PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποσο συγχρονιζεται οσοι εχετε εως 24?



sportguy
18-08-08, 16:48
Θελω να δω ποσο συγχρονιζει το μοντεμ σας στον ΟΤΕ για να κανω συγκριση με την γραμμη που εχω εγω... Σκεφτομαι παλι να παω πισω στον οτε μετα απο 2 χρονια σε ιδιοκτητο. Απλα θελω να δω τι παιζει.. εγω μενω βορεια προαστια και dslam πεντελης. Αν υπαρχει καποιος εδω κοντα να μου πει ποσο συγχρονιζει ακομα καλυτερα..
ευχαριστω

hel
19-08-08, 08:21
Τα στοιχεία γραμμής σου ποια είναι , για να σου πούμε πόσο θα έπρεπε να συγχρονίζεις.
Γενικά πάντως στην Hol έχετε μεγάλο default snr για το voip και βλέπετε χάλια ταχύτητες.

Lagman
19-08-08, 10:33
η Πεντέλη έχει πρόβλημα νομίζω έχει αρκετούς πελάτες που βρίσκονται και 4km μακριά από dslam ...
πάντως να ξέρεις οτι ο ΟΤΕ παρέχει πολύ καλύτερα Ping από αυτά της hol... να φανταστείς συνδρομητής ΟΤΕ στην Πεντέλη έπιανε 9Mbps λόγου απόστασης αλλά έπιανε καλύτερα Ping από εμένα που έπιανα 16Mbps με FORTHnet ... όταν ο ΟΤΕ έδινε 45ms με Γερμανία οι υπόλοιποι isp δίνανε 90ms και 120ms.

ο ΟΤΕ έχει την μεγαλύτερη και την καλύτερη διασύνδεση με το εξωτερικό , ο ΟΤΕ ξεκίνησε και βάζει Mini dslam(πιλοτικά;) φαντάζομαι θα εξυπηρετηθούν πρώτα οι δικοί του πελάτες...


στον οτε θα είσαι σίγουρα καλύτερα από την hol.

sportguy
20-08-08, 14:44
ναι το θεμα ειναι ομως στο οικονομικο τι γινετε; θα μου πεις οτι πληρωνεις παιρνεις. φιλε χελ τι θες να γραψω για την γραμμη μου?

Droidlock
21-08-08, 15:25
Δεν συγχρονιζε καθολου

sportguy
22-08-08, 15:59
μηπως ειναι προτημοτερο να παρω στο 8αρι μιας και ειναι σιγουρο οτι τοσο θα πιανει;

hel
25-08-08, 08:08
ναι το θεμα ειναι ομως στο οικονομικο τι γινετε; θα μου πεις οτι πληρωνεις παιρνεις. φιλε χελ τι θες να γραψω για την γραμμη μου?

Από τη σελίδα του ρούτερ το dsl status, attentuation, snr margin κλπ.

Hunter 85
25-08-08, 08:35
μηπως ειναι προτημοτερο να παρω στο 8αρι μιας και ειναι σιγουρο οτι τοσο θα πιανει;

Χωρίς τα στοιχεία δουλεία δεν γίνεται. Πάντως αν δεν εχεις άμεση αναγκη upload αφού υποστηρίζεις οτι ενδεχομένως λόγω απόστασης να έχεις προβλήματα γιατι να μην πάρεις τα 8;

Ασε που ετσι θα ε΄χεις , μικρό βέβαια αλλά υπάρχει, οικονομικό ώφελος! ;)

nzag1971
25-08-08, 10:33
5-6mbps :(
Περιοχή Νέο Ζωγράφου

sportguy
25-08-08, 16:06
Από τη σελίδα του ρούτερ το dsl status, attentuation, snr margin κλπ.

το ξερω οτι στην σελιδα του ρουτερ απλα δεν τα βρισκω αυτα.. δεν εχω ασχοληθει κιολας.. μπορεις να με βοηθησεις κατα καποιο τροπο?

........Auto merged post: sportguy πρόσθεσε 1 λεπτά και 18 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Χωρίς τα στοιχεία δουλεία δεν γίνεται. Πάντως αν δεν εχεις άμεση αναγκη upload αφού υποστηρίζεις οτι ενδεχομένως λόγω απόστασης να έχεις προβλήματα γιατι να μην πάρεις τα 8;

Ασε που ετσι θα ε΄χεις , μικρό βέβαια αλλά υπάρχει, οικονομικό ώφελος! ;)

τι προτεινεισ δηλαδη εσυ.. δεν ξερω αν υπαρχει οικονομικο οφελος αν παω στον ΟΤΕ ομως... ειανι πιο φθηνα στην βονταφον... τι να κανω?

Hunter 85
25-08-08, 16:15
το ξερω οτι στην σελιδα του ρουτερ απλα δεν τα βρισκω αυτα.. δεν εχω ασχοληθει κιολας.. μπορεις να με βοηθησεις κατα καποιο τροπο?

........Auto merged post: sportguy πρόσθεσε 1 λεπτά και 18 δευτερόλεπτα αργότερα ........



τι προτεινεισ δηλαδη εσυ.. δεν ξερω αν υπαρχει οικονομικο οφελος αν παω στον ΟΤΕ ομως... ειανι πιο φθηνα στην βονταφον... τι να κανω?

Μα το είπες. Αν είναι θέμα downloading πιστέυω οτι και τα 8 δεν είναι λίγα.
Τώρα όσο αφορά το οικονομικό ώφελος εγώ το πρότεινα επειδή εσύ είπες για προβλήματα με τους εναλλακτικούς. Σιγουρα ο ΟΤΕ είναι πιο ακρβός.
Τα 24 θα τα πληρώνεις αλλά οπως καταλαβαίνω δεν θα τα έχεις και ειδικα στον ΟΤΕ είναι ενα 30 ευρω το μήνα + πάγια παέι πολύ.

sportguy
25-08-08, 16:24
το 8αρι ξερεις ποσο παει στον οτε? το σκεφτομαι σοβαρα... απλα φοβαμαι μην παρει πολυ η διαδικασια παλι να το αλλαξω απο βονταφον.

Hunter 85
25-08-08, 19:09
το 8αρι ξερεις ποσο παει στον οτε? το σκεφτομαι σοβαρα... απλα φοβαμαι μην παρει πολυ η διαδικασια παλι να το αλλαξω απο βονταφον.

26,90/ μήνα + πάγιο του ΟΤΕ

sportguy
28-08-08, 15:56
26,90/ μήνα + πάγιο του ΟΤΕ

αρα καλυτερα ετσι οπως ειμαι...

Hunter 85
28-08-08, 16:07
αρα καλυτερα ετσι οπως ειμαι...

Ανάλογα! Εχεις προβλήματα;

sportguy
29-08-08, 15:45
Ανάλογα! Εχεις προβλήματα;

προβλημα ουσιαστικο οχι αλλα απο την στιγμη που λεει εως 24 και πιανω 7 και μπορω να παισω 8 με ΟΤΕ σιγουρα γιατι να μην το κανω? ετσι το σκεφτομαι... τι να πω? ειμαι μπερδεμενος... τωρα καταλαβαινω γιατι ειναι φθηνα ...

@ ADSLgr.com All rights reserved.