PDA

Επιστροφή στο Forum : Tellas και rapidshare.



mathew
15-08-08, 16:51
Εχετε παρατηρησει προβλημα με το rapidshare τις τελευταιες μερες ; Ενω απο torrents και ftp servers η ταχυτητα ειναι η μεγιστη δυνατη (περιπου 1.25mb/sec , σε 12αρα γραμμη) , η ταχυτητα απο το rapidshare ειναι απογοητευτικη , αρχιζει με 100-110 και σχεδον αμεσως σταθεροποιειται στα 35-40.

Συμβαινει και σε σας αυτο η' εχω καποιο προβλημα με τις ρυθμισεις μου ; Να σημειωσω οτι εχω τα vista sp1 x32.

nnn
15-08-08, 17:11
Χρήστες όλων των εταιριών έχουν αναφέρει προβλήματα με το rapidshare, από όσα ξέρω κάνει αναβάθμιση στα συστήματα του.

black_heart
15-08-08, 17:18
Χρήστες όλων των εταιριών έχουν αναφέρει προβλήματα με το rapidshare, από όσα ξέρω κάνει αναβάθμιση στα συστήματα του.



μπααα δε νομιζω να ειναι αναβαθμιση, το εκαναν πολυ χαμηλο το download για να παρουν ολοι premium account. οποτε ξεχαστε το rapid για free:down: (κατεβαζεις πλεον με το πολυ 80klbps:evil:)

count1983
15-08-08, 17:31
Ναι,οντως το download free το εχουν ριξει στα 70 kbps...Δεν ειναι θεμα συνδεσης,ειναι θεμα rapidshare...Εκτος και αν εχεις premium account,τοτε αλλαζει το πραγμα

minovg
15-08-08, 17:31
Με premium πάντως εγώ κατεβάζω καρφί 1,4-1,5Μβ/sec ανέκαθεν και χωρίς προβλήματα.

black_heart
15-08-08, 17:36
Με premium πάντως εγώ κατεβάζω καρφί 1,4-1,5Μβ/sec ανέκαθεν και χωρίς προβλήματα.


μα αυτο ειναι το θεμα!! αν παρατηρισατε.. εχουν αλλαξει και την σελιδα ολλοκλιρη και σου εχει πλεον, ενα κοντερ(!) οπου λεει στο free = MIN ενω στο premium = rapid... οποτε...

minovg
15-08-08, 17:42
μα αυτο ειναι το θεμα!! αν παρατηρισατε.. εχουν αλλαξει και την σελιδα ολλοκλιρη και σου εχει πλεον, ενα κοντερ(!) οπου λεει στο free = MIN ενω στο premium = rapid... οποτε...
Συμπέρασμα: Το τζάμπα έχει πεθάνει. :p

black_heart
15-08-08, 17:46
Συμπέρασμα: Το τζάμπα έχει πεθάνει. :p


οτνως:evil::down: εγω ειδι εχω καταφηγει στα torrents:p:twisted:

DiM
15-08-08, 17:56
Από τότε που κάνανε την προσφορα με τα 10gb την ημερα έπεσε λαός να αγοράσει και "πιταρε" το RS :p μετά τα αλλάξανε σε 4gb την ημερα μετά σε 5gb την ημερα και περιμένουμε τα μέσα Σεπτέβρη που θα τελειώσουν τις αναβαθμίσεις.

Και με premium δεν πάει καλά πρέπει να βάλεις αρκετά connection και κάποιες ώρες που χει πολύ κίνηση ζορίζεται αρκετά. Με free υπάρχει cap στα 50-70kb :)

minovg
15-08-08, 17:57
Και με premium δεν πάει καλά πρέπει να βάλεις αρκετά connection και κάποιες ώρες που χει πολύ κίνηση ζορίζεται αρκετά.
Mπα. Με Τελλάς πάει καλά. Η δικιά σου η Φορθνετ δε σας τα λέει καλά. :lol::lol:

black_heart
15-08-08, 18:13
Από τότε που κάνανε την προσφορα με τα 10gb την ημερα έπεσε λαός να αγοράσει και "πιταρε" το RS :p μετά τα αλλάξανε σε 4gb την ημερα μετά σε 5gb την ημερα και περιμένουμε τα μέσα Σεπτέβρη που θα τελειώσουν τις αναβαθμίσεις.

Και με premium δεν πάει καλά πρέπει να βάλεις αρκετά connection και κάποιες ώρες που χει πολύ κίνηση ζορίζεται αρκετά. Με free υπάρχει cap στα 50-70kb :)


θες να πεις οτι μετα τον Σεπτεμβρι θα επανελθει το free στα πανω του;;:hmm:

DiM
15-08-08, 18:30
Mπα. Με Τελλάς πάει καλά. Η δικιά σου η Φορθνετ δε σας τα λέει καλά. :lol::lol:

Κοίτα άμα βάλω 10 connection θα πιάσει το 1.5 που κλειδώνει η γραμμή. Όμως επειδή έχω βίτσια και κοιτάω τι παίζει αρχίζω από 3 connection και ανεβαίνω :)

Λόγο περιόδου δεν νομίζω να έχει κανένας πάροχος internet πρόβλημα με την χωρητικότητα. Υπάρχει πρόβλημα από μεριάς RS και μονο.

........Auto merged post: DiM πρόσθεσε 6 λεπτά και 29 δευτερόλεπτα αργότερα ........


θες να πεις οτι μετα τον Σεπτεμβρι θα επανελθει το free στα πανω του;;:hmm:

Κοίτα κάνουνε αλλαγές αλλα με αυτούς δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει. Στην αρχή πήγανε στους premium 10gb την ημερα και για τους free βγάλανε το captchas και βάλανε απλά χρονική καθυστέρηση και cap στο download στα 50kb/sec.

Τον Σεπτέβρη που θα τελειώσουν τις αναβαθμίσεις ένας θεός ξέρει τι θα κάνουν. Εγώ πάντως εγώ εκνευριστεί από αυτή τους την πολιτική να την αλλάζουν κάθε τρεις και λίγο.

black_heart
15-08-08, 18:36
Τον Σεπτέβρη που θα τελειώσουν τις αναβαθμίσεις ένας θεός ξέρει τι θα κάνουν. Εγώ πάντως εγώ εκνευριστεί από αυτή τους την πολιτική να την αλλάζουν κάθε τρεις και λίγο.

βασικα τους συμφερει αυτο που κανουν τωρα.. ετσι και δουν οτι πολυ που ηταν free εχουν κανει premium τωρα... ζητω που καικαμε δε θα το αλλαξουν ποτε τοτε...:evil: κοινος την βαψαμε:rofl:

DiM
15-08-08, 20:13
Με 30 euro παίρνεις 6 μήνες premium RS. Δεν είναι πολλά τα λεφτά βρίσκεις τα πάντα, είναι μακράν πιο ασφαλές από torrent και για download speed εκτος κάποιων λίγων περιπτώσεων όπως τώρα πιάνεις full speed.

Οποτε δεν το συζητώ πως το free δεν αξίζει τον κόπο και με το προηγούμενο σύστημα του RS αλλα και το τωρινό :)

black_heart
15-08-08, 20:32
Με 30 euro παίρνεις 6 μήνες premium RS. Δεν είναι πολλά τα λεφτά βρίσκεις τα πάντα, είναι μακράν πιο ασφαλές από torrent και για download speed εκτος κάποιων λίγων περιπτώσεων όπως τώρα πιάνεις full speed.

Οποτε δεν το συζητώ πως το free δεν αξίζει τον κόπο και με το προηγούμενο σύστημα του RS αλλα και το τωρινό :)


φυσηκα και το πρωιγουμενο συστημα του RS ελεγε πολλα!! (κατεβαζες με πολυ καλη ταχυτητα, αλλαζες την ΙΡ σου συνεχεια κτλ κτλ) δε λεω οτι ειναι πολλα τα λεφτα.. αλλα για καποιον σαν εμενα που κατεβαζε μια στο τοσο.. τον βολευε πολυ το free ενω τωρα θες μιση ωρα για να κατεβασεις ενα link! ελεος..:down:

ermis333
16-08-08, 00:27
φυσηκα και το πρωιγουμενο συστημα του RS ελεγε πολλα!! (κατεβαζες με πολυ καλη ταχυτητα, αλλαζες την ΙΡ σου συνεχεια κτλ κτλ) δε λεω οτι ειναι πολλα τα λεφτα.. αλλα για καποιον σαν εμενα που κατεβαζε μια στο τοσο.. τον βολευε πολυ το free ενω τωρα θες μιση ωρα για να κατεβασεις ενα link! ελεος..:down:

Πραγματικά 55Ε το χρόνο που ζητάει το Rapidshare είναι πολύ λίγα λεφτά.........σε σύγκριση με αυτά που σου προσφέρει.

Δεν μπορείς να κατακρίνεις μια εταιρία που δεν γουστάρει να την εκμεταλεύονται...με το προηγούμενο σύστημά που είχε όλοι βρίσκανε τρόπους και κατεβάζανε στο τσαμπέ λές και ήταν premium users. Mε τους πελάτες premium που απέκτησε άρχισε να αντιμετωπίζει προβλήματα με το BW οπότε περιόρισε την υπηρεσία.

cakavera
20-08-08, 23:04
Kαλησπερα.
Αντιμετωπιζει κανεις προβλημα απο το πρωι με την ταχυτητα που κατεβαζει απο RS;
Εχω premium αλλα οι ταχυτητα ειναι χαλια οσα αρχεια και να βαλω.

manos426f
20-08-08, 23:25
Πραγματικά 55Ε το χρόνο που ζητάει το Rapidshare είναι πολύ λίγα λεφτά.........σε σύγκριση με αυτά που σου προσφέρει.

Δεν μπορείς να κατακρίνεις μια εταιρία που δεν γουστάρει να την εκμεταλεύονται...με το προηγούμενο σύστημά που είχε όλοι βρίσκανε τρόπους και κατεβάζανε στο τσαμπέ λές και ήταν premium users. Mε τους πελάτες premium που απέκτησε άρχισε να αντιμετωπίζει προβλήματα με το BW οπότε περιόρισε την υπηρεσία.



:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Πώς το είπες αυτό "Δεν μπορείς να κατακρίνεις μια εταιρία που δεν γουστάρει να την εκμεταλεύονται..." και μιλάμε για το RS έτσι ;; :rofl:

Nα ΄σαι καλά φίλε,γέλασα με την ψυχή μου !!! :oneup:
(πλακίτσα κάνω,μην το εκλάβεις ως ειρωνεία...;) )

guzel
20-08-08, 23:44
βασικα τους συμφερει αυτο που κανουν τωρα.. ετσι και δουν οτι πολυ που ηταν free εχουν κανει premium τωρα... ζητω που καικαμε δε θα το αλλαξουν ποτε τοτε...:evil: κοινος την βαψαμε:rofl:

δεν πιστευω.αντιθετα νομιζω οτι πολυ συντομα θα γινει οπως ηταν παλια.. δεν νομιζω οτι θα αναγκασει ενα χρηστη να παρει συνδρομη επειδη εβαλαν περιορισμο στο κατεβασμα..το ποσο ειναι πολυ μιρκο αλλα η διαδικασια με καρτες κλπ δυσκολη... οπιος ηταν να βαλει rs θα βαλει και τωρα ..

Godaemon
20-08-08, 23:53
Με premium πάντως εγώ κατεβάζω καρφί 1,4-1,5Μβ/sec ανέκαθεν και χωρίς προβλήματα.

Eπιβεβαιώνω και εγώ , πάντα max speed απο rapid premium , οτι ώρα και να είναι. :oneup:

ambientc
21-08-08, 10:14
Kαλησπερα.
Αντιμετωπιζει κανεις προβλημα απο το πρωι με την ταχυτητα που κατεβαζει απο RS;
Εχω premium αλλα οι ταχυτητα ειναι χαλια οσα αρχεια και να βαλω.
Και εγώ τις τελευταίες μέρες για να πάρω τη μέγιστη ταχύτητα της γραμμής μου πρέπει να βάζω πάνω από 2 αρχεία να κατεβαίνουν ταυτόχρονα.
Έχω premium account.

JOEBOO
21-08-08, 12:31
Και εγώ τις τελευταίες μέρες για να πάρω τη μέγιστη ταχύτητα της γραμμής μου πρέπει να βάζω πάνω από 2 αρχεία να κατεβαίνουν ταυτόχρονα.
Έχω premium account.

Και σε μενα το ιδιο..πανω απο 2-3 αρχεια ταυτοχρονα για να πιασει φουλ ταχυτητα, ενω με κονεξ που εχουμε στη δουλεια και με ενα αρχειο την πιανει.

Lagman
21-08-08, 13:28
Και σε μενα το ιδιο..πανω απο 2-3 αρχεια ταυτοχρονα για να πιασει φουλ ταχυτητα, ενω με κονεξ που εχουμε στη δουλεια και με ενα αρχειο την πιανει.

άλλο ΟΤΕ άλλο tellas... ο ΟΤΕ έχει καλύτερη διασύνδεση... δοκίμασε με tellas το πρωι στις 7 να δεις αν με ενα αρχείο πιάνει την μέγιστη ...

funnyboy
21-08-08, 13:47
Εγω παντως παιδια με πριμιουμ λογαριασμο εδω κ κανα χρονο παντα - μα παντα η γραμμη μου τερματιζειο κ ποτε δεν ειχα προβλημα...

ermis333
21-08-08, 15:35
άλλο ΟΤΕ άλλο tellas... ο ΟΤΕ έχει καλύτερη διασύνδεση... δοκίμασε με tellas το πρωι στις 7 να δεις αν με ενα αρχείο πιάνει την μέγιστη ...

Σε ένα αρχείο πολύ σπάνια θα δείς τη μέγιστη.....αφού το ίδιο το rapidshare....έχει πολλά links από διαφορετικούς ISP στους servers του.....την ίδια στιγμή μπορει να έχεις δώσει επιλογή για να κατεβάσει μέσω cogent και να σέρνεται και όταν το αλλάξεις σε DT πχ να πετάει.

GeorgeTF
25-08-08, 15:15
Εγώ με premium δεν εχω κανένα πρόβλημα.συγχρωνίζω στα 8μβιτ και κατεβάζω με 990κβ/ς.
για να μην έχεται προβλήματα δώστε 50ε και παρτε ενα premium για ενα χρόνο και είστε κομπλέ

@ ADSLgr.com All rights reserved.