PDA

Επιστροφή στο Forum : Μπορώ να κόψω την σύνδεση αλλα να κρατήσω το e-mail;



JimBss
14-10-03, 04:31
Σκέφτομαι να αλλάξω ISP αλλά θέλω να κρατήσω το e-mail 2-3 μήνες μέχρι να μάθουν όλοι το νέο. Έχει κάνει κανείς κάτι τέτοιο;

fumantsu
14-10-03, 05:05
Νομιζω οτι στο αφηνουν 1 μηνα μετα την διακοπη. Μαλλον θα πρεπει νωριτερα να αρχισεις να ενημερωνεις για το καινουριο email.

UGF_GreekMind
14-10-03, 05:15
Δυστυχώς δε γίνεται !

Ακυρώνεται το username σου και το password, οπότε καταλαβαίνεις...

Στείλε μαζικά e-mails στις επαφές σου για την αλλαγή του mail σου, πριν από τη διακοπή του λογ/μού σου.

Πάντως γενικά να ξέρεις ότι η ηλεκτρονική σου δ/νση γίνεται μη υπαρκτή (μετά τη διακοπή) και οπότε αν κάποιος στείλει mail στην παλιά θα λάβει μήνυμα από την οτενετ, για μη έγκυρη δ/νση. Οπότε μάλλον θα επικοινωνήσει μαζί σου ο ενδιαφερόμενος (π.χ. μέσω τηλεφώνου για όποιον το έχει φυσικά) για να μάθει τα καινούργια σου στοιχεία.

no_logo
15-10-03, 21:03
για κάποιο διάστημα το mail σου θα παραμείνει ενεργό, δεν νομίζω όμως να είναι ολόκληρος μήνας. για περισσότερες πληροφορίες το: noc@otenet.gr

JimBss
16-10-03, 06:26
για κάποιο διάστημα το mail σου θα παραμείνει ενεργό, δεν νομίζω όμως να είναι ολόκληρος μήνας. για περισσότερες πληροφορίες το: noc@otenet.gr

Απο ΟΤΕνετ μου είπαν οτι θα κοπεί αμέσως :/

enwsitis21
17-10-03, 18:04
Kalimera,

Steile mail sto noc@otenet.gr, kai rwtise tous an mporei na ginei prowthisi (forward) twn mail sou apo ton kommeno logariasmo sto kainourgio kai gia poso kairo.

bill2003
18-10-03, 00:24
Proothisi mallon den ginetai. Exw kai egw otenet kai otan eixa rwtisei mou eipan pos to mail kobete amesws. Auto gia to ena mina einai username. Diladi an thes na ananewseis tin sindromi exeis ena mina meta ti lixi me to idio username.

Pantws gia na glitwseis apo auto to problima mporeis na exeis ena email alias kai kathe fora na bazeis to kainourgio mail. Egw xrisimopoiw to alias tou ieee.org pou exei kai antivirus 8)

ibok
18-10-03, 00:54
Στο μειλ: noc@otenet.gr τους ζητάς να σου κάνουν redirect ολα τα μειλ που θα παιρνεις στην οτενετ και να στα στέλνουν στον νέο provider.
To έχουν κάνει σε εμένα (από οτενετ σε forthnet).
ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΙΓΟΥΡΟΣ.ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΣΤΟ 8011135555 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΧΝΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΤΗΣ ΟΤΕΝΕΤ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ.
ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΚΡΑΤΑΕΙ ΜΑΞΙΜΟΥΜ 20ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΕΙΛ ΠΟΥ ΣΤΕΛΝΕΙΣ ΣΤΟ noc@otenet.gr αναφέρεις username +password of otenet και τους γράφεις το νέο μειλ που θα έχεις στον καινουργιο provider.

JimBss
22-10-03, 23:54
Απο ότι μου είπαν η προώθηση μπορεί να γίνεται για 1 μήνα. Κάτι είναι και αυτό απο το τίποτα...

stoidis
26-10-03, 17:17
Μπορείς να αγοράσεις ένα δικό σου e-mail με ότι όνομα θέλεις και να το έχεις για πάντα, χωρίς διαφημίσεις, ανεξάρτητα από τον ISP σου και με μεγαλύτερη χωρητικότητα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.