PDA

Επιστροφή στο Forum : Θεσσαλονικη κατω ακομα????



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Andrikos
18-08-08, 08:52
Παιδια απο την Τεταρτη το βραδυ ενημεμερωνομαστε οτι γινονται καποιες αναβαθμισεις στη Θεσσαλονικη.....ακομα.....και ειναι Δευτερα τωρα..

ΕΛΕΟΣ



(εκφραζω τη συμπαρασταση μου στη Θεσ/κη...)

ramonesmania
18-08-08, 14:40
ευτυχως σημερα είμαστε οκ.
κατα τις 12 επανήλθε ο πολιτισμος!!

sneferu
18-08-08, 15:06
Μου ειπαν στα κεντρικα της Θεσσαλονικης οτι ειχαν καποια τεχνικα προβληματα κατα την αναβαθμιση
Επισης μου ειπαν οτι οσοι ειχαν προβλημα δεν θα πληρωσουν τα παγια για τον μηνα στην διαρκεια του οποιου υπηρξε αυτο το σοβαρο προβλημα (εχετε τον νου σας μη σας χρεωσουν), σχεδον το μισο δικτυο (μπορει και παραπανω) της εταιριας στη Θεσ/νικη

Καλα παιδια, σημερα γινοταν χαμος στα γραφεια της vivodi στη Θεσσαλονικη, κοσμος πηγαινοερχοταν και ολοι παραπονιοταν φυσικα, αλλοι ηρεμα και αλλοι ......

hristos 22
18-08-08, 16:33
Σήμερα ύστερα και απο την τεταρτη το βραδακι επανηλθα και εγω....
Λενε για προβλημα γενικο αλλα γινεται ενω στην οικοδομη μου να εχουμε δυο σπιτια vivodi εγω να ειμαι πεσμενος απο την τεταρτη και ο αλλος να μην τρεχει τιποτα?ουτε το παραμικρο προβλημα?:sorry:

kanenas3
18-08-08, 16:41
Σε ποιους κόμβους υπήρξε πρόβλημα;

Στην Ερμού (στον παλιό κόμβο) πάντως είμαι 10+ μέρες online χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.

Ας ελπίσουμε ότι η αναβάθμιση ήταν και για να βάλουν και νέες πόρτες στους κόμβους που είχαν γεμίσει...

sneferu
18-08-08, 17:13
Σε ποιους κόμβους υπήρξε πρόβλημα;

Στην Ερμού (στον παλιό κόμβο) πάντως είμαι 10+ μέρες online χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.

Ας ελπίσουμε ότι η αναβάθμιση ήταν και για να βάλουν και νέες πόρτες στους κόμβους που είχαν γεμίσει...


Στους κομβους Τουμπας και Ροσταν απ'οσο γνωριζω

kanenas3
18-08-08, 17:20
Μάλλον και Πλατεία Δημοκρατίας από ότι βλέπω εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=144736&page=9).

alieus
18-08-08, 20:28
Α ωραία, να μη κάνω καταγγελία...χεχεχε

hristos 22
18-08-08, 22:14
Στον κομβο τουμπας λενε οτι λυθηκε......ας το ελπιζουμε

ramonesmania
18-08-08, 23:05
μετα την "αναβάθμιση" έχω πρόβλημα με το τηλέφωνο.
με καλούσαν και χτυπούσε κανονικά αλλα με το που απαντούσα ήταν σαν νεκρο.
στην συνεχεια πήγα να καλέσω εγω και ενώ είχε σήμα με το που πληκτρολογούσα τον αριθμό δεν γινόταν σύνδεση.
μετά από ενα restart του rooter λειτουργούσε οκ.

τώρα όμως επαναλήφθηκε το πρόβλημα όταν καλώ.

SaLaZaRR
18-08-08, 23:55
μετα την "αναβάθμιση" έχω πρόβλημα με το τηλέφωνο.
με καλούσαν και χτυπούσε κανονικά αλλα με το που απαντούσα ήταν σαν νεκρο.
στην συνεχεια πήγα να καλέσω εγω και ενώ είχε σήμα με το που πληκτρολογούσα τον αριθμό δεν γινόταν σύνδεση.
μετά από ενα restart του rooter λειτουργούσε οκ.

τώρα όμως επαναλήφθηκε το πρόβλημα όταν καλώ.

Μπορεις να καλεσεις το τεχνικο τμημα για να σε βοη8ησουν ειναι ανοιχτο 24/7 και αποσταθερο χωρις χρεωση στο 800 1750 175.
Επισης να σας ενημερωσω οτι δεν ηταν αναβαθμιση κομβων απλα επεσαν ολοι οι κομβοι στην θεσσαλονικη οπως ειχαν πεσει πριν 1.5 εβδομαδα στην αθηνα...μην πιστευετε το λεκτικο που σας λενε...κι εγω vivodi δουλευω και σας καταλαβαινω...

kalicatzaros
19-08-08, 00:03
Αναβάθμισαν την πλατεία δημοκρατίας? τι ωραία θα πάω στα 24 όταν γυρίσω από τις διακοπές :P (καθένας με τον πόνο του)

sneferu
19-08-08, 00:05
Μπορεις να καλεσεις το τεχνικο τμημα για να σε βοη8ησουν ειναι ανοιχτο 24/7 και αποσταθερο χωρις χρεωση στο 800 1750 175.
Επισης να σας ενημερωσω οτι δεν ηταν αναβαθμιση κομβων απλα επεσαν ολοι οι κομβοι στην θεσσαλονικη οπως ειχαν πεσει πριν 1.5 εβδομαδα στην αθηνα...μην πιστευετε το λεκτικο που σας λενε...κι εγω vivodi δουλευω και σας καταλαβαινω...

Το καταλαβαμε οτι μας δουλευουν αλλα τι να κανουμε, δεν μπορουμε να αλλαζουμε συνεχεια παροχο

To ωραιο ειναι οτι μετα απο τοσα ψεματα που μας λενε ολες οι εταιριες καποτε θα μας πουνε την αληθεια και δεν θα τους πιστευουμε

Καλυτερα να σου βγει το ματι ...

kalicatzaros
19-08-08, 00:08
Άρα άκυρη η αναβάθμιση :( κατάρα.. Τουλάχιστον κάνω μπάνια και δεν έφαγα την ταλαιπωρία :P

aa144
19-08-08, 00:46
μην πιστευετε το λεκτικο που σας λενε......




Παραδέχομαι διατύπωση! Άξιος!

kanenas3
19-08-08, 00:53
Περίεργο δεν είναι να πέφτουν κατά ομάδες οι κόμβοι και κυρίως τέτοια εποχή;;; Αφού διορθώσανε το πρόβλημα στην Αθήνα γιατί να επαναληφθεί λίγες μέρες αργότερα στη Θεσσαλονίκη.

Από την άλλη είναι επίσης περίεργο αν δεν υπήρχε πρόβλημα γιατί να κράτησε τόσο η διακοπή;;;

Είπες ότι έπεσαν όλοι οι κόμβοι αλλά εμένα το ρούτερ μου πάει για 11 μέρα online...Είσαι σίγουρος ότι είχαν πρόβλημα όλοι;

aa144
19-08-08, 01:34
Τώρα έπιασαν οι ζέστες και πέσανε οι κόμβοι (όχι όλοι, οι "καινούργιοι" που μπορεί να είναι σε άλλο δακτύλιο), ενώ την άνοιξη που οργώνουν τα βαμβάκια οι αγρότες, τότε κόβονται οι οπτικές ίνες.

Κάθε πράμα στον καιρό του...

ramonesmania
20-08-08, 10:01
μετα την "αναβάθμιση" έχω πρόβλημα με το τηλέφωνο.
με καλούσαν και χτυπούσε κανονικά αλλα με το που απαντούσα ήταν σαν νεκρο.
στην συνεχεια πήγα να καλέσω εγω και ενώ είχε σήμα με το που πληκτρολογούσα τον αριθμό δεν γινόταν σύνδεση.
μετά από ενα restart του rooter λειτουργούσε οκ.

τώρα όμως επαναλήφθηκε το πρόβλημα όταν καλώ.



Μπορεις να καλεσεις το τεχνικο τμημα για να σε βοη8ησουν ειναι ανοιχτο 24/7 και αποσταθερο χωρις χρεωση στο 800 1750 175.
Επισης να σας ενημερωσω οτι δεν ηταν αναβαθμιση κομβων απλα επεσαν ολοι οι κομβοι στην θεσσαλονικη οπως ειχαν πεσει πριν 1.5 εβδομαδα στην αθηνα...μην πιστευετε το λεκτικο που σας λενε...κι εγω vivodi δουλευω και σας καταλαβαινω...

Και όμως είμαι ακόμα εδώ!
Ακόμα τίποτα έχω μιλήσει με πρωταβάθμιους δευτεροβάθμιους και τις λοιπές εξισώσεις.
Τώρα περιμένω να το κοιτάξει το αρμόδιο τμήμα και να με ειδοποιήσει, τώρα πόσο πιο αρμόδιο είναι από το προηγούμενο αρμόδιο τμήμα δεν ξέρω, ο χρόνος θα δείξει!

Πάλι καλά έχω αναγνώριση και όταν με παίρνει κάποιος φαίνεται ο αριθμός!
Κάνω ένα restart και τον παίρνω τηλέφωνο εγώ μετά!! :hmm:ι

SaLaZaRR
22-08-08, 01:00
Περίεργο δεν είναι να πέφτουν κατά ομάδες οι κόμβοι και κυρίως τέτοια εποχή;;; Αφού διορθώσανε το πρόβλημα στην Αθήνα γιατί να επαναληφθεί λίγες μέρες αργότερα στη Θεσσαλονίκη.

Από την άλλη είναι επίσης περίεργο αν δεν υπήρχε πρόβλημα γιατί να κράτησε τόσο η διακοπή;;;

Είπες ότι έπεσαν όλοι οι κόμβοι αλλά εμένα το ρούτερ μου πάει για 11 μέρα online...Είσαι σίγουρος ότι είχαν πρόβλημα όλοι;

Εαν δεν νεκρωσες τοτε εισαι παρα πολυ κοντα στον κομβο! τυχερος ^^
Να λες παλι καλα.Σωστα πεσανε αθηνα ολοι οι κομβοι και μετα απο λιγες μερες και θεσσαλονικη (τους ελαχιστους που εχουμε)....;);) Ο λογος ακομα ψαχνετε btw...:twisted:

kanenas3
22-08-08, 01:20
Απλά είμαι σε bulletproof κόμβο! :p

Δεν τον πειράζει κανείς γιατί είναι adsl1! Από εδώ μόνο φεύγει κόσμος, δεν έρχεται!

16v_gsi
22-08-08, 11:03
Στον κόμβο Πλατείας Δημοκρατίας είμαι down εδώ και 2 μέρες.
Ένας φίλος μου εδώ και 8 μέρες.
Και ένας ακόμη περίπου 10 μέρες.

Andrikos
22-08-08, 11:18
Στον κόμβο Πλατείας Δημοκρατίας είμαι down εδώ και 2 μέρες.
Ένας φίλος μου εδώ και 8 μέρες.
Και ένας ακόμη περίπου 10 μέρες.

Κ τι κανουν για αυτο?

16v_gsi
22-08-08, 12:02
Λένε ότι ο κόμβος λειτουργεί κανονικά και σύντομα θα έχουμε πάλι internet και τηλέφωνο. Πόσο σύντομα; Το σύντομα για εμένα είναι 1 ημέρα και όχι πάνω από δέκα.
Και εγώ τεχνικός είμαι και ξέρω τι θα πει πελάτης. Αν άφηνα τους πελάτες μου να περιμένουν πάνω από μία μέρα θα τους έχανα και αν έφτανα στις δέκα θα το έκλεινα το μαγαζί.
Δηλαδή είναι τόσο δύσκολο να αντιμετωπίσουν ένα πρόβλημα;
Δεν έχω δικαίωμα να μάθω τι έκανε ως τώρα ο τεχνικός και που είναι το πρόβλημα;
Όλοι αυτοί που είναι στα τεχνικά τμήματα των εταιριών παροχής ADSL τι γνώσεις έχουν ή δεν έχουν;
Δεν γίνεται να λέω ότι η γραμμή μου δεν έχει καθόλου τάση και να επιμένουν να βάλω το δικό τους καλώδιο για να δοκιμάσω με αυτό. Δηλαδή το δικό τους καλώδιο τι παραπάνω έχει;
Μετά φωνάζουμε για τον δημόσιο τομέα. Στον ιδιωτικό τομέα τα πράγματα δεν είναι καλύτερα.
Αλλά αυτή η κατάσταση θα συνεχίσει να επικαρατεί όταν για να γίνει μια πρόσληψη κοιτάνε πόσα πτυχία έχει κάποιος και όχι αν έχει εμπειρία και πραγματικές γνώσεις πάνω στο αντικείμενο.
Δηλαδή αν προσλάβω κάποιον που τελείωσε πληροφορική ΑΕΙ σημαίνει ότι μπορεί να υπαστηρίζει δίκτυα; Δυστυχώς όχι. Όμως θα προσλάβουν αυτόν τον επιστήμονα σε μια εταιρία για να καλύψει μια τέτοια θέση και όχι κάποιον που έχει τελειώσει το λύκειο και έχει εμπειρία άνω των 10 ετών στα δίκτυα.
Δυστυχώς έτσι είναι τα πράγματα και καλά να πάθουν οι εταιρίες αυτές που χάνουν τους πελάτες τους από την ανύπαρκτη τεχνική υποστήριξη. Ας προσέχουν ποιον προσλαμβάνουν για να κρατήσουν όρθια και ζωνατανή την εταιρία τους.
Όλα αυτά που λέω αναφέρονται σε όλες τις εταιρίες γιατί τις έχω ζήσει όλες. (Vivodi, Tellas, HOL, OTE ...)

16v_gsi
22-08-08, 15:04
Λένε ότι ο κόμβος λειτουργεί κανονικά και σύντομα θα έχουμε πάλι internet και τηλέφωνο. Πόσο σύντομα; Το σύντομα για εμένα είναι 1 ημέρα και όχι πάνω από δέκα.
Και εγώ τεχνικός είμαι και ξέρω τι θα πει πελάτης. Αν άφηνα τους πελάτες μου να περιμένουν πάνω από μία μέρα θα τους έχανα και αν έφτανα στις δέκα θα το έκλεινα το μαγαζί.
Δηλαδή είναι τόσο δύσκολο να αντιμετωπίσουν ένα πρόβλημα;
Δεν έχω δικαίωμα να μάθω τι έκανε ως τώρα ο τεχνικός και που είναι το πρόβλημα;
Όλοι αυτοί που είναι στα τεχνικά τμήματα των εταιριών παροχής ADSL τι γνώσεις έχουν ή δεν έχουν;
Δεν γίνεται να λέω ότι η γραμμή μου δεν έχει καθόλου τάση και να επιμένουν να βάλω το δικό τους καλώδιο για να δοκιμάσω με αυτό. Δηλαδή το δικό τους καλώδιο τι παραπάνω έχει;
Μετά φωνάζουμε για τον δημόσιο τομέα. Στον ιδιωτικό τομέα τα πράγματα δεν είναι καλύτερα.
Αλλά αυτή η κατάσταση θα συνεχίσει να επικαρατεί όταν για να γίνει μια πρόσληψη κοιτάνε πόσα πτυχία έχει κάποιος και όχι αν έχει εμπειρία και πραγματικές γνώσεις πάνω στο αντικείμενο.
Δηλαδή αν προσλάβω κάποιον που τελείωσε πληροφορική ΑΕΙ σημαίνει ότι μπορεί να υπαστηρίζει δίκτυα; Δυστυχώς όχι. Όμως θα προσλάβουν αυτόν τον επιστήμονα σε μια εταιρία για να καλύψει μια τέτοια θέση και όχι κάποιον που έχει τελειώσει το λύκειο και έχει εμπειρία άνω των 10 ετών στα δίκτυα.
Δυστυχώς έτσι είναι τα πράγματα και καλά να πάθουν οι εταιρίες αυτές που χάνουν τους πελάτες τους από την ανύπαρκτη τεχνική υποστήριξη. Ας προσέχουν ποιον προσλαμβάνουν για να κρατήσουν όρθια και ζωνατανή την εταιρία τους.
Όλα αυτά που λέω αναφέρονται σε όλες τις εταιρίες γιατί τις έχω ζήσει όλες. (Vivodi, Tellas, HOL, OTE ...)

Τελικά μπράβο στην Vivodi. Μετά από 29 ώρες λύθηκε το πρόβλημα και είμαι και πάλι online.

Andrikos
22-08-08, 15:06
Τελικά μπράβο στην Vivodi. Μετά από 29 ώρες λύθηκε το πρόβλημα και είμαι και πάλι online.

Μεγια!
Ειδες τελικα??
Ποτε μιλησες με την ΤΥ κ ποτε φτιαχτηκε?

SaLaZaRR
24-08-08, 01:21
Τελικά μπράβο στην Vivodi. Μετά από 29 ώρες λύθηκε το πρόβλημα και είμαι και πάλι online.

Για vivodi ενεργοποιηθηκες σχετικα γρηγορα...μην ξεχνας οτι βαδιζει το μαγαζι με ρυθμους χελωνας!:lol::lol:

Andrikos
25-08-08, 15:29
Για vivodi ενεργοποιηθηκες σχετικα γρηγορα...μην ξεχνας οτι βαδιζει το μαγαζι με ρυθμους χελωνας!:lol::lol:

Νομιζω πως μιλαει για αποκατασταση βλαβης μετα απο την αναβαθμιση στη Θεσ/κη και οχι για ενεργοποιηση..:rtfm:

SaLaZaRR
25-08-08, 23:06
Νομιζω πως μιλαει για αποκατασταση βλαβης μετα απο την αναβαθμιση στη Θεσ/κη και οχι για ενεργοποιηση..:rtfm:

Ειτε ενεργοποιηση ειτε βλαβη Χελωνες λεμε....

kanenas3
26-08-08, 01:02
Ειτε ενεργοποιηση ειτε βλαβη Χελωνες λεμε....

Εξαρτάται από τη φύση της βλάβης ;)

Μην ξεχνάς ότι στη Θεσσαλονίκη μπορείς να μιλάς με τα κεντρικά εδώ όπου έχουν πρόσβαση σχεδόν σε όλα και γλιτώνεις τα καψώνια της Teleperformance...

SaLaZaRR
27-08-08, 09:59
Εξαρτάται από τη φύση της βλάβης ;)

Μην ξεχνάς ότι στη Θεσσαλονίκη μπορείς να μιλάς με τα κεντρικά εδώ όπου έχουν πρόσβαση σχεδόν σε όλα και γλιτώνεις τα καψώνια της Teleperformance...



Σωστοτατο..... γιατι Teleperfomance ασε.....:down:

sneferu
28-08-08, 15:38
παντως εγω εκανα σημερα αιτηση διακοπης συμβολαιου 24 ημερες μετα την ενεργοποιηση επειδη τα προβληματα ηταν απειρα, αυριο θα φαν και την καταγγελια τους στην επιτροπη

kanenas3
28-08-08, 16:07
Τι πρόβλημα είχες;;

sneferu
29-08-08, 00:22
Τι πρόβλημα είχες;;

Μετα την 5ημερη αποσυνδεση δεν εχει επανελθει το δικτυο, τουλαχιστον στο δικο μου τηλεφωνο

Εχω συνεχεις αποσυνδεσεις , δεν εχω ουτε τηλεφωνο ουτε ιντερνετ, και μιλαμε 5λεπτες και 10λεπτες τουλαχιστον 20 την ημερα

Και ολο μου λενε δεν υπαρχει προβλημα, μου εχουν σπασει τα νευρα στο 13880, δεν ασχολειτε κανεις σοβαρα

Και ετσι μετα απο μια φασαρια που εκανα χτες στα γραφεια τους (τους ξεχεσα) αποφασισα να διακοψω γιατι με αυτους δεν βγαζεις ακρη

johnaspr
01-09-08, 22:48
Καλά που πέρασα από την πλατεία, τελικά είναι γενικό το πρόβλημα...

Είμαι επάνω στον κόμβο της Ερμού κι εδώ και καιρό είχα συνεχόμενες αποσυνδέσεις/επανασυνδέσεις και χαμηλές έως χαμηλότατες ταχύτητες. Εδώ και μερικές μέρες λειτουργώ με ταχύτητες λήψης που κυμαίνονται από 20 - 40 έως και 150 Kbps. Δοκίμασα με 3 διαφορετικούς κοινά setαρισμένους routers με το καλώδιο απ' ευθείας από την πρίζα στην RJ11 υποδοχή και όλοι ίδια συμπεριφορά.

Έχουμε κάποιο νεότερο; Γνωρίζουμε πότε θα αποκατασταθεί το πρόβλημα ή οτιδήποτε σχετικά;

Εννοείται ότι στην Αθήνα ΔΕΝ αναλώνομαι να καλέσω, ελπίζω στο θαύμα του τμήματος της Θεσ/νίκης.

Αν υπάρχει κάτι ευπρόσδεκτο.

Η πλάκα είναι ότι έχω κάνει αίτηση για αναβάθμιση σε Telefonet+ (από MaxX10 που συγχρονίζει εννοείται στα 8Mbps), αλλά σκέφτομαι σοβαρά να το ακυρώσω, καθώς τώρα με τα προβλήματα τουλάχιστον έχω OTE τηλεφωνία. Μετά δε θα έχω ούτε αυτό και διαβάζω ότι πολλοί έχουν αρκετές μέρες πρόβλημα.. Απαράδεκτο...

Αθάνατη Vivodi.. Η 1η μας επιλογή!

kanenas3
02-09-08, 10:17
Σε πιο πρόγραμμα είσαι;

Γενικά στην Ερμού δεν είχαν πόρτες και δεν ξέρω αν έχει αλλάξει αυτό μέχρι σήμερα.

Μήπως το πρόβλημα σου δημιουργείται επειδή αδειάζουν τον κόμβο και πήραν παραμάζωμα και το καλώδιο σου...;

Από Θεσσαλονίκη τι σου είπαν;;

johnaspr
02-09-08, 13:15
Σε πιο πρόγραμμα είσαι;

Γενικά στην Ερμού δεν είχαν πόρτες και δεν ξέρω αν έχει αλλάξει αυτό μέχρι σήμερα.

Μήπως το πρόβλημα σου δημιουργείται επειδή αδειάζουν τον κόμβο και πήραν παραμάζωμα και το καλώδιο σου...;

Από Θεσσαλονίκη τι σου είπαν;;

Είμαι στο Maxx10 (Shared LLU), συγχρονίζει στα 8Mbps. Επικοινώνησα και περιμένω νεότερα από το τεχνικό τμήμα Θεσσαλονίκης.

Samael_667
03-09-08, 20:57
Έχω κι εγώ το ίδο πρόβλημα (τραγικά χαμηλό download) και από FTP και απο HTTP
Το περίεργο είναι ότι με p2p και encryption enabled πιάνω κανονικά τις 800άρες
ενώ με disabled δεν ανεβαίνει πάνω από τα 200-250

Το speedtest μου βγάζει αυτό (ενώ παλιότερα είχα inbound > 6.5Mbps...)

TCP/Web100 Network Diagnostic Tool v5.2.1e
click START to begin
03/09/2008 20:48:08
Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done
running 10s outbound test (client to server) . . . . . 70.33Kb/s
running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 271.47kb/s
Your PC is connected to a Cable/DSL modem
Information: Other network traffic is congesting the link

Την τελευταία γραμμή την έχει δει κανείς ξανά?

sv2qo
06-09-08, 17:14
Τό μόνο πρόβλημα που διαπίστωσα στο τελεφόννετ + ειναι οτι μερικές φορές καλώ και η γραμη ειναι νεκρη.
Ενα redial και τελειωσε. Επίσης κατεβάζω με 800 περιπου.
Αυτα για ερμου 13

hristos 22
12-09-08, 16:23
Γεια σας παιδια....
Ειμαι συνδομητης της vivodi απο αρχες Μαρτιου...και εκτος των σχετικα λιγων προβληματων που ειχα με σταθεροποιησαν στα 6mbps και ειμουν ενταξη.
Στα τελη ομως Ιουλοιου αρχησαν τα μεγαλα προβληματα και υστερα απο αναβαθμηση που εκαναν στον κομβο μου(τουμπας)
Μεχρι τοτε ειχα 6mbps και ειμουν adsl2 και μετα την περιφημη πτωση και την φοβερη αναβαθμηση συντονιζα στα 4mbps adsl1
Υστερα απο τηλεφωνικη μου εποικοινωνια με την εταιρια(ισχυριστικαν οτι δεν παει η γραμμη παραπανω)....
Κουφο ε?να εισαι σχεδον 6 μηνες χωρις προβλημα στα 6mbps με μεγιστο το 10 και μετα απο αναβαθμηση στα 24(και με επισημη επιστολη στον λογαριασμο μου)να εχω για 2 μερες 14mbps και μετα την πτωση του κομβου να μην μπορω να κλειδωσω πανω απο 4
Να αναφερω οτι τον τελαιυταιο καιρο εχω συνηθησει σε κατι 5ωρες πτωσεις.....παλι καλα ομως γιατι ολο τον αυγουστο τον εβγαλα με το κινητο και με ενα λαπτοπ να κινηγαω ιντερνετ:rofl:

ramonesmania
18-09-08, 17:51
Μου ειπαν στα κεντρικα της Θεσσαλονικης οτι ειχαν καποια τεχνικα προβληματα κατα την αναβαθμιση
Επισης μου ειπαν οτι οσοι ειχαν προβλημα δεν θα πληρωσουν τα παγια για τον μηνα στην διαρκεια του οποιου υπηρξε αυτο το σοβαρο προβλημα (εχετε τον νου σας μη σας χρεωσουν), σχεδον το μισο δικτυο (μπορει και παραπανω) της εταιριας στη Θεσ/νικη

Καλα παιδια, σημερα γινοταν χαμος στα γραφεια της vivodi στη Θεσσαλονικη, κοσμος πηγαινοερχοταν και ολοι παραπονιοταν φυσικα, αλλοι ηρεμα και αλλοι ......

Τελικά τί έγινε με αυτό όντως ισχύει;

kanenas3
18-09-08, 17:56
Τελικά τί έγινε με αυτό όντως ισχύει;

Σιγά μην το κρατήσουν...αν δεν το έχεις γραπτά...σώθηκες...!

hristos 22
18-09-08, 19:49
Ειμαι απο τα ατομα που ειχαν σχεδον ολο τον αυγουστο προβληματα (απο της 30 μερες ζητημα να ειχα τηλεφωνο και ιντερνετ 10 μερες)αλλα χθες παρελαβα κανονικα το λογαριασμο Αυγουστου....οποτε θεωρω οτι αυτο δεν ισχειει....τουλαχιστον ομως να μην επαναληφθει(κομβος Τουμπας)

kanenas3
18-09-08, 20:27
Ειμαι απο τα ατομα που ειχαν σχεδον ολο τον αυγουστο προβληματα (απο της 30 μερες ζητημα να ειχα τηλεφωνο και ιντερνετ 10 μερες)αλλα χθες παρελαβα κανονικα το λογαριασμο Αυγουστου....οποτε θεωρω οτι αυτο δεν ισχειει....τουλαχιστον ομως να μην επαναληφθει(κομβος Τουμπας)

Μπορείς πάντα να στείλεις μια ωραία επιστολή στην ΕΕΤΤ με κοινοποίηση στην Vivodi όπου θα λες τι σου είπαν και θα δεις πως θα αντιδράσουν...:whistle:

johnaspr
22-09-08, 13:27
Μετά το διάστημα εκείνο κατά το οποίο είχαμε (Ερμού) συνεχείς αποσυνδέσεις χαμηλές ταχύτητες λόγω αναβάθμισης(?) του κόμβου, έως σήμερα παίζει οκ, απλώς αρκετές φορές έχω πολύ χαμηλές ταχύτητες και κάποιες αποσυνδέσεις και δημιουργεί πρόβλημα (ειδικά σε εφαρμογές που απαιτούν αδιάκοπη σύνδεση). Ζούμε κι έτσι όμως..
Διαβάζω και τα νέα για εξαγορά από τη HOL κλπ.. ελπίζω αν τελικά ισχύει κάτι τέτοιο να βελτιώσει την κατάσταση ή να την αφήσει τουλάχιστον στα ίδια επίπεδα..
Ίδωμεν..

Πως πάτε από ταχύτητες και αποσυνδέσεις στην Ερμού (ADSL1 - Maxx10, όχι Telefonet+).
Ξέρουμε τίποτε για νέες πόρτες και πότε (στην Ερμού);
Εννοείται ότι ο λογαριασμός του Αυγούστου δε θα πληρωθεί ολόκληρος..

hristos 22
22-09-08, 20:50
Μπορείς πάντα να στείλεις μια ωραία επιστολή στην ΕΕΤΤ με κοινοποίηση στην Vivodi όπου θα λες τι σου είπαν και θα δεις πως θα αντιδράσουν...:whistle:

Δεν αξιζει φιλε ο κοπος για 19,90....εαν ηταν 35 τοτε θα ηταν ισως διαφορετικα :oops:

kimonvx12
25-09-08, 23:15
Καλησπέρα σας,

μένω στην περιοχή Τούμπας της Θεσσαλονίκης και από εχτές το βράδυ το ίντερνετ έπεσε πάρα πολύ σε ταχύτητα στα 2-5 kb/s. Σε σημερινό μου τηλεφώνημα στην εταιρεία μου είπε ο υπάλληλος να μην ανησυχώ γιατί γίνεται αναβάθμιση μέχρι το Σαββάτο, και στην ερώτηση μου γιατί δεν με ενημέρωσαν πιο πριν με ένα μαιλ ή με τηλ για την προγραμματισμένη αναβάθμιση ο υπάλληλος μου απάντησε με το παρακάτω θεϊκό "Μα σας ενημερώνω τώρα":rofl:. Αντιμετωπίζει κανένας άλλος πρόβλημα με το νετ στην περιοχή της Θεσσαλονίκης?

kanenas3
25-09-08, 23:25
Λίγο απίθανο να κάνουν αναβάθμιση 2-3 μέρες...

Να επιμείνεις να το δηλώσουν βλάβη.

trendyboyathens
25-09-08, 23:47
Αθάνατη Vivodi

Μετά από κλήση ωρών αναμονής στο CC η απάντηση για την Θεσσαλονίκη είναι ότι γίνεται αναβάθμιση στον κόμβο στον οποίο ανήκεται κ θα διαρκέσει μέχρι το Σ/Κ!!!!

Τα λόγια είναι περιττά, καθώς δεν είπα ούτε τηλ, ούτε τπτ, απλώς ότι είμαι Θεσ/νίκη κ ότι αργεί να μου ανοίξει το νετ.

kimonvx12
26-09-08, 00:35
Καλά γουστάρω πολύ που είμαι σε αυτήν την εταιρεία. Πραγματικά όταν νιώθω μόνος παίρνω το user support για να ακούσω το χιλιοειπωμένο "πόσο μακρύ είναι το καλώδιο μέχρι την πρίζα τηλεφώνου?"χαχαχαχα

ramonesmania
26-09-08, 11:09
Καλά γουστάρω πολύ που είμαι σε αυτήν την εταιρεία. Πραγματικά όταν νιώθω μόνος παίρνω το user support για να ακούσω το χιλιοειπωμένο "πόσο μακρύ είναι το καλώδιο μέχρι την πρίζα τηλεφώνου?"χαχαχαχα

χαχααχαχχαχα
reset έκανες;

@ ADSLgr.com All rights reserved.