PDA

Επιστροφή στο Forum : Προγραμμα adsl σε εξοχικες κατοικιες για περιορισμενο χρονικο διαστημα



B3rny
04-08-08, 12:21
Χαιρετε παιδες,

φευγω την αλλη βδομαδα για διακοπες στο εξοχικο μου στον Ωρωπο.
Θελω να ρωτησω πια ειναι η γρηγοροτερη διαδικασια ενεργοποιησης adsl μεσω ΟΤΕ.
Διαθετω ειδη pstn γραμμη.
Γνωριζει καποιος αμα υπαρχει καποιο προγραμμα για εξοχικες κατοικιες,δηλ για 2-3 μηνες συνδεση adsl και μετα τελος?
Ευχαριστω

paparesta
04-08-08, 13:38
Το πρόγραμμα κατεξοχήν δεν συνδυάζεται με το conn-x ούτε και με adsl μόνο . Πρέπει να καταργήσεις το κατεξοχήν (αν το έχεις πάνω απο 1 χρόνο σε συμφέρει γιατί αλλιώς θα χρεωθείς τα πάγια που σου έχουν αφαιρεθεί ανα δίμηνο) και μετά μπορείς να βάλεις ό,τι θέλεις. Μην ξεχνάς μόνο οτι το conn-x έχει 6μηνη παραμονή. Μπορείς να βάλεις conn-x αορίστου , να χρεωθείς τα τέλη ενεργοποίησης αλλά θα μπορείς να το διακόψεις όποτε θέλεις.:cool:

B3rny
04-08-08, 13:43
Το πρόγραμμα κατεξοχήν δεν συνδυάζεται με το conn-x ούτε και με adsl μόνο . Πρέπει να καταργήσεις το κατεξοχήν (αν το έχεις πάνω απο 1 χρόνο σε συμφέρει γιατί αλλιώς θα χρεωθείς τα πάγια που σου έχουν αφαιρεθεί ανα δίμηνο) και μετά μπορείς να βάλεις ό,τι θέλεις. Μην ξεχνάς μόνο οτι το conn-x έχει 6μηνη παραμονή. Μπορείς να βάλεις conn-x αορίστου , να χρεωθείς τα τέλη ενεργοποίησης αλλά θα μπορείς να το διακόψεις όποτε θέλεις.:cool:

Δεν εχω το κατεξοχην προγραμμα,οποτε παω για αοριστου χρονου,το οποιο ειναι 40 € τα τελη ενεργοποιησης και αλλα 16€ το μηνα για 1Mbps.
Σε ευχαριστω για την πληροφορηση :)

achillevs
04-08-08, 17:04
41,64 Ε + 16,5 Ε
Και αν δεν κανεις αιτηση αποσυνδεσης στο σωστο χρονο θα χρεωθεις και δευτερο μηνα.

Δηλαδη αιτηση αποσυνδεσης ως τις 20 Αυγουστου.
Αν κανεις αιτηση συνδεσης στις 10 Αυγουστου και αιτηση αποσυνδεσης στις 20 Αυγουστου θα χρεωθεις
μονο απο 10-31 Αυγουστου.

sdikr
04-08-08, 20:47
Μπορείς να πάρεις και το jetpack με 59 ευρώ σύνδεση για 5 μήνες

Νικαετός
04-08-08, 21:11
Φίλε μου μετά λύπης μου σου λέω, πως έως και τρεις μέρες πριν, στον Ωρωπό ΔΕΝ έχει πόρτες για adsl σύνδεση (OVER PSTN τουλάχιστον, για isdn δεν γνωρίζω). ;)

B3rny
05-08-08, 00:17
Φίλε μου μετά λύπης μου σου λέω, πως έως και τρεις μέρες πριν, στον Ωρωπό ΔΕΝ έχει πόρτες για adsl σύνδεση (OVER PSTN τουλάχιστον, για isdn δεν γνωρίζω). ;)
Και το φοβομουν αυτο :wall:,θα παρω αυριο να ρωτησω...

To εψαξα απο το oteshop.gr και βρηκε διαθεσιμοτητα.Αυριο βεβαια θα παρω να το επιβεβαιωσω.Ε,ρε αλλαγες μεσα σε 3 μηνες ο ΟΤΕ :superman:

abousayad
05-08-08, 02:57
Καλοκαιριατικα και Αυγουστιατικα .... σωθηκες !

Εχεις κανα βυσμα στην Deutche Telekoms ?

@ ADSLgr.com All rights reserved.