PDA

Επιστροφή στο Forum : Βλαβη? Φυγε σε 10 μερες αν δεν...



kontinos
02-08-08, 13:08
Καλησπερα..
Οδυσσεια 3 μηνων περιπου για ενα φιλο που εβαλε DP καπου Γεναρη, με ενεργοποιηση το Φλεβαρη.. Αφου πρωτα ηταν στο hi-box για κανα χρονο χωρις κανενα προβλημα.
Βλαβη παρουσιαζεται στις 11 Μαιου..Ουτε net ουτε τηλεφωνο.
Εχει παει στον ΟΤΕ αναφορα απο την "εταιρια" 4-5 φορες, χωρις κανενα αποτελεσμα.
Η τηλεφωνικη εξυπηρετηση αθλια. Δεν μιλαμε μονο για την ωρα αναμονης αλλα και για ολα τα ΨΕΜΑΤΑ που οι υπαλληλισκοι εκει λενε εν γνωσει τους.
Μεταξυ των οποιων "ο τεχνικος της εταιριας θα σας επισκεφθει εντος 2-3 ημερων", αυτο απο τις 25 Μαιου περιπου, και όποτε περναμε τηλεφωνο, οπότε και μαθαινουμε στις 11/6 οτι αιτηση για επισκεψη τεχνικου εχει κατατεθει απο την τηλεφωνικη- αλλα ποτε τεχνικη- εξυπηρετηση στο αρμοδιο τμημα στις 10/6. Το οποιο αρμοδιο τμημα αμφιβαλω αν υπαρχει.. Διοτι δεν μπορω να επικοινωνησω μαζι τους, ολα γινονται μεσω συστηματος. Και μιλαμε για τετοιο συστημα μαλλον που περιμενουν η βλαβη, μετα απο μια ωραια αυτορυθμιση (βλ. δεν περνετε φραγκο), να αυτοδιορθωθει..
Αλλα ψεματα τυπου "προωθειται στα επειγοντα"... Τι ακριβως σημαινει αυτο? Εγω ρωτησα αλλα δεν ηξεραν να μου πουν διοτι προφανως λενε μ@@@@κιες. Επειγον και 3 μηνες δεν παν μαζι.
Μετα εφταιγε ο ΟΤΕ. Και εμενα τι με νοιαζει ρε ασχετε της ΤΥ, αυτους πληρωνω?
Και προφανως φταιει και ο χαλκος, που απο περυσι μεχρι τις 10/5 ηταν κομπλε, αλλα στις 11/5, ποιος ξερει, τον εφαγε κανα ποντικι.
Με απλα λογια, αν εχεις βλαβη στη HOL, περιμενε 10 μερες, αντε 15 και μετα αντε γεια. Εκνευριστικοι, ασχετοι, αχρηστοι, προκλητικοι, ψευτες και αλλα πολλα σχολια εργατη λιμανιου -που εστω εχει τσιπα, λαικος ανθρωπος ον- που εδω δεν λεγονται.
Αυτα, ηρεμιστικο τωρα, και ερχεται και η πληρης αναφορα της "εταιριας" για τις ενεργειες της, οπου χρειαστηκε να αποστειλουμε φαξ με φωτοτυπια ταυτοτητας για να θεωρηθει επισημο το αιτημα. Δηλαδη η απο τηλεφωνου επικοινωνια δεν θεωρειται επισημη παρα μονο αν η συνομιλια "ενδεχομενως ηχογραφηθει", κατι το οποιο ομως ο πελατης δεν δικαιουται να κανει.
Περιττο να πω οτι δεν θα πληρωθουν και οι μηνες Μαρτης-Απριλης, διοτι ετσι οπως το αντιλαμβανομαστε, η γραμμη ειχε προβλημα, αλλα λιγοτερο αισθητο.... :whistle:

Καλη σας μερα!

dimitris_edessa
02-08-08, 13:14
Ωρε φιλε τι μου λες τωρα...εγω ειχα conn-x και εβγαλα για να βαλω hol γιατι ο πατρερας μου ειδε εκεινη την προσφορα double play lite και ειπε να το βαλει ....βλακεια εκανα δηλαδη που εβαλα hol?

kontinos
02-08-08, 13:20
Το θεμα ειναι ξεκαθαρο.. Ο φιλος ειχε hi-box για ενα χρονο και ολα δουλευαν ρολοι, το DP για ενα μηνα περιπου επισης. Αν σου κατσει και με την ενεργοποιηση ολα πανε καλα και εισαι ικανοποιημενος με τις υπηρεσιες τους, δεν βλεπω το λογο να φυγεις. Εδω αναφερομαι σε βλαβη και την εξυπηρετηση που υποτιθεται οτι προσφερουν, τουλαχιστον στην εν λογω περιπτωση. Οποτε ναι, αν σου τυχει κατι τετοιο και δεν βλεπεις φως φυγε. Διαφορετικα θα ταλαιπωρεισαι, μεχρι και ταμα βλεπω τους πιστους να κανουν. Αλλα στο θεου θελοντος-hol μη θελοντος, μαλλον 0-1 το βλεπω...

@ ADSLgr.com All rights reserved.