PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΣΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ



CHRISGEO
03-08-08, 18:42
Καλησπέρα από την Καλαμαριά.Εχω συνδεση ΟΤΕ conn-x 4άρα.Γενικά δεν εχω προβλήματα με την ταχυτητα(σταθερα με 350/400ΚΒ) τις τελευταίες 2 μέρες όμως το πολύ πολύ να πιάσω 100ΚΒ/δευτ.Γινεται τπτ μηπως με τον ΟΤΕ και εργασιες γι αυτο και το πρόβλημα?

Psofimis
12-09-08, 12:41
Καλησπερα σας

Σημερα ενεργοποιηθηκε το connex στα 2mbps αλλα ενω το modem συνχρονιζεται στα 2mbps οι ταχυτητες του download σε διαφορα adsl speed tests,files απο internet και torrents δεν ξεπερνουν τα 50-70 kbps.Δυστηχως ειμαι ενας πρωην συνδρομητης της altec και παροτι η συνδεση μου ειναι ακομα ενεργη δεν μπορω να τα συγκρινω καθως οι ταχυτητες της altec ηταν παντα μικρες το τελευταιο 20ημερο λογω του γνωστου προβληματος.Πηρα τηλ στο adsl helpdesk του connex και μου ειπαν οτι αυτος που πληρωνει 4mbps εχει ταχυτητα 2mbps,αυτος που πληρςνει τα 2mbps εχει 1mbps κοκ.Οταν συνηλθα απο το απροσμενο εγγεφαλικο πηρα στο 121 δηλωσα βλαβη λογω χαμηλης ταχυτητας(τους ειπα οτι κατεβαζω με 20-30 kbps για να μην ακουσω το ιδιο παραμυθι) και περιμενω να με παρουν.Καποιος αλλος με παρομοιο προβλημα στην Θεσσαλονικη(καλαμαρια)?

Ευχαριστω

Hmmytheos
15-09-08, 19:33
Καλησπερα σας

Σημερα ενεργοποιηθηκε το connex στα 2mbps αλλα ενω το modem συνχρονιζεται στα 2mbps οι ταχυτητες του download σε διαφορα adsl speed tests,files απο internet και torrents δεν ξεπερνουν τα 50-70 kbps.Δυστηχως ειμαι ενας πρωην συνδρομητης της altec και παροτι η συνδεση μου ειναι ακομα ενεργη δεν μπορω να τα συγκρινω καθως οι ταχυτητες της altec ηταν παντα μικρες το τελευταιο 20ημερο λογω του γνωστου προβληματος.Πηρα τηλ στο adsl helpdesk του connex και μου ειπαν οτι αυτος που πληρωνει 4mbps εχει ταχυτητα 2mbps,αυτος που πληρςνει τα 2mbps εχει 1mbps κοκ.Οταν συνηλθα απο το απροσμενο εγγεφαλικο πηρα στο 121 δηλωσα βλαβη λογω χαμηλης ταχυτητας(τους ειπα οτι κατεβαζω με 20-30 kbps για να μην ακουσω το ιδιο παραμυθι) και περιμενω να με παρουν.Καποιος αλλος με παρομοιο προβλημα στην Θεσσαλονικη(καλαμαρια)?

Ευχαριστω
Δεν μπορω να ξερω γιατι συμβαινει αυτο στη δικη σου περιπτωση.
Αλλα αυτη η δηλωση που υποτι8εται εκανε συναδελφος στο 1242 ειναι τουλαχιστον γελοια
καλο θα ειναι να μην λεμε ανακριβειες σε δημοσια φορα...
Δεν ισχυει κατι τετοιο σε καμια περιπτωση.
Τα παιδια απο το 121 8α σημειωσουν τη βλαβη εαν αυτη δηλω8ηκε και θα γινει ψηφιακος ελεγχος της γραμμης η θα σταλει συνεργειο.
Απο εκει και περα δεν κρινω σκοπιμο να επαναλαβω τους απειρους λογους με υπαιτιοτητα του χρηστη στους οποιους μπορει να οφειλεται αυτη η ταχυτητα, εξαλλου για αυτο υπαρχει το τμημα.

hel
15-09-08, 20:36
Καλησπερα σας

Σημερα ενεργοποιηθηκε το connex στα 2mbps αλλα ενω το modem συνχρονιζεται στα 2mbps οι ταχυτητες του download σε διαφορα adsl speed tests,files απο internet και torrents δεν ξεπερνουν τα 50-70 kbps.Δυστηχως ειμαι ενας πρωην συνδρομητης της altec και παροτι η συνδεση μου ειναι ακομα ενεργη δεν μπορω να τα συγκρινω καθως οι ταχυτητες της altec ηταν παντα μικρες το τελευταιο 20ημερο λογω του γνωστου προβληματος.Πηρα τηλ στο adsl helpdesk του connex και μου ειπαν οτι αυτος που πληρωνει 4mbps εχει ταχυτητα 2mbps,αυτος που πληρςνει τα 2mbps εχει 1mbps κοκ.Οταν συνηλθα απο το απροσμενο εγγεφαλικο πηρα στο 121 δηλωσα βλαβη λογω χαμηλης ταχυτητας(τους ειπα οτι κατεβαζω με 20-30 kbps για να μην ακουσω το ιδιο παραμυθι) και περιμενω να με παρουν.Καποιος αλλος με παρομοιο προβλημα στην Θεσσαλονικη(καλαμαρια)?

Ευχαριστω

Κάντε και ένα tracert .

@ ADSLgr.com All rights reserved.