PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με Jetspeed 500, μετά απο μεταφορα γραμμης



Tsunami
13-10-05, 17:59
Γειά σε όλους!

Έχω καιρό να πατήσω τα virtual ποδάρια μου στο αγαπητό 4rumάκι μας αλλά τεσπά είναι μιά άλλη ιστορία, οπότε προς το παρόν τα σέβη μου στους απανταχού ADSLατζήδες.

Ίσως αναρωτηθούν μερικοί τί τον θέλω τον Stinger...μετά θα θυμηθούν ότι βρίσκονται στην ενότητα "ADSL ΟΤΕ".

Πρωτού σας πω την ιστορία (που θα πάρει και πολύ ώρα να γραφτεί) μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πώς ένα JetSpeed500i, σύνδεση Office384 πάνω σε ISDN στο DSLAM Γαλατσίου να δουλέυει κανονικά και μετά από μεταφορά της γραμμής σε άλλο κτίριο(πάλι όμως DSLAM Γαλατσίου) με ακριβώς τον ίδιο εξοπλισμό και configuration να συγχρονίζει, να παίρνει IP, με status open for IP με traffic πέρα-δώθε και να μην βλέπει ούτε καν DNS...

sdikr
13-10-05, 18:02
Μάλλον δεν φταεί ο Οτε ;)


Ξαναρίξε μια ματιά στις συνδέσεις τον καλωδιων

Tsunami
13-10-05, 18:07
Μακάρι να΄ταν αυτό, μέχρι και τεχνικός πΟΤΕ ήρθε και δεν κατάφερε να το δουλέψει αλλά ένα SpeedTouch Που έφερε συνδέθηκε με τη μια.

Υπομονή μέχρι να σας παραθέσω την ιστορία και θα καταλάβεις γιατί φταίει ο πΟΤΕ.

Παρεπιπτόντως το modem αλλού δουλεύει τέλεια, μόνο στη δική μου γραμμή δε δουλέυει και τώρα έχω ένα USR9105 δουλεύει μια χαρά.

sdikr
13-10-05, 18:08
Εγω θα ελεγα να το κάνεις ενα reset to defaults


Edit άλλαξα τον τίτλο, γιατί οταν μου λες οτι με speedtouch, usr Μπαίνεις, τότε το πρόβλημα ειναι αλλού και όχι στον Οτε

Tsunami
13-10-05, 18:13
Όχι ένα reset to default έκανα αλλά 5 χωρίς αποτέλεσμα. Tελευταίο firmware και λοιπά.

Tsunami
13-10-05, 18:18
Εγω θα ελεγα να το κάνεις ενα reset to defaults


Edit άλλαξα τον τίτλο, γιατί οταν μου λες οτι με speedtouch, usr Μπαίνεις, τότε το πρόβλημα ειναι αλλού και όχι στον Οτε

Οκ, τότε μάλλον πρέπει να το πας και στο hardware section. Θυμηθείτε ότι το JetSpeed δουλέυει σε άλλη γραμμή στο Γαλάτσι που δοκίμασα. Μόνο στη δικιά μου αρνείται.

CRAzYMiLK
14-10-05, 01:06
Φιλε ειχα και γω JETSPEED.
Eβαλα CISCO 836 και βρηκα την ησυχια μου.
Πετατο

@ ADSLgr.com All rights reserved.