PDA

Επιστροφή στο Forum : clean disk security or unistaller 2008



andrea.11
05-08-08, 13:35
Θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας για τα προγραμματα εκκαθαρισης δισκων.Ποιο ειναι το καλυτερο και αν ειναι καλο να τα χρησιμοποιουμε.Εχω windows vista και γνωριζω δυο απο αυτα τα προγραμματα το clean disk security και το unistaller 2008.Επισης θα ηθελα το ποιο ευχρηστο γιατι δεν γνωριζω και πολλα απο υπολογιστες.

kaster999
05-08-08, 14:49
ένα είναι το windows washer το οποίο καθαρίζει τα άχρηστα αρχεία , registry κ.λ.π
, ένα ίδιο με το washer είναι το ccleaner , και ένα πρόγραμμα για πολύ καλές απεγκαταστήσεις προγραμμάτων κ.λ.π είναι το Your Uninstaller! 2008!! :)

kuja
05-08-08, 14:52
ένα είναι το windows washer το οποίο καθαρίζει τα άχρηστα αρχεία , registry κ.λ.π
, ένα ίδιο με το washer είναι το ccleaner , και ένα πρόγραμμα για πολύ καλές απεγκαταστήσεις προγραμμάτων κ.λ.π είναι το Your Uninstaller! 2008!! :)

+:oneup:
Υπαρχει και ενα αλλο που λεγεται καπως ετσι: onclick delete

crypter
05-08-08, 15:53
Θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας για τα προγραμματα εκκαθαρισης δισκων.Ποιο ειναι το καλυτερο και αν ειναι καλο να τα χρησιμοποιουμε.Εχω windows vista και γνωριζω δυο απο αυτα τα προγραμματα το clean disk security και το unistaller 2008.Επισης θα ηθελα το ποιο ευχρηστο γιατι δεν γνωριζω και πολλα απο υπολογιστες.

το uninstaller 2008 δεν ειναι για εκκαθαριση σκληρου, κανει απλα μια πιο προσεγμενη απεγκατασταση των προγραμματων που επιθυμεις,
τωρα για εκκαθαριση δισκου δεν χρειαζεσαι εξιδικευμενα πραγματα, με το ccleaner και την προυπαρχουσα εκκαθαριση δισκου των win κανεις την δουλεια σου χωρις προβλημα.

plex27
05-08-08, 16:01
Εγω ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο το Your uninstaller, το οποιο ομως ειναι για να απεγκαταστεις εκ βαθους προγραμματα. Επισης μπορεις να επιλεξεις μ αυτο ποια προγραμμα θα εκκινουν οταν ανοιγουν τα Windows (στο tray) και να κανεις μια μικρη εκκαθαριση αχρηστων αρχειων. Σε συνδυασμο με το Registry cleaner που επισης εχω για εκκαθαριση και σωστη λειτουργια του registry, νομιζω οτι ειμαι μια χαρα!

kaster999
05-08-08, 16:14
νομίζω πως καλήψαμε απολύτως τον φίλο μας andrea.11!!:)

andrea.11
05-08-08, 17:54
Ειναι ευκολα στη χρηση επειδη δεν εχω χρησιμοποιησει αλλο παρομοιο προγραμμα;Μπορει να σβησει και φακελους που εχω διαγραψει απο τον καδο ανακυκλωσης και πως γινεται αυτο.Σας ευχαριστω.

crypter
05-08-08, 17:58
Ειναι ευκολα στη χρηση επειδη δεν εχω χρησιμοποιησει αλλο παρομοιο προγραμμα;Μπορει να σβησει και φακελους που εχω διαγραψει απο τον καδο ανακυκλωσης και πως γινεται αυτο.Σας ευχαριστω.
για γρηγορες οδηγιες δες εδω http://www.jahewi.nl/ccleaner/quick/quick.html

το ccleaner μπορει και μαλιστα εαν πας στα options μπορεις να θεσεις το delete να γινεται με 2-3-4 rewrite (οχι οτι μετα δεν ανακτουνται απο εξειδικευμενες υπηρεσιες αλλα ενα αυξημενο ποσοστο ασφαλειας το εχει)

pzogr
05-08-08, 21:17
Ειναι ευκολα στη χρηση επειδη δεν εχω χρησιμοποιησει αλλο παρομοιο προγραμμα;Μπορει να σβησει και φακελους που εχω διαγραψει απο τον καδο ανακυκλωσης και πως γινεται αυτο.Σας ευχαριστω.

Εννοείς ότι θέλεις κάτι διαφορετικό από το Δεξί κλικ στον κάδο ανακύκλωσης ==> Empty recycle bin ; Γενικά γι'αυτά που ζητάς υπάρχει (εκτός του registry cleaner) αντίστοιχο πλήρως λειτουργικό πρόγραμμα εγκατεστημένο στα windows (disk cleanup). Τώρα αν θέλεις οπωσδήποτε κάτι άλλο μπορείς να δοκιμάσεις και το advanced uninstaller pro, που έχει όλα τα παραπάνω και επιπλέον startup manager και πολλά άλλα "παιχνιδάκια".

traderman
05-08-08, 21:49
# Darik's Boot and Nuke
# Active KillDisk Free Edition
# PC INSPECTOR e-maxx
http://www.cs.auckland.ac.nz/~pgut001/pubs/secure_del.html

@ ADSLgr.com All rights reserved.