PDA

Επιστροφή στο Forum : επιστρεφεται τελικα?



nasosMA
06-08-08, 13:53
ΗΟΛ 2 PLAY :help::help:Παιδες εψαξα ολο το φορουμ αλλα απο οτι καταλαβα κανονικα επιστρεφεται ο εξοπλισμος αλλα δεν ασχολουνται και τοσο ετσι το κρατας. Τι γινεται τελικα?:help::help:ΔΙΑΚΟΠΤΩ ΤΗ ΣΥΝΔΡΟΜΗ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΚΑΡΤΕΣ ΠΡΟΣ ΜΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΧΩΡΑ ΟΥΤΕ 15 ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ.

guzel
06-08-08, 21:32
φυσικα το γυρνας ,15 ημερες εισαι συνδρομητης και θελεις να το κρατησεις ? θα πληρωσεις κ τελος διακοπης,

vanels
07-08-08, 09:39
Κατσε κανα χρονο και δες,εγω ειμαι 2χρονια,και παω για τριτο!
Οταν ειναι να κανο διακοπη,θα σας πω και'γω με τον εξοπλισμο,αν και ειναι χρυσιδανειο!
Θα δω και παλι το συμβολαιο και βλεπουμε.

bored01
10-08-08, 21:22
Εμένα με παίρνουν κάθε τόσο τηλέφωνο για να μου υπενθυμίσουν ότι τους χρωστάω κάτι modem/router από τον Δεκέμβριο του 2006 που διέκοψα δύο Hibox που είχα στο γραφείο του πατέρα μου αλλιώς να τους καταβάλω 120 ευρώ περίπου που είναι η αξία τους.

Κάθε φορά τους απαντάω πως αν θέλουν μπορούν να στείλουν ένα courier να τα πάρουν και πως δεν είμαι διατεθειμένος να τρέχω στους Αμπελοκήπους για την επιστροφή (αφού δεν μπορώ να τα δώσω στο Πλαίσιο παρα μόνο στα κεντρικά τους). Και κάθε φορά μάλιστα τους δίνω και τη διεύθυνση. Φυσικά courier δεν είδα ποτέ και όλη αυτή η ιστορία με τα τηλεφωνήματα τους (γεια σας χρωστάτε εξοπλισμό-στείλτε courier-ο.κ) συνεχίζεται ένα χρόνο τώρα.

Αφού δεν τους ενδιαφέρει γιατι να ενδιαφερθώ εγώ?

protonium
11-08-08, 11:47
Εμένα με παίρνουν κάθε τόσο τηλέφωνο για να μου υπενθυμίσουν ότι τους χρωστάω κάτι modem/router από τον Δεκέμβριο του 2006 που διέκοψα δύο Hibox που είχα στο γραφείο του πατέρα μου αλλιώς να τους καταβάλω 120 ευρώ περίπου που είναι η αξία τους.

Κάθε φορά τους απαντάω πως αν θέλουν μπορούν να στείλουν ένα courier να τα πάρουν και πως δεν είμαι διατεθειμένος να τρέχω στους Αμπελοκήπους για την επιστροφή (αφού δεν μπορώ να τα δώσω στο Πλαίσιο παρα μόνο στα κεντρικά τους). Και κάθε φορά μάλιστα τους δίνω και τη διεύθυνση. Φυσικά courier δεν είδα ποτέ και όλη αυτή η ιστορία με τα τηλεφωνήματα τους (γεια σας χρωστάτε εξοπλισμό-στείλτε courier-ο.κ) συνεχίζεται ένα χρόνο τώρα.

Αφού δεν τους ενδιαφέρει γιατι να ενδιαφερθώ εγώ?

Δεν στέλνει η hol courrier. Εσύ καλείς τη Γενική Ταχυδρομική στο 2106014770 και έρχεται courrier να τα παραλάβει με έξοδα της hol.

bored01
11-08-08, 12:12
Δεν στέλνει η hol courrier. Εσύ καλείς τη Γενική Ταχυδρομική στο 2106014770 και έρχεται courrier να τα παραλάβει με έξοδα της hol.

Μπορεί να έχεις δλικιο, αλλά εγώ δεν ελιμαι υποχρεωμένος να το ξέρω αυτό. Γιατι η κυρία που με καλέι κάθε μήνα δεν μου το έχει αναφέρει?

gboy
11-08-08, 23:14
E ναι αυτοι θελουν τον εξοπλισμο πισω ας μεριμνησουν να στειλουν ατομο να τον παραλαβει βρε παιδια τι βαραν τα τηλεφωνα καθε τοσο Δηλαδη οταν σου στελνουν τον εξοπλισμο πως σε παιρνει ο κουριερ και σου λεει ποτε θα στον φερει δηλαδη..:rolleyes:

tolisp
12-08-08, 17:25
Μπορεί να έχεις δλικιο, αλλά εγώ δεν ελιμαι υποχρεωμένος να το ξέρω αυτό. Γιατι η κυρία που με καλέι κάθε μήνα δεν μου το έχει αναφέρει?

Περίεργο γιατί εμενα το ΜΟΝΟ που ήξερε να μου πει 100% σωστά είναι... πως να το επιστρέψω :rofl:

TYRONAGA
14-08-08, 10:27
Δεν στέλνει η hol courrier. Εσύ καλείς τη Γενική Ταχυδρομική στο 2106014770 και έρχεται courrier να τα παραλάβει με έξοδα της hol.
Ναι καλά...με το μπάχαλο που εχει το λογιστηριό τους,θα τους το στείλει ο άνθρωπος και αυτοί θα το χ(ω)άσουν....
Εδω εμένα μου είπαν να στείλω με φαξ την αίτηση για πληρωμή μέσω πιστωτικής και οταν δεν πληρώθηκε φυσικά ο λογαριασμός μου, ειπαν οτι αυτό εγινε γιατι δεν ειχα πάρει τηλέφωνο να τους πώ για την αποστολή του φαξ μου,την ιδια στιγμή που το έστειλα ωστε να την καταχωρήσουν...(βλέπε σχετικό topic με θέμα το λογιστήριο τους)
Καλά μιλάμε ουτε δημόσιος υπάλληλος στην επαφή που θα είχε με την πρώτη τηλεφωνική συσκευή, δεν θα έκανε ετσι ...:)

@ ADSLgr.com All rights reserved.