PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποιά θεωρείτε ότι είναι τα μεγαλύτερα μειονεκτήματα της Tellas?



gtl
14-08-08, 02:35
Αντλώντας... έμπνευση από την δημοσκόπηση του Azio για την Forthnet (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=221140), σκέφτηκα να διεξάγουμε κάτι παρόμοιο στο forum της Tellas. Άλλωστε νομίζω ότι οι δημοσκοπήσεις αυτού του είδους μπορούν να αναδείξουν τις μεγαλύτερες ελλείψεις και τα προβλήματα των παρόχων από τον πιο αξιόπιστο κριτή : τους πελάτες τους.

crypter
14-08-08, 06:26
για μενα χαμηλη ταχυτητα download και η μεγαλη αναμονη στο τηλεφωνικο κεντρο

ermis333
14-08-08, 07:10
To SNR στα 9+ είναι το πρόβλημα που οδηγεί σε χαμηλή ταχύτητα συγχρονισμού....το download speed είναι μια χαρά.

ambientc
14-08-08, 09:53
To SNR στα 9+ είναι το πρόβλημα που οδηγεί σε χαμηλή ταχύτητα συγχρονισμού....το download speed είναι μια χαρά.
+1
Όπως επίσης και η καθυστέρηση ανάπτυξης δικτύου στην επαρχία.

aragorncb600
14-08-08, 12:54
για εμενα χαμηλη ταχυτητα και απαραδεχτοι σαν πολιτικη εταιριας που εχουν ποθ αφορα να γινω πιο συγκεκριμενος,τοτε που εμεινει σχεδον ολη ελλαδα χωρις ιντερνετ λογου και καλα αναβαθμισεων και δεν ειδοποιησανε κανεναν και ενα αλο η απαραδεχτη τενικη υποστιρηξη που συνεχιζει ακομα οσο αφορα την επιλυση προβληματων πιο πολυ με το θεμα ιντερνετ

black_heart
14-08-08, 22:53
εγω κατα την γνωμη μου δε νομιζω οτι εχει και πολυ σοβαρα προβληματα η tellas (συμφονα παντα με την δικη μου εμπειρια στο προγραμμα zisto που ειμαι απο τον Φεβρουαριο;)) Αυτο που πραγματικα με ενοχλει ειναι οτι η τεχνικοι τους σε κατεβαζουν μονημος προφιλ. εχω διλωσει απειρες φορες χαμηλο συχρονισμο.. και αυτοι με κατεβαζουν ακομα ποιο πολυ γιατι εχουν την υποψια οτι κανω παραπονα για αποσυνδεσεις!!:rofl::rofl: το θεμα ειναι οτι η γραμμη μου ειναι σταθεροτατη αλλα ειναι στα 4 mbps:down: (ειμαι μακρια απο τον κομβο δε λεω..) Αλλα θελωντας να δω τα ορια της γραμμης μου.. δε μ αφηνουν!
ωσο για το τεχνικο τους τμημα... μεγιστη αναμονη (αφου εγινε μελος της wind) ειναι 10-15 λεπτα
Τεσπα εγω ειμαι ευχαριστημενος απο το λογηστιριο τους, δεν εχουν κανει ποτε λαθος (μεχρι τωρα:whistle:) και γενικοτερα το download μου ειναι αναλογο με τον συχρονισμο μου.. οποτε μια χαρα με βλεπω:oneup:

ntsili
17-08-08, 14:40
Ο πρώτος μου λογαριασμός ήρθε την παρασκευή και είναι... τετραμηνιαίος!!!! Το καραμπινάτο λάθος είναι ότι
για μια εβδομάδα μου έχουν χρεώσει 28 ευρώ κλήσεις που ΔΕΝ θα έπρεπε να είχαν χρεωθεί. Τους πήρα τηλ και
μου είπαν να πληρώσω όλο τον λογαριασμό και ότι θα μου αφαιρεθούν τα 28 ευρώ στον επόμενο. Άντε τώρα
να πληρώσω 178 ευρώ μέχρι τις 29/8... Θα τον postάρω κάποια στιγμη...

Mouse Potato
17-08-08, 16:16
Πολλά από αυτά είναι προβλήματα που υπάρχουν ατομικά στον καθέναν (aka χαμηλή ταχύτητα συγχρονισμού) έτσι δεν επέλεξα αυτά. Προσπάθησα να εστιάσω σε "πιο μαζικά" προβλήματα. Έτσι ψήφισα τα
Αργοπορία επίλυσης αναφερόμενων προβλημάτων
Υψηλά pings σε on-line games και real-time εφαρμογές

Ουκ ολίγες φορές έχω διαβάσει εδώ στο forum για αυτά τα δυο προβλήματα. "Τυχαίνει" (:whistle:) αυτά τα 2 προβλήματα να τα αντιμετωπίζω κι εγώ. Ευτυχώς δεν είναι τόσο σημαντικά για μένα γιατί ούτε προβλήματα που χρίζουν επίλυσης δεν έχω συχνά ούτε είμαι ο φανατικός ο online gamer

Tom
18-08-08, 17:29
α). Συχνές αποσυνδέσεις.
β). Αρκετός χρόνος χωρίς πρόσβαση στό δίκτυο (σήμερα τό πρωί περίπου 1 ώρα καί 30 λεπτά).
γ). Τιμές υπηρεσιών.
δ). Αργοπορία επίλυσης αναφερόμενων προβλημάτων.
ε). Αναμονή στο τηλεφωνικό κέντρο (13800) για τεχνική υποστήριξη.
στ).Καθυστέρηση ανάπτυξης δικτύου στην επαρχία.

Καί τό αποκορύφωμα :
στήν ερώτηση περί τού χρονικού διαστήματος πού χρειάζεται γιά τήν διακοπή τών υπηρεσιών τους,
η απάντηση ήταν ένας μήνας.

Καί μόνο γιά τό τελευταίο απ΄ τήν πλευρά μου εισπράτουν τήν διακοπή, καί χαλάλι τους τό μηνιάτικο.

blkik
18-08-08, 19:10
χαμηλή ταχύτητα συγχρονισμού μόνο αυτο με απασχολέι προς το παρόν

ermis333
19-08-08, 07:58
α). Συχνές αποσυνδέσεις.
β). Αρκετός χρόνος χωρίς πρόσβαση στό δίκτυο (σήμερα τό πρωί περίπου 1 ώρα καί 30 λεπτά).



Αυτά δεν είναι μειωνεκτήματα της Tellas αλλά βλάβες στη γραμμή σου η προβλήματα με θόρυβο κτλ, καλύτερα να κάνεις ένα νέο post, αναλύοντας τα προβλήματά σου και δίνοντάς μας στατιστικά της γραμμή σου, μήπως μπορέσουμε να σε συμβουλέψουμε για το τί μπορείς να κάνεις.

apostol70
24-08-08, 21:31
για εμενα χαμηλη ταχυτητα και απαραδεχτοι σαν πολιτικη εταιριας που εχουν ποθ αφορα να γινω πιο συγκεκριμενος,τοτε που εμεινει σχεδον ολη ελλαδα χωρις ιντερνετ λογου και καλα αναβαθμισεων και δεν ειδοποιησανε κανεναν και ενα αλο η απαραδεχτη τενικη υποστιρηξη που συνεχιζει ακομα οσο αφορα την επιλυση προβληματων πιο πολυ με το θεμα ιντερνετ

+1 και από μένα

Αφού έχει προβλήματα με τα απλά η IPTV της έλειπε της Tellas

@ ADSLgr.com All rights reserved.