PDA

Επιστροφή στο Forum : D-link 2640B και p2p προγραμματα



andiekalton
02-08-08, 18:03
Καλησπερα σε ολους...εδω και λιγες μερες εχω ενεργοποιηθει σο δικτυο της forthnet...
Δεν εχω μεχρι στιγμης κανενα παραπονο...και απο ταχυτητες πιανει πολυ καλα και σε θεματα τηλεφωνιας ειναι μια χαρα...
το μονο που με προβληματιζει ειναι το εξης...
Απο τοτε που συνδεσα το D-link 2640B(Αυτο που μου εδωσε η εταιρια δηλαδη) δεν μπορω να γινω connectable στο utorrent. Εχω κανει port forwarding αλλα ματαια...
Εχω ελεγξει το firewall του ρουτερ(το απενεργοποιησα),με το antivirus του υπολογιστη ολα οκ(πριν δεν ειχα κανενα προβλημα) τι μπορει να φταιει?Τι κανω λαθος?
Παρακατω ειναι η πορτα που εχω ανοιξει δειτε αν ειναι ολα οκ...
Να σημειωσω οτι εχω πατησει save και εχω κανει και reboot το ρουτερ...

Server Name UTorrent
External Port Start 57396
External Port End 57396
Protocol TCP/UDP
Internal Port Start 57396
Internal Port End 57396
Server IP Address 192.168.1.6

Ευχαριστω εκ των προτερων

oidarvt
02-08-08, 18:16
Καλησπερα σε ολους...εδω και λιγες μερες εχω ενεργοποιηθει σο δικτυο της forthnet...
Δεν εχω μεχρι στιγμης κανενα παραπονο...και απο ταχυτητες πιανει πολυ καλα και σε θεματα τηλεφωνιας ειναι μια χαρα...
το μονο που με προβληματιζει ειναι το εξης...
Απο τοτε που συνδεσα το D-link 2640B(Αυτο που μου εδωσε η εταιρια δηλαδη) δεν μπορω να γινω connectable στο utorrent. Εχω κανει port forwarding αλλα ματαια...
Εχω ελεγξει το firewall του ρουτερ(το απενεργοποιησα),με το antivirus του υπολογιστη ολα οκ(πριν δεν ειχα κανενα προβλημα) τι μπορει να φταιει?Τι κανω λαθος?
Παρακατω ειναι η πορτα που εχω ανοιξει δειτε αν ειναι ολα οκ...
Να σημειωσω οτι εχω πατησει save και εχω κανει και reboot το ρουτερ...

Server Name UTorrent
External Port Start 57396
External Port End 57396
Protocol TCP/UDP
Internal Port Start 57396
Internal Port End 57396
Server IP Address 192.168.1.6

Ευχαριστω εκ των προτερων

http://www.itlab.gr/dlink/DSL-2640B_GR.pdf

το d-link λειτουργει κανονικα σε uttorent.
Πρεπει να ανοιξεις τη θυρα 6346 στο router , και στο firewall των xp ( προσθηκη πορτας)
Το βασικότερο ( και το utorrent πρεπει να δηλωθει η θυρα 6346).
Αν εχεις antivirus με ενσωματωμενο firewall, επισης θελει ανοιγμα θυρας.

Αν εχεις xpsp2 ,κυκλοφορει κι ενα patch για να ανοιγει 50 συνδεσεις , αντι για 10 που εχουν τα xp αρχικα.

Το 2646 ειναι πολυ ωραιο router ,απλα ζεσταινεται λιγο παραπάνω.

andiekalton
02-08-08, 19:40
Σ'ευχαριστω παρα πολυ για την αμεση απαντηση σου!!!Θα το προσπαθησω!!!

........Auto merged post: andiekalton πρόσθεσε 76 λεπτά και 3 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Ματαιος κοπος...:(:(:( Δεν γινεται τιποτα... Εκανα ολα οσα ειπες αλλα ακομα παραμενω no connectable :(:(:(
Ti αλλο θα μπορουσα να προσπαθησω???

foler
03-08-08, 11:10
Ειχα και εγω το ιδιο προβλημα αλλα κολουσα σε κατι εντελως ηλιθιο!Στην διευθυνση ip στο port forward του royter εδινα 192.168.1.1 ενω επρεπε να δωσω 192.168.1.2!!!Απιστευτο? Και ειχα σπασει το κεφαλι μου....Δοκιμασε να δωσεις το τελευταιο ψηφιο 2,3 ή και 4 και ενημερωσε μας αν εγινε τιποτα.

rexdimos
03-08-08, 14:53
@oidarvt Ερωτηση γιατι την 6346 πορτα?η οποια σε καποια site ειναι blacklist?

andiekalton
03-08-08, 16:52
Προς το παρον το θεμα λυθηκε....Εβαλα την 51985 ελπιζω να κρατησει....
Σαν ip εβαλα στο τελευταιο ψηφιο 6 αλλα ανοιξα και μια με τελευταιο ψηφιο το 2. Δεν ξερω ποιο εκανε την δουλεια αλλα δεν τολμω να κανω αλλαγες για να το μαθω :p
Σας ευχαριστω πολυ ολους για την βοηθεια!!!:oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.