PDA

Επιστροφή στο Forum : Dota και forthnet



pavsta
15-08-08, 20:21
εχω forthnet douple play και δεν μπορω να παιξω dota...το παιχνιδι κολλαεί απιστευτα απο τα πρώτα λεπτα...πηρα τον τεχνικο τμήμα και μου ειπαν οτι δεν γνωρίζουν για τέτοιο πρόβλημα...το μοντεμ που έχω ειναι speedtouch 530v6...αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει..δηλώνω ψιλοάσχετος οπότε με το μαλακό...ευχαριστω εκ των προτέρων

StGeon
16-08-08, 01:05
γεία σου
Δεν νομίζω να είναι από την forthnet να σου πω την αλήθεια.

Πες μας τι Pc έχεις, και αν έχεις κάποιο αντιvirus που να τρέχει παράλληλα

nikospap74
16-08-08, 03:05
Κοιτα ποια προγραμματα που εχεις χρειαζονται internet.Απενεργοποιησε τα και δες

pavsta
16-08-08, 06:57
to pc einai intel core duo sta 1,74,1gb ram...δεν νομιζω να φταει pc γτ με connex που ειχα παλιοτερα δεν ειχα κανενα προβλημα(i connex itan 784)...to antivirusποθ εχω ειναι avast και εχω δοκιμασει να παιξω και κανονταs unistall to antivirus και απενεργοποιωντας το firewall των windows...επισης δεν μπορουσα να κανω create sto battlenet καθως οι αλλοι δεν εβλεπαν το game αλλα αυτο το διόρθωσα απο το game kai application tou modem...αυτα

vothros
16-08-08, 07:03
Φίλε μου κι εγώ Forthnet Double Play έχω,με πολύ παλιό pc, δεν φταίει η forthnet σίγουρα.
Πρέπει να κάνεις Port Forward στο router σου. Δήλωσε ένα port μέσα απο τα options του παιχνιδιού και άνοιξε το συγκεκριμένο port μέσα από το router. Για να δεις πώς να κάνεις Port forwarding κοίτα εδώ:

http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

Μόλις το κάνεις σωστά θα μπορείς να είσαι και host και δεν θα έχεις και lag. :)

StGeon
16-08-08, 08:13
Φίλε μου κι εγώ Forthnet Double Play έχω,με πολύ παλιό pc, δεν φταίει η forthnet σίγουρα.
Πρέπει να κάνεις Port Forward στο router σου. Δήλωσε ένα port μέσα απο τα options του παιχνιδιού και άνοιξε το συγκεκριμένο port μέσα από το router. Για να δεις πώς να κάνεις Port forwarding κοίτα εδώ:

http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

Μόλις το κάνεις σωστά θα μπορείς να είσαι και host και δεν θα έχεις και lag. :)

Αν κατάλαβα καλά έχεις lag όταν μπαίνεις σε game όχι μόνο όταν κάνεις host ε;

pavsta
17-08-08, 09:22
laggarw και όταν κανω host αλλα σαφως λιγότερο

........Auto merged post: pavsta πρόσθεσε 12 λεπτά και 51 δευτερόλεπτα αργότερα ........

προσπα8ω να κανω post forward tis ports μπορει να με βοη8ησει κανεις με την τριγγερ πορτ???δεν ξερω ποια να βαλω

mandridis
17-08-08, 10:44
Να σου πώ, η forthnet δέν είναι και η καλύτερη για να παίζεις παιχνίδια online.
Αλλά δεν δικαιολογεί το μέγεθος του προβλήματος που έχεις.
Μέσα απο το παιχνίδι θα βάλεις μία τυχαία πόρτα να κάνεις forward ή άσε αυτή που έχει default.
Μετά από το interface του router σου θα ανοίξεις την πόρτα που έχεις ορίσει αλλά και τις +-2
Δηλαδή έστω οτι ανοίγεις την 14586 θα ορίσεις το ευρος απο 14584 εώς 14588.
Για το πως θα κάνεις τις ρυθμίσεις απο το router δές εδώ:
http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/Thomson-Alcatel/Speedtouch530v6/Warcraft_III.htm

Linus
17-08-08, 18:11
Μια χαρά εδώ με dota.

Καθημερινά τον τελευταίο καιρό hostarw όσο προλαβαίνω.

Πριν έρθει Σεπτέμβρης και αρχίσουν τα μεγάλα ping.

Lagman
17-08-08, 19:40
Μια χαρά εδώ με dota.

Καθημερινά τον τελευταίο καιρό hostarw όσο προλαβαίνω.

Πριν έρθει Σεπτέμβρης και αρχίσουν τα μεγάλα ping.

χαχαχαχαχα

όλοι φοβούνται τον Σεπτέμβρη ...

Υψηλά Ping τον Σεπτέμβρη είναι σιγουράκι...

@ ADSLgr.com All rights reserved.