PDA

Επιστροφή στο Forum : Πότε θα έχω νετ?



sofaki
17-08-08, 00:38
Η ιστορία μου γνωστή σε μερικούς..Εκανα αίτηση για αριθμοδότηση απο τελλάς.Μετα από 1 μήνα μπήκε το τηλέφωνο,έγινε η μεικτονόμηση αλλά νετ γιοκ.Πήρ ατηλ στην τελλάς,μου παν κάνουν αναβάθμιση κ δεν ξέρουν πότε θα έχω νετ.Μια φορά μάλιστα πήρα κ τους απέιλησα ότι θα κάνω κατεγγελία΄,ότι θα διακόψωβ το συμβόλαιο κ οι τύποι δεν είχαν κανένα πρόβλημα.Προχτές με πήραν να μου δώσουν τον κωδικό για το νετΤο πληκτρολογώ αλλά το βγάζει άκυρΟ.Φανταζομαι ότι ακομα δεν ενεργοποιήθηκα,έτσι?Τι θα γινει τελικα?

ermis333
17-08-08, 14:04
Θα έπρεπε να έχεις ήδη ΝΕΤ, εντωμεταξύ μου φαίνεται πολύ κουλό το όλο σκηνικό.....τι σημαίνει αναβάθμιση;;; Εδώ και πόσο καιρό;;;

Ζήτα να σου δημιουργήσουν αυτοί account πές τους ποιο username επιθυμείς και πές τους πως είναι υποχρέωσή τους.....από τη στιγμή που δεν μπορείς να βάλεις εσύ το Activation ID.

Δεν νομίζω να μην μπορούν να κάνουν από τα κεντρικά λογαριασμό!!!!!

ΜΗΝ πάρεις 13800 μόνο 1212.

sofaki
17-08-08, 23:27
Πήρα τηλέφωνα σε όλους αλλά αυτό το διάστημα δεν μπορούσαν λόγω αναβάθμισης.

no_logo
17-08-08, 23:46
Στα είχα πει :whistle:
οι τύποι είναι μπακάλικο και μάλιστα κακό

sofaki
18-08-08, 10:19
Ξαναπήρα τηλέφωνο κ λέει δεν μπορούν να κάνουν τπτ....:evil:

JackDaniels
18-08-08, 11:45
Τα ίδια και σε εμένα!!! Πάνω από ένα μήνα χωρίς ιντερνετ ξαφνικά την Παρασκευή παίρνω ID το οποίο όταν το καταχωρώ δεν το αναγνωρίζει. Η απάντηση τους: δεν έχουν περαστεί ακόμα τα προϊόντα στην καρτέλα σας!!!! Μα καλά τότε γιατί μου έδωσαν άλλο ID!!!! Που αλλού γίνονται αυτά; Γιατί δεν με ειδοποιούσαν όταν θα ήταν όλα έτοιμα (αν θα είναι ποτέ!!!)

sofaki
18-08-08, 11:49
Τζακ κ μένα το ιδιο ακριβως.Την Παρακευη πηρα τον κωδικό κ σήμερα που τηλεφώνησα μου είπαν για την καρτελα!

JackDaniels
18-08-08, 11:50
!!!!!!! Ρε αυτή η καρτέλα... Εδώ και ένα μήνα ακόμα να συμπληρωθεί λες και είναι κανα σταυρόλεξο!!!

crypter
18-08-08, 15:05
οντως γελοιοι, δεν μπορουν να διαχειριστουν τον μεγαλο ογκο αιτησεων που εχουν και στο τελος καταληγουν να ταλαιπωρουν τοσο κοσμο

psyxakias
18-08-08, 15:41
Sorry παιδιά αλλά δεν άντεξα... εσύ Jack Daniels δεν θα πρέπει να παραπονιέσαι. Τι σόι Jack Daniels είσαι αν δεν μπορείς να περιμένεις όσο καιρό χρειαστεί παίζοντας με τις τάπες των βαρελιών. Το πολύ πολύ αντί για βαρέλι, χρησιμοποίησε το κουτί του modem :p

Lagman
18-08-08, 15:53
το καλό πράγμα αργεί να γίνει ... δεν βλέπετε όσες περιοχές αναβαθμίστηκαν πιάνουν 22Mbps...

sofaki
18-08-08, 15:57
Πόσο θα κρατήσει όμως αυτό το βιολί?Εγώ πληρώνω για νετ κ νετ δεν βλέπω?

no_logo
18-08-08, 16:03
αυτό δεν είναι απαίτηση
ΕΣΥ είσαι λάθος που δέχεσαι να πληρώνεις για υπηρεσίες που δεν σου παρέχουν

Κανονικά θα έπρεπε να είχες ξεκαθαρίσεις πως μέχρι να έχεις υπηρεσίες διαδικτύου θα πληρώνεις μόνο το πάγιο τηλεφώνου
Σε κάθε διαφορετική περίπτωση είσαι το θύμα
Απλά

sofaki
18-08-08, 16:20
Ποιο είναι το πάγιο του τηλέφωνου?Ο λογαριασμός δεν λέει ξεχωριστά για τηλέφωνο κ ξεχωριστά για νετ...

DiM
19-08-08, 01:23
Δεν είναι ξεχωριστά μαζί πάνε. Και στην συγκεκριμένη περίπτωση τα θελες και τα παθές εμείς στα λέγαμε :whistle:

Και όπως λέει ο κολλητός μου σε ανάλογη περίπτωση.

"Μήτσο στα είπα δεν στα είπα? Τώρα σκάσε και κολυμπά" :lol:

no_logo
19-08-08, 06:04
να στείλεις καταγγελία στους αρμόδιους φορείς και στην tellas ζητώντας ακριβώς αυτό
Να σε χρεώσουν για τις υπηρεσίες που σου προσφέρουν έως σήμερα, δηλαδή το τηλέφωνο και να σου αφαιρέσουν από το πάγιο το ποσό για το internet.
Μπορεί να μην αναφέρει τα πάγια ξεχωριστά γιατί κανείς δεν μπορούσε μέχρι σήμερα να φανταστεί πως το μπακάλικο της tellas θα φτάσει σε καινούργια δυσθεώρητα επίπεδα μλκιας.

Είναι εντελώς παράνομο να σε χρεώνουν το ίδιο ποσό, έχεις δεν έχεις τηλέφωνο, έχεις δεν έχεις διαδίκτυο.

Κάτι τέτοια βλέπουν τα «μυρμηγκάκια» της και θεωρούν πως όλα επιτρέπονται. Γιαυτό αναδείχτηκε παλιότερα νούμερο ένα σε απάτες, πλαστογραφίες, εκβιασμούς πελατών κοκ

ermis333
19-08-08, 07:54
Αηδίες......μίλα με το λογιστήριο, μπορεί να σου ζητήσουν να στείλεις ΦΑΞ κτλ.....η Τελλάς πάντα πιστώνει βλάβες κτλ.....

Τόσα χρόνια συνδρομητής όποτε έχω χρειαστεί πιστωτικό μου το έχουν δώσει.

sofaki
19-08-08, 08:44
Δεν θέλω πίστωση,ΙΝΤΕΡΝΕΤ θελω να αποκτήσω,αυτό χρειάζομαι.

no_logo
19-08-08, 15:59
Αηδίες......μίλα με το λογιστήριο, μπορεί να σου ζητήσουν να στείλεις ΦΑΞ κτλ.....η Τελλάς πάντα πιστώνει βλάβες κτλ.....

Τόσα χρόνια συνδρομητής όποτε έχω χρειαστεί πιστωτικό μου το έχουν δώσει.

Αηδίες γράφεις εσύ, μια φορουμική ζωή δικαιολογείς τα αδικαιολόγητα

ΟΦΕΙΛΕ Η TELLAS ΧΩΡΙΣ FAX, ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΈΧΕΙ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΊ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΊ ΤΟ ΠΑΓΙΟ Ή ΑΝΑΛΟΓΟ ΠΟΣΟ ΑΠΌ ΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΤΟΥ ΠΕΛΑΤΗ.
ΤΟ ΚΟΛΠΟ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ, ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΑΠΑΤΖΙΔΕΣ ΤΟ ΕΦΑΡΜΟΖΟΥΝ, ΕΛΠΙΖΟΝΤΑΣ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΤΟ ΘΥΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΜΕΙΩΣΗ ΤΟΥ ΠΑΓΙΟΥ.
Και όπως φαίνεται τα βρίσκουν εύκολα

psyxakias
19-08-08, 17:00
Χαλαρώστε βρε παιδιά, δε κερδίζουμε τίποτα με την ένταση. :jedi:

Είναι γεγονός ότι τα πιστωτικά θα έπρεπε να γίνονται χωρίς να χρειάζεται να το ζητήσει ο συνδρομητής, αλλά το θέμα της κοπέλας είναι να ενεργοποιηθεί !! Σε αυτό μπορούμε να την βοηθήσουμε σε κάτι; Fax/ΕΕΤΤ;

JackDaniels
21-08-08, 10:16
Καλά ρε παιδιά σε αυτήν την εταιρεία είμαι σίγουρος πως ο καθένας κάτι ότι θέλει.

Αφού τελικά μου έδωσαν ID που δεν ισχύει!!!!! Χτές μου είπαν ότι τελικά δεν θα χρειαστεί να κάνω άλλο λογαριασμό! Θα συνεχίσω με το ίδιο username.

Όταν ρώτησα ότι αυτό που με ενδιαφέρει είναι πότε θα έχω ιντερνετ φυσικά η απάντηση τους πάλι ήταν κάντε λίγο υπομονή.....

JimBss
27-08-08, 16:45
Στειλτε κανα ΦΑΞ με κοινοποίηση προς ΕΕΤΤ/ΙΝΚΑ

akkiiss55
31-08-08, 15:59
Αηδίες γράφεις εσύ, μια φορουμική ζωή δικαιολογείς τα αδικαιολόγητα

ΟΦΕΙΛΕ Η TELLAS ΧΩΡΙΣ FAX, ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΈΧΕΙ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΊ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΊ ΤΟ ΠΑΓΙΟ Ή ΑΝΑΛΟΓΟ ΠΟΣΟ ΑΠΌ ΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΤΟΥ ΠΕΛΑΤΗ.
ΤΟ ΚΟΛΠΟ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ, ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΑΠΑΤΖΙΔΕΣ ΤΟ ΕΦΑΡΜΟΖΟΥΝ, ΕΛΠΙΖΟΝΤΑΣ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΤΟ ΘΥΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΜΕΙΩΣΗ ΤΟΥ ΠΑΓΙΟΥ.
Και όπως φαίνεται τα βρίσκουν εύκολα

Να και ενας εξυπνουλης που θεωρητικα τα ξερει ολα.Αν ο καθε ενας που εχει ενργοποιηθει του αναφερεται οτι δν εχει ενεργα προιοντα δν χρεωνεται τπτ.ουτε συνδρομη ουτε τπτ.οι κλησεις που κανουν ολοι αυτοι οι συνδρομητες δν φαινονται πουθενα.Σε περιπτωση δε που εχει ενεργοποιηθει αλλα αντιμετωπιζει το οποιοδηποτε προβλημα+δν λειτουργει πληρως η υπηρεσια που εχει ζητησει ο εκαστοτε συνδρομητης καλει και γινεται η αναλογη πιστωση.Αυτη ειναι ενηεμρωση εκ των εσω.

manoulamou
02-09-08, 09:17
Να και ενας εξυπνουλης που θεωρητικα τα ξερει ολα.Αν ο καθε ενας που εχει ενργοποιηθει του αναφερεται οτι δν εχει ενεργα προιοντα δν χρεωνεται τπτ.ουτε συνδρομη ουτε τπτ.οι κλησεις που κανουν ολοι αυτοι οι συνδρομητες δν φαινονται πουθενα.Σε περιπτωση δε που εχει ενεργοποιηθει αλλα αντιμετωπιζει το οποιοδηποτε προβλημα+δν λειτουργει πληρως η υπηρεσια που εχει ζητησει ο εκαστοτε συνδρομητης καλει και γινεται η αναλογη πιστωση.Αυτη ειναι ενηεμρωση εκ των εσω.

:hmm: Να πω οτι καταλαβα ακριβως τι εννοεις ... μπααα!:what:

lewton
02-09-08, 12:16
Να και ενας εξυπνουλης που θεωρητικα τα ξερει ολα.Αν ο καθε ενας που εχει ενργοποιηθει του αναφερεται οτι δν εχει ενεργα προιοντα δν χρεωνεται τπτ.ουτε συνδρομη ουτε τπτ.οι κλησεις που κανουν ολοι αυτοι οι συνδρομητες δν φαινονται πουθενα.Σε περιπτωση δε που εχει ενεργοποιηθει αλλα αντιμετωπιζει το οποιοδηποτε προβλημα+δν λειτουργει πληρως η υπηρεσια που εχει ζητησει ο εκαστοτε συνδρομητης καλει και γινεται η αναλογη πιστωση.Αυτη ειναι ενηεμρωση εκ των εσω.

Η ουσία είναι ότι όταν μιλάς με το cc και αναφέρεις κάτι τέτοιο, πρέπει ο υπάλληλος του cc να στέλνει ο ίδιος e-mail στο αρμόδιο τμήμα για να ελέγξουν την αλήθεια των ισχυρισμών σου, και εφόσον έχεις δίκιο να κάνουν την πίστωση.
Το να σε αναγκάζουν να στείλεις εσύ FAX, που και πάλι θα πρέπει κάποιος να ελέγξει την αλήθεια των ισχυρισμών σου, γίνεται σαφέστατα εκ του πονηρού. Γιατί ένας στους πέντε πελάτες μπορεί να βαρεθεί να στείλει το FAX και να τους μείνουν τα λεφτά.

@ ADSLgr.com All rights reserved.