PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΟΣΟΙ ΘΑ ΦΥΓΕΤΕ ΑΠΟ ΤΕΛΛΑΣ ΜΕΤΑ ΤΗ ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ;



Σελίδες : [1] 2

msp
15-08-08, 19:28
Ειμαι περιεργος να δω πως τη βλεπετε την ολη φαση!

crypter
15-08-08, 19:54
εγω εχω μεινει ηδη τελλας, (εχει ληξει τον δεκεμβριο το συμβολαιο)
κυριως γιατι βαριεμαι να ασχοληθω με το που θα παω και το τι προβληματα μπορει να εχω σε αλλον εναλλακτικο (οτε αποκλειεται λογω κοστους)

Cupra20VT
15-08-08, 20:00
Θα παραμεινω μια χαρα ολα.
Και το γεγονος οτι δε κατεβαζω οσο ειναι η γραμμη μου δε με ενοχλει.

black_heart
15-08-08, 20:39
εγω το εχω πει πολλες φορες.. η tellas ειναι απο τους καλλιτερους παροχους αυτη τη στιγμη, οποτε tellas4ever:p

ermis333
16-08-08, 00:23
Εγώ θα φύγω μόνο αμα η Forthnet δώσει Nova+ADSL+τηλέφωνο σε καλή τιμή, αλλιώς Tellas.

minovg
16-08-08, 12:14
Εγώ δε θα φύγω ακόμα κι όταν μετακομίσω στην επαρχία. Και εκεί Τελλας θα βάλω. Τους ξέρω, τους έχω ζήσει σχεδόν 2χρόνια, τους εμπιστεύομαι. Τελλάς και ξερό ψωμί.

vaggoulas
16-08-08, 14:34
Από την στιγμή που παίζει καλά το internet αλλά και το τηλέφωνο δεν υπάρχει λόγος να πάω αλλού.

ntsili
17-08-08, 14:59
Tellas4ever

Mouse Potato
17-08-08, 16:04
Προς το παρόν δεν έχω λόγο να φύγω. Viva tellas :oneup:

anergos13
17-08-08, 16:53
Μαλλον θα μεινω εαν δεν εχω ιδιαιτερα προβληματα στο μέλλον.
Εως τώρα (3 μηνες στην Τελλας) τα προβλήματα ειναι σχετικα μικρα (μερικές αποσυνδέσεις-2φορές μικρη απώλεια τηλεφώνου) .
Σε σχέση με το οικονομικο ώφελος που έχω σε σχέση με τον ΟΤΕ ειμαι ικανοποιημένος.

BELIS
18-08-08, 10:07
21 Δεκεμβρίου θα κλείσω και τον δεύτερο χρόνο στην τελλάς και χωρίς πάγιο ΟΤΕ!!Αυτό νομίζω τα λέει όλα. Απόλυτα ικανοποιημένος.

skiabox
18-08-08, 16:58
Οπου φυγει φυγει.
Δε μπορουν να μου λυσουν το προβλημα με τα βραδυνα disconnects εδω και 8 μηνες και απειρα τηλεφωνα που εχω κανει (μεχρι και αναφορα στην ΕΕΕΤ εχει γινει).

Mouse Potato
18-08-08, 17:10
Πάντως αν παρατηρήσουμε την δημοσκόπηση και κάνουμε τις δυο τελευταίες επιλογές μία δημιουργώντας μια γενικότερη επιλογή του "Πάω αλλού" τότε έχουμε 22 ψήφους υπερ της Τελλάς και 16 κατά. Αν και πολύ μικρό το δείγμα είμαι αισιόδοξος για το μέλλον (:cool:)

blkik
18-08-08, 19:12
Μαλλον θα μείνω, Δεν έχω προβλήματα εκτός την χαμηλή ταχύτητα συγχρονισμού

manos426f
18-08-08, 20:07
Από τα υποτιθέμενα 24 mbps,συγχρονίζω όπως βλέπετε στο προφίλ μου...

Οπότε τελικά έχω 11 mbps down,1 mbps up,δεν έχω disconnects,δεν κόβεται το τηλέφωνο,έχω απεριόριστα αστικά,υπεραστικά και σε πολλές χώρες του εξωτερικού,τηλεφωνήματα,1 ώρα κινητά και 150 SMS το μήνα...

Δεν πολυκόπτομαι για τα 13 mbps down που χάνω,και 11 μάλλον μου φτάνουν...

Όσο δεν έχω προβλήματα λοιπόν στη γραμμή και στο τηλέφωνο,θα μείνω Telllas,δεν βλέπω κάποια καλύτερη πρόταση άλλωστε..

arritos0
19-08-08, 01:31
Παρομοίως δεν με πειράζει που ενω είμαι πλεόν συνδεδεμένος σε dslam 24 mbps συγχρονίζω στα 11996/999.
Τόσο καιρό δεν έχω κανένα πρόβλημα .Θα μείνω Τellas

papadopoulos02
19-08-08, 03:33
εγω το εχω πει πολλες φορες.. η tellas ειναι απο τους καλλιτερους παροχους αυτη τη στιγμη, οποτε tellas4ever:p

εεε???? σηγουρα λεμε για την τελλας??? καλλητερη η τελλας????α?? 150 ping σε ελλαδα[ η το αλλο το ξερετε server is for low ping players only :p]???τι να πω δεν ξερω.....:whistle::whistle::hmm:
αα ξεχασα....φυσικα τωρα που ληγη το συμβολαιο σε 3 μηνες νομιζο...τν κανω παω για αλλου μεχρι και ο πατερας μου λεει οτι ειναι οτι νανε που δεν σκαμπαζει μια...

ermis333
19-08-08, 08:04
εεε???? σηγουρα λεμε για την τελλας??? καλλητερη η τελλας????α?? 150 ping σε ελλαδα[ η το αλλο το ξερετε server is for low ping players only :p]???τι να πω δεν ξερω.....:whistle::whistle::hmm:
αα ξεχασα....φυσικα τωρα που ληγη το συμβολαιο σε 3 μηνες νομιζο...τν κανω παω για αλλου μεχρι και ο πατερας μου λεει οτι ειναι οτι νανε που δεν σκαμπαζει μια...

Τα 150 ms με Ελλάδα που τα βρήκες μεγάλε;;;;

Γιατί εγώ 25ms έχω......μήπως παίζεις σε μάπα server;;;;

Τα pings είναι μια χαρά τον τελευταίο καιρό φίλε μου και με Ελλάδα και με εξωτερικό.

papadopoulos02
19-08-08, 13:45
Τα 150 ms με Ελλάδα που τα βρήκες μεγάλε;;;;

Γιατί εγώ 25ms έχω......μήπως παίζεις σε μάπα server;;;;

Τα pings είναι μια χαρά τον τελευταίο καιρό φίλε μου και με Ελλάδα και με εξωτερικό.

noobwars cod4

petrakish
20-08-08, 10:18
Και εγώ παιδιά, είμαι σχεδόν 2 χρόνια σε TELLAS και δεν έχω κάποιο σοβαρό λόγο να αλλάξω.

Spanos
20-08-08, 12:45
Έφυγα και βρήκα την υγειά μου, η Τελλάς έχει τους χαμηλότερους συγχρονισμούς.

7999/999 με Tellas, 10432/1024 με Forthnet και επιτέλους ξαναείδα το 1Mbit download.

XARAYGH
20-08-08, 21:11
θα εφευγα μονο με πακετακι forthnet-nova ποτε στον π-οτε

Mouse Potato
21-08-08, 01:11
Έφυγα και βρήκα την υγειά μου, η Τελλάς έχει τους χαμηλότερους συγχρονισμούς.

7999/999 με Tellas, 10432/1024 με Forthnet και επιτέλους ξαναείδα το 1Mbit download.

Ξουτ εσύ. Μακριά από αυτές τις περιοχές... :p:p:p

ambientc
21-08-08, 08:04
Είμαι στην Tellas περίπου 2 εβδομάδες. Εκτός από το χαμηλό συνγχρονισμό και κάποια disconnects που έχω αλλά δεν με πειράζουν δεν έχω κάποιο πρόβλημα.Ακόμη δεν έχω άποψη για το αν θα μείνω ή θα φύγω οπότε δεν ψηφίζω απλά γράφω. θα δείξει.

vaskgr
25-08-08, 03:24
Τα προβλήματα που είχα έχουν ξεπεραστεί, το συμβόλαιο έχει λήξει, αλλά γλυτώνω πολύ περισσότερα από πριν με ΟΤΕ.
Μιλάω αρκετά με επαρχία και εξωτερικό, το internet είναι χωρίς πρόβλημα (λίγο χαμηλή ταχύτητα) αλλά δεν νομίζω ότι και οι άλλοι πάροχοι θα μου δώσουν μεγαλύτερη λόγω απόστασης από το κέντρο του ΟΤΕ,
οπότε δεν ξαναμπλέκω με ενεργοποιήσεις από την αρχή.
Μένω ΤΕΛΛΑΣ και ψηφίζω ΤΕΛΛΑΣ

:oneup::oneup::oneup:

gacp
25-08-08, 09:29
Εχω λίγες μέρες ενργοποιημένος. Το τηλέφωνο είναι ΑΨΟΓΟ, το DSL έχει κάποια σκαμπανευάσματα αλλά μάλλον λόγο νέας σύνδεσης. Σε αυτά βάλτε την απαξιωτική συμπεριφορά εκπροσώπων του πΟΤΕ απο τότε (πήγα να ρωτήσω για ένα διακλαδωτή σε πΟΤΕShop και μόνο που δεν με πέταξαν έξω), οπότε ψηφίζω ΤΕΛΛΑΣ.

vaggos_fromhell
25-08-08, 18:50
Θα μείνω Tellas μιας και έχω πολύ καιρό να δω προβλήματα και δεν αντέχω τη ταλαιπωρία αλλαγής παρόχου.

Mouse Potato
25-08-08, 19:36
Θα μείνω Tellas μιας και έχω πολύ καιρό να δω προβλήματα και δεν αντέχω τη ταλαιπωρία αλλαγής παρόχου.

Γι αυτό εξαφανίστηκες από τα fora? :rolleyes:

psolord
27-08-08, 16:45
Είμαι στην Τελλάς απο τον Ιούνιο του 2004. Τους έχω κράξει σε δύο χρονικές περιόδους,

Μία που με είχαν και περίμενα 1 μήνα χωρίς Ιντερνετ περιμένωντας την ενεργοποίηση του Full LLU και μία που είχε σαπίσει το καλώδιο του τηλεφώνου πίσω απο το γραφείο μου και δεν είχα πάρει χαμπάρι γιατί η γραμμή είχε γίνει τόσο χάλια. Άρα τους χρεώνω μόνο την τότε αναμονή.

Απο ταχύτητες είμαι μια χαρά. Κατεβάζω τα πάντα απο RS με Orbit πλέον και είμαι στο 1.4ΜΒ καρφωτός! Ακόμα και περισταστιακό P2P δεν απογοητεύει. Γιατί να φύγω? Ούτε τηλεόραση ούτε Nova ούτε τίποτα δε θέλω. Αν μπορεί να κατεβάσει λίγο ακόμα την τιμή μόνο.

msp
04-09-08, 03:12
Διστυχως ειμαι πελατης απο Απριλιο 2004! Ειχα αψογη γραμμη με συγχρονισμο 11996/1023 μεχρι Φεβρουαριο 2008 και μετα ολα πηγανε κατα διαολου και ακουγα και αηδιες οτι ηταν θεμα δικο μου! Μου ριξανε ταχυτητα και απλα το συμπαν μαμηθηκε! Για εμενα ειναι πλεον αναξιοπιστοι! Το μονο πραγμα που βαριεμαι ειναι η ολη διαδικασια αλλαγων! Για εμενα σιγουρα η Τρελλας δεν εχει ιδεα που πανε τα τεσσερα ηδη απο οταν βαλανε την μπουρδα οπου βραζουνε ολοι σε ενα καζανι με το θεμα του SNRM στα 9! Μονο οι τυχεροι φτανουν ανω απο 12!

g_kor
04-09-08, 08:42
Θα μείνω Tellas.Μέχρι στιγμής έιμαι απολυτα ευχαριστημένος απο τις υπηρεσίες Douple Play .
Ξέρετε αν μπορώ να αλλάξω πρόγραμμα συμβολαίου πριν λήξει ο χρόνος ?? Θέλω να μεταβω απο το full πακέτο με τα 39€ και να πάω στο άλλο με τα 23€.

vasiliou
04-09-08, 10:38
Ξέρετε αν μπορώ να αλλάξω πρόγραμμα συμβολαίου πριν λήξει ο χρόνος ?? Θέλω να μεταβω απο το full πακέτο με τα 39€ και να πάω στο άλλο με τα 23€.


Ναι γίνεται.. εγω το έκανα!
Ομως περιμένω να δω και τον λογαριασμό μην έχουν κάνει καμιά πατάτα!Πάντως οταν τους περνώ και τους λεω τι πρόγραμμα είμαι μου λένε στο 23€ που το αλλάξατε την τάδε ήμερα!

Επίσης να πω πως η αλλαγή ηταν εύκολη με μια ηχογράφηση ,και σε 5μερες το είχαν κάνει!

PAITERISNIKOS
04-09-08, 11:08
ειμαι τοσο απογοητευμενος παιδια με την τελλας που δεν εχω το κουραγιο τα ξαναασχοληθω με ταχυτητες και τετοια αληθεια!δηλ θα μεινω και βλεπουμε!

g_kor
04-09-08, 19:20
Ναι γίνεται.. εγω το έκανα!
Ομως περιμένω να δω και τον λογαριασμό μην έχουν κάνει καμιά πατάτα!Πάντως οταν τους περνώ και τους λεω τι πρόγραμμα είμαι μου λένε στο 23€ που το αλλάξατε την τάδε ήμερα!

Επίσης να πω πως η αλλαγή ηταν εύκολη με μια ηχογράφηση ,και σε 5μερες το είχαν κάνει!



Σε επιβάρυναν με κάποιο ποσό για την αλλαγή ???
Μετά απο πόσο καιρό παραμονής στο έταιρο πρόγραμμα το άλλαξες ???

vasiliou
04-09-08, 20:54
Σε επιβάρυναν με κάποιο ποσό για την αλλαγή ???
Μετά απο πόσο καιρό παραμονής στο έταιρο πρόγραμμα το άλλαξες ???

Οχι είναι δωρεάν η αλλαγή πακέτου!
Εγω άλλαξα μετά απο 4+ κάτι μίνες!
Επίσης η τελλας εχει και Αίτηση Αλλαγή Οικονομικού πακέτου http://tellas.gr/UserFiles/File/application/ALLAGI_OIKONOMIKOY.pdf
Αλλα γίνετε και τηλεφωνικά με ηχογράφηση!

Επίσης σε ερώτηση που ειχα κάνει μου είχαν πει οτι μπορώ να αλλάξω οσες φόρες θέλω πρόγραμμα και φυσικά χωρίς καμιά οικονομική επιβάρυνση!

nikos_frs
29-09-08, 01:10
3,5 χρόνια και βάλε είμαι απόλυτα ικανοποιημένος!!

giwrgosp1
12-10-08, 12:33
Εδώ και μια εβδομάδα έφυγα από Τελλας και είμαι στην Forthnet.
Αποτελέσματα
Η τηλεφωνία είναι σαφώς κατώτερη σε ποιότητα.. και οριακά σε ανεκτά επίπεδα…
Το modem κλείδωσε στα 12831 ( με Τελλας με είχαν κλειδώσει στα 899 ) και το snr κυμαίνετε από 1 έως 6.5 χωρίς καμία αποσύνδεση….

geovision
12-10-08, 14:26
Καλημέρα σε όλους,

Καλά υπάρχει κόσμος που θα φύγει απο ΤΕΛΛΑΣ να γυρίσει ποτε? Γουστάρει τελικά ο Έλληνας ρε παιδί μου διάφορα κόλπα. Βούρδουλα, απο πίσω με αγάπη, να πληρώνουμε τα πάντα, να πληρώνουμε δημόσιους ρεμπεσκέδες, να θεωρούμε τα αυτονόητα ως παροχή. Καλά κανείς δεν μπαίνει να διαβάσει τα του ποτε? Τι να πω, ήμαρτον αλλά σεβαστές οι επιλογές όλων! :respekt:

Θα μείνω γιατί ΟΛΑ λειτουργούν ρολόι.

Dimitris_80
12-10-08, 14:28
Εδώ και μια εβδομάδα έφυγα από Τελλας και είμαι στην Forthnet.
Αποτελέσματα
Η τηλεφωνία είναι σαφώς κατώτερη σε ποιότητα.. και οριακά σε ανεκτά επίπεδα…
Το modem κλείδωσε στα 12831 ( με Τελλας με είχαν κλειδώσει στα 899 ) και το snr κυμαίνετε από 1 έως 6.5 χωρίς καμία αποσύνδεση….
Ευχαριστημένος δηλαδή ή όχι από την επιλογή σου να αλλάξεις;

chris2k4
12-10-08, 17:32
Απόλυτα ευχαριστημένος! Ένα θέμα είχε δημιουρηθεί με την αναγνώριση κλήσεων και μέσα σε μια μέρα με πήραν στο κινητό για να μου πουν ότι το διόρθωσαν και μου ζήτησαν συγνώμη για την ταλαιπωρία. Ούτε μια αποσύνδεση στο ADSL (εκτός από μια σε όλη την περιοχή για 1 ώρα). Εξυπηρέτηση στο τηλέφωνο άψογη, μπορώ να αλλάζω πρόγραμμα κάθε μήνα χωρίς κόστος και έχω και 150 SMS το μήνα. Επειδή έχω Tellas έκανα σύνδεση Wind στο πρόγραμμα Wind 100 και πληρώνω σύνολο €14/μήνα.
Tellas και ξερό ψωμί.:respekt:

giwrgosp1
12-10-08, 18:09
Ευχαριστημένος δηλαδή ή όχι από την επιλογή σου να αλλάξεις;

Απο το internet σαφως και ειμαι ευχαριστημενος.. Απο τα 9 στα 12,8 ειναι μια σημαντικη διαφορα..
Συν οτι δεν εχω και τις διακοπες που εχει το νετ της Τελλας. ( Οπως εμαθα προχθες Παρασκευη η Τελλας παλι down ηταν... Τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη μου...)
Οπως προανεφερα η τηλεφωνια δεν ειναι τοσο ποιοτικη...( Την διαφορα στην ποιοτητα εγω την καταλαβαινω, οι υπολιποι στο σπιτι δεν καταλαβαν τιποτα) Αλλα προσωπικα δεν με νοιαζει τοσο ... Εγω για την δουλεια μου καλο νετ θελω και οχι τηλεφωνια..
Οποτε σε γενικες γραμμες ευχαριστημενος ειμαι...

chosen0ne
12-10-08, 19:23
Φυσικά και.....ΦΕΥΓΩ! Και μάλιστα τώρα......... Θα βάλω screenshot μόλίς τελειώσω την online αίτηση που συμπληρώνω ΤΩΡΑ... ;)

ΤΕΛΛΑΣ πάρε το.....αυτό που μας δίνεις τόσο καιρό!!! :down:

lamargosx
12-10-08, 19:33
Δεν υπαρχει περίπτωση να φύγω... και να μείνω χωρίς internet για κανά δύο μήνες πάλι. Με τίποτε ούτε καν για δοκιμή. Άλλωστε είμαι απολυτα ικανοποιημένος με τόσο με τίς τιμές της όσο και με τις παροχές της. Η μόνη δυσαρέσκεια που έχω απέναντι στην ΤΕΛΛΑΣ είναι η μείωση της ταχύτητας ιντερνετ στα 10 από τα 12 mbps. Κατά τα άλλα και δε θέλω αλλά και δεν αξίζει

chosen0ne
12-10-08, 19:35
ΕΤΣΙ! Καλύτερα 60ευρώ στον ΟΤΕ, με καλύτερα στατιστικά γραμμής και ΣΙΓΟΥΡΑ πάνω απο 16MPBS και ουσιαστικά, παρά 40 ευρώ το δίμηνο στην ΤΕΛΛΑΣ και μια να κατεβάζω με 1,6mb/sec και μια με 30kb/sec και να σπαώ τα νεύρα μου προσπαθώντας να κατεβάσω ένα τυπικό αρχείο ή μια απλή αναβάθμιση στα windows..........

Ακολουθήστε κι άλλοι το παράδειγμα μου... (σε όποιον φορέα, εναλακτικό η μη, θέλετε..;))


ΤΕΛΛΗ Μόνο στις διαφημίσεις θα σε βλέπω, ησύχασα! Θα διακόψω και το σταθερό στον άλλο λογαριασμό και θα βρω ΤΗΝ ΗΡΕΜΙΑ ΜΟΥ! :respekt: ;)

Mouse Potato
12-10-08, 19:46
Δεν υπαρχει περίπτωση να φύγω... και να μείνω χωρίς internet για κανά δύο μήνες πάλι. Με τίποτε ούτε καν για δοκιμή. Άλλωστε είμαι απολυτα ικανοποιημένος με τόσο με τίς τιμές της όσο και με τις παροχές της. Η μόνη δυσαρέσκεια που έχω απέναντι στην ΤΕΛΛΑΣ είναι η μείωση της ταχύτητας ιντερνετ στα 10 από τα 12 mbps. Κατά τα άλλα και δε θέλω αλλά και δεν αξίζει

Λόγω της αναβάθμισης ενδέχεται να παρουσιαστούν προβλήματα σε μια ή περισσότερες απ' τις υπηρεσίες μας :rolleyes:

........Auto merged post: Mouse Potato πρόσθεσε 0 λεπτά και 59 δευτερόλεπτα αργότερα ........


ΕΤΣΙ! Καλύτερα 60ευρώ στον ΟΤΕ, με καλύτερα στατιστικά γραμμής και ΣΙΓΟΥΡΑ πάνω απο 16MPBS και ουσιαστικά, παρά 40 ευρώ το δίμηνο στην ΤΕΛΛΑΣ και μια να κατεβάζω με 1,6mb/sec και μια με 30kb/sec και να σπαώ τα νεύρα μου προσπαθώντας να κατεβάσω ένα τυπικό αρχείο ή μια απλή αναβάθμιση στα windows..........

Ακολουθήστε κι άλλοι το παράδειγμα μου... (σε όποιον φορέα, εναλακτικό η μη, θέλετε..;))


ΤΕΛΛΗ Μόνο στις διαφημίσεις θα σε βλέπω, ησύχασα! Θα διακόψω και το σταθερό στον άλλο λογαριασμό και θα βρω ΤΗΝ ΗΡΕΜΙΑ ΜΟΥ! :respekt: ;)

Πώς είσαι τόσο σίγουρος;

chosen0ne
12-10-08, 20:01
Λόγω της αναβάθμισης ενδέχεται να παρουσιαστούν προβλήματα σε μια ή περισσότερες απ' τις υπηρεσίες μας :rolleyes:

........Auto merged post: Mouse Potato πρόσθεσε 0 λεπτά και 59 δευτερόλεπτα αργότερα ........



Πώς είσαι τόσο σίγουρος;

Είμαι σίγουρος ότι και με 20 να συγχρονίσω, βρέξει χιονίσει θα κατεβάζω τουλάχιστον σταν 10αρα σύνδεση........................ Στην πιο έσχατη περίπτωση.. Και πέρα απο αυτό αναλογικά να το πάρεις, απο τους 12 μήνες τελλάς, τους 4 πλήρωσα 80 ευρώ για να κατεβάζω σαν PSTN......μήπως είναι πιο ακριβοί απο τον ΟΤΕ τελικά? ;) Αλλά πέρα απο αυτό....θα φανεί και στην πορεία. Στο να κατεβάζεις στον ΟΤΕ με 30kb/sec το πολύ να μου συμβεί 12 μέρες στους 12 μήνες..................................... Δεν είναι τόσο "άσχετοι" με αυτούς εδώ...:oops:

Mouse Potato
12-10-08, 20:07
Δεν γνωρίζω πως είναι τα πράγματα τώρα αλλά πριν 2-3 χρόνια που είχα κι εγώ ΟΤΕ (ναι κάποτε όλοι είχαμε ΟΤΕ) είχα μια ρημαδιασμένη 512 και δεν κατέβαζα ούτε με 25KB/s. Παρ' ότι η γραμμή μου ήταν μια χαρά. Αυτός βέβαια ήταν ο λόγος να αλλάξω πάροχο.

Ποτέ να μην είμαστε σίγουροι για τίποτα. Ίσως να μην είναι θέμα μόνο εμπειρίας - είναι άσχετοι στην Τελλάς (όπως ανέφερες) - αλλά και θέμα υποδομών. Πέρα απ' αυτό εύχομαι ότι το καλύτερο εκεί στον ΟΤΕ και να πάνε όλα καλά.

Εκτός αυτού "βοηθιέσαι" αλλά και βοηθάς μ' αυτή σου την απόφαση. Απ' τη μια πας σ' έναν πάροχο ο οποίος θα σου προσφέρει αυτά που θέλεις, κάτι που δεν κατάφερε η Τελλάς, αλλά κι απ' την άλλη βοηθάς κι εμάς αφου θα έχουμε παραπάνω bandwidth διαθέσιμο :p:p

chosen0ne
12-10-08, 20:20
Δεν γνωρίζω πως είναι τα πράγματα τώρα αλλά πριν 2-3 χρόνια που είχα κι εγώ ΟΤΕ (ναι κάποτε όλοι είχαμε ΟΤΕ) είχα μια ρημαδιασμένη 512 και δεν κατέβαζα ούτε με 25KB/s. Παρ' ότι η γραμμή μου ήταν μια χαρά. Αυτός βέβαια ήταν ο λόγος να αλλάξω πάροχο.

Ποτέ να μην είμαστε σίγουροι για τίποτα. Ίσως να μην είναι θέμα μόνο εμπειρίας - είναι άσχετοι στην Τελλάς (όπως ανέφερες) - αλλά και θέμα υποδομών. Πέρα απ' αυτό εύχομαι ότι το καλύτερο εκεί στον ΟΤΕ και να πάνε όλα καλά.

Εκτός αυτού "βοηθιέσαι" αλλά και βοηθάς μ' αυτή σου την απόφαση. Απ' τη μια πας σ' έναν πάροχο ο οποίος θα σου προσφέρει αυτά που θέλεις, κάτι που δεν κατάφερε η Τελλάς, αλλά κι απ' την άλλη βοηθάς κι εμάς αφου θα έχουμε παραπάνω bandwidth διαθέσιμο :p:p

Ναι ναι......τις "δύσκολες" μέρες που λένε θα έχετε 30kb παραπάνω να το μοιράζεστε 100+ χιλιάδες συνδρομητές........... :lol::lol::lol::rofl:

;) Το πρόβλημα δεν είναι ούτε η υποδομή της, ούτε οι χρήστες.....είναι οι ΙΔΙΟΙ. Θέμα νοοτροπίας............................... Όποιος διαφωνήσει, θα κάτσω...να μου αλλάξει γνώμη!!! :oops::p

jimarozas
12-10-08, 20:22
παιδια για σας ..θελω να φυγω με τα χιλια ειμαι απο το 1999 στην τελλας και πριν 1.5 μηνα εχω βαλει double play unlimited 39.90!!! αναβαθμηση απο ζιστο ...ειμαι ασχετος ..θελω να καλεσω ΟΤΕ ...τεχνικο για να μου πει τη γινεται...μηδεν γνωσεις εχω ο ατιμος!!:down: θελω help!!! πως ελεγχουμε την speed πχ 9633/234 οπως εχουν καποιοι αλλοι,τη μπορω να κανω εγω απο τον υπολογιστη μου...

εχω αγορασει ακριβο υπολογιστη ... cpu τετραπυρηνο 2.5 Q9300 4GB μνημη vista premium κτλ........για να μπω στο φορουμ φιαχνω πρωτα καφε και μετα μπαινω!!!!! κατι δεν συνδεσα σωστα?? δεν ξερω παιδια τη να κοιταξω!!! ευχαριστω :oneup:

chosen0ne
12-10-08, 20:24
παιδια για σας ..θελω να φυγω με τα χιλια ειμαι απο το 1999 στην τελλας και πριν 1.5 μηνα εχω βαλει double play unlimited 39.90!!! αναβαθμηση απο ζιστο ...ειμαι ασχετος ..θελω να καλεσω ΟΤΕ ...τεχνικο για να μου πει τη γινεται...μηδεν γνωσεις εχω ο ατιμος!!:down: θελω help!!! πως ελεγχουμε την speed πχ 9633/234 οπως εχουν καποιοι αλλοι,τη μπορω να κανω εγω απο τον υπολογιστη μου...

εχω αγορασει ακριβο υπολογιστη ... cpu τετραπυρηνο 2.5 Q9300 4GB μνημη vista premium κτλ........για να μπω στο φορουμ φιαχνω πρωτα καφε και μετα μπαινω!!!!! κατι δεν συνδεσα σωστα?? δεν ξερω παιδια τη να κοιταξω!!! ευχαριστω :oneup:

Δεν θέλω να κάνω τον δικηγόρο της ΤΕΛΛΑΣ....αλλά τι σχέση έχει ο πανάκριβος υπολογιστής με την σύνδεση του δικτύου σου??? Και με 400ευρώ λάπτοπ να είχες το ίδιο ΑΡΓΑ θα πήγαινε το δίκτυο............ ;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.