αποτελεσμα να πεσει η μπαταρια. θα πας ΜΕΝΟΥ>ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ>ΣΥΝΔΕΣΙΜΟΤΗΤΑ-> ΔΙΚΤΥΑ ΚΙΝΗΤ. ΤΗΛΕΦ.->ΔΥΚΤΙΑ GSM/3G και επιλεγεις να εχεις μονο GSM. αυτο σημαινει πως δεν θα εχεις 3G αλλα εφοσον δεν εχεις καλυψη παντου τι να το κανεις και επειτα μπορεις να το ενεργαποιησεις οτι ωρα θες με τον ιδιο τροπο παλι.

+ 1 :thumb_dup

@ ADSLgr.com All rights reserved.