PDA

Επιστροφή στο Forum : Linksys WAG354G V 1.01 και 24 ταχύτητα



MrsVanHelsing
11-08-08, 19:30
Συγνώμη που σπαταλώ τον χρόνο σας, αλλά ίσως αυτό προφυλάξει μελλοντικούς αγοραστές από παγίδες.

Είμαι πελάτισσα της Αλτεκ, πλην όμως έχω και το πακέτο της Φορθνετ το οποίο αγόρασα προγενέστερα
και αποφάσισα να μην χρησιμοποιήσω, ορθά όπως φαίνεται.

Προσέξτε τι μόντεμ περιέχει το πακέτο που αγοράζετε γιατί μπορεί να μην υποστηρίζει ταχύτητα πάνω από 8.

Παραθέτω επιστολή που έστειλα πριν απολίγο στην ΕΕΤΤ.

Ευχαριστώ .

:closed:




Από
*****

Από
*****

Ελευσίνα 11/08/2008


Κύριοι,


Στις 09/02/2008 και από κατάστημα στην Ελευσίνα, αγόρασα το πακέτο για έως 24 Mbps ταχύτητα FORTHNET ADSL IN A BOX PLUS για την ISDN γραμμή μου.
Εως και σήμερα δεν έχω ενεργοποιήσει αυτήν την υπηρεσία διότι αρκετοί γνωστοί μου έχουν προβλήματα με το service της Forthnet.
Ετσι, αποφάσισα να παραμείνω στον παλιό μου παροχό την ΑΛΤΕΚ, παρά το κόστος.
Το πακέτο που αγόρασα της Forthnet, περιείχε τεχνικό εξοπλισμό συγκεκριμένα το μόντεμ της Linksys WAG354G VERSION 1.01.03.

Μέσα Ιούλη, ενεργοποίησα ταχύτητα έως 24 με την Altec, πλην όμως η ταχύτητα μου ήταν χαμηλή – γύρω στα 6 Mbps. Λόγω του ότι κατοικώ μόλις πέντε τετράγωνα
από το κέντρο του ΟΤΕ και μάλιστα σε επαρχιακή πόλη όπου οι αποστάσεις είναι μικρές, άρχισα να ψάχνω τον λόγο για τον οποίο είχα τόσο χαμηλή ταχύτητα.

Διαπίστωσα ότι το μόντεμ ρούτερ που περιείχε το πακέτο της Forthnet δεν υποστηρίζει ADSL 2. Επικοινώνησα με την Linksys
και μου απάντησαν και εγγράφως ότι το συγκεκριμένο μοντέλο δεν υποστηρίζει αυτήν την ταχύτητα και σας παραθέτω την συνομιλία πιο κάτω.

Στο πακέτο όμως που αγόρασα, στην όχι φθηνή τιμή των 129  στην μπροστινή όψη λέει ταχύτητα έως
24Mbps και πίσω λέει ότι το πακέτο περιλαμβάνει τεχνικό εξοπλισμό και ότι παρέχεται υψηλή ταχύτητα.

Η απορία μου είναι η εξής: η υψηλή ταχύτητα πως παρέχεται με μόντεμ που δεν την υποστηρίζει. Για του λόγου το αληθές σας επισυνάπτω τα στατιστικά του μόντεμ παρακάτω.
Στην σελίδα της Forthnet όπως διαβάζετε παρακάτω, παρέχεται δωρεάν εξοπλισμός που υποστηρίζει αυτήν την ταχύτητα.

Όμως ο εξοπλισμός δίνει GDMT και όχι ADSL2.

Θεωρώ ότι με εξαπατήσανε. Παρακαλώ για τις ενέργειες σας ώστε να γίνει επιστροφή των χρημάτων μου, διότι στην προσπάθεια επικοινωνίας με
την εν λόγω εταιρεία έγινα μπαλάκι μεταξύ τεχνικής υπηρεσίας και τμήματος πωλήσεων, όπου οι υπάλληλοι με χαμογελαστό τρόπο με έκαναν πάσα ο ένας στον άλλον.

Επίσης μέχρι να βρω τι φταίει απασχόλησα ώρες ολάκερες και το τηλεφωνό μου, τον παροχό μου, τον ΟΤΕ της περιοχής μου και τον τεχνικό
μου τον οποίο πλήρωσα αδρά για να βρει τι έχει η γραμμή μου.

Σας παρακαλώ πολύ βρείτε μια λύση. Δεν είναι δυνατόν να εξαπατούνται πολίτες από αυτήν την εταιρεία.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων


Κωνσταντίνα *****






Flag this message
Chat Session [Incident:080810-000475]
Sunday, August 10, 2008 12:06 PM
From:
"support.uk@linksys.com" <support.uk@linksys.com>
Add sender to Contacts
To:




System Response
Dear Valued Linksys Customer,



Thank you for contacting Linksys Technical Support.



Below you can find a transcript of your recent Live Chat session. In the event you need to contact Linksys Technical Support using
Live Chat again, please reference the case number 080810-000475 so the agent can review this chat session.



Thank you.



© 2007 Linksys - A Division of Cisco Systems, Inc. All rights reserved.

http://www.linksys.com



**This is a system generated message and you will be unable to reply to this email. Replies to this message will not be recorded.
If you have questions or need further assistance, please visit http://www.linksys.com**

E-mail
Chat Transcript 08/10/2008 02:06 AM
Maurice: Thank You for Contacting Linksys Live Chat Support. My name is Maurice, How may I help you today?
Konstantina: hi, my name is tina, i recently changed from adsl 1 to adsl 2 i bought speed up to 24mbps and i only log 8. the prob is that i
cant change my modem from DSL Modulation Mode: GDMT to adsl 2 and noone can help me in my provider because they dont support my modem pls can you help me?
Maurice: Okay.
Maurice: Before we begin, I need to ask a few questions that will help me assist you better.
Konstantina: ye
Maurice: May I know which country are you based in?
Konstantina: greece
Maurice: Okay
Maurice: Can you please confirm the model number and serial number of your Linksys product?
Konstantina: WAG354G VERSION 1.01.03
Konstantina: OO14BFEBC799
Konstantina: thats the third number in its back
Maurice: Okay
Maurice: Do you find any number mentioned Serial number?
Konstantina: ciw00ec27445
Konstantina: with caps
Maurice: Okay
Maurice: I am afraid the WAG354G will not work with a ADSL2+ connection.
Konstantina: :(((
Konstantina: i have to buy a new modem right?
Maurice: We can still try and upgrade the firmware on your router and maybe it will work.
Konstantina: thats what my provider said
Maurice: Even after upgrading the firmware if it does not give any option for ADSL2+ then we will suggest with some model numbers that support ADSL2+.
Konstantina: ok i ll buy a new modem then
Konstantina: ty very much for your help
Maurice: Okay so shall we try with a firmware upgrade?
Konstantina: ill lose all my settings?
Maurice: That's right.
Konstantina: i use the same modem for two pcs because its wireless
Maurice: I see.
Konstantina: lets try it when my technisian is here in september
Maurice: Sure
Konstantina: ty very very much :)))
Maurice: So do you want me send you a email for the model numbers for ADSL2+?
Konstantina: if it isnt much trubble
Maurice: No problem.
Konstantina: ty and cya
Maurice: Welcome.
Konstantina: disconnected
Maurice: disconnected




© 1992-2007 Cisco Systems, Inc. All rights reserved.









DSL Status: UP
DSL Modulation Mode: GDMT
DSL Path Mode: FAST
Downstream Rate: 6080 Kbps
Upstream Rate: 800 Kbps
Downstream Margin: 7 db
Upstream Margin: 9 db
Downstream Line Attenuation: 15
Upstream Line Attenuation: 6
Downstream Transmit Power: 0
Upstream Transmit Power: 0

PVC Connection

Encapsulation: RFC 2516 PPPoE
Multiplexing: LLC
Qos: UBR
Pcr Rate: 0
Scr Rate: 0
Autodetect: Disable
VPI: 8
VCI: 35
Enable: Yes
PVC Status: Applied -- OK






http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10010643


Forthnet ADSL σε απίστευτη ταχύτητα και ακόμα πιο χαμηλή τιμή!



Για εσάς που θέλετε να απολαμβάνετε broadband ADSL με την καλύτερη σχέση ποιότητας - τιμής της αγοράς.

'Εως 24Mbps από το ιδιόκτητο δίκτυο Forthnet μόνο 19,50/ μήνα!
Μοναδικοί λόγοι για να την αποκτήσετε:
• Απεριόριστο broadband internet εντός δικτύου Forthnet, έως 24Mbps
• Ταχύτητα εκτός Δικτύου Forthnet, έως 4Mbps
• Upload έως 1Mbps
• Δωρεάν ασύρματος εξοπλισμός (έως 31/08/08)
• Δωρεάν τέλος ενεργοποίησης (έως 31/08/08)
• Με δωρεάν υπηρεσίες προστιθέμενης αξίας
• Με δωρεάν ασύρματη πρόσβαση στα Forthnet HotSpot!
Στις περιοχές που προσωρινά δεν υπάρχει κάλυψη του ιδιόκτητου δικτύου Forthnet η υπηρεσία διατίθεται στην ταχύτητα του 4Mbps.
Δείτε τις περιοχές κάλυψης του ιδιόκτητου δικτύου Forthnet, εδώ.

hel
11-08-08, 20:37
Aυτό δεν είναι κάτι καινούριο και σε καμία περίπτωση δεν αποτελεί εξαπάτηση.
Στο κουτί σου γράφει ότι η σύνδεση είναι μέχρι 24 Μbit αλλά διευκρινίζει ότι ο εξοπλισμός φτάνει τα 8 Μbit. Το λέει ξεκάθαρα και η διαφήμιση http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10011424 .
Στις φθηνές συνδέσεις δίνουν εξοπλισμό για GDMT.
Αλοίμονο αν δίνανε ρούτερ των 60 Ε σε συνδέσεις των 129 Ε.
Το θέμα έχει ξανασυζητηθεί...

MrsVanHelsing
12-08-08, 08:22
καταρχην ευχαριστω για την απαντηση σου.


πραγματι το πακετο που αναφερεις προσφερει αυτο το μοντεμ με ταχυτητα 8 αλλα και με διαφορετικη ταχυτητα συνδεσης και το σημαντικοτερο διαφορετικη τιμη του πακετου που αγορασα εγω.


πουθενα στο δικο μου πακετο και συγκεκριμενα στα φυλλαδια που περιεχει μεσα και λενε για τον τροπο που θα εγκαταστησω το εν λογω μοντεμ καθως και στο κουτι δεν λεει οτι δεν πληροι τις προδιαγραφες.

για αυτο και η ενσταση μου. για ποιο λογο να αγορασει κανεις μια τοσο ακριβη συνδεση, οταν ο εξοπλισμος ειναι απαραδεκτος.

εν πασει περιπτωσει, στην περιπτωση που η ΕΕΤΤ δεν βρει τροπο να λυσει το προβλημα, θα απευθυνθω στο νομικο τμημα της εταιρειας που εργαζομαι και πιστευω οτι αυτοι θα με καθοδηγησουν.

υπαρχει παντα και το υπουργειο εμποριου και το επιμελητηριο.

hel
12-08-08, 08:56
Για οδηγίες εγκατάστασης : http://www.forthnet.gr/templates/supportPosting.aspx?p=114028 .
Μπορείς επίσης να πάρεις την τεχνική υποστήριξη της forthnet.

nnn
13-08-08, 00:16
Κάτι δεν σου έχουν πει καλά, έχω το ίδιο modem/router και πιάνει μια χαρά Adsl2+, αν η γραμμή σου είναι σε κακή κατάσταση και δεν παίζει καλά δεν φταίει το modem.

........Auto merged post: nnn πρόσθεσε 0 λεπτά και 38 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Πέρασε του το τελευταίο διαθέσιμο firmware και ξαναδοκίμασε.

chemboy
13-08-08, 00:28
Και εγώ επίσης μια χαρά συγχρονίζω σε ADSL 2+ με το ίδιο router και με το firmware 1.01.11. Για δοκίμασε αυτό ή κοίτα μήπως βγήκε κάτι νεότερο. Καλά τα λέει ο nnn.

nontasaggelis
13-08-08, 02:13
Κοιτα οταν παρελαβες τον ρουτερ αυτον,πολυ πιθανον να ειχε πανω καποιο firmware πιο παλιο,το οποιο να μην ειχε την επιλογη ADSL 2+ στο interface του!
ΕΣΥ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΙΣ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΚΙΝΗΣΗ,ΘΑΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΔΙΕΥΘΗΝΣΗ ΤΗΣ LINKSYS ΚΑΙ ΝΑ ΕΞΑΚΡΙΒΩΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΣΟΥ!!!!!!!
Εκει θα εβλεπες οτι υποστηριζει ADSL2+,οπως επισης θα εβλεπες οτι κυκλοφορει και νεοτερο firmware απο αυτο που φοραει!!!!

Καμια εταιρεια δεν ειναι υποχρεωμενη να πουλα τα προιοντα της με την τελευταια αναβαθμιση του λογισμικου τους!Δεν ειναι και τεχνικα εφικτο αυτο το πραγμα! Γιαυτο το λογο διατιθονται οι αναβαθμισεις δωρεαν και ειναι ευκολος ο τροπος πραγματοποιησης τους!!

ΝΑΙ Ο ΡΟΥΤΕΡ ΑΥΤΟΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ADSL2+ KAI ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!!!!!
http://www-uk.linksys.com/servlet/Satellite?c=L_CASupport_C2&childpagename=UK%2FLayout&cid=1175234040387&packedargs=sku%3DWAG354G&pagename=Linksys%2FCommon%2FVisitorWrapper&lid=4038740387B01&displaypage=download#versiondetail
πατα data sheet για του λογου το αληθες!!


πουθενα στο δικο μου πακετο και συγκεκριμενα στα φυλλαδια που περιεχει μεσα και λενε για τον τροπο που θα εγκαταστησω το εν λογω μοντεμ καθως και στο κουτι δεν λεει οτι δεν πληροι τις προδιαγραφες.

ΑΠΑΝΤΗΣΗ:http://www.forthnet.gr/templates/supportPosting.aspx?p=114028
και http://www.forthnet.gr/templates/support.aspx?c=10003817

MrsVanHelsing
13-08-08, 09:41
εαν διαβασεις προσεκτικα υπαρχει συνομιλια με τεχνικο της λινκσυς, που δηλωνει επισημα οτι το συγκεκριμενο μοντελο δεν υποστηριζει adsl2. το οτι μπορει "τυχαια" να δουλεψει εμενα προσωπικα δεν με καλυπτει.

οταν προσφερεις ενα πακετο στον πελατη, οφειλει να πληροι τις προδιαγραφες χωρις να χρηζει αναβαθμηση.

η αναβαθμηση ειναι ταλαιπωρια για τον πελατη και κοστος.

διοτι εχω φαει ενα μηνα και βαλε για να βρω τι φταιει. και ευτυχως ενα παλικαρι εδω το ειδε και για αυτο το λογω επικοινωνησα με την κατασκευαστρια εταιρεια.

τα θαυμαστικα δεν τα καταλαβαινω ομως. εχεις εκνευριστει για κατι?

hel
13-08-08, 09:48
Νομίζω ότι βρήκες λύση στο πρόβλημά σου MrsVanHelsing.

nnn
13-08-08, 09:56
Η συνομιλία δεν λέει απολύτως τίποτα, υπάρχουν 2 μοντέλα του 354 το ver1 που είναι απαρχαιωμένο και δεν βγαίνει εδώ και 3 χρόνια και το ver.2 που δίνει η 4νετ εδώ και 2 χρόνια το οποίο παίζει κανονικά και με το νόμο Adsl2+ βάση προδιαγραφών του.
Για το support της Linksys ας μην μιλήσω καλύτερα.

Lagman
13-08-08, 09:59
Για το support της Linksys ας μην μιλήσω καλύτερα.


σου δώσανε τηλέφωνο να καλέσεις στον Καναδά ; χαχαχαχαχαχα

οπού το support γίνετε από εξωτερικό συνεργάτη ;

nontasaggelis
13-08-08, 11:51
εαν διαβασεις προσεκτικα υπαρχει συνομιλια με τεχνικο της λινκσυς, που δηλωνει επισημα οτι το συγκεκριμενο μοντελο δεν υποστηριζει adsl2. το οτι μπορει "τυχαια" να δουλεψει εμενα προσωπικα δεν με καλυπτει.

οταν προσφερεις ενα πακετο στον πελατη, οφειλει να πληροι τις προδιαγραφες χωρις να χρηζει αναβαθμηση.

η αναβαθμηση ειναι ταλαιπωρια για τον πελατη και κοστος.

διοτι εχω φαει ενα μηνα και βαλε για να βρω τι φταιει. και ευτυχως ενα παλικαρι εδω το ειδε και για αυτο το λογω επικοινωνησα με την κατασκευαστρια εταιρεια.

τα θαυμαστικα δεν τα καταλαβαινω ομως. εχεις εκνευριστει για κατι?


Δεν εχω εκνευριστει για κατι,και ουτε υπαρχει λογος εκνευρισμου!Ζητω συγνωμη αν διαφανηκε κατι τετοιο!!
Επειδη ασχολουμε -ως χομπυ-πολυ με δικτυα και ηλεκτρονικα,απο την εμπειρια μου θα σου πω να εμπιστευεσαι παντα τα γραπτα κειμενα(και εκει να αναζητας τις απαντησεις σου) παρα τον προφορικο λογο!
Εχω ακουσει φοβερες "μπουρδες"απο διαφορους τεχνικους!!
ΒΕΒΑΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΟ! Απλα τισ περισσοτερες φορες αυτο εχει συμβει προσωπικα σε μενα!
Παντως τωρα πρεπει να λυθηκε το προβλημα σου!

nnn
13-08-08, 12:01
σου δώσανε τηλέφωνο να καλέσεις στον Καναδά ; χαχαχαχαχαχα

οπού το support γίνετε από εξωτερικό συνεργάτη ;
Όχι αλλά κατά διαστήματα έχω φοβερούς διαλόγους μαζί τους :lol:

MrsVanHelsing
13-08-08, 12:46
το μοντελο δυστυχως που εχω της φορθνετ ειναι παλιο ειναι το v1 για αυτο και χρειαζεται αναβαθμηση. εμενα εντυπωση μου κανει που βρισκοταν μεσα στο πακετο της φορθνετ για 24 ταχυτητα.

αρα λοιπον πρεπει να μου στειλουν το καινουργιο και να παρουν το παλιο.

nnn
13-08-08, 13:13
Στην πίσω πλευρά έχει ένα αυτοκόλητο με τον serial κλπ, στο Model No γράφει WAG354G v1 ??

chemboy
13-08-08, 14:15
Το δικό μου είναι κατασκευασμένο τον 12/2005 και υποστηρίζει κανονικά ADSL2+ με το firmware 1.01.11. Δοκίμασε να βάλεις το firmware το τελευταίο. Εξηγήθηκαν οι λόγοι προηγουμένως που δεν δίνονται οι συσκευές με το τελευταίο firmware. Αν δεν υποστηρίζει ADSL2+ με το τελευταίο firmware έχεις κάθε λόγο να διαμαρτύρεσαι αλλιώς θα είσαι μια χαρά με αυτό το router και πίστεψε με είναι από τα καλύτερα routers.

songless_bird
13-08-08, 14:22
Αλοίμονο αν δίνανε ρούτερ των 60 Ε σε συνδέσεις των 129 Ε.
Το θέμα έχει ξανασυζητηθεί...Εγω οταν το 2006 πηρα πακετο αλλης εταιρειας με 115€ για 4 μηνες 512kbps, γιατι ειχε καλο router μεσα που το εχω ακομη και τωρα στην 24αρα;

hel
13-08-08, 19:52
Εγω οταν το 2006 πηρα πακετο αλλης εταιρειας με 115€ για 4 μηνες 512kbps, γιατι ειχε καλο router μεσα που το εχω ακομη και τωρα στην 24αρα;

Απλά επικαλέστηκα την λογική. Δηλαδή δεν μπορούμε να ζητάμε και φθηνή σύνδεση και ακριβό ρούτερ. Βέβαια όταν υπάρχουν προσφορές και stock όλα γίνονται. Εδώ δίνανε 24άρες με 9 Ε το μήνα.

dancerman
15-08-08, 08:04
Το linksys ver1 354g υποστηριζει κανονικα adsl2+ δεν ειναι δυσκολο να βρεις firmware. παλιο μεν αλλα πολυ σταθερο ρουτερ για μενα.

brell
15-08-08, 10:17
Επιβεβαιώνω και εγώ:
Με αλλαγή του λογισμικού του με νεώτερο το συγγεκριμμένο μόντεμ-ρούτερ είναι μια χαρά.
Και η Forthnet είχε στο site της κάποιο λογισμικό τροποποιημένο δικό της για αναβάθμισή του.

elkor
18-08-08, 09:52
Νομίζω ότι αυτό που είναι ήδη στο site http://www.forthnet.gr/media/Downloads/support/WAG354G_ANNEXA.rar

Κάνει για το πρόβλημα σου.
Πάντως εμένα μου βρίσκεται ένα wag354g και με τις δοκιμές ποθ ένα με αυτό το firmware παίζει.

Για δες το λίγο.:respekt:

george_72
24-08-08, 07:09
κι εμενα ν.1 ειμαι αλλα παιζει αψογα κουμπωνει στα 24 χωρις προβλημα:worthy::worthy:

MrsVanHelsing
23-09-08, 09:32
επανερχομαι στο θεμα δημητρια :p, διοτι ειχαμε εξελιξεις.

χθες ελαβα ενα τηλεφωνημα απο υπαλληλο της φορθνετ στο κινητο μου, εν ωρα εργασιας η οποια δεν μου δηλωσε το ονοματεπωνυμο της και αρνηθηκε να το κανει σχετικα με το αιτημα μου για αλλαγη του μοντεμ.
το μοντεμ παιζει μετα την αναβαθμηση που του εκανα στις ταχυτητες που πρεπει, ομως αυτο δεν ειναι η λυση. ειναι θεμα αρχης η καταγγελια που εκανα οπως σας εχω πει και παραπανω.

με πολυ ασχημο τροπο, με ρωτησε εαν εχω ενεργοποιησει την υπηρεσια, εαν εχω "βολευτει" το μοντεμ, και για ποιο λογο εκανα την καταγγελια αφου τελικα εκανα την αναβαθμιση. το υφος της δε, ηταν υφος εισπρακτικης εταιρειας λες και δεν το ειχα πληρωσει το μοντεμ, λες και δεν ηταν δικαιωμα μου να μην χρησιμοποιησω την παροχη που μου προσφερανε (στην τελικη δικα μου λεφτα ειναι αμα γουσταρω τα καιω) και γενικα το υφος της ηταν ιδιαιτερα απειλητικο και νταβατζιδικο. ζητησα απο την κυρια αυτην να μου απαντησει η εταιρεια εγγραφως για ποιο λογο το μοντεμ που παρεχει χρηζει αναβαθμισης για ποιο λογο το φυλλαδιο που το συνοδευει προτρεπει τον πελατη να βαλει ρυθμισεις που αποτελεσμα θα εχουν την χαμηλη ταχυτητα (αυτο και αν ειναι εσκεμμενο) και οτι αρνουμε να συνεχισω την κουβεντα σε αυτον τον τονο και μαλιστα απο τον χωρο της δουλειας μου.


ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΜΟΥ να ειμαι σε οποια εταιρεια θελω, να χρησιμοποιω το μοντεμ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΣΑ χρυσο, και ειναι δικαιωμα μου να απαιτω γραπτες εξηγησεις για τα παραπανω που ανεφερα.
δηλαδη εαν δεν γνωριζα οτι πρεπει να κανω αναβαθμιση θα ειχα τις χαμηλες ταχυτητες των 8 και ολοι θα μου λεγαν οτι ειμαι μακρυα απο τον ΟΤΕ ενω απεχω στην ευθεια πεντε τετραγωνα?

αν δεν υπαρχει ΔΟΛΟΣ πισω απο αυτο τοτε τι υπαρχει?????

σημερα θα ξανακανω καταγγελια στην ΕΕΤΤ. δεν εχουν κανενα δικαιωμα να παιρνουν και να απειλουν σαν κοινοι μπραβοι πελατες οι οποιοι πληρωνουν.

λογω της αισχρης τους συμπεριφορας ειχα αποχωρησει πριν αρκετα χρονια καθως και λογω των απαραδεκτων προβληματων για τα οποια δεν ειχαν βρει λυση.

πχ ενω εχω αποκρυψη στο τηλεφωνο που χρησιμοποιω για το ιντερνετ, οποτε εκανα κληση εμφανιζοταν ενας αριθμος απο την γερμανια!!!! και φυσικα κανεις τους δεν ηξερε τι ειναι αυτο το πραγμα και γιατι... ενω μολις μετακομισα στην αλτεκ ως δια μαγειας αυτο το προβλημα δεν το ειχα πια ενω με διαβεβαιωναν οτι εφταιγε ο ...ΟΤΕ.

αυτα και αλλα πολλα για την σοβαρη αυτη εταιρεια.

θα επανερθω μολις εχω εξελιξεις.

@ ADSLgr.com All rights reserved.