PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet: Φταίει ο ΟΤΕ



DrDeath
04-08-08, 21:57
Καλησπέρα,
πριν από περίπου 2 εβδομάδες έκανα αίτηση στην forthnet για 2 play μιας και έφτασε επιτέλους Καστοριά. Μου είπαν σε 30 ημέρες θα είμαι ok. Περιμένω και γω να περάσουν μπας και δω τα 24 γιατι με του ΟΤΕ παρόλο που συγχρονιζα στα 22,5 ημουν χειρότερα και από 1, τεσπα άλλη ιστορία αυτή.
Στις 15 μέρες χτυπάει το τηλ και βλέποντας αναγνώριση την forthnet σκέφτηκα το ποσο γρήγορα ξεμπέρδεψα. Αμ δε! Μου λέει μία τηλεφωνήτρια πως δέν υπάρχει δυνατότητα να μπω στο ιδιόκτητο γιατί το Α/Κ που ανήκω (ΑΓ.ΑΘ.) (KAST) εξυπηρετείται μόνο το μισό και το άλλο μισό είναι στην δικαιοδοσία του ΟΤΕ το πότε θα μπεί στο ιδιόκτητο (φυσικά είπε και την ατάκα : φταίει ο ΟΤΕ).
Από ότι μου είπαν κάποιοι πιο ειδικοί είμαι λέει πάνω σε pcmκαι γι' αυτό δεν παιζει forthnet. Μπορώ να κάνω κάτι άλλο εκτός από υπομονή μπας και ξεμπλοκάρω από τον πΟΤΕ?

nmavro73
04-08-08, 22:02
Αν είσαι σε pcm τότε νομίζω ότι δεν θα μπορούσες να έχεις dsl. Αφού είχες μάλλον δεν ήσουν σε pcm. Οπότε μόνο υπομονή μπορείς να κάνεις

emeliss
04-08-08, 22:21
Σωστά. Αν είσουν σε pcm δεν θα είχες dsl από τον ΟΤΕ. Επίσης δεν υπάρχει περίπτωση να εξυπηρετείται το μισό Α/Κ. Μήπως έχει και άλλο στην περιοχή σου;

Οι ειδικοί δεν σου είπαν τίποτα για την backnet;

sdikr
04-08-08, 22:23
Σωστά. Αν είσουν σε pcm δεν θα είχες dsl από τον ΟΤΕ. Επίσης δεν υπάρχει περίπτωση να εξυπηρετείται το μισό Α/Κ. Μήπως έχει και άλλο στην περιοχή σου;

Οι ειδικοί δεν σου είπαν τίποτα για την backnet;


Σε πολλές περιόχες υπάρχει,
αλλά αλλίως είναι να λές καλύπτω μόνο την ροσταν και να λές καλύπτω την θεσσαλονική ;)

Hunter 85
04-08-08, 22:24
Tώρα και η Καστοριά σερφάρει η μιση ελέυθερα;:lol:

DrDeath
04-08-08, 22:25
Από την Forthnet μου είπαν επι λέξη οτι καλύπτετει το μισό Α/Κ. emeliss αν μπορείς να μου πεις εσύ θα με υποχρέωνες.
Βάζωντας βεβαι το τηλ στον wizzard της forthnet μου λέει ότι μπορω να μπώ στο ιδιόκτητο

emeliss
04-08-08, 22:26
Σε πολλές περιόχες υπάρχει,
αλλά αλλίως είναι να λές καλύπτω μόνο την ροσταν και να λές καλύπτω την θεσσαλονική ;)
Είναι διαφορετικά Α/Κ τότε. Όχι το "μισό".

Με σιγουριά δεν ξέρω να σου πω DrDeath για την περιοχή σου. Πάντως η τηλεφωνήτρια μάλλον εννοεί την μισή περιοχή, που μπορεί να πέφτει σε άλλο κέντρο.

sdkir, κάποτε δεν είχε κυκλοφορήσει μια λίστα με τα κέντρα στα οποία υπήρχε ενδιαφέρον από τους παρόχους και θα έφτιαχναν αίθουσες συνεγκατάστασης;

sdikr
04-08-08, 22:27
Είναι διαφορετικά Α/Κ τότε. Όχι το "μισό"

Ναι αλλά η καστόρια δεν έχει μόνο ένα, εκτός αν κάνω λάθος

nnn
04-08-08, 22:27
Μήπως έχει 2 ΑΚ και έχουν καλύψει το ένα ως τώρα ?

DrDeath
04-08-08, 22:29
Μήπως έχει 2 ΑΚ και έχουν καλύψει το ένα ως τώρα ?

2 έχει. το ένα στο καινουριο κτίριο του ΟΤΕ και το ένα στο παλίο όπυ ανήκω και εγώ

@ ADSLgr.com All rights reserved.