PDA

Επιστροφή στο Forum : οτε πρόβλημα!



ProFioN
14-10-05, 18:07
Παιδια εχω προβλημα συγχρονισμου με το modem κ ειναι βλαβη του ΟΤΕ απο τα κεντρικα μου ειπαν!Γνωριζετε ποσες μερες κανουν για να το διορθωσουν?

panos13
14-10-05, 18:55
1-7 days

ProFioN
14-10-05, 22:31
1-7 μερες ε?χρειαζεται λει να κανουν αναβαθμιση στο dsl lam tis περιοχης μου!καλα κρασα δηλαδη....Εχι τυχει σε κανεναν απο σας?

incisiv
14-10-05, 23:26
Ναι και εγω εχω το ιδιο προβλημα στο γραφειο με γραμμη ΟΤΕ.Απο την πρωτη στιγμη 3 μερες τωρα.Στο σπιτι βιβοδι shared κανενα προβλημα

mion_15
16-10-05, 16:47
Κι εγώ το ίδιο ακριβώς προβλημα είχα με εσένα.Στης 6 Οκτωβρίου δεν μπορούσε το modem να συγχρονιστεί με το DSLAM. Τους έπερνα κάθε μέρα τηλέφωνο και αποφασίσανε ύστερα από 6 μέρες να στείλουν τεχνικό σπίτι μου όπου διαπιστωσε ότι ήταν πρόβλημα στο DSLAM. Μου αλλάξανε θέση και ξανά λειτούργησε ( βέβαια εάν το είχαν κάνει εξαρχής θα είχε ληθεί το πρόβλημα). Απο την στιγμή που μου το διόρθωσαν έχω άλλο πρόβλημα. Το Internet ΣΕΡΝΕΤΑΙ!!! Δεν μπορώ με τίποτα να κατεβάσω πάνω απο 12 με 15 kB\sec αν και πριν μου αλλάξουν θέση κατέβαζα σταθερά με 42 kB\sec ( έχω 384 ).

No-Name
16-10-05, 17:50
Για να μην ανοίγω νέο θέμα.Παρατήρησα εδώ και κάνα τέταρτο τρελή πτώση ταχύητητας και έχει λυσάξει επίσης στους ξεσυγχρονισμούς.Είμαι Νίκαια έχει κάποιος άλλος πρόβλημα?από 116 κατεβάζει με 25 και το upload έπεσε στα 128.Να αναφέρω πως είμαι με isp vivodi.

No-Name
16-10-05, 18:24
Mάλλον δεν είναι του ΟΤΕ το πρόβλημα καθώς έβαλα της hol μια 128/128 και πάει ποιό γρήγορα από την 1024 της vivodi.Ελπίζω να μην αρχίσαμε τα ίδια....άδικα τόσο καλά λόγια που είπα για αυτήν....:(

sdikr
16-10-05, 18:25
Mάλλον δεν είναι του ΟΤΕ το πρόβλημα καθώς έβαλα της hol μια 128/128 και πάει ποιό γρήγορα από την 1024 της vivodi.Ελπίζω να μην αρχίσαμε τα ίδια....άδικα τόσο καλά λόγια που είπα για αυτήν....:(


Δηλαδή εσυ με την μια λές καλά ή κακα λόγια;

εγώ θα έλεγα να περιμένεις λίγο

No-Name
16-10-05, 18:34
Eλπίζω να μην πάνε τα καλά λόγια και οι καλές εντυπώσεις που έχω τόσο καιρό χαμένες αυτό εννοώ,το εξέφρασα λάθος.Δεν είμαι κατηγορηματικός, ούτε θα αρχίσω το θάψιμο επειδή έχει πρόβλημα εδώ και μια ώρα περίπου αλλά είναι κουραστικό να πηγαίνει τόσο χάλια ειδικά τώρα καίγομαι να κατεβάσω.Και ο ξάδελφος παρακάτω έχει πρόβλημα που έχει vivodi.Μακάρι να φτιάξει γρήγορα αλλιώς θα με κρεμάσουν... :P

ProFioN
17-10-05, 16:49
καλα ρε παιδια με δουλευουν απο ΟΤΕ....εδω κ 5 μερες ακομα να συνδεθω με dsl...μου λενε σημερα κ απο το 121 κ το 1242 που ειχα δηλωσει βλαβη την τεταρτη κ πραγαματι υπηρχε,οτι εγινε διορθωσει κ λυθηκε ταχα μου το problem!ρε θα μας τρελανουν?τι να κανω τωρα εγω να παρω τεχνικο σπιτι?(στο μεταξυ εχω δοκιμασει τα απιστευτα στις ρυθμσεις...)

@ ADSLgr.com All rights reserved.