PDA

Επιστροφή στο Forum : Downloads kai streaming videos δεν είναι σταθερά και πάντα μου κόβονται στην μέση - γιατί?



Neo_Daywalker
01-08-08, 23:55
Λοιπόν το εν λόγω πρόβλημα το έχω εδώ και αρκετό καιρό, ωστόσο δεν είχα δώσει σημασία μέχρι στιγμής. Έχω το Tellas Double Play εδώ και ένα εξάμηνο και το έχω δουλέψει με 2 modem - πρώτα το US Robotics 9107 και τώρα το κλασσικό Siemens Speadstream 4200 (ως γνωστόν, το US Robotics, "μπούκωνε" ανα χρονικά διαστήματα). Κατέβασμα από torrents, browsing, online gaming, όλα δουλεύουν κανονικά και με το νόμο. Το πρόβλημα μου είναι στο download μεγάλων αρχείων (100MB και πάνω ας πούμε) και video streaming απο πολλά και διάφορα sites (Youtube, fileplanet, Nvidia, fileshack, gamersyde. gametrailers.com κ.λ.π). Σπάνια έχω ολοκληρωμένα και κατεβασμένα downloads. Στο 90% των περιπτώσεων, είτε Firefox χρησιμοποιώ, είτε Internet Explorer (με download manager η χωρίς), το download θα ξεκινήσει κανονικά και με καλές ταχύτητες τις περισσότερες φορές, ΑΛΛΑ κάποια στιγμή θα κοπεί και εγώ μένω με μισοκατεβασμένο αρχείο. Το ίδιο γίνεται και με τα videakia στο Youtube - το streaming θα ξεκινήσει κανονικά και μετά ξαφνικά κόβεται, αναγκάζοντας με να ξαναφορτώσω την σελίδα πολλές φορές, ώσπου να δω όλο το video.

Τι στο καλό φταίει λοιπόν? Να πω ότι είχα dissconects, ασυγχρονισμό στο modem, ή παρόμοια προβλήματα στις υπόλοιπες δουλειές που κάνω, ΔΕΝ υπάρχουν. Όλα δουλεύουν κανονικά (εδώ για παράδειγμα και το Xbox360 και το Wii που τα έχω και αυτά συνδεδεμένα, κατεβάζουν "σφαίρα"). Μήπως είναι κάποια ρύθμιση μέσα στο modem, ή είναι θέμα Windows και θέλει format το PC?? Σημειώστε δε ότι και στην δουλειά μου έχουμε Tellas και εκεί τα downloads μέσω browser και τα streaming videakia δουλεύουν άψογα. ΤΙ φταίει λοιπόν με μένα??? :sorry:

Ευχαριστώ προκαταβολικά παίδες.

@ ADSLgr.com All rights reserved.