PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα PC και LAN



alexis7
14-10-05, 12:08
Παιδιά Καλημέρα,
Όπως πάντα ξεκινάω κατευθείαν με το θέμα! Έχω 3 PC
1) Athlon XP 2000+ με 512MB RAM
2)Athlon 1000 με 320MB RAM
3)Laptop με centrino στα 2000 και 1GB RAM

Λοιπόν το πρόβλημα είναι με το 2ο PC! Αυτό το χρησιμοποιώ μόνο για το Azureus και τίποτα άλλο δηλαδή τα προγράμματα που τρέχουν είναι (Antivirus,Zone Alarm 4.5, Protowall,DU Meter, Azureus)! Όμως ενώ μέχρι περίπου πριν από ενα μήνα δούλευε κανονικά και κατέβαζε με 30-40 τώρα πια δεν κατεβάζει με τετοιες ταχύτητες! Το μέγιστο που πιάνει τώρα είναι 23-25! Όχι μόνο στο Azureus αλλά και από ftp και από http!
Πάντως τα άλλα κατεβάζουν κανονικά με 40 που σημαίνει ότι δεν έχει κάποιο πρόβλημα η σύνδεση!
Επίσης να τονίσω ότι όταν ανοίγω αυτό το PC και ανοίγω είτε firefox είτε Azureus δεν μπορώ να έχω internet μου νεκρώνει τα πάντα!Καλά για το Azureus πες το καταλαβαίνω αλλά και με το firefox;

Παιδιά ευχαριστώ εκ των προτέρων!

HaRRy
14-10-05, 12:30
Τσέκαρε για τυχόν μολύνσεις, χαλασμένο ή γεμάτο σκληρό δίσκο ή τυχόν άλλα προβλήματα με τη γραμμή σου... ίσως γέμισε το DSL κέντρο που είσαι και ζορίζεσαι μαζί με τους άλλους...

alexis7
14-10-05, 12:39
Για το πρώτο θα το κοιτάξω αλλά για το δεύτερο δεν νομίζω γιατι τα άλλα δύο κατεβάζουν σταθερά με 40 χωρίς προβλήματα

alexis7
14-10-05, 15:52
Έκανα format το 2o PC ξαναπέρασα τα προγράμματα αλλά συνεχίζει να κατεβάζει με τις ίδιες ταχύτητες! Απο
20-25 το πολύ! Και τα άλλα κανονικά 40! Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει! Η καρτα δικτύου είναι ρυθμισμένη για 100 Full Duplex και έχω και drivers κατεβασμένους από την realtek! Τι άλλο;

@ ADSLgr.com All rights reserved.